Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
GIMTASIS KRAŠTAS

Vilniaus Verkių Kalvarijose ateinantį savaitgalį bus švenčiamos Sekminės

 
vilniauskalvarijos.lt nuotrauka

Birželio 5–8 dienomis tikintieji kviečiami švęsti Sekminių Vilniaus Kalvarijose Verkių parke. Šiais metais taip pat minimas Vilniaus Verkių Kalvarijų Kryžiaus kelio jubiliejus. Čia jau 345 metus tikintieji eina Kryžiaus kelią ir apmąsto jo slėpinius.

Sekminių šventė Vilniaus Kalvarijose prasidės birželio 5 d. Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčioje. Čia įvairios tikinčiųjų grupės melsdamosi drauge lauks Šventosios Dvasios atsiuntimo. Penktadienį Kalvarijose Kryžiaus kelią eis ir Mišias švęs kunigai ir vienuoliai.

Šeštadienį rinksis šeimos. Joms numatyti aktualūs teminiai susitikimai, vaikai galės užsiimti kūrybine veikla. Vyks šv. Mišios prie vienos iš koplyčių parke, bus einamas Kryžiaus kelias. Pavakare kviečiamas jaunimas. Jo šventės akcentas – Šviesos kelias temstant, kurio metu jauni žmonės, nešdamiesi žvakutes, apmąstys įvykius po Kristaus prisikėlimo, dalysis prisikėlimo džiaugsmu.

Sekmadienį 9 val. tikintieji kviečiami drauge su ganytojais eiti Kryžiaus kelio nuo Marijos Sopulingosios koplyčios ir 13 val. drauge švęsti Sekmines iškilmingose šv. Mišiose, kurias aukos Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Mišios vyks po atviru dangumi greta bažnyčios, bus teikiamas Sutvirtinimo sakramentas.

Sekminės – septintas sekmadienis po Velykų – yra viena iš trijų pagrindinių Bažnyčios švenčių. „Iš tiesų, Bažnyčios gyvybė palaikoma nuolatinio Šventosios Dvasios išliejimo, be kurio ji išsektų, būtų lyg burlaivis be vėjo“, – yra sakęs popiežius Benediktas XVI.

Sekminės Vilniaus Kalvarijose – viena iš didžiausių Vilniaus arkivyskupijos švenčių. Vilniaus Kalvarijos – tai vieta, į kurią ne vieną šimtmetį traukia būriai maldininkų ieškodami atgaivos širdžiai ir trokšdami sustiprinti tikėjimą. Kryžiaus kelyje, kurį sudaro 35 stotys, atkurta Kristaus Kančios istorija. Šįmet jubiliejaus minėjimo proga Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija birželio 4 ir 6 dienomis organizuoja pažintinius pasivaikščiojimus Kalvarijų Kryžiaus kelyje.

Verkių parkas garsėja koplytėlėmis, kurių išdėstymas atitinka kelią, kuriuo Kristus nešė savo Kryžių Jeruzalėje.

Sekminių programa Vilniaus Kalvarijose:

Birželio 5 d., ketvirtadienis – Švč. Sakramento adoracija

“Šventovė tai vieta, kurioje bendruomenė susirenka melstis, šlovinti Viešpatį, dėkoti jam, bet visų pirma adoruoti. Šventovėje mes adoruojame Viešpatį. Tai svarbiausia”. Popiežius Pranciškus

Nuo 8.00 val. iki 20.00 val. Švč. Sakramento adoracija bažnyčioje.

8:00 - 9:00 Adoruoja kunigai

10:00 - 11:00 Adoruoja Šventosios Dvasios maldos grupė "Viešpaties Žmonės".

"Viešpatie Jėzau Kristau, Tėvo Sūnau, paskleisk savo Dvasią virš visos žemės. Tegul Šventoji Dvasia gyvena visų tautų širdyse, kad jos būtų apsaugotos nuo moralinio nuosmukio, nelaimių ir karų. Tegul visų tautų Karalienė Marija būna mūsų užtarėja".

12:00 - 13:00 Adoruoja CARITAS

14:00 - 15:00 Adoruoja šeimos

16:00 - 17:00 Adoruoja jaunimas

Birželio 6 d., penktadienis – Kunigų ir vienuolių diena

“Tinkama proga vėl atrasti Jėzaus Kristaus centriškumą mūsų gyvenime”.

Popiežius Pranciškus

10.00 val. Kryžiaus kelias nuo Marijos Sopulingosios koplyčios.

14.00 val. Šv. Mišios bažnyčioje.

15.00 val. Agapė.

Birželio 7 d., šeštadienis – Šeimų (vaikų) ir jaunimo diena

“Tai pats gražiausias paveldas, kurį jiems (vaikams) paliksite: tikėjimas! Nieko daugiau. Tad šiandien pareikite namo su šia mintimi: mes turime būti tie, kurie perduoda tikėjimą. Visuomet pasvarstykite, kaip perduoti tikėjimą vaikams”. Popiežius Pranciškus

Programa šeimoms:

10.00 val. Šv. Mišios prie Marijos Sopulingosios koplyčios.

11.00 val. Šeimų Kryžiaus kelias. Kareiviška košė ir arbata.

15.00 – 16.30 val. Teminiai susitikimai grupėse (vaikams - kūrybinė veikla).

“Brangus jaunuoli, brangi jaunuole, - įsileisk Kristų į savo gyvenimą. Dėmesingai jo klausykis ir jo buvimas pradžiugins tavo širdį. Įsileisk Kristų”. Popiežius Pranciškus

Programa jaunimui:

16.30 val. Katechezė. “Garantuoju, kad aš tikrai žinau savo užmojį jums, – tai VIEŠPATIES žodis, – užmojį jūsų labui, o ne jūsų žalai! Noriu jums suteikti sklidiną vilties ateitį. Kai jūs šauksitės manęs, kai ateisite ir kreipsitės į mane malda, aš jus išklausysiu” (Jer 29,11-12).

17.00 val. Šlovinimas.

18.00 val. Šv. Mišios (lietuvių ir lenkų kalbomis).

19.30 val. Agapė.

20.30 val. Šviesos kelias.

22.00 val. Šventės pabaiga.

Birželio 8 d., sekmadienis – Sekminių diena

“Šventoji Dvasia yra Bažnyčios ir kiekvieno krikščionio siela, gyvybinė limfa: tai Dievo Meilė, kuri apsigyvena mūsų širdyje ir bendrauja su mumis. Šventoji Dvasia visada yra su mumis, yra mūsų širdyse (...) reikia prašyti Šventosios Dvasios”. Popiežius Pranciškus

9.00 val. Kryžiaus kelias nuo Marijos Sopulingosios koplyčios.

13.00 val. Iškilmingos Šv. Mišios (šalia bažnyčios), kurių metu bus teikiamas Sutvirtinimo sakramentas.

Po Šv. Mišių agapė pievoje.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
GIMTASIS KRAŠTAS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"