Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Paieška
LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASKULTŪRA IR ŽMONĖSSPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITTRASAMULTIMEDIJA
KOMENTARAI

Pabodo

 
2015 07 11 11:44

Tiesą sakant, pabodo. Strazdelis pasakytų: pabodo pabodo, mulkių čėsai pabodo.

Vilniaus OMON'as, toji dalis, kuri pasirinko išdavystės kelią ir vadovaujama buvusio gitaristo Boleslovo Makutynovičiaus pradėjo diversijas prieš Lietuvos Respubliką, buvo maitinama ir ginkluojama SSRS vidaus reikalų ministerijos. Dabar kai kas postringauja, lyg sėdėtume Maskvoje, kad kol karas nėra paskelbtas, karas nevyksta. Sovietai mat žudė, bet nekariavo...

"Karo padėtis" - ar ji tada, kai kariaujama, karas vyksta, ar tik iškilmingai paskelbus? Gal pakaks jau žaisti žodžių žaidimėlius, kai Rusija realiai kariauja prieš Ukrainą tos pačios užpultos Ukrainos žemėje. Samdiniai "vietiniai" arba iš Rusijos verbavimo punktų, o kas juos samdo? Rekrūtai, nė nežinantys, kur juos siunčia, žūties atveju sudeginami mobiliuose krematoriumuose, kad nereikėtų kūnų parvežti į tėvynę; modernios priešlėktuvinės sistemos (kartais prieš keleivinį lėktuvą), kurių vietiniai galvažudžiai nė nemokėtų panaudoti; pinigai, kuriuos noriai moka Rusijos mokesčių mokėtojai puolikų algoms ir ginklams, "kurių galima nusipirkti už kampo parduotuvėje" (V. Putinas), kaip antai tankų bei raketų... Juk suprantam, kuri valstybė prieš kurią kariauja, kas diriguoja, meluoja ir moka, tai kodėl vis žiaumojam KM (Kremliaus mėšlą) ne tik Rusijos-Ukrainos kare, bet pritaikom ir sovietų karo prieš Lietuvą atžvilgiu?

Stribai buvo svetimos šalies kareiviai samdiniai, talkinantys pavergti savo tėvynę. Laisvės gynėjai - Lietuvos savanorių kariuomenė, tą sako mūsų įstatymai. Tad padėtis 1991 metais trigubai aiškesnė. Tik teisininkams be kvalifikacijos vis dar neaišku, ką sovietų kariauna tada veikė suverenios Lietuvos žemėje? Gal buvo pasiklydę manevruodami, kaip antai Ukrainoje? Gal jų nusikaltimai privatūs, svarstytini civilinės teisės dykynėse - o čia, matote, jau senatis.

Nepamirština, kad Medininkų žudynes tyręs Lietuvos valstybės gynėjas prokuroras atvirai svajojo - o, jau artėja senatis... Dabar ponas (draugas?) Rolandas Stankevičius toliau vadovauja to paties stiliaus tyrimui, kai nė nesugebėta deramai surašyti kaltinimo.

Šioje šviesoje aiškiau, kodėl į neįgalią įstaigą negalėjo ateiti naujas generalinis prokuroras, neatsargiai pažadėjęs įvesti ten tvarką.

O dabar net Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) darbuotojai svyruoja: vyko tada karas ar nevyko? Dalyvavo Medininkuose vadinamasis Vilniaus (SSRS VRM) omonas ar ne? Koks didvyriškojo gitaristo Boleko vaidmuo?

Verta prisiminti šį tą iš paties B. Makutynovičiaus pasipasakojimų, jie vieši. Taigi vilniečių vadas padėjęs Rygos kolegoms išvykoje į Lietuvą, į Medininkus. Suteikęs jiems prieglobstį ir trumpą poilsį Vilniuje, savo būrio užgrobtoje bazėje; paskui, po žudynių, asmeniškai sutikęs grįžtančius ir saugiai įsodinęs į traukinį - kad tik ne tiesiog į Rygą. Išvyko laimingai, jokia Lietuva neprigriebė. Išdavikas patenkintas, ko gero, savimi ir žygiu ligi šiol.

Patenkinti ir prokurorai, slepiantys "našių" vilniečių dalyvavimą Medininkų nusikaltime, tarsi logistika nebūtų dalyvavimas, dalis to paties nusikaltimo. Kaip ir nužudytų Lietuvos pareigūnų ginklų vagystė ir slėpimas B. Makutynovičiaus gaujos sandėliuose; būtent tais ginklais jie netrukus puolė Šumsko postą.

O svarbiausia - desperatiškos prokurorų pastangos vairuoti tyrimą taip, kad neva žudė tik Rygos "omono" kariškiai. Net sąžiningas atrodęs prokuroras Algimantas Astaška (jau miręs) nuslėpė pirmąjį vos atgavusio sąmonę Tomo Šerno įrašytą parodymą, kuriame skamba Makutynovičiaus pavardė. Kas galėjo tai įsakyti prokurorui A. Astaškai? Ką žinotų apie tą parodymą ir nuslėpimą buvęs generalinis prokuroras Artūras Paulauskas, jei mažesnis prokuroras išdrįstų paklausti?

Ir apskritai, ar ginkluotos uniformuotos gaujos siautėjimas vis dar kariškai okupuotoje šalyje, kai tą gaują maitina ir siuntinėja užsienio valstybė, - ne nusikaltimas? Ne karo nusikaltimas? Juk tai jau nustatyta, kvalifikuota. Senaties nėra. Didžioji kaltininkė užsakovė yra SSRS vyriausybė, o jei dabartinė Rusija norėtų ją užsistoti, ginčyti - tegul ginčija. Be kita ko, Lietuvos Aukščiausioji Taryba (AT) 1991 metų sausio 13 dieną oficialiai konstatavo, kad "TSR Sąjunga pradėjo nepaskelbtą karą prieš Lietuvos Respubliką" (V. Landsbergis, "Kaltė ir atpirkimas". V., 2012 m., p. 72).

Tik dabar kai kurie prokurorai ir teisėjai išsikelia aukščiau už parlamentą ir sako: ne, karo nebuvo. Vyručiai, bet jeigu tai liks nepaneigta, įtvirtinta, tąsyk vėl grįžta senatis! Prokuroras R. Stankevičius ir Co lengviau atsipūs.

Medininkų poste iškart po žmogžudystės, lavonams ir sužeistiesiems vagonėlyje dar plūstant kraujais, buvo uniformuotų žmonių, ir kai kurie kalbėję lietuviškai. Tai paliudijo pirmi vairuotojai, važiavę iš Baltarusijos, ir čia pat tarnybiniu automobiliu iš Vilniaus atskubėjęs AT deputatas Nikolajus Medvedevas. Dar nebuvo atvykę jokie Lietuvos pareigūnai, nors N. Medvedevas laikytinas pareigūnu. Bet buvo labai išsigandęs, net pamiršo, kas jam pranešė apie įvykį ir paragino važiuoti. O vietoje rado nežinomų uniformuotų asmenų (be skiriamųjų ženklų?), kurie kalbėję lietuviškai. (Rygos "omone" tokių nebūtų buvę daug, ponai prokurorai). Tie net leidę pažvelgti į vagonėlio vidų, ir deputatas spruko kuo greičiau namo. Turėjo automobilyje telefoną, tačiau niekam nepaskambino nei juo, nei grįžęs.

Tie liudininko oficialūs parodymai teismui - tik dabar! - nesukėlė sensacijos, nors šiurpūs. Gal todėl, kad byla organizuotai slopinama.

Atkreipkime dėmesį į užgaišusius vietoje žudikus, tarp kurių buvo mokančių kalbėti lietuviškai. Ten galėjo būti ir kelione rūpinęsis "nervingas kapitonas, lietuviškai kalbantis su vietiniu akcentu". Tokį vėliau įsidėmėjo ir iš nuotraukos atpažino istorikas Rytas Narvydas, dabar dirbantis LGGRTC Specialiųjų tyrimų skyriaus vadovu ("Lietuvos žinios", 2015 metų liepos 8 dienos numeris). Straipsnyje "OMON: neįgyvendintas Ukrainos scenarijus" perteikiama jo nuomonė, neva "šio būrio pėdsakų neaptinkama Sausio 13-osios įvykiuose, Medininkuose", itin abejotina. Pėdsakų liko gausiai. Net paties B. Makutynovičiaus, tik prisiminkim užgrobtus policijos pastatus ir ginklus arba jo logistiką ir T. Šerno parodymą. Kai mūsų teisėtvarka sužaidė Generalinės prokuratūros ir Vilniaus apygardos teismo stalo tenisą, kad išteisintų B. Makutynovičių su dar vienu sėbru, kilo klausimų, kas išteisins pačią teisėtvarką arba jos vidinius autonomininkus. Tokia padėtis po 25 metų nepriklausomybės išties pabodo.

Teismas tikriausiai teisinsis prokuratūros broku, kurio neva negalėjęs koreguoti. (Tokių nerimto teismų elgesio atvejų galėčiau pasakoti ir iš savo patirties - įrašė ne tą kodekso straipsnį ir pan.) Generalinė prokuratūra, neišmananti istorijos, nežinanti faktų apie svetimos kariuomenės neteisėtą buvimą ir nepašaukta ginti teisingumo ir savo valstybės, nerastų pasiteisinimo. Galbūt šaipytųsi - na ir kas? Papliurpti visada ras ką. Pamokantys būtų SSRS generalinio prokuroro 1991 metų gegužės 26 dieną pasirašyti pliurpalai.

"Tragiškus įvykius Vilniuje 1991 m. sausio 13 d. sukėlė antikonstitucinė Lietuvos Respublikos valdžios veikla."

"1991 m. sausio 13 d. apie 1 val. grupės, sudarytos iš kariškių ir savanoriškų paramos būrių, pajudėjo link Radijo ir televizijos komiteto bei televizijos centro...

Kadangi minia atsisakė pasitraukti, tankai išvalė pastatų aplinką."

"Niekas nebuvo nušautas ar sužeistas, kariškių arba tankų sutriuškintas."

Taigi svetimi kariškiai puolė ir žudė nepaskelbę karo, tik tankais valydami iš aplinkos neklusnius žmones. O aukščiausioji užpuolikų šalies valdžia meluoja iki šiol. Melas pasauliui - irgi agresijos ginklas, kaip dabar Ukrainoje. Bet mes gal jau turėtume būti pažengę į laisvę. Tik nebijokim įžeisti melagių, kitaip patys liksim to verti.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KOMENTARAI
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaKomentaraiKonkursaiReklama
Kultūra ir žmonėsLietuvaMokslas ir ITPasaulisReklaminiai priedai
Rinkimų maratonasSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
Trasa#AUGULIETUVOJE#LEGENDOS#SIGNATARŲDNRPrivatumo politika
#ŠIMTMEČIOINOVACIJOSKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"