Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
GIMTASIS KRAŠTAS

Pramogų „žvaigždės“ apmovė Kauno valdininkus

 
Kauno rotušėje, prisidengus medikų konferencija, buvo surengta odontologijos klinikos vadovės penkiasdešimtmečio šventė.
Kauno rotušėje, prisidengus medikų konferencija, buvo surengta odontologijos klinikos vadovės penkiasdešimtmečio šventė. Kristinos Kučinskaitės (LŽ) nuotrauka

Tarptautinė medikų konferencija 'virto“ privačiu Kauno ponios jubiliejumi, švenčiamu viename garbingiausių Kauno miesto pastatų – rotušėje.

Apie tai, kad buvo apgauti, nes už simbolinį mokestį išnuomojo visą įspūdingą Kauno rotušės pastatą ir netikėtai pamalonino odontologę, Kauno merijos valdininkai sužinojo iš žiniasklaidos atstovų. Beje, vadinamasis šou verslo elitas Kauno miesto savivaldybę pastarosiomis savaitėmis apmovė net kelis kartus. Tad dabar miesto vadovai ketina ne tik didinti rotušės nuomos kainą, bet ir peržiūrėti sutartį, kurioje už įsipareigojimų nesilaikymą iki šiol nebuvo numatyta jokių baudų.

Supainiojo laiško turinys

Kaune raibuliukais nuėjusio skandalo metu atskleista ne vien tai, kaip verslininkai ir pramogų pasaulio atstovai sumaniai naudojosi valdininkų patiklumu bei jų nustatytos tvarkos netobulumu. Taip pat paaiškėjo, kokios absurdiškos yra vieno gražiausių miesto pastatų nuomos kainos. Vieša tapo ir tai, kad vos kelioms valandoms rotušę išsinuomoję asmenys joje gali ne tik organizuoti ką panorėję, bet ir užtrukti ne dvi valandas, o, tarkime, šešis kartus ilgiau. Mat už tai Kauno miesto savivaldybės su nuomininku pasirašomoje sutartyje nenumatyta jokių sankcijų.

Apie tai, kad Kauno rotušėje tikriausiai bus švenčiamas odontologijos klinikos „Aukštėja“ vadovės Sandros Butkienės penkiasdešimtmetis, savivaldybėje nieko nežinota iki praėjusios savaitės vidurio. „Rotušėje tikrai nebus jokio jubiliejaus, tik medikų konferencija“, - LŽ žurnalistę praėjusią savaitę patikino tiek Kauno meras Andrius Kupčinskas, tiek Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis. Paklausus, kas organizuoja minėtą konferenciją, LŽ buvo pateiktos dokumentų kopijos – UAB „Aukštėja“ prašymas pagerbti, apdovanoti ir padėkoti tarptautiniam mokslui nusipelniusius asmenis bei leisti gegužės 9-ąją Kauno miesto rotušėje surengti iškilmes.

LŽ žiniomis, Kauno rotušės iškilmių salių panaudojimui reprezentaciniams renginiams koordinuoti komisija kovo pradžioje svarstydama UAB „Aukštėja“ prašymą nepritarė jam. Tačiau po beveik dviejų savaičių Kauno miesto savivaldybės administracija vis dėlto išsiuntė bendrovei teigiamą atsakymą. Išimtį nutarta padaryti įvertinus renginio svarbą miestui. UAB „Aukštėja“ direktorė S.Butkienė (kaip vėliau paaiškėjo, jubiliatė – aut.) dokumente savivaldybei savo prašymą grindė tuo, kad įmonė yra laimėjusi Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „UAB „Aukštėja“ kranimandibulinės funkcijos taikomųjų tyrimų centro sukūrimas“.

„Sėkmingas projekto įgyvendinimas turės teigiamą poveikį, pirma, Lietuvos gyventojų sveikatai, o MTTP veiklų aktyvumas prisidės prie inovacinės MTTP aplinkos gerinimo Lietuvos privačiame sektoriuje, naujų mokslo žiniomis paremtų technologijų kūrimo ir turės didelę reikšmę pridedamąją vertę kuriančios veiklos, grindžiamos mokslu, žiniomis bei aukštomis technologijomis, vystymui ir Kauno miesto vardo garsinimui“, - įmantriai ir valdininkams ne itin suprantamai prašymą argumentavo UAB "Aukštėja" vadovė.

„Suprantate, kad gavę tokio turinio raštą negalėjome atsakyti į jį neigiamai?“ - paaiškino D.Ratkelis. Jis tik vėliau prisiminė, jog „Aukštėja“ analogišką renginį rotušėje organizavo ir pernai. Prašymo turinys tąkart irgi buvo labai panašus. „Vadinasi, už dalyvavimą tame pačiame projekte mokslininkai apdovanojami keletą metų iš eilės!“ - juokdamasis LŽ sakė ir Kauno miesto tarybos narys Gintautas Labanauskas.

Žurnalistės nelaukė

R.Arlauskienė prie užpakalinių rotušės durų taksi automobiliu privažiavo kuo arčiau ir spruko į vidų. / Kristinos Kučinskaitės (LŽ) nuotrauka
R.Arlauskienė prie užpakalinių rotušės durų taksi automobiliu privažiavo kuo arčiau ir spruko į vidų. / Kristinos Kučinskaitės (LŽ) nuotrauka

LŽ žurnalistei susidomėjus, kokie apdovanojimai rengiami Kauno rotušėje, ir paskambinus į UAB „Aukštėja“ tapo aišku, kad už iškilmes yra atsakingas įmonės savininkės sūnus Mantas Butkus. Jis tikino, esą rotušėje gegužės 9-ąją tikrai vyks medikų konferencija ir nusipelniusių asmenų apdovanojimas. Paprašytas pateikti numatytų pagerbti žmonių sąrašą, vaikinas pažadėjo jį atsiųsti. Tiesa, M.Butkų ne itin sužavėjo žurnalistės ketinimas apsilankyti renginyje.

Tačiau vietoj dokumento LŽ žurnalistė sulaukė verslininkės Rasos Arlauskienės skambučio. Populiarių žurnalų nuolatinė herojė ir pramogų verslo "žvaigžde" vadinama moteris prisipažino organizuojanti renginį rotušėje, bet esą klientai žiniasklaidos atstovų jame nepageidauja. Priminus, kad Kauno rotušė - viešas pastatas, į kurį žiniasklaidos žmonės gali užeiti be atskiro perspėjimo, organizatorė pažadėjo įtraukti žurnalistę į kviečiamųjų sąrašą. Vėliau, nesulaukdama apdovanojimų nusipelniusių mokslininkų pavardžių sąrašo ir priminusi apie tai R.Arlauskienei, LŽ žurnalistė telefonu išgirdo, jog renginio organizatorė negalinti teikti informacijos.

Dvi valandos virto puse paros

LŽ pradėjus dar aktyviau domėtis menama konferencija, paaiškėjo, kad rotušėje odontologijos klinikos vadovė S.Butkienė nutarė atšvęsti savo penkiasdešimtmetį. LŽ žiniomis, idėja surengti iškilmes rotušėje, prisidengus svarbiais apdovanojimais, kilo ne tik jubiliatei, bet ir jos šventės organizatoriams - R.Arlauskienei bei stilistu prisistatančiam Mantui Petruškevičiui.

UAB „Aukštėja“ išsinuomojo rotušę dviem valandoms – nuo 19 iki 21 val., tačiau miestui svarbus pastatas jau buvo uždarytas likus maždaug dviem valandoms iki iškilmių. Žiniasklaidos atstovams iš pradžių pavyko patekti į vidų ir vaizdo kameromis užfiksuoti puošiamus stalus Didžiojoje salėje, degamas žvakes, merkiamas gėles. Vėliau, kai apsauga išprašė operatorius lauk, šie tęsė darbą rotušės prieigose. Nuo 19 iki 21 val., LŽ žiniomis, į pastatą neatvyko nė vienas mokslininkas ar medikas. Tuo metu į rotušę besirenkantys puošnūs ponai ir ponios neslėpė, jog yra pakviesti į „gražų Sandrutės jubiliejų“. Tik M.Butkui apsižiūrėjus, kad yla lenda iš maišo, svečiai buvo perspėti nebendrauti su žurnalistais. Tačiau tada jie pradėjo painiotis: vieni sakė einantys į „dizaino savaitę“, kiti – į jubiliejų, treti – „į kažin kokią medikų konferenciją“.

Pati jubiliatė į rotušę atskubėjo vėluodama. Galbūt ji laukė, kol išsiskirstys prie pastato susirinkę žiniasklaidos atstovai? Tačiau to neįvyko ir šventė buvo pradėta pusantros valandos vėliau nei numatyta.

Į savo organizuojamą renginį, matyt, pirmą kartą ne itin džiugiai įžengė tiek R.Arlauskienė, tiek M.Petruškevičius. Pastarasis, slėpdamasis nuo žurnalistų, į rotušę per aikštę tiesiog bėgte įbėgo. Spaudos dėmesio paprastai nevengianti R.Arlauskienė prie užpakalinių pastato durų taksi automobiliu privažiavo kuo arčiau ir spruko į vidų.

Vakarėlis, kuriame griežė Kauno styginių kvarteto muzikantai, koncertavo šokėjai, vyko iki paryčių.

Konferencijos – už savus pinigus

Paklaustas, kodėl neapleidžia tik dviem valandoms išnuomotos rotušės, jubiliatės sūnus M.Butkus patikino, kad "konferencijos" laikas pratęstas.

UAB "Aukštėja" savininkei S.Butkienei gimtadienį Kauno rotušėje padėjo surengti sūnus Mantas. / LŽ archyvo nuotrauka
UAB "Aukštėja" savininkei S.Butkienei gimtadienį Kauno rotušėje padėjo surengti sūnus Mantas. / LŽ archyvo nuotrauka

„Kas jį galėjo pratęsti? Tai nenumatyta jokiose sutartyse!“ - stebėjosi D.Ratkelis. Jis garantavo, kad „medikų konferencijos rengėjų“ bus paprašyta atlyginti nuostolius ir sumokėti už visą rotušės naudojimo laiką – nuo 17 iki 4 valandos ryto. Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius neslėpė, jog šiuo metu galiojanti Kauno rotušės nuomos tvarka yra absurdiška: įkainiai maži, o tiems, kurie nepaiso susitarimų, jokių sankcijų netaikoma.

Kauno miesto savivaldybės administracijos Teisės skyriaus vedėja Jolanta Baltaduonytė LŽ teigė, kad su asmenimis, nuomojančiais rotušę trumpam laikui, sudaroma tipinė sutartis. Joje surašomos abiejų šalių teisės ir pareigos, tačiau jokių baudų dėl susitarimo nesilaikymo nenumatoma.

Kauno miesto savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vedėjas Alfonsas Jarušauskas LŽ minėjo, kad trumpalaikės rotušės nuomos įkainis nustatytas 2006 metais priimtu Kauno miesto tarybos sprendimu. Nuo to laiko jis nesikeitė. „Prieš pasirašydami nuomos sutartį iš savivaldybės administracijos gauname užsakovų raštą, kuriame yra savivaldybės rezoliucijos, kitaip sakant, leidimai organizuoti renginį. Tik turėdami tokį dokumentą rengiame sutartį“, - kalbėjo A.Jarušauskas.

Kauno miesto savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintuose rotušės nuomos įkainiuose nurodyta, kad už valandą naudojimosi Didžiąja sale nuomininkai turi sumokėti tik apie 253 litus (su PVM). Mažoji salė yra dar pigesnė – 142,68 lito (su PVM). „Kainos absurdiškos, brangiau kainuoja išsinuomoti kur kas paprastesnę savivaldybės salę. Juolab kad visi žino, jog sudarius sutartį dėl vienos salės realiai uždaromas ir apšviečiamas bei šildomas visas pastatas“, - piktinosi Kauno miesto savivaldybės narys G.Labanauskas.

LŽ duomenimis, Lietuvos verslo paramos agentūros finansuojamo ES projekto, kuriuo prisidengusi „Aukštėja“ išsinuomojo rotušę, konferencijos ir seminarai yra skirti tik „parduoti“ jo metu sukurtas metodikas. Vadinasi, renginys turėjo būti organizuojamas tam tikros srities specialistams, o ne odontologijos klinikos vadovės S.Butkienės draugams ir artimiesiems.

Apgavo ne sykį

Kauno miesto savivaldybės valdininkai prisipažino pastarosiomis savaitėmis buvę apgauti ne kartą. Jie išdavė leidimą ir fotonamų „Redluk“ inicijuotam renginiui – fotografijos parodos „Pirmieji žiedai“ atidarymui. „Tačiau vyko ne vien parodos pristatymas, bet ir partinis renginys!“ - piktinosi A.Kupčinskas. Jo teigimu, tąsyk rotušėje buvo demonstruojama ir Ingos Paksaitės-Stumbrienės drabužių kolekcija. Pristatymą stebėjo nušalintasis prezidentas Rolandas Paksas, jo žmona Laimutė, kiti partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovai.

„Redluk“ vadovė Redita Dominaitytė aiškino, kad likus savaitei iki parodos atidarymo Kauno miesto savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių skyriui buvo nusiųstas kviečiamų svečių sąrašas ir patikslintas renginio aprašymas. Esą tuomet jo organizatoriai jokių pastabų nesulaukė. „Manau, įvyko nesusipratimas. Tai nebuvo partinis renginys, jame nedalyvavo jokios partijos atstovai. Su I.Stumbriene net buvome aptarę, kad atvyks tik artimieji“, - LŽ tvirtino R.Dominaitytė.

„Dėl šių apgaulių ne tik griežtinsime rotušės nuomos tvarką, keisime įkainius, bet ir peržiūrėsime buvusių renginių aprašymus, kad žinotume, ar būta daugiau melo atvejų. Tokiems rengėjams durys į rotušę nuo šiol užtrenktos“, - patikino D.Ratkelis.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
GIMTASIS KRAŠTAS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"