Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
GIMTASIS KRAŠTAS

Teismas leido suimti keturių moterų žudiką

 
2015 11 05 8:38
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Kelmės rajono apylinkės teismas ketvirtadienį leido suimti Rimantą Bekintį, kuris įtariamas nužudęs keturias moteris.

„Padarytas labai sunkus nusikaltimas, vengdamas griežtos bausmės, gali slėptis ir trukdyti ikiteisminiam tyrimui“, – BNS sakė Šiaulių apygardos teismo atstovas spaudai Vytautas Jončas.

R. Bekintis anksčiau buvo teistas 11 kartų. Kelmės rajono apylinkės teismas pastaruoju metu nagrinėjo jo baudžiamąją bylą dėl vagystės, antradienį kaltinamasis į posėdį neatvyko, teisėjas buvo nusprendęs jį atvesdinti.

Šiemet rugpjūtį vyras buvo nuteistas už fizinio skausmo sukėlimą savo sugyventinei. Pasak V.Jončo, kadangi moteris jam atleido ir prašė neskirti griežtos bausmės, teismas į tai turėjo atsižvelgti – R.Bekinčiui buvo skirta devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant.

Įtariamasis 1984 metais buvo teistas už nužudymą, vėliau – už vagystes, smurtą artimoje aplinkoje, kelis kartus atliko bausmes įkalinimo įstaigose.

Sulaikymo metu įtariamajam nustatytas sunkus daugiau kaip trijų promilių girtumas.

Prezidentė pareiškė užuojautą

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl Kražių gyventojų Lilijos Galkauskienės, Eugenijos Birgiolaitės, Kazimieros Labanauskienės, Jadvygos Grigulaitės tragiškos mirties.

„Masinės žmonių žudynės taikiu metu sukrėtė visą šalį. Ši protu nesuvokiama nelaimė įpareigoja visus kitomis akimis pažiūrėti į viešąjį žmonių saugumą ir saugią kaimynystę“,– sakoma Prezidentės užuojautoje.

Šalies vadovė pareiškė užuojautą aukų šeimoms, artimiesiems bei visai Kražių bendruomenei ir palinkėjo stiprybės ir susitelkimo šiuo sunkiu metu.

Žudė nuo pirmadienio

Trečiadienį Kelmės rajone, Kražiuose, rasti keturių nužudytų moterų kūnai. Moterys nužudytos dūriais ir daugybiniais smūgiais. Anot tyrėjų, įtariamasis moteris Kražiuose žudė jau nuo pirmadienio, po vieną kasdien, tačiau pirmos aukos aptiktos tik trečiadienį.

Keturias moteris Kražiuose nužudęs vyras jas apvogė, o pinigus išleido alkoholiui, ketvirtadienį vykusioje spaudos konferencijoje pranešė ikiteisminį tyrimą dėl žmogžudysčių atliekantys teisėsaugininkai.

„Pagrobtų pinigų sumos nedidelės, pinigai išleisti alkoholiui. Nužudymo priežastimi įvardijama ilgas alkoholio vartojimo laikas“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį žurnalistams sakė Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras, laikinai einantis vyriausiojo prokuroro pareigas Aivaras Povilaitis.

Anot tyrėjų, įtariamasis moteris Kražiuose žudė jau nuo pirmadienio, po vieną kasdien, tačiau pirmos aukos aptiktos tik trečiadienį. Aptikus pirmąją auką trečiadienį nusikaltimas išaiškintas per 1,5 val.

Kaip įtariamasis sulaikytas kruvinas ir neblaivus 57 metų vyras, neturintis nuolatinės gyvenamosios vietos. Vyras yra gretimo kaimo gyventojas, anksčiau jau teistas už žmogžudystę. Policija mano, kad jis žudė siekdamas apiplėšti.

Trečiadienį Kražiuose 13.55 val. namuose rastas 74 metų moters lavonas su durtinėmis žaizdomis kaklo srityje. Tą pačią dieną 18.16 val. vos už 900 metrų nuo aukos namų 81 metų senolės namuose aptiktos dar dvi nužudytos moterys: namo šeimininkė ir 52 metų senolę lankiusi socialinė darbuotoja. Pirminiais duomenimis, abu lavonai su kirstinėmis žaizdomis galvose. Vėlų vakarą, apie 22.33 val., tame pačiame kaime aptikta ir ketvirtoji auka – 55-erių moteris su išorinėmis smurto žymėmis.

Bendruomenė šokiruota

Po trečiadienio žmogžudysčių Kražiuose, Kelmės rajone, miestelio bendruomenė ištikta šoko, gyventojai nėra tikri, kad suimtas tikrasis žudikas, BNS ketvirtadienio rytą sakė Kražių seniūnas Rolandas Karčiauskas.

„Dar tvyro nežinomybė, ar tas, ar ne tas žmogus suimtas. Dar niekas mūsų neinformavo. Kai informuos, gal nusiramins žmonės. Visi dabar strese, sukrėsti, susijaudinę, visa bendruomenė“, – sakė jis.

Anot seniūno, policijos sulaikytą įtariamąjį jis pažįsta, šis prieš keletą mėnesių buvo nuteistas lygtinai už smurtą artimoje aplinkoje ir turėjo seniūnijoje dirbti viešuosius darbus. Dar anksčiau šis 57 metų gretimo kaimo gyventojas teistas už žmogžudystę.

„Buvo pastaruoju laiku kaip ir apsitvarkęs. Dabar gal gyvenimas jį taip prispaudė, kad buvo apsivogęs, sugyventinę sumušęs, toks tapo agresyvus. Ir priėjo iki tų negerų įvykių“, – sakė seniūnas.

Jo duomenimis, vyras niekur nedirbo, smarkiai girtavo.

R. Karčiauskas sakė, kad aukomis pasirinktos vienos gyvenusios moterys.

„Jis žinojo, kad jos gyvena vienos. Matyt, dėl to ir nusitaikė į jas“, – svarstė seniūnas.

Kražių bendruomenė galvoja, kaip reikės atsisveikinti su nužudytosiomis.

Įtariamasis – gretimo kaimo gyventojas

Keturiomis žmogžudystėmis Kelmės rajone esančiuose Kražiuose įtariamas gretimo kaimo gyventojas.

Kaip BNS ketvirtadienio rytą sakė Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Remigijus Rudminas, įtariamasis yra 1958 metais gimęs vyras, anksčiau teistas už nužudymą.

„Tai gretimame kaime gyvenantis asmuo. Kelmės apylinkėse jis gyvena apie 20 metų. Praeityje teistas yra už nužudymą, bet tai buvo labai seniai“, – sakė R. Rudminas.

Pasak komisariato viršininko, įtariamasis ne kartą buvo patekęs į policijos akiratį.

Neblaivus vyras sulaikytas trečiadienį, Kražiuose radus nužudytas keturias moteris. Policijos duomenimis, įtariamasis greičiausiai veikė vienas, o nusikaltimo motyvai buvo plėšimas.

Artimiausiu metu bus sprendžiama dėl kardomosios priemonės įtariamajam skyrimo.

„Ikiteisminio tyrimo veiksmai, aišku, buvo atliekami ir nakties metu ir tęsėsi iki paryčių, dabartiniu metu yra atnaujinami ir yra dirbama tiek su įtariamuoju, tiek įvykio vietose. Manome, kad keturi nužudytieji yra paskutiniai ir daugiau neturėtų būti. Įtariamasis yra sulaikytas, pavojus kitiems gyventojams, bent iš šio asmens, tikrai negresia. Manome, kad artimiausiu metu bus sprendžiamas klausimas dėl kardomosios priemonės paskyrimo“, – ketvirtadienį sakė R. Rudminas.

Premjeras: žudynes lėmė alkoholizmas

Premjeras Algirdas Butkevičius sako, kad žudynes Kražiuose lėmė alkoholizmas, ir paragino gyventojus susitelkti sprendžiant šią problemą.

„Tai yra didžiulis sukrėtimas. Tai yra alkoholizmo pasekmės, kurios turbūt paveikė žmogaus psichiką“, – Žinių radijui ketvirtadienio rytą sakė ministras pirmininkas.

Premjeras sakė buvęs informuotas, kad įtariamasis alkoholį nuolat vartojo nuo Naujųjų metų.

„Kreipčiausi į Lietuvos žmones, kurie už tam tikrus darbus kaimo vietovėse atsilygina alkoholiu nepagalvodami apie pasekmes. Norėčiau, kad būtume neabejingi ir suvoktume alkoholizmo pasekmes“, – kalbėjo A. Butkevičius.

Jis žadėjo, kad po šio nusikaltimo bus svarstoma dėl papildomų priemonių apsaugoti kaime gyvenančius vienišus žmones.

Aukų galėjo būti daugiau

Reaguodamas į Kražiuose įvykusią tragediją, kuomet neblaivus asmuo nužudė keturis žmones, vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis sako, kad tik pareigūnų operatyvaus darbo dėka išvengta dar daugiau aukų.

Jis sakė, kad laiku nesureagavus, aukų galėjo būti „ir šešios“.

„Matyt, nebėra slapta, kad vos ne nuo Naujųjų šis asmuo pradėjo gerti – matyt, ar darbų nebuvo, ar kitokiu būdu negavo pašalpų, ar alkoholio ir jis pradėjo žudyti. Jei įtariamasis nebūtų žaibiškai surastas, per kelias valandas nustatytas, net neabejoju, kad tos žmogžudystės būtų tęsęsi“, – BNS ketvirtadienį sakė ministras.

Jis atkreipė dėmesį, kad aukos greičiausiai pažinojo žudiką, kuris vertėsi padieniais darbais – policija nenustatė įsilaužimo požymių, tad, anot ministro, neatmestina, kad Kražių gyventojos jį įsileido pačios.

Jis taip pat sakė neabejojantis, kad pagrindinė tragedijos priežastis – alkoholio vartojimas bei ragino mažinti jo prieinamumą, plėsti galimybes asmenims gydytis nuo alkoholizmo.

Sakydamas kalbą europarlamentaro Bronio Ropės inicijuotoje diskusijoje apie kovą su alkoholio vartojimu, ministras iškėlė idėją, jog reikėtų pradėti svarstyti net ir specializuotų alkoholio parduotuvių atsiradimą ribojant prekybą alkoholiu kitose vietose, ar svarstyti lengvatų, kompensacijų galimybes prekybos alkoholiu atsisakantiems degalinių tinklams, parduotuvėms.

„Mes tikrai žinome visi, kad yra tokių „vaikščiojančių zombių“, dėl kurių kiekvieną akimirką gali tokia tragedija atsirasti. Nes žmonės yra neadekvatūs – nedirbantys, neturintys iš ko gyventi, besiverčiantys iš padienių darbų arba plėšimų. Mes privalome mažinti (alkoholio prieinamumą), privalome pradėti diskusija apie specializuotų parduotuvių atsiradimą. Privalome pripažinti – turime problemą“, – sakė ministras.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
GIMTASIS KRAŠTAS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"