Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
GIMTASIS KRAŠTAS

Pranešama, kad Vilniuje ieškotas ginkluotas nusikaltėlis sulaikytas

 
2015 11 19 19:13
Igor Molotkov, gimęs 1991 m. 
Igor Molotkov, gimęs 1991 m.  Policijos nuotrauka

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje su automatiniu ginklu pabėgo į Vilniaus miesto šeštąjį policijos komisariatą pristatytas Igoris Molotkovas, gimęs 1991 m. Į paieškas, BNS duomenimis, įsitraukė apie 3 tūkst. policijos pareigūnų. Iš Paluknio pasitelktas VSAT sraigtasparnis. Apie penkias valandas po visą sostinę gaudytas vyras sulaikytas sostinės Naujininkų mikrorajone.

Išplatintame policijos pranešime spaudai rašoma, kad I. Molotkov pavyko pabėgti iš patrulinio automobilio, iš pareigūno rankų išplėšus automatinį ginklą AK-47.

Pašilaičių rajono gyventojų policija prašo neišeiti iš namų ir jokiu būdu neatidaryti durų nepažįstamiems. Pastebėjus nusikaltėlį, prašo kuo skubiau pranešti telefonais 112 arba (8 5) 271 6007.

Bėglio požymiai: juoda kepurė su snapeliu, ruda striukė, juodas džemperis su gobtuvu, juodos kelnės ir juodi sportiniai bateliai su baltu užrašu. Policija skelbia, kad vyras turi psichinių sutrikimų.

Vyro ieško gausios policijos pajėgos, pasitelkta policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“.

Su ginklu pabėgusio I. Molotkovo paieška yra tęsiama, mieste vykdomas operatyvinis planas „Sulaikymas“. Policijos pajėgos yra mobilizuotos; dirba „Aro“, Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai. Gyventojų prašome būti atsargiems ir budriems. Ne namuose esančius nepilnamečius, esančius netoli namų, tėvai turėtų paraginti kuo skubiau grįžti namo. Toliau nuo namų, svečiuose esantys vaikai, patartina, turėtų kol kas likti ten, kur yra. Visuomenė bus ir toliau nuolat informuojama apie nusikaltėlio paieškas, rašoma policijos pranešime spaudai.

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovas Paulius Radvilavičius sako, kad ypač tikimasi vairuotojų pagalbos. „Vairuotojai, kurie pamatys įtartiną vyrą su antrankiais, su ginklu ar be jo, nedelsiant turėtų pranešti policijai“, – sakė Vilniaus apskrities policijos atstovas Paulius Radvilavičius.

Po gaudynių surengta spaudos konferencija su Generaliniu policijos komisaru

Policijos generalinis komisaras Linas Pernavas sako, kad Igoris Molotkovas pabėgo iš policijos komisariato kiemo, grasindamas policininkams ginklu.

„Šiuo metu apklausiami policininkai, taip pat apklausiamas asmuo“, – sakė L. Pernavas. Įtariamajam už automatinio ginklo pagrobimą gresia laisvės atėmimas iki dešimties metų. 24 metų vyras anksčiau policijai buvo žinomas tik dėl smulkių pažeidimų – vagysčių ir pan.

Tuo metu dėl policijos pareigūnų veiksmų pradėtas tarnybinis patikrinimas.

„Neklysta tie, kas nedirba“, – teigė policijos vadovas.

Sulaikymo metu įtariamasis antrankius jau buvo nusiėmęs.

Ginklas buvo tarnybiniame policijos automobilyje, iš kurio pagrobęs automatą I. Molotkovas po grasinimo paspruko perlipęs tvorą. Antrankiai jam buvo uždėti priekyje. Pagal pirminę informaciją, iki stoties rajono iš sostinės Pašlaičių mikrorajono jis vyko visuomeniniu transportu.

Vyras sulaikytas namo bendrojo naudojimo duše gavus informacijos iš gyventojų.

Vilniaus policijai pavyko surasti pagrobtą automatą, jis rastas stoties rajone, ne viešoje vietoje, BNS pranešė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Antonis Mikulskis.

Ginklas rastas kitoje vietoje, nei jį pagrobęs Igoris Molotkovas. Pastarasis sulaikytas Naujininkuose, Pelesos gatvėje.

A.Mikulskis BNS teigė, jog sulaikomas vyras pasipriešinti pareigūnams nespėjo.

Pranešama apie sulaikymą

Pranešama, kad po visą sostinę gaudytas sulaikytas Naujininkų mikrorajone, Pelesos gatvėje. I. Molotkovas rastas besislepiantis bendro naudojimo patalpose. I. Molotkovą pastebėjo gyventojai, jie pranešė policijai. Pareigūnai šią vietą jau kartą buvo atvykę tikrinti, tačiau tuomet bėglio nerado.

Kai I. Molotkovas pamatė, kad jį rado policija, jis nesipriešino ir pasidavė pareigūnams šiems tik pradėjus vesti derybas – nebuvo paleistas nei vienas šūvis. Motyvai, kodėl bėglys pagrobė ginklą, lieka nežinomi.

Kodėl pareigūnai iškart nesugebėjo suimti bėglio, iki šiol aiškinamasi. Pasak L. Pernavo, per sulaikymo operaciją niekas nenukentėjo, o automato neapsaugoję pareigūnai šiuo metu yra apklausiami. Generalinis komisaras bėglį apibūdino kaip nestabilios psichikos ir teigė, kad iš tokių situacijų reikia mokytis.

Apie bėglio sulaikymą BNS patvirtino Policijos generalinio komisaro pavaduotojas.

„Bėglys sulaikytas, ginklas dar nerastas“, – sakė Edvardas Šileris.

Vėliau Lietuvos policijos „Facebook“ puslapyje pranešta, kad ginklas jau rastas.

Vilniaus policijai pavyko surasti pagrobtą automatą, jis rastas stoties rajone, ne viešoje vietoje, BNS pranešė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Antonis Mikulskis. A.Mikulskis BNS teigė, jog sulaikomas vyras pasipriešinti pareigūnams nespėjo.

Perspėja patiems nesiimti iniciatyvų

Lietuvos policija, turėdama informacijos, kad socialiniame tinkle „Facebook“ buriasi uždaros grupės, raginančios burtis jaunimą ir eiti tikrinti apleistų namų ieškant ginkluoto bėglio, griežtai įspėja to nedaryti.
Lietuvos policija, turėdama informacijos, kad socialiniame tinkle „Facebook“ buriasi uždaros grupės, raginančios burtis jaunimą ir eiti tikrinti apleistų namų ieškant ginkluoto bėglio, griežtai įspėja to nedaryti.

Lietuvos policija, turėdama informacijos, kad socialiniame tinkle „Facebook“ buriasi uždaros grupės, raginančios burtis jaunimą ir eiti tikrinti apleistų namų ieškant ginkluoto bėglio, griežtai įspėja to nedaryti.

L.Pernavas – pagrobtame automate buvo viena apkaba šovinių

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje sulaikytojo pagrobtame automate buvo viena apkaba šovinių, jo paieškos vykdomos visame mieste, TV3 žinioms sakė policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

„Jis pabėgo kartu su automatiniu ginklu – „Kalašnikov“ automatu. Yra viena apkaba šovinių“, – sakė L.Pernavas. Vienoje „Kalašnkikov“ apkaboje, anot pareigūnų, yra 30 šovinių.

Pasak L. Pernavo, policijos pareigūnai šiuo metu yra apklausiami, su jais dirba psichologai.

Iš Paluknio pasitelktas sraigtasparnis

Pavojingo asmens su automatu paieškoms ketvirtadienio vakarą pasitelktas Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) sraigtasparnis „Eurocopter“, BNS pranešė VSAT atstovas spaudai Giedrius Mišutis.

„Apie 21 val. pakilo iš Paluknio, paskui nusileido Vilniuje prie Neries, Baltojo tilto. Į sraigtasparnį paimtas policijos pareigūnas. Bus skraidoma ir paieška vykdoma pagal policijos nurodymą. Prie ir aplink Vilnių, sraigtasparnyje yra naujausia technika, termovizorinės kameros“, – BNS sakė G.Mišutis.

Tuo metu Vilniaus apskrities policijos atstovas Paulius Radvilavičius BNS pasakojo, kad dėl susiklosčiusios situacijos buvo paprašyta žmonių išsiskirstyti iš renginių, vykusių šalia prekybos centro „Ozas“ ir Valdovų rūmuose.

Buvęs sostinės prekybos centro apsaugos darbuotojas BNS pasakojo, kad ieškomas asmuo jam puikiai pažįstamas, vogdavo, bet gana gudriai, vieną kartą yra priešinęsis.

„Taboriniais“ tokius vadinam“, – BNS teigė jis, tačiau apsaugos darbuotojui šis asmuo baimės nekėlė.

Bėglio ieškoma visoje Vilniaus apskrities teritorijoje, BNS teigė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Antonis Mikulskis.

Pareigūnai stoties prieigose Pelesos gatvėje patikrino keletą namų ir aplinkinių teritorijų, tačiau įtariamojo nerado. Nauja užduotis sekliams – „iššukuoti“ apleistą ligoninės pastatą sostinės Senamiesčio Subačiaus gatvėje. Tikrinama žinia, kad I. Molotkovas gali būti ten.

Premjeras susisiekė su Vidaus reikalų ministru dėl bėglio Vilniuje

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius tik grįžęs po vizito Briuselyje susisiekė su Vidaus reikalų ministru Sauliumi Skverneliu dėl ieškomo ginkluoto bėglio Vilniuje. Pasak premjero, paieškai sutelktos didelės pajėgos, o gyventojų prašoma laikytis policijos pareigūnų rekomendacijų.

„Tik nusileidus lėktuvui iš Briuselio buvau informuotas apie padėtį Vilniuje. Vidaus reikalų ministerija ir policijos pajėgos dirba dideliu pajėgumu, dedamos visos pastangos, kad kuo greičiau nuo policijos pareigūnų sprukęs sulaikytasis, kuris yra ginkluotas, būtų surastas. Pareigūnai vykdys paiešką ir naktį“, –sako premjeras.

Vyriausybės vadovas taip pat prašo gyventojų atsižvelgti į policijos pareigūnų rekomendacijas dėl saugumo.

Sutelkta apie 3 tūkst. pareigūnų

Apie 3 tūkst. policijos pareigūnų – tai yra apie trečdalis visos Lietuvos policijos – ketvirtadienio vakarą Vilniuje dalyvauja pavojingo jauno vyro, kuris pabėgo iš policijos su automatu, paieškose.

„Vis dar nerastas. Oras, tamsu, sunkina paiešką. Neaiški teritorija“, – BNS sakė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris. Jis minėjo, kad į operaciją pasitelkta visa Vilniaus apskrities policija.

Jo teigimu, su ginklu pabėgęs vyras yra Švenčionių gyventojas.

Policija informuoja, kad 1991 metais gimęs Igoris Molotkovas su automatu „AK-47“ pabėgo iš policijos automobilio prie komisariato Laisvės prospekte.

Kaip BNS sakė Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris, vyro ieško gausios policijos pajėgos, pasitelkta policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“.

Pareigūnai apie 19.30 val. apsupo nebaigtą statyti daugiabutį, kuriame gali slėptis I.Molotkovas. Aplinkinės mikrorajono gatvės uždarytos. Kaip praneša BNS korespondentas iš įvykio vietos, buvęs uždarytas apie 1 km Laisvės prospekto ruožas, po 20 val. vėl atidarytas, eismas leidžiamas.

„Išeikite į lauką, nes bus panaudotas šaunamasis ginklas“, – per garsiakalbį bėgliui kartoja policija.

Anot E.Šilerio, vyras į policijos komisariatą gabentas „dėl adminsitracinio arešto“.

Automatiniai šautuvai policijos pareigūnams išdalinti po kruvinų teroro išpuolių Paryžiuje praėjusį penktadienį.

„Vis dar nerastas. Oras, tamsu, sunkina paiešką. Neaiški teritorija“, – BNS sakė policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris. Jis minėjo, kad į operaciją pasitelkta visa Vilniaus apskrities policija.

Jo teigimu, su ginklu pabėgęs vyras yra Švenčionių gyventojas.

Dar vienas paieškų bangos pokytis Vilniuje – didelės pareigūnų pajėgos plūstelėjo į Pelesos gatvę netoli Vilniaus geležinkelio stoties.

Bėglio ieškoma visoje Vilniaus apskrityje

Pavojingo asmens su automatu ketvirtadienio vakarą ieškoma visoje Vilniaus apskrities teritorijoje, BNS teigė Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Antonis Mikulskis.

„Ieškome, turimų pajėgų kol kas užteks“, – BNS sakė A.Mikulskis, jo tvirtinimu, papildomų pajėgų iš kitų apskričių pasitelkti neketinama.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris BNS sakė, kad gaunama daug pranešimų iš gyventojų apie įtartinus asmenis.

„Daugiausia praneša kad matė einantį panašų, mes pranešimus tikriname“, – teigė E.Šileris. Anksčiau jis teigė, kad paieškos gali vykti ir naktį.

„Ieškosime visą naktį, kol jis bus sulaikytas“, – BNS sakė E.Šileris.

Bėglys – narkomanas

Švenčionių rajono policijos komisariato vadovas Josifas Kuzmickis sako, kad su automatu pabėgęs vyras yra narkomanas, o į Vilnių buvo atvežtas dėl pablogėjusios sveikatos būklės.

„Man atrodo jis gimęs Šalčininkuose. Jis pas mus atliko administracinį areštą, buvo atvežtas sekmadienį. Pas mus areštą atlieka, jeigu yra laisva vieta. Lyg Vilniuje gyveno, negaliu pasakyti“, – BNS teigė Švenčionių policijos vadovas.

Du šio komisariato pareigūnai, ginkluoti automatais, atlydėjo Igorį Molotkovą į Vilnių.

„Abu policininkai patyrę, nejauni, po 20 metų tarnavę. Kaip atsitiko, nustatys tyrimas“, – sakė J. Kuzmickis.

L. Pervanas: „Aš visada atsakau už savo policijos pareigūnus“

Ketvirtadienio vakarą gausioms pajėgoms Vilniuje ieškant iš policijos pareigūnų automatą pagrobusio vyro, generalinis policijos komisaras Linas Pernavas BNS sakė visada jaučiantis atsakomybę už savo pareigūnus, tačiau pabrėžė, kad šiuo metu svarbiausia – sulaikyti pavojingą bėglį.

Pasak komisaro, šiuo metu policija aiškinasi aplinkybes, kaip automatas atsidūrė pas sulaikytąjį.

„Šiuo metu kaip tik mes aiškinamės. Bet šiuo metu pagrindinė priežastis – ne kaltų paieška, o šito asmens suradimas ir sulaikymas“, – kalbėjo L. Pernavas.

„Aš visada atsakau už savo policijos pareigūnus. Tai yra mano kolegos“, – į klausimą, ar prisiims savo atsakomybę dėl šio incidento atsakė policijos vadovas. L. Pernavas teigė negalintis pasakyti, kiek tiksliai šiuo metu apginkluota policijos ekipažų. „Šią sekundę, kiek šiandien ekipažų apginkluota – tikrai ne, nes neturiu aš tos informacijos turėti kasdien. Tą žino budėtojai, kurie ginkluoja“, – sakė L. Pernavas.

Situacija – apgailėtina

Vidaus reikalų ministras Saulius Skernelis kritiškai įvertino situaciją, kai antrankiais surakintas vyras sugebėjo iš policininko pagrobti ginklą – automatą „AK-47“.

„Pačią situaciją, kai įtariamasis su antrankiais sugeba pasisavinti pareigūno ginklą, ministras vertina kaip apgailėtiną“, – BNS sakė S.Skvernelio atstovas spaudai Tomas Beržinskas.

Anot ministro, šiuo metu svarbiausia kuo greičiau sulaikyti bėglį. Kol kas jis nekomentavo, kas turėtų už šį incidentą prisiimti atsakomybę.

R. Šimašius: „Policija turi mokėti elgtis su ginklais“

Ketvirtadienio vakaro atvejis, kai iš policijos sulaikytasis pagrobė automatą „AK-47“ ir pabėgo, turėtų būti gera pamoka policijai, kad reikėtų susirūpinti, sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Palinkėkime mūsų miestiečiams policininkams sėkmės susitvarkant su nestandartine, netipine situacija. Tikrai šių dienų kontekste tai, manau, tikrai turi būti net jei ir laimingai viskas pasibaigs – o tikiu, kad laimingai pasibaigs – gera pamoka, kad reikia susirūpinti. Policininkai turi mokėti elgtis su ginklais, mokėti elgtis kritinėse situacijose“, – BNS ketvirtadienio vakarą sakė R.Šimašius.

Tai, kad per kelias dienas įvyksta jau antras incidentas su policijai išduotais automatiniais ginklais, Vilniaus mero teigimu, yra „tikrai neįkvepianti“ patirtis.

Tai jau antras incidentas per savaitę, kilęs dėl „Kalašnikov“ automatų naudojimo.

Šeštadienį policijos patrulis iš automato paleido šūvį į asocialų asmenį sostinės Pylimo gatvėje, apleistame kioske. Vilniaus policija teigia, kad šūvis paleistas netyčia.

Pareigūnai teigia, kad apie įvykį sužinota tik kitą dieną – kai sužeistasis kreipėsi į medikus.

„Jau per kelias dienas antras įvykis, kuris iliustruoja, kad policininkai nežino, kaip elgtis su ginklu, yra tikrai neįkvepiantis, ir aš manau, kad policijos sistemai tikrai reikės pasidaryti nemažai užduočių. Jeigu man kaip eiliniam šauliui kyla klausimų, kaip galima netyčia peršauti asmenį arba leisti, kad sulaikytas asmuo atimtų ginklą, natūralu, kad policija turės labai rimtai išanalizuoti tą situaciją. Be jokios abejonės, aš irgi labai atidžiai žiūrėsiu, kad mieste būtų tikrai kvalifikuota policijos pagalba ir neatsitiktų tokių dalykų, kurių negali atsitikti atskirai“, – kalbėjo Vilniaus meras.

Jis teigė, kad Vilniaus policijos būtinai bus klausiama, ką jie ruošiasi daryti, kad tokie atvejai nepasikartotų. Kol kas meras ragina vilniečius nepanikuoti ir padėti policijai.

„Noriu nuraminti vilniečius, kad policija savo darbą daro – labai kviečiu jiems ne trukdyti, o padėti, jeigu reikėtų ir tikrai nepanikuoti. Manau, kad policija yra pakankamai profesionali, kad šią situaciją išspręstų“, – sakė R.Šimašius.

..

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
GIMTASIS KRAŠTAS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"