Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
EKONOMIKA

Verslo plėtrai - 27,5 mln. litų

 
2006 10 20 0:00
Ūkio ministerijos Europos Sąjungos struktūrinės paramos departamento Struktūrinių fondų valdymo skyriaus vedėja Danguolė Saldžiūnienė sakė, kad visi įgijo naudingos patirties - ir paraiškų bei projektų teikėjai, ir jų vertintojai, oLietuva turėjo ekonominės naudos. <br>Gintaro Mačiulio nuotrauka
Ūkio ministerijos Europos Sąjungos struktūrinės paramos departamento Struktūrinių fondų valdymo skyriaus vedėja Danguolė Saldžiūnienė sakė, kad visi įgijo naudingos patirties - ir paraiškų bei projektų teikėjai, ir jų vertintojai, oLietuva turėjo ekonominės naudos.
Gintaro Mačiulio nuotrauka

Įgyvendintas PHARE 2002 Ekonominės ir socialinės sanglaudos programos projektas 'Parama verslo plėtrai': pasirašytos 107 subsidijų sutartys, o jų projektams skirta 27,5 mln. litų, be to, projektų rengėjai ir jų vertintojai įgijo naudingos patirties

PHARE 2002 Ekonominės ir socialinės sanglaudos programos projektas "Parama verslo plėtrai" buvo įgyvendintas 2 etapais. Pirmas etapas buvo skirtas ugdyti šalies verslininkų, įstaigų ir institucijų darbuotojų gebėjimus administruoti ir panaudoti ES paramą, rengti paraiškas ir projektus, o Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) darbuotojai mokėsi gautas paraiškas ir projektus vertinti ir vykdyti jų priežiūrą, pasirengti administruoti Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų paramą. Buvo suformuotas viešųjų konsultantų tinklas. Per antrą etapą parama buvo teikiama remiantis 4 subsidijų schemomis. Šiemet gegužės mėnesį išmokėjus paskutines subsidijas PHARE 2002 projekto "Parama verslo plėtrai" įgyvendinimas baigtas: pasirašytos 107 subsidijų sutartys, šalies verslo projektams įgyvendinti skirta 27,5 mln. litų. "Tai buvo labai reikšmingas ir sėkmingas projektas", - sakė Ūkio ministerijos sekretorius Gediminas Rainys.

Ugdė gebėjimus

PHARE lėšomis buvo remiami verslo informacijos centrai ir kitos viešųjų paslaugų verslui įstaigos, siekiant verslui suteikti geresnių, įvairesnių, lengviau prieinamų paslaugų. Šiems projektams skirta 6,98 mln. litų. Buvo surengta apie 160 mokymų įvairiomis temomis, parengta naujų mokymo modulių dėstymo specialistų. 14 projektų buvo skirta sukurti informacinius žinynus ir duomenų bazes, įdiegti specializuotą programinę įrangą, naudojamą verslo įmonėms konsultuoti. VšĮ Kauno aukštųjų ir informacinių technologijų parkas sukūrė verslo geografinę informacinę sistemą - interaktyvią internetinę verslo informacijos geografinės ir dalykinės paieškos bei analizės paslaugą. VšĮ Lietuvos inovacijų centras įdiegė programinę įrangą konsultuoti internetu, įmonių inovatyvumo indekso nustatymo ir nematerialaus turto monitoringo programas. VšĮ Šiaulių verslo inkubatorius įdiegė verslo projektų imitavimo programinę įrangą. Verslumą ir inovatyvių idėjų generavimą skatino turnyrai bei konkursai. Vilniaus VšĮ Šiaurės miestelio technologijų parkas organizavo pirmąjį šalies mastu verslo plano konkursą. Jam buvo pateikti 232 verslo planai. Konkurse gausiai dalyvavo šalies jaunimas iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių regionų.

Kūrė naujų paslaugų ir produktų

Pagal subsidijų schemą "Tiesioginė parama įmonėms" 6,19 mln. litų buvo skirta inovatyvią veiklą plėtojančioms įmonėms. Sutartis paramai pasirašė 25 įmonės, kurių projektai tiesiogiai susiję su naujų idėjų, metodų ir technologijų taikymu, rinkai pateikiant naujų produktų bei procesų. Pirmenybė buvo teikiama projektams, įgyvendinamiems kartu su mokslo tyrimo institucijomis, prisidedantiems prie įmonės potencialo didinimo, atveriantiems naujas rinkas, darantiems poveikį viso šalies verslo sektoriaus plėtrai. Vienos įmonės inovacijas diegė PET butelių gamyboje, kitos - motorizuotų sklandytuvų, guolių, šiluminės energijos, skaitmeninės televizijos bei mikrooptinių elementų diodiniams lazeriams gamyboje.

Dešimt įmonių sėkmingai įgyvendino inovacinius projektus ir rinkai pasiūlė naujų produktų. Pavyzdžiui, chemijos produktus buičiai ir pramonei gaminanti UAB "Koslita", gavusi PHARE subsidiją, sukūrė ir išbandė valymo ir dezinfekcijos preparatą "Dichlormix". Medicinos prietaisų gamybos įmonė UAB "Vitechmeda", plėtodama efektyvius skausmo malšinimo metodus, kūrė švirkštinį infuzinį siurblį numalšinti skausmą, kurį galėtų valdyti pacientas. UAB "Elinta" sukūrė ir išbandė trimačių objektų identifikavimo sistemą.

Trylika projektų verslo procesams pritaikė elektroninio verslo sprendimus. Kai kurie projektai didino įmonių valdymo efektyvumą. Pavyzdžiui, sukūrus ir įdiegus Lietuvos telegramų agentūros "Elta" nuotraukų perdavimą per internetą, jos darbo efektyvumas ir pajamos pradėjo didėti. Pagal remiamus projektus buvo kuriami elektroninės leidinių prekybos per internetą portalai, tobulinamas šalies viešbučių prisijungimas prie tarptautinės viešbučių elektroninės prekybos sistemų.

Turizmo paslaugų įvairovė

Pagal subsidijų schemą "Tiesioginė parama privatiems turizmo paslaugų teikėjams" pirmą kartą buvo remiamas privatus turizmo verslas. Pasirašytos 27 subsidijų sutarys, projektams įgyvendinti skirta 6,6 mln. litų. Pasak Ūkio ministerijos Europos Sąjungos struktūrinės paramos departamento Struktūrinių fondų valdymo skyriaus vyriausiosios specialistės Irmos Patapienės, vertinant paraiškas pirmenybė buvo teikiama projektams, kurie numatė naujas, didesnės pridėtinės vertės paslaugas - golfo aikštynų įrengimą, vandens atrakcionų, konferencijų centrų, sveikatingumo kompleksų statybą, dviračių, aviaturizmo, žvejybinio turizmo paslaugų plėtrą, paveldo objektų pritaikymą turizmo reikmėms.

Pasinaudojus PHARE parama buvo parengta 12 galimybių studijų, 15 verslo, rinkodaros bei investicinių planų, 17 techninės dokumentacijos paketų, kurių reikia rekonstruojant arba statant viešbučius. Pavyzdžiui, Nidoje rekonstruotas viešbutis "Nidos pušynas", Palangoje atstatyta vila "Danutė", išplėstas viešbutis "Palangos vėtra". Įrengtas viešbučio kompleksas Priekulėje.

Druskininkuose bus išplėtotas kompleksinis turizmo paslaugų centras, Palangoje - dviračių turizmo paslaugų centras, HBH Juozo turizmo komplekse - vandens atrakcionų parkas, sveikatingumo kompleksas ir viešbutis, "Le Meridien Villon Resort" teritorijoje - golfo laukų kompleksas. Prienų rajone planuojama plėtoti Pociūnų aviaturizmo centrą, kuris teiktų rekreacinio, sportinio turizmo paslaugas. Viešbutis "Palanga" pasinaudodamas subsidija įsirengė grožio saloną, treniruoklių salę, poilsio patalpas, ir taip įvykdė penkių žvaigždučių viešbučiui keliamus reikalavimus.

Dvipolio Vilnius-Kaunas viduryje įsikūrę UAB "Bačkonys" pastatė konferencijų centrą su viešbučiu ir tikisi sudominti konferencijų rengėjus ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio.

Turizmo objektuose padaugėjo darbo vietų.

Turistai bus laukiami visur

Pagal subsidijų schemą "Viešoji turizmo infrastruktūra" pasirašytos 29 subsidijų sutartys, joms skirta 5,8 mln. litų. Pagal šią schemą parengta 15 galimybių studijų, 7 detalieji planai, 44 techniniai projektai, 9 investiciniai bei rinkodaros planai. Išleisti 23 leidiniai, sukurtos 6 interneto svetainės ir atnaujintos anksčiau veikusios.

Parama skirta 8 regioninių ir nacionalinių parkų direkcijų projektams. Pavyzdžiui, parengta Rambyno kalno, piliakalnių ir senųjų kapinių sutvarkymo, lankytojų centro įrengimo ir jo veiklos dokumentacija. Pastatyti informaciniai stendai ir parengtas poilsiavietės techninis projektas Tytuvėnų regioniniame parke. Čia taip pat numatyta įrengti pažintinį, informacinį centrą su svečių namais. Iš viso savivaldybės ir apskričių administracijos įgyvendino 20 viešosios turizmo infrastruktūros projektų.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
EKONOMIKA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"