Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
SPORTAS

"Atlantas" įveikė "Šiaulius", o "Sudūva" nepagailėjo "Dainavos"

 
2013 09 29 11:09
"Sudūvos" puolimas buvo nesustabdomas.
"Sudūvos" puolimas buvo nesustabdomas. FK "Sudūva" nuotrauka

Klaipėdos 'Atlantas' nugalėjo rezultatu 1:0, o Marijampolės 'Sudūva' sutiruškino Alytaus ekipą rezultatu 5:0.

Žaibišką įvartį įmušęs „Atlantas“ išvargo pergalę Šiauliuose

50-ąją sekundę Evaldo Razulio pelnytas įvartis atnešė Klaipėdos „Atlantui“ sunkią pergalę Šiauliuose prieš vietos „Šiaulių“ komandą „SMScredit.lt A lygoje“. Minimalia persvara 1:0 (1:0) įveikę varžovus, klaipėdiečiai turnyro lentelėje iki 5 taškų padidino atotrūkį nuo vieneriomis rungtynėmis mažiau sužaidusio Panevėžio „Ekrano“.

Geresnės dvikovos pradžios „Atlantas“ vargu ar galėjo tikėtis. Pačios pirmosios klaipėdiečių atakos metu kairiuoju kraštu prasiveržė Ernestas Veliulis ir atliko idealų perdavimą į vartininko aikštelę įkirtusiam E.Razuliui, kuris lengvai išvedė savo komandą į priekį.

Įmušę įvartį, svečiai neatsipalaidavo. 8-ąją minutę M.Papšys stipriai ir tiksliai smūgiavo į viršutinį vartų kampą po Manto Fridriko pražangos, tačiau puikiai sužaidė Paulius Pocius, šuoliu nukreipdamas kamuolį į kampinį.

Didelėmis pajėgomis bandę užsitikrinti savo vartų saugumą, „Šiauliai“ link varžovų vartų priartėdavo retai. Iš toli pabandė smūgiuoti Arminas Vaskela ir Tomas Birškys. Pastarojo smūgis 13-ąją minutę privertė pirmąjį kartą kėlinyje į žaidimą įsijungti Mantą Galdiką.

Standartinės „Atlanto“ padėtys aikštės šeimininkams kėlė daug nemalonumų. 15-ąją minutę P.Pociui dar kartą teko gelbėti komandą, kai, M.Papšiui pakėlus kamuolį į baudos aikštelę, E.Razulis galva pasiuntė kamuolį į vartus. „Šiaulių“ vartininkas pademonstravo neįtikėtiną reakciją atremdamas smūgį, o pakartotinis svečių bandymas nepavyko, dviem klaipėdiečiams nepasidalinus kamuolio.

Po minutės E.Razulis turėjo idealią progą padvigubinti persvarą, tačiau gynėjų be priežiūros paliktas puolėjas gavo perdavimą iš dešiniojo krašto, tačiau uždelsė smūgiuoti ir spėjęs prie jo prišokti Klimas Gusočenko blokavo kamuolį.

Kėlinio viduryje M.Papšys gražiu reidu įsiveržė į baudos aikštelę ir po kontakto su gynėju krito, tikėdamasis 11 metrų baudinio, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo.

Artėjant pertraukai, „Atlanto“ atakų bangos aprimo, vis dažniau kamuolį ėmė kontroliuoti šiauliečiai, tačiau sukurti pavojingų momentų saulės miesto komandai nesisekė. Įsiminė tik tolimas A.Vaskelos smūgis, šiauliečiams surengus greitą ataką, po kurio kamuolys praskriejo visai šalia vartų.

Antrajame kėlinyje vaizdas aikštėje nesikeitė, todėl, nesužaidus ir 15-os minučių „Atlanto“ treneriai atliko dvigubą keitimą. Aikštėje pasirodęs Andrius Bartkus galėjo pelnyti įvartį po svečių kontratakos, tačiau, gavęs perdavimą baudos aikštelėje smūgiavo nestipriai. Vartus palikusį P.Pocių nuo didelių nemalonumų išgelbėjo į gynybą grįžęs A.Vaskela, išmušęs kamuolį nuo vartų linijos.

72-ąją minutę po standartinės „Atlanto“ situacijos šiauliečiai surengė žaibišką kontrataką, bet vienas prieš vartus išvestas Dovydas Medžiaušis nepasiekė kamuolio ir įsirėžė į jį pasitikusį M.Galdiką.

Rezultatyvaus perdavimo autorius E.Veliulis galėjo pelnyti įvartį ir pats 82-ąją minutę, tačiau, iššokęs vienas prieš P.Pocių, nesugebėjo pergudrauti „Šiaulių“ vartininko, kuris laiku paliko vartus.

Rungtynių pabaigoje M.Fridrikas ilgu perdavimo vieną prieš vartus išvedė Niko Tokičių, tačiau puolėjas galva per stipriai prasimetė kamuolį pro jį pasitikusį M.Galdiką ir jo nepavijo.

Per teisėjo pridėtą laiką Tadas Eliošius pasinaudojo išlyginti rezultato nuskubėjusių šiauliečių klaida gynyboje, įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau smūgiu pažeme į tolimą vartų kampą nepataikė.

Šiaulių „Šiauliai“ – Klaipėdos „Atlantas“ 0:1 (0:1).

„Šiauliai“: P.Pocius, M.Fridrikas, J.Raziūnas, E.Pšelenskis (94 min. M.Vorobjovas), T.Birškys (79 min. L.Mušnikovas), D.Jankauskas (79 min. A.Juozapaitis), T.Eliošius, A.Vaskela, K.Gusočenko, D.Medžiaušis, N.Tokičius.

„Atlantas“: M.Galdikas, E.Žarskis, K.Gnedojus, M.Beneta, M.Kazlauskas, G.Žukauskas, S.Rakauskas (58 min. A.Bartkus), G.Kruša (58 min. A.Urbšys), M.Papšys (81 min. T.Eliošius), E.Veliulis, E.Razulis.

Įvarčiai: E.Razulis (1).

Geltonos kortelės: K.Gusočenko (68), E.Pšelenskis (87); E.Žarskis (76).

Rungtynių teisėjai: N.Dunauskas, D.Sužiedėlis, A.Pipiras.

"Sūduva" vėl nepagailėjo "Dainavos"

Marijampolės "Sūduvos" futbolininkai "SMScredit.lt A lygoje" išvykoje 5:0 sumušė Alytaus "Dainavą". "Sūduva" šį sezoną alytiškius triuškino negailestingai - keturios pergalės bendru rezultatu 16:1. Rezultatyviausias čempionato žaidėjas Nerijus Valskis į savo asmeninę sąskaitą įrašė 23-iąjį ir 24-ąjį įvartį.

Ketvirtąją poziciją užimančius marijampoliečius nuo trečioje vietoje esančio Panevėžio "Ekrano" dabar skiria vos taškas. Tiesa, panevėžiečiai kol kas sužaidė dvejomis rungtynėmis mažiau.

Rungtynes aktyviau pradėjo "Sūduva", bet pirmą ketvirtį valandos nieko pavojingesnio prie "Dainavos" vartų sukurta nebuvo. Tik 15-ąįą min. virš dzūkų pozicijų ėmė tvenktis debesys.

Pradžioje dešiniuoju kraštu į baudos aikštelę įsiveržė Karolis Chvedukas, bet jo perdavimas į pavojingą zoną prieš vartus adreso nerado. Dar po kelių minučių prieš baudos aikštelę buvo pargriautas Audrius Brokas, tačiau atlikdamas baudos smūgį jis pataikė į gyvatvorę.

Atlaikiusi spaudimą Alytaus komanda sukūrė pavojingą situaciją - 23-iąją min. Darius Cibulskas iš 17 metrų šovė pro pat viršutinį vartų kampą. Dar po penkių minučių smūgiuoti iš toli pabandė ir Titas Vitukynas.

Po to "Sūduva" ne tik susigrąžino iniciatyvą, bet ir užpylė vartus N.Valskio įvarčiais. 32-ąją min. rezultatyviausias "SMScredit.lt A lygos" snaiperis baudos aikštelės viduryje gavo K.Chveduko perdavimą iš krašto, susistabdė kamuolį ir negailestingai smeigė į apatinį vartų kampą.

35-ąją min. progą turėjo, bet į vartus nepataikė Povilas Kiselevskis, kiek vėliau "Dainavos" vartininko Vitalijaus Artjomenko budrumą smūgiu iš toli patikrino Marius Šoblinskas. O paskui vėl įmušė N.Valskis. Šįkart - savo stiliumi, ties baudos aikštelės linija suklaidinęs varžovų gynėją Vaidotą Rutkauską, atsidūręs vienas prieš vartus ir technišku smūgiu pasiuntęs kamuolį į apatinį kampą. Pirmasis kėlinys baigėsi 2:0.

Antrojo kėlinio pradžioje atrodė, kad "Sūduvos" apetitas mušti įvarčius atslūgo. Alytiškiai dažniau ėmė lankytis prie varžovų vartų. 54-ąją min. kamuolį geroje pozcijoje gavo Lukas Sendžikas, bet pataikyti į jį "Dainavos" saugui nepavyko. Vėliau dzūkai dar porą kartų netiksliai mušė iš toli.

Tai, kad "Dainavai" išsigelbėti, matyt, nepavyks, paaiškėjo 61-ąją min., kai Valentinas Baranovskis lengvai susidorojo su V.Rutkausku, liko visiškai laisvas prie artimojo virpsto ir tuo pasinaudojo. Suklaidinęs V.Artjomenko "Sūduvos" futbolininkas įmušė į tuščius vartus.

Vėliau "Dainavos" gynyba visiškai subyrėjo. 63-iąją min. V.Baranovskis gavo progą iš kelių metrų mušti į vartus galva laisvas, bet pasiuntė kamuolį virš skersinio. Dar po trijų minučių Petaras Bašičius baudos smūgiu pakėlė kamuolį virš vartininko aikštelės, M.Šoblinskas smūgiavo griūdamas ir pataikė į skersinį, tačiau spėjo atsikelti ir galva nukreipti kamuolį į tuščius vartus.

69-ąją min. po kampinio Darius Isoda galva iš arti pasiuntė kamuolį į vartininką. Dar po kelių minučių V.Artjomenko gelbėjo "Dainavą", kai labai pavojingai iššovė N.Valskis, vėliau vienas prieš vartus atsidūrė, bet į juos nepataikė Dovydas Tumosa.

Vis dėlto penktasis įvartis buvo įmuštas. 88-ąją min. N.Valskis į savo aktyvą įsirašė dar ir rezultatyvų perdavimą. Jo iš krašto į baudos aikštelę pasiųstą kamuolį iš arti į tinklą nukreipė Mohamadas Kdouh.

V.Artjomenko, V.Rutkauskas, A.MIkaitis, N.Kavaliauskas, D.Padaigis, D.Cibulskas (70 min. P.Gavėnas), T.Vitukynas, M.Strauka (75 min. D.Ivanauskas), L.Savastas (46 min. N.Bartkevičius), L.Sendžikas, R.Stankevičius.

D.Bartkus, T.Snapkauskas, M.Ugge, D.Isoda, V.Baranovskis, P.Bašičius, M.Šoblinskas (83 min. P.Daukša), P.Kiselevskis, K.Chvedukas (77 min. M.Kdouh), A.Brokas (72 min. D.Tumosa), N.Valskis.

: N.Valskis (32, 43), V.Baranovskis (61), M.Šoblinskas (66), M.Kdouh (88).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Vilniaus MFD "Žalgiris" 25 20 3 2 68:12 63

2. Klaipėdos "Atlantas" 27 18 4 5 52:21 58

3. Panevėžio "Ekranas" 26 17 2 7 51:31 53

4. Marijampolės "Sūduva" 28 15 7 6 64:30 52

5. Pakruojo "Kruoja" 26 11 7 8 33:36 40

6. Gargždų "Banga" 26 9 3 14 35:47 30

7. Šiaulių "Šiauliai" 28 6 6 16 30:54 24

8. Alytaus "Dainava" 27 4 4 19 26:64 16

9. Tauragės "Tauras" 27 1 2 24 19:83 5

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: N.Valskis („Sūduva“) – 24 įvarčiai, K.Bilinskis („Žalgiris“) –19, E.Razulis („Atlantas“) – 17, A.Staponka („Banga“) – 12, A.Buinickij („Ekranas“) – 11.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
SPORTAS
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"