Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
EKONOMIKA

Vertybės yra verslo sėkmės pamatas

 
LŽred@lzinios.lt
2014 04 02 6:00
G.Žentelytė-Linkienė: „Ne vienam mūsų darbuotojui dabartinė įmonė taip pat yra pirmoji ir vienintelė darbovietė, tarsi antroji šeima, dėl kurios negaila nei laiko, nei pastangų.“
G.Žentelytė-Linkienė: „Ne vienam mūsų darbuotojui dabartinė įmonė taip pat yra pirmoji ir vienintelė darbovietė, tarsi antroji šeima, dėl kurios negaila nei laiko, nei pastangų.“ Alinos Ožič (LŽ) nuotrauka

Įmonių valdymo ekspertai, verslo konsultantai pastebi, kad bendrovės, kurios turi viziją ir jai pasiekti pasitelkia vertybinius pagrindus, gyvena šimtmečius bei įveikia visas audras.

Apie vertybių kilmę ir svarbą versle kalbamės su koncerno „Achemos grupė“ Personalo ir administravimo skyriaus vadove Giedre Žentelyte-Linkiene.

- Kokius vertybių pagrindus yras nusibrėžęs koncernas ir kodėl jų reikia?

- Pagrindinės koncerno „Achemos grupė“ vertybės užaugo kartu su juo. Vadovaudamasi principu, kad tai yra viena iš svarbių išplėtoto verslo kultūros dalių, praėjusiais metais valdančiosios koncerno įmonės vadovų iniciatyvinė darbo grupė nutarė šias vertybes išgryninti. Tiesiog iki šiol jos nebuvo įvardytos, o tai padaryti svarbu, siekiant vertybes puoselėti, perduoti naujiems darbuotojams, kurti savitą organizacijos kultūrą.

Pirmoji vertybė – atvirumu ir sąžiningumu paremta verslo etika – gimė tiek iš įmonių veiklos praktikos, tiek ir galvojant apie siekiamą veiklos kultūrą. „Achemos grupės“ įmonės visuomet siekė palaikyti bendradarbiaudamos ilgalaikius santykius su partneriais ir klientais.

Racionalūs sprendimai, atsakomybė ir kryptingas tikslo siekimas – įvertinusios savo pajėgumus ir potencialą, koncerno įmonės formuoja kelerių metų strategiją, nustato metinius tikslus, veiklos ir finansinius planus jiems pasiekti. Siekiame, jog kiekvienas darbuotojas atsakingai žvelgtų į savo veiklos sritį, ir suvoktų, kad asmeninis indėlis labai svarbus siekiant bendro įmonės rezultato.

Kad mes vertiname savo darbuotojų lojalumą ir darbštumą, įrodo tai, jog „Achemos grupės“ įmonėse yra itin daug ilgamečių darbuotojų. Pagal šį kriterijų mes artėjame prie japoniško tipo įmonių, kuriose dažnai dirbama visą profesinį gyvenimą. Ne vienam mūsų darbuotojui dabartinė įmonė taip pat yra pirmoji ir vienintelė darbovietė, tarsi antroji šeima, dėl kurios negaila nei laiko, nei pastangų. Siekiame, kad būtų įvertintos kiekvieno pastangos.

Ketvirta vertybių grupė – puiki prekių ir paslaugų kokybė – atspindi vieną svarbiausių „Achemos grupės“ principų siekiant konkurencinio pranašumo viso pasaulio rinkose. Tai taip pat rodo mūsų požiūrį į klientus, kurie neretai sutinka sumokėti „kainos premiją“ už grupės įmonių kuriamą pridėtinę vertę ir geresnę kokybę. Įmonėse nuolat diegiame modernias gamybos technologijas, kokybės standartus ir vadybos metodus. Tai padeda geriau patenkinti mūsų klientų poreikius.

Galiausiai penktoji vertybė – socialinė atsakomybė darbuotojams ir visuomenei – mūsų įmonėse gyvuoja ne popieriuje, o realybėje. Įmonių darbuotojams kuriamos palankios darbo sąlygos, suteikiamos socialinės garantijos, rūpinamasi jų sveikata ir turiningu laisvalaikiu. Bendrovė „Achema“ yra vienintelė Lietuvoje įmonė, turinti savo polikliniką; tiek Jonavos, tiek ir uostamiesčio įmonių darbuotojams sudarytos galimybės sportuoti. Visos didžiosios koncerno įmonės glaudžiai bendradarbiauja su profsąjungomis, kasmet vyksta geriausių metų darbuotojų apdovanojimai, o lojaliausi pagerbiami veteranų vakarų metu.

„Achemos grupė“ turi išskirtinę tradiciją – įvairiose koncerno bendrovėse dirbančių darbuotojų darbo stažas yra sujungiamas. Tad darbuotojui perėjus iš vienos koncerno bendrovės į kitą, jo darbo metai skaičiuojami toliau. Ilgainiui tai darbuotojams suteikia daugiau socialinių garantijų, pvz., ilgesnes kasmetines atostogas.

Gamybinės koncerno įmonės itin daug investuoja į aplinkos taršos mažinimą, taip pat remia įvairias visuomenines iniciatyvas tuose miestuose ir regionuose, kuriuose yra įsikūrusios.

- Ar iš jūsų paminėtų vertybių sąrašo yra kokia išskirtinė?

- „Achemos grupės“ vertybių sąrašas išties platus, tad jei svarbiausią jų paprašytumėte įvardyti įmonių vadovų, jie greičiausiai paminėtų vienas vertybes, jei darbuotojų – kitas. Tad žvelgdama į koncerną sudarančių bendrovių visumą, vienos vertybės išskirti negalėčiau. Visos jos egzistuoja kiekvienoje iš koncerno įmonių, todėl ir yra apibrėžiamos bendrai, per penkis esminius aspektus.

- Minėjote, kad viena svarbiausių koncerno vertybių – darbuotojų darbštumas ir lojalumas. Kuo ji išskirtinė?

- Darbuotojų darbštumas ir lojalumas prisideda prie sėkmingos įmonių veiklos. Pavyzdžiui, tokioje bendrovėje kaip „Achema“ gamybos procesai susiję su chemija, specialiais įrenginiais ir specifiniais saugumo reikalavimais. Šiuo atveju patyrę ir gerai savo sritį išmanantys specialistai užtikrina, kad visi gamybos procesai vyktų sklandžiai. Itin vertiname specialistų kompetencijas. Žinoma, nelieka nepastebėtas ir darbuotojų lojalumas. Kelios koncerno įmonės turi veteranų pagerbimo tradiciją. Jiems kasmet įteikiami specialūs apdovanojimai.

- Kaip ši veteranų tradicija atsirado?

- Veteranų tradicija atsirado „Achemoje“, vėliau buvo perimta ir kitose bendrovėse. Pavyzdžiui, prie koncerno prisijungus Klaipėdos jūrų krovinių kompanijai KLASCO, tradicija perimta ir šioje bendrovėje.

„Achema“ kartu su kitomis Jonavos rajone veikiančiomis koncerno įmonėmis, kurios anksčiau priklausė VĮ „Azotas“, kiekvienais metais rengia Veteranų šventę. Joje pagerbiami ir apdovanojami ilgamečiai įmonių darbuotojai. Įdomu tai, kad nors šiandien šios koncerno įmonės veikia kaip atskiri subjektai, tradicija leidžia išlaikyti bendrumą tarp jų.

Veteranais skelbiami darbuotojai, išdirbę 20, 25, 30 ir daugiau metų. Gaila, kad kai kurios įmonės skaičiuoja dar tik dešimtus veiklos metus, todėl ši tradicija jų dar nepasiekė.

- O kam reikia tokių švenčių?

- Darbuotojams tai yra veiklos įvertinimas ir lojalumo skatinimas. Vadovams – galimybė užtikrinti mažesnę darbuotojų kaitą, kuri yra svarbi bendrovių stabilumui ir patikimumui. Be to, veteranų šventės yra puiki proga sutelkti kolektyvą. Vadovai gali pasveikinti geriausius savo įmonių darbuotojus, o darbuotojams yra svarbus jų vadovų įvertinimas. Kasmet veterano vardas suteikiamas apie du šimtus koncerno darbuotojų.

***

Koncerno „Achemos grupė“ vertybės:

· Atvirumu ir sąžiningumu paremta verslo etika

· Racionalūs sprendimai, atsakomybė ir kryptingas tikslo siekimas

· Darbuotojų lojalumas ir darbštumas

· Puiki produktų ir paslaugų kokybė

· Socialinė atsakomybė visuomenei ir darbuotojams

Veteranų skaičius įmonėse:

„Achema“ 469

„Iremas“ 143

„Agrochema“ 10

„KLASCO“ 238

„Transachema“ 33

„Achempak“ 11

“Achemos“ mokymo centras 4

„Budrus sakalas“ 30

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
EKONOMIKA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"