Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
GIMTASIS KRAŠTAS

7 dalykai, kuriuos svarbu žinoti registruojant vaikus į Vilniaus mokyklas

 
pixabay.com nuotrauka
pixabay.com nuotrauka

Kovo 1 dieną prasidėjus būsimųjų pirmokų registracijai į Vilniaus mokyklas, kuri pirmą kartą vykdoma internetu, sulaukta ne tik 2,7 tūkst. prašymų, bet ir gausybės tėvų skundų: kad strigo registracijos sistema, kad vaikams pagal gyvenamąją vietą priskirtos mokyklos neatitinka tėvų ir jų vaikų poreikių ir t.t. LŽ pateikia savivaldybės atsakymus ir 7 svarbiausius dalykus apie registraciją į Vilniaus mokyklas: 

1. Yra galimybė patekti ir ne į pagal gyvenamą vietą priskirtą mokyklą

Į LŽ kreipėsi Lazdynų mikrorajone gyvenanti mama. Įvedusi registracijos sistemoje savo gyvenamąjį adresą, vilnietė pamatė, kad jos vaikui priskirta Vilniaus Sausio 13-osios mokykla. Tačiau mama teigia, kad mokykla pagal rodiklius užima žemiausias pozicijas, pasižymi prastais mokinių rezultatais, o netoli jos namų yra Ąžuolyno progimnazija, į kurią ji norėtų vesti savo vaiką.

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko, šiai mamai yra galimybė vaiką leisti ir ne į jai priskirtą teritorinę mokyklą, o būtent į norimą Ąžuolyno progimnaziją.

Mama turėtų įsivertinti kokie yra jos prioritetai, be tos jos vaikui priskirtos Sausio 13-osios mokyklos, pasirinkti dar 4 mokyklas, kurios jai tiktų.

„Tvarka yra labai aiški ir leidžia tėvams pasirinkti penkias mokyklas, užpildyti 5 mokyklų sąrašą mūsų elektroninėje registracijoje. Mama turėtų įsivertinti kokie yra jos prioritetai, be tos jos vaikui priskirtos Sausio 13-osios mokyklos, pasirinkti dar 4 mokyklas, kurios jai tiktų. Mamai nėra prievolės tos Sausio 13-osios mokyklos įrašyti į pageidaujamų mokyklų sąrašą, jeigu netinka“, – LŽ sakė V. Benkunskas.

Jo teigimu, jei mama elektroninėje registracijoje įrašys penkias mokyklas ir, tarkim, vienoje iš jų bus formuojamos keturios pirmokų klasės, iš kurių, teritorinių vaikų klasių bus trys, o viena bus formuojama ne teritoriniu pagrindu, tuomet minėtai mamai galimybė patekti ne į teritorinę (t.y. ne pagal gyvenamąją vietą) – Sausio 13-osios mokyklą, tikrai yra.

Savivaldybė pažymi, kad visos pasirinktos mokyklos yra lygiavertės ir jų pasirinkimo eiliškumas neturi įtakos tam, į kurią bus priimtas vaikas.

2. Įvertinkite riziką

Tačiau vicemeras pataria tėvams įvertinti riziką, kad į tas mokyklas, kurios jiems nepriklauso pagal gyvenamąją vietą, gali nelikti vietos, nes pirmiausiai į jas bus priimti mokiniai, kuriems mokykla priskirta pagal gyvenamąją vietą.

„Aišku išlieka rizika, kad į tas neteritorines mokyklas, jeigu bus didelis prašymų skaičius, šios šeimos vaikas nepaklius. Reikėtų įvertinti mokyklos populiarumą, kiek ji gali priimti mokinių. Kartais būna ir taip, kad itin populiarios Vilniaus mokyklos ne visada gali priimti teritorinius vaikus, mokyklos juk nėra guminės. Jei mokykla gali suformuoti tik 5–6 pirmokų klases tai tiek vaikų ir priima, negali suformuoti dvylika pirmokų klasių dėl to, kad yra daug norinčių“, – teigė V. Benkunskas.

3. Registracija vyks iki gegužės 26 dienos

Tėvai skundėsi, kad tik pradėjusi veikti registracijos sistema strigo ir jiems nepavyko užsiregistruoti, tačiau dėl to jiems nerimauti nevertėtų . Prašymo priėmimo laikas neturės jokios įtakos pirmumui, o registracija į bendrojo ugdymo įstaigas vyks iki gegužės 26 dienos.

4. Registruotis galima tik internetu, bet galima ir nuėjus į mokyklą

Registruoti vaikus į mokyklą galima tik internetu, tačiau tie tėvai, kurie neturi galimybės namuose užpildyti prašymo elektroniniu būdu, galės tai padaryti atvykę į bet kurią mokyklą jų darbo metu – nuo 9 iki 17 val. Kiekviena mokymo įstaiga paskirs atsakingą asmenį, kuris tėvams padės užpildyti registracijos formą internete. Į mokyklą atvykę tėvai, kurie neturi/negali pateikti prašymo internetu iš namų ar kitos vietos, galės kreiptis į mokyklos raštinę ir atsakingas žmogus padės tai padaryti bei palydės prie darbo vietos su kompiuteriu. Su savimi būtina turėti prisijungimus prie elektroninės bankininkystės.

5. Preliminarūs rezultatai birželio viduryje

„Iškart pasibaigus registracijai, kiekvienoje mokykloje pradės dirbti priėmimo komisija, peržiūrės paraiškas ir bus formuojamos klasės. Tada tėvai gaus pranešimą, kad tarkim iš penkių jų pasirinktų mokyklų, jie yra kviečiami pasirašyti sutartis su trimis mokyklomis. Jiems reikės pasirinkti vieną mokyklą. Planuojame, kad tėvams apie tai bus pranešta iki birželio mėnesio vidurio“, – sakė vicemeras.

Esant laisvoms vietoms tose mokyklose, tėvai galės pateikti naują prašymą iki rugpjūčio pabaigos, kai vyksta papildomas priėmimas.

Ar mokinys bus priimtas į mokyklą, kuri nėra priskirta pagal gyvenamąją vietą, priklausys nuo to, ar visi mokyklos teritorijos mokiniai norės mokytis šioje mokykloje. Ar jose dar yra laisvų vietų, paaiškės birželio pradžioje, kai bus paskelbti preliminarūs moksleivių sąrašai. Esant laisvoms vietoms tose mokyklose, tėvai galės pateikti naują prašymą iki rugpjūčio pabaigos, kai vyksta papildomas priėmimas.

Į kurią/-ias mokyklas yra priimtas vaikas, tėvai bus informuoti elektroniniu būdu ir matys registracijos sistemoje. Sutartį su mokykla tėvai turi pasirašyti vėliausiai iki rugpjūčio 31 dienos.

6. Piktnaudžiauti fiktyvia gyvenama vieta nepavyks?

Vieša paslaptis, kad tėvai sužinoję, jog jų vaikui pagal gyvenamą vietą bus priskirta mokykla, netenkinanti tėvų ir vaiko poreikių, įregistruodavo savo gyvenamą vietą kitur. Neretai būsimų pirmokų tėvai paprašydavo draugų, pažįstamų leisti jų gyvenamą vietą, deklaruoti kaip savo, kad turėtų galimybę savo vaiką vesti į norimą mokyklą.

Pirmumo teisę patekti į mokyklą turės tų tėvų vaikai, kurie yra bent prieš dvejus metus deklaravę savo gyvenamąją vietą.

„Visą nepriklausomybės laikotarpį būdavo taip, kad tėvai iš anksto apsižiūrėdavo ir pasirinkdavo mokyklą, išsirinkdavo net konkrečią klasės auklėtoją ir tada svarstydavo kaip patekti į tą mokyklą. Pavyzdžiui, šeima gyvena Fabijoniškėse, o nori patekti į mokyklą Antakalnyje. Tada tėvai iš vakaro užsiregistruodavo savo gyvenamą vietą pas kaimynus ar draugus, kitą dieną nueidavo į mokyklą ir pasakydavo, kad yra tos teritorijos gyventojai ir „duokit mūsų vaikui vietą“. Bet dabar įvestas dviejų metų laikotarpis, na ne visiškai panaikina tokią galimybę, bet ją stipriai apriboja“, – teigė V. Benkunskas.

Nuo šiol taip piktnaudžiauti fiktyvia gyvenamąja vieta kaip anksčiau vilniečiai nebegalės, nes pirmumo teisę patekti į mokyklą turės tų tėvų vaikai, kurie yra bent prieš dvejus metus deklaravę savo gyvenamąją vietą.

Taip pat šis pirmumo kriterijus taikomas mokiniams, kurių vieno iš tėvų (teisėto globėjo ar rūpintojo) ir paties vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra mokyklai priskirtoje aptarnavimo teritorijoje įsigytame ar išsinuomotame būste, kuriame faktiškai gyvenama. Nuomos atveju nuomos sutartis turi būti užregistruota Registrų centre.

7. Registracijai reikalingi dokumentai

Tėvai (globėjai, rūpintojai), pageidaujantys leisti vaiką į pirmąją klasę, pateikia: nustatytos formos prašymą, kurį pildo internetu, vaiko gimimo liudijimo originalą ir kopiją (kopiją galima prisegti prie prašymo), priešmokyklinio ugdymo pasiekimų ir pažangos įvertinimo rekomendaciją ar kitą priešmokyklinio ugdymo programos baigimą patvirtinantį dokumentą; brandumą mokyklai patvirtinančią rekomendaciją, jei tais kalendoriniais metais vaikui dar nesueina 7 metai, pirmumo kriterijus patvirtinančius dokumentus ir sveikatos pažymą. Visus šiuos dokumentus bus galima prisegti kaip priedus prie elektroninės registracijos prašymo formos.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
GIMTASIS KRAŠTAS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"