Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
GIMTASIS KRAŠTAS

Mokykloje renovacija vyksta ir pamokų metu

 

„Lietavos“ pagrindinėje mokykloje sparčiai vyksta renovacijos trečiojo etapo darbai, kuriuos atlieka Kauno uždaroji akcinė bendrovė „Niskama“ su keliomis subrangovų organizacijomis. Įstaigos bendruomenė, nenorėdama nutraukti ugdymo proceso, buvo priversta ieškoti išeities, tad atsisakydama kabinetų, sugrįžo į maždaug prieš pusę amžiaus įprastą klasių sistemą. Kol remontuojamas vienas korpusas, 378 mokiniai ir pedagogai glaudžiasi kituose dviejuose.

Atnaujinamas antras korpusas

Mokyklos vadovybė visą vasarą gyveno neramiai - teiravosi, kada prasidės renovacijos darbai. Tačiau viešieji pirkimai kažkodėl užsitęsė, o kai atsirado konkursą laimėjusi organizacija, jau ėjo rugpjūtis. Todėl apie pasirengimą naujiems mokslo metams nebuvo nė minties.

„Jeigu darbai būtų prasidėję, sakykime, birželio mėnesį, tokiais tempais plušant, kaip tai atlieka “Niskamos“ ir kitų organizacijų statybininkai, renovacija jau galėjo būti baigta. Dabar darbininkai rūpinasi antrojo mokyklos korpuso apdaila, kaip mes sakome, kosmetiniu grožiu, tiesia šilumos vamzdynus, tvarko rūbines. Vėliau dar reikės baigti tvarkyti šildymo sistemą, atlikti vidaus apdailą kituose korpusuose. šis etapas mūsų mokykloje - renovacijos pabaiga. Deja, dabartinių darbo sąlygų mums niekas negalėtų pavydėti, nes išgyvename iš tiesų sudėtingą laikotarpį“, - pasakoja direktorė Ina Skurdelienė.

Sugrįžo prie klasių sistemos

Šiuo metu statybininkai triūsia viename korpuse, tad iš jo moksleiviai persikraustė į kitus du.

„Iš pradžių ilgai sukome galvas, kaip dirbti toliau, nenutraukiant pamokų. Mąstėme net apie mokymą dviem pamainomis. Tačiau nusprendėme, kad tokie pokyčiai pridarytų nepatogumų ne tik mokytojams, bet ir moksleiviams, ypač gyvenantiems kaime. Juk ruduo, anksti sutemsta. Taigi klasėmis pavertėme muziejų rūsyje, metodinį kabinetą, skaityklą, vieną klasę suformavome net fojė. Suprantama, mokytojams dirbti sunkiau, nes jie į pamokas priversti nešiotis visą padalomąją medžiagą, vadovėlius. Mokiniams turėti pastovų kampelį gal ir neblogai“, - tęsia pasakojimą direktorė.

Moksleiviai, pripratę kiekvieną pamoką mokytis vis kitame kabinete, juokauja, kad ši „naujovė“ jiems visai įdomi. „Dabar mokytojai vaikšto į klases, o ne mes bėgiojame iš kabineto į kabinetą. Nereikia skubėti - tik vieną sąsiuvinį pakeičiame kitu. Nieko tokio“, - juokavo dešimtokai.

Priverstinės atostogos pailgins mokslo metus

Pasak I.Skurdelienės, mokyklos bendruomenė turėjo rūpesčių ir dėl nesutvarkytos šildymo sistemos. Atvėsus orams, visi laukė, kada bus paleista šiluma, tačiau kiek pavėluotai įsitikinta, kad tam yra rimtų trukdžių.

„Kreipėmės į rajono švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėją Vytautą Žebrauską, derinome, kad rudens atostogų moksleiviai būtų išleisti savaite anksčiau negu įprasta. Taigi mūsų mokyklos vyresnieji mokiniai atostogavo ne vieną, bet dvi savaites. Mažiesiems ir pagal tvarkaraštį priklausė dviejų savaičių poilsis“, - teigė ji.

Šeštų-dešimtų klasių mokiniai džiaugėsi tokiu sprendimu, bet jų optimizmą truputį užgesino tai, kad už visą papildomai atostogautą savaitę teks atidirbti vasarą. Vadinasi, mokslo metai pailgės. Bet per tą laikotarpį, kol mokinių įstaigoje nebuvo, šildymo sistemą pavyko sutvarkyti - jau praėjusį savaitgalį patalpas užplūdo šiluma.

Džiugina statybininkų požiūris į darbą

Direktorė džiaugiasi statybininkų darbštumu. „Kol vaikai atostogavo, jie kitame korpuse išliejo betonines grindis. Apskritai esame patenkinti rangovo darbu. Kiekvieną trečiadienį, vienuoliktą valandą, drauge su statybos darbų vadovu Algirdu Žebrausku sėdame prie stalo, aptariame, kas jau nuveikta, ką reikia padaryti. Turėdama trejų metų renovacijos patirtį šioje mokykloje, galiu pasidžiaugti šios bendrovės brigadų požiūriu į darbą. Matyti, kad vyrai nori suspėti viską padaryti laiku“, - pasidžiaugia I.Skurdelienė.

Geru žodžiu ji atsiliepia ir apie Rimantą Ragelį, rajono Savivaldybės Remonto, ūkio ir statybos skyriaus vyriausiąjį specialistą, koordinuojantį įstaigos renovacijos darbą. „Visada reaguoja į mūsų kreipimusis, prašymus, dažnai atvažiuoja, apžiūri, kiek padaryta“, - sako pašnekovė, prisimenanti, kaip nelengva buvo susikalbėti su pernykščiais rangovais, vykdžiusiais antrąjį renovacijos etapą.

Visi darbai „Lietavos“ pagrindinėje mokykloje turėtų baigtis iki gruodžio pabaigos. Tačiau daugelis dalykų priklausys ir nuo oro temperatūros.

Stengiasi dirbti kokybiškai

Kaip sakė uždarosios akcinės bendrovės „Niskama“ statybos darbų vadovas A.Žebrauskas, dalyvauti viešųjų pirkimų konkurse įmonė nusprendė tada, kai pamatė skelbimą „Valstybės žiniose“. „Šiame procese dalyvavome nuo pat pradžių iki pabaigos. Konkursą laimėjome, tačiau turėjome išlaukti visus reikalaujamus terminus. Tad žurnalą į rankas gavome tiktai rugsėjo pradžioje“, - sakė jis.

Anot jo, labai norėtųsi baigti darbus iki gruodžio pabaigos. Po to dar laukia panašus, bet mažesnės apimties triūsas kituose dviejuose korpusuose. „Mes suprantame, kad mokykla yra didelė, mokosi keli šimtai mokinių, tad negalime iš karto aprėpti visų trijų korpusų. Jeigu būtų tokia galimybė iš karto dirbti visame objekte, darbai vyktų sparčiau“, - pripažino pašnekovas.

Šiuo metu mokykloje dirba „Niskamos“ dukterinės įmonės „Spaneris“ šildymo sistemos specialistai. “Lietavos“ objekte sukasi uždarosios akcinės bendrovės „Dakotas“ organizacijos „Daugvilė“ ir „Roteksa“. Visi yra darbštūs, stengiasi jiems skirtas užduotis atlikti kokybiškai“, - patikino A.Žebrauskas.

Patalpas džiovina šiltu oru

Nusileidę į rūsį, aptinkame pulką apdailininkų, kurie skuba atnaujinti net aštuonias rūbinių patalpas. Darbininkai Rita ir Vygintas mano, kad iki gruodžio pradžios pavyks darbus užbaigti. Tačiau ir vienas, ir kitas garantijos neduoda, nes dažyti drėgnų sienų negalima, reikia laukti, kol visiškai išdžius.

Statybine aikštele pavirtusiame mokyklos mokomajame korpuse dirba uždarosios akcinės bendrovės „Roteksa“ statybininkai. „Priverstiniu būdu džioviname patalpas, antraip ilgai nedžiūtų nutinkuotos sienos“, - įsiterpia Jovaldas ir Gedas.

Anot apdailos srityje beveik keturiasdešimtmetį plušančio Vlado, reikia atsivežti dujas ir jomis džiovinti. „Anksčiau čia buvo medinės grindys, tai jas išlupome, sutvarkėme ir išbetonavome. Tik kai lauke tokia dargana, sunkiau džiūsta pagrindas, todėl ir naudojame dujas. Ten, kur atliekami apdailos darbai, turi būti šilta. O čia - jei ne tas pučiamas šiltas oras, kokybė būtų prastesnė“, - patikina bendrovės „Daugvilė“ darbininkas.

Renovuojamame korpuse sukasi šilumos sistemos žinovai iš įmonės „Spaneris“. Anot Mariaus, reikėjo demontuoti visus senus radiatorius, išvedžioti vamzdynus. „Viską suskirstėme etapais. štai baigsime dirbti koridoriuje - paleisime šildymą, tada persikelsime į vieną, kitą klasę. Ir taip, kol baigsim viską, kas priklauso santechninei sričiai“, - rodydamas į ilgame koridoriuje sumontuotus šilumos vamzdžius, teigia Marius.

Būtinas entuziazmas

Rajono Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo V.Žebrausko netenkina tokia ilga viešųjų pirkimų procedūra. Anot jo, biurokratizmas - visos Lietuvos problema. Pašnekovas įsitikinęs, kad tik sužinojus apie galimą vieno ar kito objekto finansavimą, reikia nedelsti nė akimirkos - skelbti viešųjų pirkimų konkursą skubos tvarka.

„Tai įmanoma padaryti. Kaip pavyzdį pateiksiu Justino Vareikio pagrindinės mokyklos stadiono įrengimą. Apie lėšas išgirdome tik rugsėjo mėnesį, o štai šiandien galima grožėtis milijoną litų atsiėjusia sporto aikšte - naujos krepšinio, teniso aikštelės, danga, visi kiti įrengimai, atitinkantys tarptautinius standartus. Esu tikras, kad švietimas - prioritetinė sritis. Tad kovo mėnesį išgirdus apie tai, kad bus gauta europinių lėšų „Lietavos“ mokyklos renovacijai tęsti, reikėjo reikliau žvelgti ir spėriau suktis. Manau, jog labai stengiantis galima greičiau pasiekti tikslą. Be entuziazmo čia neapsieisime. Dėl ilgai užsitęsusių viešųjų pirkimų „Lietavos“ pagrindinė mokykla susidūrė su sunkumais. Ketinome net mokymo procesą perkelti laikinai į kitas įstaigas. Bet juk tai ne išeitis“, - dalijosi nuomone V.Žebrauskas.

Pamirštas loginis aspektas

I.Skurdelienės nuomone, visas mūsų gyvenimas vyksta ne taip, kaip turėtų vykti, nes loginis aspektas dažniausiai atsiduria paskutinėje vietoje - tiek įstatymų leidyboje, tiek švietimo sistemoje, tiek ir statybos srityje.

„Keista, bet dažniausiai nesiremiama loginiu aspektu. Viskas sukasi apie finansus - ar mokinio krepšelis, ar žemiausios firmų siūlomos kainos viešuosiuose pirkimuose. Suprantu, kad finansinė pusė yra labai svarbi, tačiau ji privalo būti lygiagreti su kitais dalykais, o ne kilti aukščiau jų. Ir švietimo sistemoje reikia pirmiausia žiūrėti į vaiką. Bet kažin ar tam jau subrendome? Manau, dar ne. Analizuojant atskirus segmentus - taip. Bet tikrai dar yra nemažai trūkumų. Reikia keistis pačiam mokytojui, kelti kvalifikaciją ar kitaip ieškoti tobulumo, nes šiuolaikinis vaikas yra kitoks, negu buvo prieš dvidešimt metų. Taigi visose srityse rasime panašumų. Ir dabartinę padėtį mokykloje sieju su ilgomis viešųjų pirkimų procedūromis. Džiaugiuosi, kad mokinių tėveliai supranta įstaigos padėtį ir nereiškia priekaištų“, - atsisveikindama atvirauja I.Skurdelienė.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
GIMTASIS KRAŠTAS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"