Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ISTORIJA

Diktatorių ir imperatorių vaikai

 
2016 02 01 8:44
Užsienio spaudos nuotraukos

Negailestingi ir turtingi pasaulio istorijoje žinomi imperatoriai bei diktatoriai taip pat buvo ir tėvai, nors kai kuriuos jų būtų sunku taip vadinti. Pateikiame kai kurių žymiausių istorinių asmenybių vaikų istorijas.

Klaudija Augusta (Nerono dukra)

Neronas – Romos imperatorius (V a.), žymus tuo, jog Romos imperiją pavertė griuvėsiais ir gavo Šėtono pravardę. Netgi simboliniai trys šešetai „666“ yra vadinami „Nerono skaičiumi“ arba „žvėries numeriu“, nes išvertus iš hebrajų kalbos į graikų „666“ reiškia „Neronas Cezaris“.

Neronas nužudė daugybę žmonių, įskaitant visus savo šeimos narius. Metodai, kuriais jis vykdė egzekucijas, buvo ypatingai žiaurūs: mirtinas nuplikymas vonioje, genitalijų sutraiškymas… Manoma, kad kraugeriškoji imperatoriaus asmenybės pusė pasirodė išgyvenus tragediją – mylimos dukros netektį. Klaudija – vienturtė imperatoriaus duktė – buvo visas jo gyvenimas. Mergaitė buvo apipilta tėvo dovanomis, augo prabangoje, gavo aukščiausią išsilavinimą Romoje. Tačiau užklupus netikėtai ligai, po 3 mėnesių kovos su ja, mergina mirė. Neronas buvo taip sugniuždytas, kad ją paskelbė deive, o vėliau savo sielvartą liejo maniakišku elgesiu.

Julija Drusila (Kaligulos dukra)

Kaligula (Nerono brolis) buvo Romos imperatorius ir taip pat pasižymėjo nuožmumu bei didybės manija. Per tris mėnesius jam buvo paaukoti 160 tūkst. gyvūnų, o vėliau jis pasiskelbė esąs dievas, todėl visi turėjo jam paklusti. Jis mėgavosi žudymu, šėrė žmones liūtams, seksualiai išnaudojo savo šeimos narius, pjaustė žmones perpus (skersai ir išilgai), valgė vyrų sėklides.

Žmonėms toks imperatorius, žinoma, nepatiko, jį niekino romėnų pareigūnai ir paprasti gyventojai. Todėl atėjo laikas atpildui. Imperatorius kartu su žmona ir vienerių metų dukrele Julija buvo nužudyti. Vienerių metukų mergaitės nebuvo pasigailėta, nes bijota, kad duktės kūne po mirties apsigyvens pats Kaligula.

Nicu Ceausescu (tėvas – Nicolae Ceausescu)

Nicolae Ceausescu – pati blogiausia asmenybė Rumunijos istorijoje. Jis įvedė siaubingai slegiantį režimą, komendanto valandą, uždraudė viešas kalbas ir t.t.

15 metų N. Ceausescu tyčiojosi iš Rumunijos gyventojų, todėl, kai diktatorius susilaukė vaikų, žmonės dar labiau bijojo, kad sulaukęs paveldėtojų režimas niekada nesibaigs.

Nicu Ceausescu buvo gana artimas tėvui, todėl jo galimybė paveldėti tėvo pozicijas valdžioje buvo labiau nei reali. Nicu netgi buvo rengiamas šiam darbui dviejų aukšto rango komunistų, kad deramai užimtų tėvo vietą. Nicu buvo toks pat niekšas kaip ir tėvas: alkoholikas ir prievartautojas. Jis mėgo lošti iš didelių sumų, o po lošimų dažniausiai prisigerdavo ir sėsdavo prie vairo.

Tačiau kai tėvui už nusikaltimus Rumunijai buvo įvykdyta mirties bausmė, jo sūnus buvo pasodintas į kalėjimą už tai, kad laikė įkalinęs vaikus. Nicu buvo paleistas iš kalėjimo anksčiau jam skirto (20 metų) laiko, mat sirgo sunkia cirozės forma, o po 4 metų gydymo ligoninėje mirė.

Kim Jong IIas (tėvas – Kim II Sungas)

Dauguma žmonių žino, kas yra Kim Jong IIas, tačiau jis toli gražu neprilygsta savo tėvui, kuris ir sukūrė tokią valstybės valdymo struktūrą, kuri perduodama iš kartos į kartą.

Kim II Sungas – Šiaurės Korėjos kūrėjas ir diktatorius (1948–1994 m.) įvedė tokį šalies valdymą, kuris lėmė visišką Šiaurės Korėjos izoliaciją nuo viso pasaulio.

Kim Il Sungo socializmas buvo paremtas stipriu „smegenų plovimu“ ir propagandos mašina – jos dėka Kim Il Sungas buvo paverstas „didžiuoju vadu“, kol tapo vienvaldžiu ir atsikratė bet kokių konkurentų.

Kai Kim Jong Ilas paveldėjo iš tėvo valdžią, buvo tiesiog pakerėtas ateities perspektyvų, ką galima nuveikti užimant tokį sostą. Kim Jong IIas save pavadino „brangiuoju vadu“, norėdamas atskirti savo statusą nuo tėvo.

Kim Jong IIas toliau tęsė tėvo pradėtą smegenų plovimą, papildomai į mokyklos programą įtraukęs savo tėvo garbinimą, sulyginimą su dievais, pavyzdžiui, sakoma, kad nė vienas iš jų nei šlapinosi, nei tuštinosi. Kim Jong IIo valdymas pripažintas žiauriausiu iš kada nors buvusių, o jo piliečius vargu ar galima vadinti kitaip nei kaliniais.

Kim Jong Unas (tėvas – Kim Jong IIas)

Diktatorius Kim Jong IIas mirė būdamas 82-ų, po širdies priepuolių, o netrukus jo sūnus priskyrė sau „aukščiausiojo vado“ titulą ir tęsė tėvo pradėtus juodus darbus.

Baigęs Kim Il Sungo universitete fiziką ir gavęs karininko laipsnį tame pačiame universitete, Kim Jong Unas manė esąs pasirengę toliau vadovauti šaliai ir priimti rimtus sprendimus. Pirmiausia jis pradėjo šalinti sau iš kelio tėvo valdymo šalininkus ir per 11 mėnesių iš aukščiausio Šiaurės Korėjos valdymo ešelono jie buvo pašalinti arba paslaptingai dingo.

Tiesa, Unas net neturėjo būti tėvo režimo paveldėtojas, nes jo brolis, Kim Jong Namas buvo mylimiausias šeimos sūnus. Tačiau 2001 metais jis buvo sučiuptas su padirbtu pasu Japonijoje, mat norėjo patekti į Disneilendą Tokijuje.

Marko Miloševičius (tėvas –Slobodanas Miloševičius)

Slobodanas Miloševičius – tai buvęs Serbijos prezidentas, kuris laikėsi pagrindinės strategijos: kas priešinsis, tas ilgai negyvens.

Slobodanas, išrinktas Jugoslavijos Socialistinės respublikos prezidentu, nusispjovė į šalies konstituciją ir pradėjo kurti savas taisykles, užtikrinančias jo paties valdžią. Šalies piliečiai buvo nepatenkinti įsigalinčia tvarka, todėl po daugybę metų trukusių represijų ir areštų opozicija surengė protestus ir pasipriešinimą, kurie prezidentą išvertė iš posto.

Prezidento sūnus Marko nesidomėjo politika – jis pasirinko „karjerą“ organizuoto nusikalstamumo veikloje. Kai jo tėvas diktatorius buvo pašalintas iš posto, Marko paliko savo šalį ir paprašė prieglobsčio Rusijoje. Marko nevertino lengvai gaunamo turto – jis sudaužė 17 prabangių automobilių ir išnaudodavo parduotuvių savininkus reketuodamas juos. Be to, Marko yra susijęs su vienu verslo konkurento nužudymu.

Uday Husseinas (tėvas – Saddamas Huseinas)

Tikriausiai net jaunesni skaitytojai žino apie siaubingos reputacijos, liūdnai pagarsėjusį Saddamą Husseiną. Daugelis tikriausiai matė per televiziją transliuotą jo mirties bausmę pakariant. Uday Husseinas buvo Saddamo vyriausias sūnus, labiausiai išlepintas ir stipriausias kandidatas užimti sostą po tėvo mirties. Tačiau į jį buvo pasikėsinta, jis patyrė sunkių traumų, todėl jo vieta greitai buvo patikėta jaunesniems broliams. Uday buvo maištingos sielos, daug kentėjo, todėl pasistengė, kad Irako žmonės taip pat kentėtų, kaip ir jis. Uday buvo kaltinamas dėl sunkių nusikaltimų, žmogžudysčių, kankinimų ir prievartavimų. Aukomis tapo ir Irako olimpinės komandos, ir Irako nacionalinės futbolo rinktinės nariai. Netgi būdamas jaunas Uday nesutarė su tėvo aplinkos žmonėmis: jis nužudė tėvo asmeninį ragautoją ir patarnautoją dėl smulkių nesutarimų. Pats Uday buvo nužudytas per JAV invaziją į Iraką.

Mutassimas Gaddafis (tėvas – Muammaras Gaddafis)

Muammaras Gaddafis garsėjo savo vertingo politinio „vidinio rato“ narių draugija, į šį ratą buvo įtrauktas ir jo ketvirtasis sūnus Mutassimas. Nuo mažų dienų Mutassimas buvo ugdomas kaip tėvo dešinioji ranka – derybininkas, o kai pakankamai subrendo, jam buvo patikėtas tarptautinio diplomato vardas, jis atstovavo visos Libijos piliečiams.

Mutassimas gyveno kur kas geresnėje aplinkoje, nei kitų politinių figūrų sūnūs, juo labiau jis nebuvo linkęs į keistus pomėgius ar nusikaltimus, tokius kaip žaginimas ar kankinimas.

Mutassimas buvo susitikęs su Hillary Clinton ir Johnu McCainu, kuris jį apibūdino kaip mandagų, nors tiesmuką, jam jo ketinimai atrodė rimti ir siekiantys pagerinti Libijos žmonių gyvenimo kokybę. Tačiau ne visiems patiko jo politika. Muammaro Gaddafio politikos priešininkai – sukilėliai per Libijos pilietinio karo kulminaciją šturmavo jo namus Sirte ir jie abu su sūnumi pakliuvo į nelaisvę.

Edda Mussolini (Benito Mussolinio dukra)

Jeigu manote, kad nesutariate su savo vaikais, tuoj pakeisite savo požiūrį. Dažniausiai tėvai, norėdami įgauti politinės jėgos, ištekina savo dukras radę „tinkamą partiją“, tačiau Eddos atvejis kitoks. Ji ištekėjo dėl tyros meilės. Kai Eddos vyras nepakluso jos tėvo taisyklėms, jis buvo brutaliai nužudytas. Dukra maldavo savo tėvo, kad šis pasigailėtų ir paleistų jos vyrą, ji perspėjo, jog priešingu atvejo jos ir tėvo santykiai žlugs. Po kelių dienų įvykdžius jos vyrui egzekuciją, taip ir įvyko.

Edda labai pyko ant tėvo dėl savo vyro mirties, todėl pradėjo priešintis pačiu skaudžiausiu jam būdu: ji nuskrido į Švediją ir susidėjo su komunistų lyderiais, taip paneigdama tėvo politinę poziciją. Benitui Italijos partizanai įvykdė mirties bausmę 1945 balandį.

Tikriausiai didžiausias jo dukros Eddos pasiekimas Italijai buvo tai, kad pabėgdama ji pasiėmė karo metų dienoraščius, vėliau jie buvo paviešinti – juose užfiksuota tai, kas vyko Italijoje fašistiniu laikotarpiu.

Li Na (tėvas – Mao Zedongas)

Nedaug žinoma apie Mao Zedongo vaikus, nes jis nemėgo būti tarp jų: žinoma, jog vienas mirė nuo dizenterijos, kiti buvo paimti Stalino į nelaisvę, kitą pats tėvas nusiuntė į darbo stovyklą, norėdamas perauklėti. Netgi savo trečiąją žmoną jis privertė pagimdytus vaikus iš karto palikti – taip jis norėjo parodyti, kad ji privalo pasiaukoti tik jam. Per visą gyvenimą jis pripažino tik du vaikus, tačiau irgi ne dėl to, jog jie buvo jo kraujo, bet dėl to, jog jie buvo nusipelnę turėti tėvo vardą: Li Na ir Li Min.

Li Min buvo paprasta, nuolanki ir mandagi Mao mylimiausioji, o Li Na, ketvirtosios Mao žmonos duktė, buvo tiesiog tobula kaip ir jos tėvas, tad jai buvo skirta vieta aukščiausioje valdžios institucijoje, kad ruoštųsi Mao valdomam pasauliui. Ji tapo Kinijos nacionalinės komunistų partijos kongreso nare, Komunistų partijos vadove ir tt.

Fiodoras I (tėvas – Ivanas Vasiljevičius)

Kaip jaustis vaikui, kai jo tėvas vadinamas „Ivanu rūsčiuoju“? Ivanas buvo Rusijos caras, labai žiaurus valdovas. Vienas mėgstamiausių jo užsiėmimų buvo mėtyti gyvus gyvūnus žemyn iš aukštai. Jis, vedimas paranojos, sunaikino kelis miestus, nes jam pasirodė, kad jų gyventojai rezga slaptą planą prieš jį.

Galbūt caro Ivano įsakymu ir nebuvo nužudyta milijonai žmonių, tačiau jam taip labai nerūpėjo nužudytųjų skaičius, kaip nužudymo būdas. Jis turėjo savitą būdą mėgautis kankinimais ir žudymais, pavyzdžiui, jis mėgavosi deginančiu žarstekliu laužomų žmogaus šonkaulių traškėjimu, prieš šį kankinimą jo auka tapęs žmogus dažnai būdavo mirtinai nunuodijamas per šachmatų partiją.

Fiodoras buvo mielas berniukas, tačiau, deja protiškai nesveikas; jam buvo suteikta galimybė valdyti, tačiau dėl jo neįgalumo dauguma pareigų buvo pavesta artimiausios aplinkos žmonėms. Fiodoras nesusilaukė palikuonių, o tai reiškė Rurikų dinastijos Rusijoje pabaigą. Ši baisi dinastija nebūtų pasibaigusi, jeigu caras Ivanas netyčia nebūtų užmušęs savo vyresniojo sūnaus.

Jakovas Džiugašvilis (tėvas – Josifas Stalinas)

Josifas Stalinas kaip vyras ir tėvas tikriausiai turėjo šalčiausią širdį. Pasigėręs jis pratrūkdavo pykčiu ir mušdavo savo žmoną tol, kol ji jam paklusdavo, o vieną kartą įsiutęs ją nušovė. Gydytojai, kurie atsisakė jo žmonos mirties priežastimi nurodyti apendicitą, taip pat buvo nužudyti.

Stalino sūnus Jakovas nebuvo šventasis: žmoną Juliją jis atėmė iš kito vyro, pareikalavęs palikti savo vyrą ir tekėti už jo.

Stalinas niekino savo sūnų, todėl šis bandė nusižudyti ir šovė į save, tačiau jam nepavyko, jis tik susižalojo veidą. Kai Stalinas pamatė, ką padarė jo sūnus, šaipėsi iš jo, kad net į save pataikyti nesugeba. Jakovas vėliau dalyvavo Antrajame pasauliniame kare ir buvo patekęs į vokiečių nelaisvę, tačiau tėvas net nesistengė jo išvaduoti, teigdamas, kad sūnus – toks pat kaip ir visi kariai. Antras bandymas nusižudyti Jakovui pavyko: jis sudegė mėgindamas pabėgti per aukštos įtampos tvorą stovykloje, kurioje buvo kalinamas.

Jean-Marie Loretas (tėvas – Adolfas Hitleris)

Hitleris – siaubingas diktatorius, teigė niekada neturėjęs vaikų. Tačiau prancūzas Jeanas – Marie Loretas ir jo sūnus Phillipe'as tikina, jog diktatorius ne tik turėjo meilės romaną su nežinoma moterimi, tačiau ir pats Loretas – to meilės romano vaisius.

Viešai apsireiškęs Loretas buvo sutiktas skeptiškai, ir niekas, regis, nenorėjo patikėti pasakojimais apie jo kilmę. Tačiau tai jo nesustabdė, jis parašė savo autobiografiją ir ši pateko į laikraščius.

Loretui šią istorinę „bombą“ 1948 metais pateikė jo mama, tačiau ji tai padarė prieš pat mirtį, tad, žinoma, niekas daugiau negalėjo to patvirtinti. Loretas sako, kad žinia apie jo šaknis ir kilmę jam pačiam labai apsunkino gyvenimą: jo žmona, sužinojusi, kieno jis sūnus, su juo išsiskyrė. Loretas lanko visas pasaulio šalis, kuriose paliko pėdsaką jo kraugerys tėvas, ir pasakoja savo gyvenimo istoriją.

Parengė Rita Jakucevičiūtė

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ISTORIJA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"