Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Paieška
LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASKULTŪRA IR ŽMONĖSSPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITTRASAMULTIMEDIJA
KOMENTARAI

Elgetavau ir elgetausiu, daviau išmaldą ir duosiu!

 
2011 12 02 13:29

Atviras laiškas Vilniaus miesto tarybai, vyskupams, Seimui, Lietuvos prezidentei ir kitiems dėl draudimo prašyti išmaldos ar ją duoti, aukoti

Ne gerbiami ponai, Vilniaus miesto tarybos nariai,

peržvelgiau pavardes visų, kurie priimate tokius antikonstitucinius, antžmogiškus nutarimus. Pirmiausiai matosi, kad tarp jūsų – nė vieno tikinčio padoraus žmogaus, nes kaip galima priimti tokius sprendimus, tiesiogiai prieštaraujančius sveikam protui, žmogiškai logikai ir tikėjimo moralei? Dar suprasčiau, jei tarp jūsų nebūtų nė vieno krikščionio, tačiau kai tiek partijų ir jų narių iškėlę krikščionių vėliavą, net sunku patikėti. Visi apsišaukėliaiǃ

Pirmiausia pradėsiu nuo draudimo aukoti išmaldą. Kas tai, ar suvokiate, ką parašėte? Ar yra tarp jūsų bent vienas tikintis katalikas ar net padorus pagonis?

Jei būtumėte katalikai, turėtumėte žinoti bent pagrindines tiesas, išdėstytas katekizme. Didžiausi geri darbai: malda, pasninkas ir išmalda.

Net Judas buvo geresnis už Vilniaus valdžią

Dabar kreipsiuosi į gerbiamus vyskupus, tikybos mokytojus – katechetus. Prašau pakeisti katekizmą, kuris nebeatitinka mūsų laiko dvasios bei Vilniaus miesto tarybos narių priimtų sprendimų ir mokyti, kad duoti ir imti išmaldą yra nuodėmėǃ Išmalda nelaikomos aukos, didesnės už šimtus tūkstančių litų tarybos nariams, pavyzdžiui abonento ir „Rubikono“ istorijoje, ir kyšininkavimas stambiu mastu – ne nuodėmėǃ

Kadangi Vilniaus miesto taryba su ponu meru Artūru Zuoku priekyje yra aukščiau už archangelo Gabrieliaus mokymą, apreikštą Tobitui: „Gyvenk šlovindamas Dievą ir aukok išmaldą vargšams“, gal pradžiai reikia sušaukti vyskupų konferenciją?

Pisiminkime Evangeliją, Judo istoriją, kai Marija Magdalena nardo tepalu tepė Jėzui kojas. Koks buvo Judo priekaištas? „Kodėl to tepalo nepardavus ir neišdalinus vargšams? Ką Jėzus atsakė Judui? „Vargšų jūs visada turėsite, o Manęs – ne...“

Vadinasi, net Judas – ir tas buvo geresnis už Vilniaus miesto tarybąǃ Kažkas lygina sovietinius laikus ir dabartį. Ar komunistai varė elgetas iš Aušros Vartų, nuo Kryžių kalno, ar nuo Šiluvos Dievo Motinos šventovės? Beje, kur jūs, ponai, Vilniaus miesto tarybos nariai, buvote Sausio 13-ąją, kodėl aš nė vieno jūsų nemačiau nei prie televizijos bokšto, nei prie parlamento, kai kovojome už laisvą Lietuvą?

Ž.Savickui: sudavei mirtiną smūgį

Dabar kreipsiuosi į Vilniaus miesto tarybos narį Žydrūną Savicką – stipriausią Lietuvos, gal ir net visos Europos ar pasaulio  galiūną. Ar jūsų tėvas su motina nemokė, kad silpnesnio skriausti negalima? Ar sportininko garbės kodeksas leidžia panaudoti jėgą gatvėje? Ar jėga, naudojama ne savigynai, yra leistina?

Tai žinok, kad tokiu sprendimu, jog duoti žmogui išmaldą yra nusikaltimas, kurį persekioja policija, sudavei mirtiną smūgį žemiau juostos patiems silpniausiems – vargšams, benamiams, jaunuoliams, tebeieškantiems gyvenimo prasmės ir šiaip Kristaus sekėjus, kurie gyvena Evangelija ir keliauja po pasaulį su malda ir iš išmaldos. Ir atidavei visus geraširdžius bei atjaučiančius žmones į policijos pareigūnų rankas. Bent jau įstatymiškai taip.

Ar jie baus administracine tvarka geradarius, ar ne, jų sąžinės reikalas. Kaip galvoji, ar labai didžiuojasi tavimi tau brangūs ir artimi žmonės po tokių tarybos sprendimų? Ar pagalvojai, kad ir pats gali tapti invalidu, benamiu? Sakai, tau taip neatsitiks. Duok Dieve, nors save gerbiantis, tikintis žmogus visada pagalvoja apie blogiausią, kas gali ištikti. Žinai, Bažnyčia seniau net 300 dienų atlaidų skirdavo tam, kas pagalvoja, jog ir jam reikės kada mirti... Terbos, lazdos ir tiurmos neišsižadėk niekados, ar ne tokia patarlė?

„Pas mus nėra tokios mados!“

Dabar kreipsiuosi į Jo Eminenciją gerbiamą kardinolą Audrį Juozą Bačkį.

Jūs buvote pirmas Lietuvos (gal ir viso pasaulio bei Bažnyčios) istorijoje kardinolas, pakvietęs policiją per Velykas nuvaikyti elgetas nuo bažnyčių. Nuo čia ir prasidėjo. Nekalbėsiu apie parduotą Šv. Kotrynos bažnyčią Vilniaus centre, teismus, bylinėjimąsi, bažnytinių įstatymų pažeidimus. Nekalbėsiu apie Gailestingumo paveikslo išvogimą iš brolių lenkų bažnyčios, kas sukiršino dvi broliškas krikščioniškas lenkų ir lietuvių tautas, ir tas gaisras vis labiau ir labiau įsiliepsnoja.

Šiandien kalbėsiu apie Dievo teismą Evangelijoje:

„Ir sakys tada stovintys dešinėje:

„Ar kada mes matėme tave nuogą ir aprengėme, ar alkaną ir pamaitinome?“

Tars tada jiems Viešpats: „Iš tiesų iš tiesų sakau jums, ką padarėte vienam iš šitų mažiausių mano brolių – Man padarėte.“

Ir tars tada tie, kurie stovėjo kairėje: „Ar mes nepamaitinome tavęs alkano, ar neaprengėme sušalusio...“

Ir tars tada Viešpats tiems, stovintiems kairėje: „Eikite nuo manęs šalin, prakeiktieji, į amžinąją ugnį, kuri yra prirengta velniui ir jo angelams, buvau nuogas, neaprengėte, buvau sušalęs, alkanas – nepamaitinote, nepagirdėte. Ko nepadarėte vienam iš šitų mažiausių mano brolių – Man nepadarėte.“

Prie kurių būsite priskirtas jūs?

Prie kurių bus priskirtas Jo Ekscelencija Kauno metropolitas Sigitas Tamkevičius, kuris Šiluvoje „Carito“ namo durų per visą savo kadenciją nė karto nebuvo atvėręs vargšams, be to, dar visi elgetos jo parėdymu buvo nuvaryti nuo Marijos koplyčios, kad nesudarytų jo „bobutei“ konkurencijos rinkti išmaldą kažkokios pradėtos ir nestatomos bažnyčios darbams?

Prie kurių bus priskirtas Marijampolės vyskupas ir kunigas, išvaręs elgetą (mane) per palaimintojo Jurgio atlaidus: „Pas mus nėra tokios mados!“

Prie kurių bus priskirtas jo ekscelencija Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, uždraudęs išmaldauti prie Kryžių kalno? Ar bent suvokiate, į kokį vargą įstūmėte tą močiutę, kuri ir dabar kasdien prie bažnyčios vartų renka aukas? Gal kokį kartą reikėtų pasidairyti autobusų stotyje ir pasikalbėti su ja.

Šią vasarą keliavau į Madridą, į Jaunimo dienas. Tik iš dviejų miestų buvau policijos neišvarytas. Gal žinote, kas dedasi? Nuo kada GAILESTINGUMAS ir malda yra nuodėmė, persekiojama įstatymo?

Neleisdami prašyti stumiate į nusikaltimą

Kreipiuosi į policiją dar kartą. Bent jūs būkite žmonės, jei valdžia leidžia įsakymus, nukreiptus prieš žmogiškumą, jau nekalbu apie žmogaus teises, nes elgeta seniai nebelaikomas žmogumi, o aikščių purvu. Bent jūs būkite supratingi. Argi valdžios įstatymai nėra bandymas išreikšti Dievo įsakymus, įrašytus kiekvieno žmogaus prigimtyje? Jūs, pavyzdžiui gaudote vagis. Juk yra Dievo įsakymas „Nevokǃ“, ar ne taip? Jūs gaudote žudikus. Juk yra Dievo įsakymas „Nežudyk“. Kartais surengiate reidus ir sulaikote prostitutes, sutenerius. Juk yra Dievo įsakymas „Nepaleistuvaukǃ“ Ar ne taip?

Tai kokiam įsakymui priskirtumėte, kad duoti išmaldą arba imti išmaldą yra blogis, kad jį reikia persekioti įstatymų numatyta tvarka? Nuo kada A.Zuokas tapo viršesnis už Dievo, Lietuvos įstatymus ar Konstituciją? Nuo kada Vilniaus miesto taryba viršesnė už Lietuvos policiją, kad jai įsakinėja, ką daryti? Ar policija neturi savo kodekso, kas yra nusikaltėlis ir kas – ne? Nuo kada Vilniaus miesto policijai komanduoja kardinolas? Ar Bažnyčia sujungta su valstybe? Ar Bažnyčia moka mokesčius valstybei? Kodėl Raseinių policijai komanduoja Jo Ekscelencija Kauno metropolitas S.Tamkevičius? Kodėl policija turi varinėti elgetas, o ne gaudyti nusikaltėlius – kišenvagius arba šiaip ramybės drumstėjus? Juk kaip tik atimdami iš vargšo išmaldą jį žudoteǃ Ar nėra pagrindinė žmogaus teisė išgyventi?

Ir dar. Argi tie, kurie prašo išmaldos, vagia, plėšia, žudo? Ką daro kalinys, išėjęs iš kalėjimo – prašo išgyvenimui. Jei uždraudžiate tai daryti, ką jis daro? Ieško aukos. Kaip čia išeina, kad drausdami prašyti stumiate prašinėtoją į nusikaltimą. Skatinate nusikaltimą Tai kokia išvis policijos paskirtis – skatinti nusikaltimus ar kovoti su nusikaltimais?

Šarvuočiu sutraiškei „Mersą“, o draudimu elgetauti – dorai pasiryžusį gyventi romą

Štai A.Zuoko sprendimų ir Vilniaus miesto tarybos priimtų nutarimų padariniai. Kovodami su narkotikus platinančiais romais ir jų taborų, nugriovė keletą romų namų. Šie bylinėjosi, prisiteisė kompensaciją. Narkotikai kaip plito, taip ir plinta. Kas padengė visus nuostolius? Valstybė. Tai yra visi žmonės, mokesčių mokėtojai. Vadinasi, nukentėjo visuomenė. Kodėl ne asmeniškai A.Zuokas? Nėra tokio įstatymo, kad valdininkas, priėmęs neteisingus sprendimus, atsakytų savo asmeniniu turtu. Juk niekas nepjauna šakos ant kurios sėdi.

Dabar papasakosiu romo Kolios istoriją. Tai – vienas iš čigonų, keturių vaikų tėvas, kuris, nors ir sėdėjo keturis kartus kalėjime, tenai pakliūti nebenorėjo, todėl stengėsi gyventi dorai, neprekiavo narkotikais, nevogė, nesukčiavo, o Aušros Vartuose prašydavo išmaldos iš praeivių. Gyveno nakvynės namuose. Tačiau, kaip žinote, nakvynės namuose tik porą mėnesių galima nemokamai nakvoti, po to susimokėk. Praktiškai jei gauni pašalpą, pusę atiduodi nakvynės namams ir tik už lovą. Jei gauni 330 litų, tau lieka tik pusantro šimto litų išgyvenimui.

Kaip prasimaitinti, patenkinti būtiniausius poreikius? Ar įmanoma? Ką daryti, ponas A.Zuokai? Juk tai tavo sukurta sistemaǃ Varai žmogų į kampą. Juk žinai, kad net menkiausias sutvėrimas, įspeistas į kampą puolaǃ Ir taip, Kolia prašinėdavo prie Aušros Vartų. Gaudavo vieną kitą litą, iš kurių dar mokėjo baudas policijai. Pernai, kai kalbėjausi per atlaidus su romu Kolia, jis jau, „ačiū“ A.Zuokui ir policijai, turėjo apie 5 tūkst. litų baudų už elgetavimąǃ Šįmet jis išmestas ir iš nakvynės namų. Sveikinu, ponas A.Zuokai, sutraiškei su šarvuočiu „Mersą“, o su savo nutarimu drausti elgetavimą – vieną dorai pasiryžusį gyventi romą.

Kodėl norite mane pirma laiko pasiųsti Dangun?

Beje, gerbiami policininkai, kodėl mane išvarėte iš atlaidų Trakuose šį rudenį, kodėl nuvarėte nuo bažnyčios vartų? Kiek žmonių liko be Dievo malonių, nes nebuvo kam aukoti ir jie negavo nuopelnų pas Dievąǃ Kodėl nuvarėte nuo Dievo Motinos koplyčios Šiluvoje? Kodėl varėte šį rudenį iš Dievo Motinos Gailestingumo atlaidų? Ar skaitėte Evangeliją?

Ten rašo apie elgetą Lozorių, gulėjusi prie turtuolio vartų. Tas elgeta buvo utėlėm, skauduliais apėjęs... Turtuolis kasdien puotavo. Abu mirė. Elgetą angelai nunešė tiesiai į Dangų, o turtuolis pateko į pragarą. Žinote šią istoriją. Ar susimąstėte, kaip taip gali būti? Turtuolis į bažnyčią (sinagogą) ėjo, kunigams aukojo ir į pragarą pateko, o elgetos net prie bažnyčios artyn neprisileido, bet šis vistiek į Dangų pateko? Nei kunigo paskutinio patepimo, nei išpažinties – nieko, o tiesiai į Dangų pateko. Tikrai paradoksaluǃ

Taip, tai yra kelias – kelias į Dangų. Todėl šv. Pranciškus ir skelbė NETURTĄ, kaip kelią į Dangų. Dėl tos pačios priežasties aš taip pat pasirinkau elgetos keliąǃ Tai kodėl taip stengiatės, kad aš pirma laiko patekčiau į Dangų? Kodėl neleidžiate žmonėms man padėti, kad aš išgyvenčiau žiemą ir nusipirkčiau žiemai malkų?ǃ

Kodėl persekiojate tikinčius Jėzumi ir Jo mokymu? Juk Jėzus liepė: „Eik, išparduok viską, ką turi ir išdalink vargšams, o tada atėjęs sek Mane.“ Ar ne taip parašyta Evangelijoje? Aš taip padariau. Tik atėjus sekti Jėzumi į kunigus nepriėmė, o iš vienuolių išmetė. Kas beliko? Tik elgetavimas. Lozoriaus kelias taip pat veda į Dangų, į aukštą šviesybę ir aš tuo tikiu. Jėzus liepė išdalinti turtus, kaip išmaldą vargšams, o tik paskui ateiti sekti Jėzaus. Kokius sprendimus priima Vilniaus miesto taryba, ar ne priešingus Jėzaus mokymui?

Pavertėte Vilnių nykiausiu miestu Europoje

Taip ir norisi paklausti prokurorų: kiek nuteisėte ir pasodinote išvogusių milijonus? Nė vienoǃ Kur dingo 120 milijardų? Kur dingo Lietuvos auksas? Nėra kaltųǃ Už ką atlyginimus imate ir kam tada tarnaujate jūs?

Vilniaus miesto tarybos nariai, sveikinu, jūs pirmieji uždraudėte ES gatvėse muzikantams pasireikšti gatvėjeǃ Tuo padarėte Vilnių nykiausiu miestu Europojeǃ Būsimiems neturtingiems talentams atėmėte galimybę ugdyti savo talentą ir iš to išgyventi bei įsigyti galbūt geresnį instrumentą. „Sveikinu“ǃ

Suprantu, Lietuvos galiūnas galėjo tai pražiopsoti, nes jam galvoje raumenys, bet jūs tariatės esą protingi žmonėsǃ

Nėra žodžių išreikšti savo nusivylimui. Dabar ir aš, paaukojęs motinai su mažyliu vėžimėlyje, ištiesusiai ranką prie bažnyčios, būsiu kaip nusikaltėlis nuvestas į skyrių, man bus surašytas administracinis protokolas ir uždėta bauda, pradžiai – 70 Lt. (Prieš tai galėjau būti baudžiamas kaip imantis auką.)

Žinote, elgetavau ir elgetausiu, ėmiau išmaldą ir imsiu, daviau išmaldą ir duosiu. Ir jūs, ponas A.Zuokai su visa Vilniaus miesto taryba, man esate niekasǃ Jei nepatinka, kelkite bylą, pinigų neturiu – sodinke į kalėjimą, nes įstatymas – jūsų rankose, bet Dievas su manim, aš su Tiesa, mes nugalėsimeǃ

Vilnius – NEGAILESTINGUMO sostinėǃ

NE gerbiami ponai, žinote, kas esate jūs, priėmę tokį įstatymą? Antikristaiǃ Kai būsite prie pragaro vartų, aš melsiuosi už jus, kad amžinai nepražūtumėte, nes Dievo Gailestingumas tikrai yra didis.

Gerų artėjančių švenčių visiems geros valios žmonėmsǃ

Brolis Arūnas (Arūnas Milieška)

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
KOMENTARAI
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaKomentaraiKonkursaiReklama
Kultūra ir žmonėsLietuvaMokslas ir ITPasaulisReklaminiai priedai
Rinkimų maratonasSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
Trasa#AUGULIETUVOJE#LEGENDOS#SIGNATARŲDNRPrivatumo politika
#ŠIMTMEČIOINOVACIJOSKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"