Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ĮDOMYBĖS

Honkongas – vieta, į kurią norisi grįžti

 
2015 03 06 6:00
Norint iš arčiau apžiūrėti Didįjį Budą tenka įveikti 268 laiptelius.
Norint iš arčiau apžiūrėti Didįjį Budą tenka įveikti 268 laiptelius. Kristinos Kučinskaitės (LŽ) nuotraukos

Ne kartą esu skaičiusi apie tai, kaip galima susipažinti su Honkongu per vieną ar keletą dienų. Na, yra ir toks būdas prisiliesti prie miesto. Bet ar perprasi jo dvasią? Abejoju... Honkonge, manau, buvau per trumpai. Ir tai yra viena iš nedaugelio pasaulyje vietų, kur dar norėčiau sugrįžti.

„O ką jame žiūrėti?“ - stebėjosi ne vienas oro uoste sutiktas lietuvis, išgirdęs, kad trumpiau nei savaitei skrendame į Honkongą. Tarp pakeleivių į tolimą kraštą pasitaikė nemažai tokių, kurie savo išvyką planavo taip, kad Honkonge būtų kuo trumpiau: geriausia – keletą valandų ir tik oro uoste.

Skrydis į Honkongą netrumpas, todėl derėtų gerai pasirengti. Pirmiausia reikėtų pasidomėti, kokia aviakompanija taiko akcijas bilietams. Vilniaus oro uosto duomenimis, pastaraisiais metais į Aziją ypač populiarūs skrydžiai per Stambulą. Turbūt viena priežasčių yra ne tik bilieto kaina, bet ir tai, kad daugybę valandų lėktuve bus galima „užmušti“ miegant, žiūrint naujausius filmus, klausantis muzikos, mėgaujantis maistu. Skrydis iki Stambulo trunka apie pusketvirtos valandos. Į rankinį bagažą patariama susidėti viską, ko gali prireikti per kelionę į Honkongą. Neretai kito skrydžio gali tekti laukti septynias ar aštuonias valandas. Jei nenorite leisti laiko oro uoste, galite nuvykti iki miesto. Kelionė truks apie valandą į vieną pusę, tad pasivaikščiojimą Stambule vertėtų numatyti tik kelioms valandoms.

Skrydis į Honkongą trunka daugiau nei 11 valandų. Bet iš Stambulo lėktuvas kyla naktį, todėl dauguma keleivių, pasistiprinusių naktipiečiais, miega.

Keliaujantiems savarankiškai derėtų taip viską suplanuoti, kad liktų laiko rekomenduojamus ir įprastai išlaidas taupančius darbus atlikti neskubant. Pavyzdžiui, susirasti viešojo transporto stotelę, išsiaiškinti maršrutus, pasiimti žemėlapių, sužinoti, kaip paprasčiausiu būdu nukakti į lankytinas vietas.

Praverčia transporto kortelė

Šiuo metu už 1,14 euro galima įsigyti 10 Honkongo dolerių. Todėl oro uoste dirbantys turizmo atstovai pataria sumas apvalinti ir skaičiuoti taip: 1 EUR = 10 HKD.

Honkongas, kaip ir kitas Azijos didmiestis Singapūras, yra miestas valstybė, iki 2047 metų turintis autonomiją nuo Kinijos Liaudies Respublikos. Jis susideda iš trijų dalių – Honkongo salos, Kauluno ir naujųjų teritorijų, įskaitant aplink esančias 235 saleles.

Laiko (lyginant su Lietuvos) skirtumas yra plius 6 arba 5 valandos, tai priklauso nuo Lietuvoje įvedamo žiemos ar vasaros laiko. Beveik visur Honkonge galima susikalbėti angliškai, pagrindiniai ženklai ar nuorodos rašomi kinų ir anglų kalbomis. Lietuviams, vykstantiems į Honkongą, vizos nereikia.

Ant pietų stalo gali išvysti ir akiai neįprastų dalykų.
Ant pietų stalo gali išvysti ir akiai neįprastų dalykų.

Nors prieš kelionę perskaičiau nemažai informacijos, visas reikšmingas detales sužinau vietos turizmo informacijos centre, o tokių yra bene kiekviename, net ir nedideliame oro uoste. Čia sužinome, kad iki miesto centro pigiausia važiuoti autobusu. Beje, Honkongo viešajame transporte viskas ganėtinai aišku. Metro ir autobusuose įrengti televizoriai, rodantys ne tik maršrutą, būsimos stotelės pavadinimą, bet ir jos numerį. Tad, net jei sunkiai orientuojiesi naujoje aplinkoje, skaičių kalbą tikrai suprasi. Lagaminus palikę jiems skirtoje vietoje galime įsitaisyti antrame autobuso aukšte ir jau gėrėtis miesto vaizdais. Kadangi Kinijoje lankiausi nebe pirmą kartą, akys buvo apsipratusios su gausybe reklamų. Man tai nėra šiaip chaosas, - tai krašto savitumas.

Kelionė iš oro uosto iki miesto ir atgal kainuoja apie 6 eurus. Bilietą patariama pirkti išsyk į abi puses. Traukiniu pasiekti Honkongo centrą kainuoja apie 18 eurų į vieną pusę, o taksi paslaugų kaina kur kas didesnė. Šia paslauga vertėtų naudotis, jei keliaujate keturiese. Žinoma, prieš tai derėtų išsiaiškinti, ar paslaugos piniginė vertė tikrai atitiks lūkesčius.

Dar viena Honkongo gudrybė – 16 eurų kainuojanti viešojo transporto kortelė „Octopus card“, kurią galima įsigyti oro uoste. Ji galioja tiek minėtame autobuse, tiek metro, tiek seniausiame Azijoje funikulieriuje, keliančiame į aukščiausią Honkongo tašką. Dalį pinigų (apie 6 eurus) atgausite kelionės pabaigoje kortelę grąžinę viešojo transporto personalui, be to, bus atiduoti nepanaudoti pinigai. Ši transporto kortelė – finansiškai naudingas dalykas. Tarkim, kilti funikulieriumi kainuoja apie 3 eurus, tiek pat reikia sumokėti už nusileidimą. Mes, keletą kartų važiavę metro, nusidanginę į miesto pakraštį pas Didįjį Budą, pasikėlę funikulieriumi ir grįžę namo autobusu, iš viso išleidome tik apie 9 eurus.

Vairuoti automobilį Honkonge, manau, neverta. Juolab kad eismas čia vyksta kaire kelio puse.

Naktinis turgus – ne kiekvienam

Jeigu į Honkongą atvykote vakare, pažintį su miestu verta pradėti nuo naktinio turgaus. Tiesa, jis dirba tik iki vidurnakčio, bet tai ideali vieta ne tik mėgstantiems derėtis, bet ir norintiems paragauti vietinio maisto arba pasiklausyti, kaip kinai dainuoja karaokę. Beje, ši pramoga Honkonge itin mėgstama, o dainuoti įrengiamos net atskiros palapinės. Jų vienoje vietoje būna ir po dešimt. Kiekvienoje galima užkąsti arba atsigerti bei mėgautis dainavimu.

Žvaigždžių alėjos pasididžiavimas – kovos menų filmų legendos Bruce"o Lee skulptūra.
Žvaigždžių alėjos pasididžiavimas – kovos menų filmų legendos Bruce'o Lee skulptūra.

Kavinės šioje miesto dalyje savitos, ir jei jums svarbu švara ar patiekalų išvaizda, geriau čia net neužsukite. Bet jeigu smalsu paragauti tai, ką mėgsta kinai, geresnės erdvės nerasite. Kavinukėse stalai sustatyti taip, kaip būdavo prieš kelis dešimtmečius per lietuviškas kaimo vestuves. Taigi privatumo čia nesitikėkite – neabejotinai iš abiejų pusių jums sėdės po nepažįstamą alkanąjį. Patiekalas vidutiniškai kainuoja apie 6 eurus, bet jo pakanka pasisotinti. Mažesnės makaronų ir Pekino anties kainos, brangesnės yra jūrų gėrybės. Krabų, moliuskų, austrių, geldelių, didžiųjų krevečių, įvairių žuvų, aštuonkojų ir dar daug kitų neregėtų padarų iš gatvėje laikomų indų „sužvejos“ ir pagamins jums matant.

Honkonge gausu ir europiečiams įprastų kavinių, greitojo maisto restoranų. Kainos čia tikrai nemažos, tad nekeista, jog dažnas kinas parduotuvėje įsigyja greitojo maisto ir jį sudoroja arba namie, arba parke. Poilsio vietoje galima rasti nemažai ir tokių, kurie mėgaujasi tiesiog gatvėje ant grotelių keptomis jūrų gėrybėmis, antiena, tik šiam kraštui būdingais vafliais. Kinai valgo ir nemažai kiaulienos.

Honkonge yra keturi iš 100 geriausių pasaulio restoranų, todėl gurmanams čia taip pat tikrai bus ką veikti.

Nuo laikrodžio iki žvaigždžių

Turistai paprastai nori ne tik grožėtis miestu, bet ir lankosi parduotuvėse. Honkongas turbūt yra ta vieta, kur trokštantieji laikrodžio ras didžiausią pasirinkimą. Nors mieste gausu prekybos centrų ir parduotuvėlių, daugiausia jų sutelkta Tsim Sha Tsui rajone. Tai viena iš nedaugelio vietų Honkonge, kur masiškai siaučia padirbinių pardavėjai.

Tie, kurių nedomina pirkiniai, Tsim Sha Tsui prieigose ras vieną didžiausių krašto įžymybių – Žvaigždžių alėją. Ji sukurta Holivudo alėjos principu, o pagrindinis pasididžiavimas – kovos menų filmų legendos Bruce'o Lee skulptūra. Dieną krantine vaikštinėja tūkstančiai turistų ir fotografuojasi prie rankų atspaudų grindinyje. Vakare krantinė vėl tampa masinių susibūrimų vieta, nes iš čia patogu gėrėtis kas vakarą kitame krante ant dangoraižių rengiamu šviesų šou. Jis prasideda 20 valandą ir trunka 15 minučių. Reginys ypač patrauklus plaukiojant laiveliu. Taigi į Žvaigždžių alėją verta užsukti du kartus – ir dieną, ir vakare.

Jau esu minėjusi senąjį Honkongo funikulierių. Tai tikrai viena lankomiausių miesto vietų. Jei turite „Octopus card“, eikite be eilės. Žinoma, nepamirškite prieš tai jos papildyti. Neturintieji viešojo transporto kortelės eilėje prie bilietų vidutiniškai užtruks valandą. Mėgėjai vaikščioti gali patys kopti į kalną – jie užtruks apie 30 minučių.

Victoria Peek - tai aukščiausias Honkongo salos kalnas su keletu apžvalgos aikštelių (iš jų atsiverianti miesto panorama puošia daugelį atvirukų), o į kalną kelia pirmasis Azijoje funikulierius, skaičiuojantis jau antrą šimtmetį. Viena aikštelių yra mokama, įeiti į ją kainuoja apie 6 eurus.

Dar viena vieta, iš kur nemokamai galima grožėtis Honkongo panorama, - tai stotelė ties „Vicoria Harbour”. Čia yra „Bank of China“ pastatas, o iš jo 42 aukšto atsiveria kerintis vaizdas. Čia pat dar viena įdomi vieta – kerintis Honkongo parkas.

Keisti muziejai ir pasaulio įžymybės

Kad ir koks modernus Honkongas, jame galima rasti ir šimtmečių dvasios persmelktų objektų: Hakka kaimą, tradicinį Fu Shin gatvės turgų, daugybę šventyklų (Che Kung, Man Mo, Dešimties tūkstančių budų), Kowloon apsupto siena miesto parką, Po Lin vienuolyną, Tian Tan budos statulą, namus ant pastolių Tai O ir kt.

Honkonge, be tradicinių istorijos muziejų, yra ir tokių, kuriuos galima pavadinti keistais, bet įdomiais. Tarkim, „Dialogo tamsoje“ muziejus, kuriame visiškai tamsu, todėl reikia pasitelkti ne vaizdinius, o pojūčius. „Tarptautiniame hobių ir žaislų muziejuje“ eksponuojami įvairiausi žaislai, kino ir knygų herojai. Honkongo meno muziejuje galima susipažinti su nuostabia Kinijos keramika, piešiniais, terakotos dirbiniais, taip pat šiuolaikinio moderniojo Kinijos meno šedevrais. Taip pat galite aplankyti Honkongo mokslo muziejų, observatoriją bei Honkongo paveldo centrą. Apsilankymas muziejuose kainuoja, bet jei tą darysite ketvirtadienį, piniginės atverti nereikės.

Lankantis Honkonge būtina pamatyti Didįjį Budą. Vietovės prieigas galima pasiekti metro, o tada rinktis, kaip kilti į kalną – autobusu ar keltuvais, tokiais, kokius įprasta matyti slidinėjimo trasose. Kelionė šia transporto priemone kainuos apie 18 eurų ir truks apie 10 minučių, o pusvalandis važiuojant autobusu – apie 5 eurus. Didysis Buda žinomas kinų kaip Tian Tan Buda, yra antra pagal dydį budos statula pasaulyje ir bene populiariausias piligrimų centras Azijoje. Bronzinė statula, pastatyta 1993 metais, yra 34 metrų aukščio. Ji stovi priešais Po Lin vienuolyną. Norint iš arčiau apžiūrėti Didįjį Budą tenka įveikti 268 laiptelius.

Dar vienas svarbus turistų traukos objektas Honkonge – Central–Mid-levels escalator. Kaip teigiama, tai ilgiausi pasaulyje keliantys laiptai arba eskalatorius. Rytais galima nusileisti į kalno papėdę, o popiet ir vakare – pakilti į viršų. Eskalatorius yra tarsi padalytas į dvi dešimtis stotelių. Kiekvienoje jų gali išlipti ir baigti savo kelionę. Tarkim, pamatęs viliojančią parduotuvę ar Soho kvartalo barą.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ĮDOMYBĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"