Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
EKONOMIKA

Žiemos pramogos džiugins visus metus

 
2011 01 03 0:00
Žiemos komplekso simbolis snaigė pradėjo žaliuoti jau rudenį.<br>Druskininkų savivaldybės nuotrauka
Žiemos komplekso simbolis snaigė pradėjo žaliuoti jau rudenį.
Druskininkų savivaldybės nuotrauka

Nepakartojami įspūdžiai slidinėjimo trasose, alpinizmo sienelės šturmas, pasivaikščiojimas Šveicarijos miestelio gatvele ir pietūs virš Druskininkų iškilusiame panoraminiame restorane. Tai tik dalis pramogų, kurias mažiems ir dideliems nuo pavasario siūlys unikalus žiemos pramogų kompleksas 'SNORAS Snow arena'.

Ambicingo projekto sumanytojai Druskininkų savivaldybė, meras Ričardas Malinauskas ir Alytaus statybų bendrovė "Stamita". Analogų neturintis Druskininkų kalnų slidinėjimo trasų kompleksas, kurio bendra vertė 98 mln. litų, finansuojamas iš 2007-2013 metų Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų ir privačių lėšų. 40 mln. litų jam skyrė Ūkio ministerija pagal administruojamą priemonę "Ekologinio (pažintinio) turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatos gerinimo infrastruktūros kūrimas ir plėtra". Likusią 58 mln. litų dalį pramogų kompleksą statančiai bendrovei "Stamita" kreditu suteikė bankas "Snoras". Naująjį pramogų kompleksą administruos jo generalinė statybų rangovė "Stamita".

Iki Naujųjų metų planuojama užbaigti apie 60-65 proc. visų darbų. Pačių sudėtingiausiųjų likę vos 10 procentų. Pirmuosius pramogautojus "SNORAS Snow arena" žada pakviesti ateinantį pavasarį, prieš Velykas.

Vienintelis pasaulyje

Tūkstančio kilometrų spinduliu analogų neturintis žiemos pramogų kompleksas "SNORAS Snow arena" įsikurs šalia Druskininkų esančiame Mizarų kaime. Pušynų glėbyje esančiame aštuonių hektarų plote žiemos pramogų aistruoliai ir karštą vasarą, ir speiguotą žiemą galės mėgautis įvairiausiais malonumais: svaigiu skrydžiu nuo aukštų kalnų slidėmis, rogėmis, šėlti su snieglentėmis, žaisti ledo rutulį arba paprasčiausiai siausti sniege.

Komplekse "SNORAS Snow arena" bus įrengtos trys trasos, kurias kiekvienas galės rinktis pagal savo sportinį ir fizinį pasirengimą. Net tiems, kurie iki šiol gyvenime su slidėmis nėra stovėję, nereikės likti tik žiūrovais ir pavydžiai stebėti, kaip kiti pramogauja. Pradedantiesiems ir vaikams bus atskira zona, kur patyrę instruktoriai supažindins su slidinėjimo pradžiamoksliu. Niekam nereikės baimintis, kad gali tapti kliūtimi patyrusiems slidininkams ir susižaloti. Pradedančiųjų trasa sieks vos 5 metrus aukščio, bus 70 metrų pločio ir daugiau kaip 150 metrų ilgio. Profesionalams skirtos uždaros trasos plotis 50 metrų, ilgis - 460 metrų. Kad slidinėjimas teiktų kuo daugiau gerų emocijų, uždaroji trasa sujungta su lauko trasa, kurios plotis 40 metrų, ilgis 640 metrų. Bendras trasų ilgis, nusidriekęs vaizdingomis Dzūkijos apylinkėmis, - daugiau kaip 1100 metrų. Kalnų aukštis - 66 metrai, nuolydis - 17-25 procentai. Kol kas Druskininkai - vienintelis kalnų slidinėjimo kurortas pasaulyje, pritaikęs naujovę - uždarą slidinėjimo trasą sujungęs su atvira.

Snieglentininkų lauks atskira pramogų zona "Snow park". Ekstremalių pojūčių mėgėjams skirti specialiai suformuoti tramplinai ir kalneliai. Nepamiršti ir svajojantieji ateityje šturmuoti kalnų viršukalnes. Jiems ištvermės, atkaklumo ir ryžto testas - 25 metrų aukščio alpinizmo sienelė. Panorusiems čia išbandyti jėgas teks kopti kabinantis į tikrą uolą, kuriai įveikti prireiks profesionalios alpinizmo įrangos. Alpinizmo entuziastus apmokys patyrę šios srities meistrai, užkariavę ne vieną pasaulio viršukalnę.

Vaikų zonoje mažieji galės lipdyti sniego senius, dūkti landžiodami po sniego pilis ir kitokius smagius atrakcionus. Anot bendrovės "Stamita" vadovo Andriaus Stasiukyno, naujasis objektas pagal savo techninių parametrų visumą patenka į geriausių pasaulio uždarų slidinėjimo kurortų penketuką.

Veiks visus metus

Rengdamiesi įgyvendinti šį projektą, Druskininkų savivaldybės specialistai aplankė daugybę uždarų slidinėjimo trasų, kad galėtų išsiaiškinti visus tokių pramogų kompleksų trūkumus ir pranašumus. Uždaroje sniego arenoje sukurti tikrų kalnų žiemos vaizdai sudarys įspūdį, kad esi natūralioje aplinkoje. Poilsiautojai į pramogų kompleksą keliaus kalnų miestelio gatvele. Joje bus įsikūrę inventoriaus nuomos punktai, parduotuvėlės ir netgi kepyklėlė, kurioje bus galima suvalgyti dar šiltą bandelę su pienu. Tikrovės įspūdį sustiprins ne tik kalnų interjeras, bet ir sniegas, beveik nesiskirsiantis nuo natūralaus. Jis beveik pusmetrio sluoksniu užklos slidinėjimo trasas.

Sniegą gamins iš Vokietijos jau atgabentos itin šiuolaikiškos sniego gamybos mašinos. Jau pakabinta 13 "sniego patrankų". Dar dvi pakibs 47 metrų aukštyje ant metalinių konstrukcijų, kai šios visos bus baigtos sumontuoti. Nors "sniego patrankų" ir gana daug, prireiks viso mėnesio, iki jos užpildys areną sniegu. Kokybiškas sniegas didelis privalumas slidinėjant ir papildomas pajamų šaltinis. Jo paklausa ypač išauga rengiant pasaulio, Europos ar olimpines žaidynes.

Jau pakabinta lynų įranga, pradėti montuoti Šveicarijoje pagaminti keltuvai. Iš viso pramogų komplekse veiks penki keltuvai: keturvietis, bugelinis ir trys juostiniai. Tokia gausa keltuvų užtikrins nenutrūkstamą slidininkų kėlimą į kalną ir garantuos, kad eilėje prie keltuvo tereikės užtrukti vos keletą minučių.

Uždaroje trasoje temperatūra, kad ir kokios būtų gamtos užgaidos, nenukris žemiau -3 laipsnių šalčio visus metus. Lengvas šaltukas pasirinktas, kad ir vaikams, ir suaugusiems pramogos teiktų malonumą ilgą laiką nesužvarbstant.

Atviroje trasoje dėl sumontuotos specialios šaldymo įrangos slidinėjimo sezonas prasitęs 2-3 mėnesiais ilgiau, nei truks žiema. Čia slidinėti bus galima ankstyvą pavasarį ir vėlyvą rudenį, kol lauko temperatūra neviršys 6-7 laipsnių šilumos.

Į kalną su gondola

Dar vienas malonus siurprizas žiemos pramogų entuziastams - gondolos. Tai specialūs lynų keltuvai, kurie bus sumontuoti prie kurorto centre esančio vandens parko šalia Vilniaus alėjos ir Maironio gatvės sankirtos. Lynų keltuvų, sujungsiančių vandens parką su dengtomis sniego trasomis, ilgis bus kiek daugiau nei kilometras. Šį nedidelį atstumą virš miesto, Nemuno ir medžių keleiviai stiklinėje gondoloje įveiks vos per 5 minutes. Nors kelionė bus trumpa, ji leis pasigėrėti gražia Druskininkų panorama.

Idėją keleivius vežioti gondolomis pasiūlė keltuvų gamintojai, statantys savo įrangą dengtose slidinėjimo trasose. Panašūs keltuvai dažnai naudojami kalnuotose vietovėse. Jais gabenami turistai į viršukalnėse įrengtas apžvalgines aikšteles bei slidinėjimo trasas. Planuojama, kad ir Druskininkų gondolos tarnaus ne tik kaip susisiekimo priemonė, bet ir kaip apžvalginė kurorto aikštelė.

"Turėdami gondolas Druskininkai, be sveikatinimo, atostogų miesto, galės vadintis ir kalnų slidinėjimo kurorto vardu", - įsitikinęs Druskininkų meras R.Malinauskas.

Bus sumontuotos 4 aštuonvietės gondolos, kuriomis vienu metu iš miesto centro į slidinėjimo areną galės keliauti 32 poilsiautojai. Kelionė gondola bus ne tik įspūdinga, bet ir patogi, nereikės rūpintis, kur pastatyti automobilį.

Pramogos nesutrumpės

Kai poilsiautojai pavargs nuo aktyvių pramogų, sušilti, pasistiprinti ir atgauti jėgas padės komplekse veiksiantys penki barai ir restoranai, į kuriuos šviežius produktus tieks vietiniai ūkininkai. Ne tik patiekalų, bet ir vaizdų gurmanai neatsispirs pagundai apsilankyti Panoraminiame restorane, pakibusiame 47 metrų aukštyje. Pro vienus langus atsivers unikali visos Dzūkijos panorama, o pažvelgus į kitą pusę bus matyti Baltarusijos miestų bokštai.

Kontrastų mėgėjams - tikra kalnų egzotika: karštų kokteilių baras "Eskimo". Jis primins tikrą eskimų gyvenamą būstą. Išorė padengta ledu, o viduje bus galima prisėsti ant ledo luito, uždengto kailiu. Viduje baro bus trasos temperatūra, tad tikrai nesušals nė vienas. Prie slidinėjimo trasos finišo lauks slidinėtojų trobelė. Norintieji pašėlti po smagiai praleistos dienos rinksis "Apres-ski" barą. Azartiškiausi slidinėtojai mielai užsuks į savitarnos restoraną.

Kiekvienas užkandžiauti ar bendrauti su draugais prie stalo galės, kiek tik širdis geis, nes laikas, praleistas bare ar restorane, neįeis į slidinėjimui ir kitoms pramogoms arenoje skirtą laiką.

Domisi jau dabar

Nors žiemos pramogų kompleksas "SNORAS Snow arena" pirmuosius svečius pakvies tik po kelių mėnesių, kone kasdien čia jau užsuka lankytojai, norintys savo akimis pamatyti, kaip statomas unikalus objektas. Vieni (tokių mažuma) tik šiaip smalsauja, o didžioji dalis besilankančiųjų jau domisi ir būsimų pramogų bei treniruočių galimybėmis sniego arenoje. Tai ypač aktualu profesionaliems sportininkams, sporto organizacijų atstovams, ketinantiems čia rengti treniruočių stovyklas.

Sparčiai kylantis Druskininkų žiemos kompleksas jau sudomino snieglenčių sporto lyderę estę Kadri Pihlą, vienintelę profesionalią snieglentininkę moterį Baltijos šalyse. Ji savo sportinę karjerą pradėjo prieš 14 metų ir yra pasiryžusi populiarinti snieglenčių sportą visame pasaulyje. Apsilankiusi arenos statybose K.Pihla liko sužavėta būsimomis trasomis ir žadėjo atvykti čia treniruotis bei konsultuoti statytojus, įrengiant snieglenčių parką Druskininkų kurorte. Šiuo metu snieglentininkė treniruojasi Šveicarijoje ir Austrijoje.

Simbolis - žaliuojanti snaigė

Didžiausia netirpstanti snaigė Lietuvoje buvo suformuota iš daugiau kaip 400 kalnų pušelių. Jos skersmuo siekia beveik 40 metrų. "Nutarėme, kad ant baigiamo sutvarkyti ir visiems pravažiuojantiems gerai matomo šlaito turėtų atsirasti toks žiemos akcentas, kuris išsilaikytų ir karščiausią vasarą, ir tam nereikėtų naudoti jokių neekologiškų medžiagų", - sakė visad žaliuojančios snaigės idėjos autorius A.Stasiukynas. Pavasarį ant kitos šlaito pusės (nuo Druskininkų) iš tokių pačių pušelių bus sukurtas ir žiemos pramogų centro logotipas - slidininkas.

Kol medeliai maži, žiemą juos paslėps sniegas, tačiau kai ūgtels, snaigė ir slidininkas žaliuos žiemą vasarą kviesdami visus žiemos pramogų mėgėjus užsukti į "SNORAS Snow areną".

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
EKONOMIKA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"