Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

A.Paulauskas: "Atsibodo man tie užsieniai"

 
A.Paulauskas: "Šiemet Orenburge suburta gera komanda, tik jai reikia laiko, o svarbiausia - žaidėjoms tarpusavyje rasti bendrą kalbą."
A.Paulauskas: "Šiemet Orenburge suburta gera komanda, tik jai reikia laiko, o svarbiausia - žaidėjoms tarpusavyje rasti bendrą kalbą." Fibaeurope.com nuotraukos

Beveik šešerius metus Rusijoje praleidęs krepšinio specialistas Algirdas Paulauskas teigia legionieriaus duonos prisivalgęs iki soties.

54 metų Lietuvos moterų rinktinės treneris Rusijoje dirbo su moterų klubais - Kursko "Dinamo", Jekaterinburgo "UMMC", o pastaruosius dešimt mėnesių treniravo Orenburgo ekipą "Nadežda". A.Paulauskas jau sugrįžo į Lietuvą ir apie kitą karjeros etapą užsienyje nebegalvoja.

Komanda susiskaldė

Prieš kelias dienas klubas "Nadežda" išplatino pranešimą apie skyrybas su treneriu iš Lietuvos. Rusijos klubo nurodoma priežastis Lietuvoje sukėlė nuostabą bei nerimą - esą A.Paulauskas traukiasi dėl sveikatos problemų. Tačiau tikrosios skyrybų priežastys buvo kitos. Duodamas interviu LŽ treneris papasakojo apie Rusijos krepšinio ypatumus, be to, jis kalbėjo Lietuvos moterų krepšinį.

"Iš Orenburgo komandos pasitraukiau savo noru. Manęs netenkino pastarieji rezultatai. Taip pat "Nadežda" kenčia nuo legionierių nesutarimų. Matyt, klubui buvo naudingiau pranešti, jog traukiuosi dėl sveikatos sutrikimų", - vakar sakė Algirdas Paulauskas,

- Vadinasi, Orenburgo klubas jus pavertė "ligoniu"?

- Galima sakyti ir taip. Eurolygos B grupėje startavome dviem pralaimėjimais, ir manęs tai netenkino. Galėjau pasirinkti: bausti žaidėjas ir pradėti revoliuciją arba išeiti pats. Pasakiau, kad nenoriu sau gadinti sveikatos dėl nesutarimų ir parašiau atsistatydinimo raštą.

- Su žaidėjomis neradote bendros kalbos?

- Viskas buvo gerai, kol į komandą neatvyko amerikietė Dewanna Bonner. Iki tol visos krepšininkės buvo vieningos. Tačiau pasirodžius D.Bonner atsirado trintis tarp rusių ir amerikiečių, ir komanda suskilo į dvi stovyklas. Žinoma, suprastėjo ir rezultatai, ir treneris tapo blogas. Ekipoje atmosfera buvo nekokia.

- Sausį atvykęs į Orenburgą pakeitėte trenerį Aleksandrą Kovaliovą. Tuomet skelbta, kad jis traukiasi irgi dėl sveikatos problemų.

- A.Kovaliovas iš tiesų turėjo rimtų problemų dėl venų, ilgai gydėsi ir dar dabar atidžiai stebimas gydytojų. Jis kol kas negali skraidyti lėktuvais.

"Viskas buvo gerai, kol į "Nadeždą" neatvyko amerikietė D.Bonner (su kamuoliu)."
"Viskas buvo gerai, kol į "Nadeždą" neatvyko amerikietė D.Bonner (su kamuoliu)."

- Pavasarį su komanda Rusijos čempionate užėmėte 3 vietą. Kaip buvo įvertintas šis iškovojimas?

- Trečiojoje vietoje "Nadežda" liko ketvirtą sezoną iš eilės. Ir šį sezoną buvo reikalaujama užimti prizinę vietą, juolab ateinantį pavasarį "Nadežda" minės 20-ąjį gimtadienį. Ketvirtoji vieta jau būtų nuvylusi. Turiu pasakyti, kad prieš praėjusį sezoną klubo vadovai komplektuodami komandą padarė klaidų, o šiemet suburta gera komanda, tik jai reikia laiko, o svarbiausia - žaidėjoms tarpusavyje rasti bendrą kalbą. Po mano išvykimo krepšininkėms pasakyta, jog dabar, jei kas nutiktų, bus jų eilė lėkti lauk.

Būsiu atviras - man jau atsibodo ir Rusija, ir visi užsieniai, kur tenka praleisti metus be šeimos. Anksčiau turėjau asistentą lietuvį ar bent vieną kitą žaidėją iš Lietuvos. Dabar dirbau visiškai vienas. Pasiilgau namų, šeimos. Man nebe 25-eri, kad visa tai nejaudintų...

Krepšinyje - netvarka

- Kalbama, kad vyrų ir moterų krepšinis Rusijoje pateko į krizę.

- Galiu nurodyti pagrindinę to priežastį. Vien Orenburgo komandoje rungtyniauja 6 legionierės. Ir tikrai ne visos yra geriausios formos. Kursko komandoje "Dinamo" yra 7 užsienietės, nemažai jų - ir Maskvos "Dinamo" ekipoje. Užsienietės užima pagrindinių žaidėjų vietas, gauna solidžias algas, o rusaitėms šansų pasireikšti itin mažai. Ši sistema stabdo krepšinio progresą.

- Vadinasi, klubams nerūpi bendra strategija, jiems svarbiau bet kokia kaina konkuruoti tarpusavyje?

- Šioje šalyje yra apie 140 mln. gyventojų. Čia daugybė sporto mokyklų, kvalifikuotų trenerių. Treneriai niršta, kad užsienio krepšininkės nepalieka vietos jų auklėtinėms. Visi tai žino, bet niekas nedaroma.

- Naujoji Rusijos krepšinio federacijos prezidentė Julija Anikejeva nesiėmė permainų?

- Viskas liko kaip buvę. Tiesa, kalbama apie kažkokias ateities reformas. Šiemet jų nebuvo galima imtis, nes pavasarį Rusijoje priimta taisyklė, kad komandoje vienu metu aikštėje gali žaisti penkios legionierės. J.Anikejeva į valdžią atėjo rugpjūtį ir nieko nebegalėjo pakeisti. Visos komandos jau buvo sukomplektuotos, ir taisyklės atšaukimas klubus galėjo įstumti į finansinę krizę. Kontraktai su brangiomis legionierėmis jau buvo pasirašyti, tad algas žaidėjoms būtų tekę mokėti nepriklausomai nuo jų žaidimo laiko.

Rusijoje vyrų klubai žaidžia savo įkurtoje lygoje, o moterys yra patekusios į užburtą ratą ir federacijai moka duoklę. Duokle vadinu 100 tūkst. litų metinį mokestį už vieną legionierę. Jei klube penkios legionierės, tenka pakloti pusę milijono litų. Lietuvoje su tokia suma klubai laisvai išgyventų sezoną.

- Rusijos spauda vis iškapsto skandalingų faktų apie J.Anikejevą. Krepšinio vadovė nemėgstama savo šalyje?

- Aršiausias jos kritikas yra žinomas žurnalistas Vladimiras Solovjovas. Jis turi ryšių su žinomais žmonėmis, tarp jų - ir krepšininke Svetlana Abrosimova, J.Anikejevai pralaimėjusia krepšinio federacijos prezidento rinkimuose. V.Solovjovas vis atranda kone kriminalinių faktų apie J.Anikejevos veiklą. Jis kalba faktais. Manau, informacija nėra laužta iš piršto - antraip tektų už tai atsakyti. Nesantaika ir susiskaldymas Rusijos krepšinyje stipriai juntami. Teigiama, kad anksčiau J.Anikejeva sužlugdė Šokių ir Irklavimo federacijas, todėl krepšinio žmonės nerimauja dėl savo likimo.

- Kaip tokie žmonės gali laimėti rinkimus tokiose stipriose federacijose?

- Pasirodo, viskas įmanoma.

Rinktinei nesako "ne"

- Prisipažinote, kad į užsienį nebenorite. Liksite Lietuvoje?

- Taip. Kurį laiką pailsėsiu, o tada ieškosiu man patinkančios veiklos Lietuvoje.

- Iki šiol neaišku, ar liekate Lietuvos moterų rinktinės trenerio poste...

- Tiesą sakant, kol kas man nesiūlė pratęsti sutarties. Grįžęs į Lietuvą jau susiskambinau su krepšinio federacijos vadovais. Aptarėme situaciją ir nusprendėme artimiausiu metu susitikti, gal net šią savaitę, bei išspręsti šį klausimą. Noriu, kad nežinia būtų išsklaidyta.

- Norėtumėte ir toliau dirbti su rinktine?

- Į šį klausimą atsakiau birželio mėnesį, kai parskridome iš Europos čempionato. Galiu tik pakartoti - liksiu, jei man bus tai pasiūlyta ir jei į mano vietą neatsiras kitas kandidatas. Manau, kad moterų rinktinei reikia naujų vėjų ir aštresnio proto, tačiau jei nebus kam imtis šio darbo, sutiksiu dirbti toliau. Galėčiau būti ir rinktinės patarėjas, asistentas, galėčiau su šluota net valytoju padirbėti, jei tik to reikia. Galiu ir treneriu būti.

Man labai svarbu, kad sunkų etapą išgyvenantis moterų krepšinis išsilaikytų. Žinau, kiek pastangų į moterų krepšinį įdėjo ankstesnis federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas. Žinau, kokios yra problemos, nes jaunių trenere dirba mano žmona Diliara Velišajeva. Kai kuriose sporto mokyklose netgi likviduotos mergaičių krepšinio grupės. Ir vis dėlto dėmesio pagaliau atsiranda, tad reikėtų ir rezultatų.

- Tačiau yra ir gerų dalykų. Štai Vilnius vėl turi moterų Eurolygos komandą.

- Pagaliau - po dvejų metų. O ir tuomet ta komanda buvo išgabenta į Kauną: ji sunkiai vertėsi, mažai kas jai padėjo. Prarasti vietą moterų Eurolygoje buvo tikras nusikaltimas krepšiniui.

Po praėjusio Europos čempionato sakiau - imkime šias merginas ir suburkime moterų Eurolygos komandą, kad žaistų vien lietuvaitės. Taip, kaip buvo Vilniaus "Lietuvos telekome". Tuomet jame žaidė tik lietuvaitės, ir tik vėliau pasikvietėme legionierių, kai iš Europos taurės patekome į Eurolygą. Netgi Jurgita Štreimikytė-Virbickienė anuomet sugrįžo į komandą. Dabar yra atvirkščiai - visos išsibėgioja. Gintarė Petronytė, Kamilė Nacickaitė galėtų žaisti Lietuvoje, bet pasirinko užsienį.

- Ko šį sezoną tikitės Eurolygoje iš "Kibirkšties-VIČI"?

- Labai smagu, kad ši komanda autobusu nudarda į Lenkiją ir dar sugeba laimėti prieš ganą pajėgią Pulkovicų ekipą CCC. Prieš sezoną "Nadežda" kovojo su "Kibirkštimi-VIČI" turnyre Druskininkuose, ir vilnietės paliko puikų įspūdį - žaidė gerą, protingą krepšinį. Reikia naudotis kiekviena pergale ir nuosekliai dirbti, nes moterų krepšinio situacija Lietuvoje sunki. Vilniaus komandai linkiu pasirodyti kuo sėkmingiau. Ir kad nereikėtų į atsakomąsias rungtynes su Salamankos "Perfumerias Avenida" į Ispaniją vykti autobusu.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"