Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
GIMTASIS KRAŠTAS

Kaip įregistruoti įmonę

 
2006 05 18 0:00
Tik tada, kai reikiamus dokumentus patikrina notaras, įmonę galima registruoti Registrų centre. <br>LŽ archyvo nuotrauka
Tik tada, kai reikiamus dokumentus patikrina notaras, įmonę galima registruoti Registrų centre.
LŽ archyvo nuotrauka

Norėdami pradėti verslą pirmiausia oficialiai įregistruokite įmonę. Sugaišite mažiau laiko, jei kruopščiai tam pasirengsite.

Jei nusprendėte steigti bendrovę ir pasirinkote tinkamiausią jos teisinę formą, turite įregistruoti įmonę Juridinių asmenų registre. Nuo įregistravimo dienos bendrovė tampa juridiniu asmeniu, savo vardu įgyja teises ir pareigas, gali būti ieškovė ar atsakovė teisme. Kitaip sakant, nuo to momento įmonė turi teisę pradėti ūkinę ir komercinę veiklą, sudaryti sandorius ir panašiai.

Pirmiausia - pas notarą

Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo agentūra informuoja, kad įmonės steigėjas prašymą įregistruoti juridinį asmenį ar jo padalinį, įmonės steigimo dokumentus pirmiausia privalo pateikti notarui. Šis turi patvirtinti duomenų tikrumą ir steigimo dokumentų atitikimą įstatymų reikalavimams.

Labai svarbu tinkamai pasirengti bendrovės registravimui. Rekomenduojame prieš einant pas notarą rezervuoti steigiamai įmonei vardą. Mat pateikus Registrų centrui jos steigimo dokumentus gali paaiškėti, jog tokiu vardu jau yra įregistruota kita įmonė.

Notaras, gavęs bendrovės, filialo arba atstovybės steigimo dokumentus patikrina, ar jie taisyklingai užpildyti, ar atitinka teisės aktų reikalavimus. Jei steigimo dokumentai užpildyti klaidingai arba prieštarauja teisės aktų nuostatoms, notaras nurodo, ką reikia patikslinti. Tai padarius steigimo dokumentai jam teikiami pakartotinai.

Notaras, išanalizavęs dokumentus ir įrašęs prašyme, kuris pateikiamas Registrų centrui, tvirtinamąjį įrašą, nurodo, kad dokumentuose esantys duomenys yra teisingi, įmonės steigimo dokumentai atitinka įstatymų reikalavimus ir kad įmonę, filialą ar atstovybę įregistruoti galima.

Tvarka būtina

Notarui teikiamus dokumentai privaloma parengti valstybine kalba, laikantis bendrinės lietuvių kalbos normų. Jie turi būti spausdinti, tvarkingi, atitikti dokumentų rengimą ir įforminimą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus. Jei dokumentai surašyti ne valstybine kalba, reikia pridėti jų vertimus, pasirašytus vertėjo. Notaras imsis tikrinimo iš karto, kai tik pateiksite būtinus dokumentus ir sumokėsite nustatyto dydžio atlyginimą. Notarinis tikrinimas gali būti atidėtas tuo atveju, jei reikia papildomos informacijos, tačiau ne ilgiau kaip 10 kalendorinių dienų.

Verslininkas, gavęs notaro patvirtintus steigimo dokumentus, turi pateikti juos asmeniškai arba paštu Registrų centrui, bet kuriam jo filialui ar filialo skyriui. Rekomenduojame prieš pateikiant dokumentus banke arba Registrų centre iš anksto sumokėti mokestį už įregistravimą.

Sprendimą dėl įmonės, filialo ar atstovybės įregistravimo arba atsisakymo įregistruoti Registrų centras privalo priimti ne vėliau kaip per 5 dienas nuo visų steigimo dokumentų pateikimo datos.

Filialo steigimas

Verslininkas, norintis plėtoti savo verslą, gali steigti bendrovės padalinį (filialą ar atstovybę) kitoje vietoje, nei įsikūrusi pati įmonė. Filialas steigiamas norint imtis ūkinės ir komercinės veiklos. Įmonės atstovybė negali verstis ūkine ir komercine veikla, todėl ji steigiama tik tuo atveju, kai reikia atstovauti įmonei (užsiimti reklama, sudaryti sandorius ir pan.). Filialo ar atstovybės pavadinime privalo būti bendrovės (steigėjos) pavadinimas ir žodis "filialas" arba "atstovybė". Įmonės filialo ar atstovybės steigimo dokumentus pirmiausia reikia pateikti notarui. Jis turi patikrinti dokumentų atitikimą teisės aktams. Kai notaras patvirtina, kad įmonės filialo ar atstovybės steigimo dokumentai atitinka teisės aktų reikalavimus, jie teikiami Registrų centrui.

LENTELĖ1

Prieš kreipiantis į notarą reikia iš anksto sutvarkyti šiuos formalumus:

* parengti visus su tam tikros teisinės formos įmonės steigimu susijusius dokumentus (pvz., nuostatus, bendrosios jungtinės veiklos sutartį, steigimo sutartį arba steigimo aktą, bendrovės įstatus, steigiamojo susirinkimo protokolą ir pan.);

* gauti naudojimosi patalpomis pažymą arba sutvarkyti dokumentus, patvirtinančius nuosavybės teises į patalpas.

LENTELĖ2

Atlyginimo už notaro paslaugas dydis

Individualios įmonės 170 litų

Ūkinės bendrijos 300 litų

Uždarosios akcinės bendrovės 350 litų

Akcinės bendrovės 350 litų.

Šaltinis: Smulkaus ir vidutinio verslo plėtros agentūra

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
GIMTASIS KRAŠTAS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"