Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
EKONOMIKA

Vandens skaitikliai: pasiūlymas, kurio neatsisakysi

 
2016 05 18 6:00
Įrengus skaitiklius visiems 8 tūkst. klientų, investicijos siektų 200 tūkst. eurų.
Įrengus skaitiklius visiems 8 tūkst. klientų, investicijos siektų 200 tūkst. eurų. LŽ archyvo nuotrauka

Šalto vandens tiekėja bendrovė „Vilniaus vandenys“ sostinės gyventojams išsiųstais laiškais, kuriuos pasirašė skirtingų įmonės padalinių vadovai, pasėjo nerimą. Bendrovė pateikė gyventojams prieštaringą informaciją apie planus jų butuose įrengti šalto vandens apskaitos prietaisus.

Viename laiške bendrovė tvirtina, kad visos išlaidos, susijusios su šių skaitiklių pirkimu ir įrengimu, bus įtrauktos į šalto vandens tarifą. Kitame laiške teigiama, kad naujų šalto vandens skaitiklių įrengimas gyventojams nieko nekainuos.

Tačiau gyventojus labiausiai išgąsdino grasinimas, kad iš naujų apskaitos prietaisų įsirengti nesutinkančių butų savininkų „Vilniaus vandenys“ rinks dvigubai didesnes rinkliavas už šalto vandens tiekimą.

Papiktino prieštaringi laiškai

Bendrovė „Vilniaus vandenys“ balandžio pabaigoje pasiūlė sostinės gyventojams įrengti šalto vandens apskaitos prietaisą. Įmonė informavo, kad atsiskaitomuosius geriamojo vandens apskaitos prietaisus įrengs ir naudos savo lėšomis. „Šalto vandens apskaitos prietaiso įrengimas jums nieko nekainuoja“, – pabrėžiama laiške, kurį pasirašė „Vilniaus vandenų“ plėtros ir pardavimų direktorė Giedrė Blazgienė.

„Lietuvos žinioms“ atsiųstame rašte G. Blazgienė, prisistačiusi kaip „Vilniaus vandenų“ Klientų aptarnavimo tarnybos vadovė, aiškino, kad laiškas dėl vandens skaitiklių įrengimo buvo išsiųstas tiems klientams, kurie šiuo metu neturi įrengtų vandens skaitiklių ir neturi galimybės atsiskaityti pagal jo rodmenis.

„Tokiu būdu ištaisoma daugelį metų įmonės veikloje egzistavusi spraga, kad klientai už suteiktas paslaugas atsiskaitydavo ne pagal jų sunaudojimą. Tokių klientų Vilniuje šiuo metu yra maždaug 8 tūkstančiai, o iš viso Vilniaus rajone „Vilniaus vandenys“ turi maždaug 236 tūkst. klientų, taigi tai turės įtakos maždaug 3 proc. bendrovės klientų. Visiems kitiems klientams pokyčių nebus“, – teigė ji.

Pasak G. Blazgienės, šiuo metu individualių apskaitos prietaisų neturintiems klientams suvartoto geriamojo vandens ir nuotekų kiekis skaičiuojamas taikant vidutinį savivaldybėje suvartojamo geriamojo vandens kiekį.

„Kitaip tariant, dalis klientų už vandenį permoka, jei sunaudoja mažiau. O kiti moka mažiau, nei suvartojo, šį skirtumą tenka mokėti visiems kitiems klientams. Skaitiklių įrengimas leis klientams mokėti būtent tiek, kiek jie naudoja vandens. Manome, jog tokiu būdu klientai bus skatinami racionaliai naudoti vandenį, ir tai bus teisinga visų kitų klientų atžvilgiu. Be to, apmokėjimo pagal skaitiklius tvarką numato ir Lietuvos Respublikos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymas“, – tvirtino „Vilniaus vandenų“ darbuotoja.

Grasina dvigubai didesnėmis rinkliavomis

„Vilniaus vandenys“ laikraščiui patikslino, kad tikslus investicijų į skaitiklius skaičius bus aiškus tada, kai bus surinkta informacija, kokiai daliai klientų jie bus įrengiami. „Įrengus skaitiklius visiems 8 tūkst. klientų, investicijos siektų 200 tūkst. eurų“, – teigiama rašte.

G. Blazgienė tvirtino, kad klientams skaitiklių įrengimas papildomai nieko nekainuos, o juos įrengus klientai atsiskaitinės pagal jau galiojančius tarifus. „Taip pat tai niekaip nedarys įtakos šiuo metu patvirtintam geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo tarifui“, – tikino ji.

Tuo metu kovo mėnesį siųstame „Vilniaus vandenų“ laiške, kurį pasirašė šios bendrovės Apskaitos prietaisų ir kontrolės skyriaus vadovas Vytautas Baranauskas, pažymima, jog „atsiskaitomųjų geriamojo vandens apskaitos prietaisų įsigijimo, įrengimo, eksploatavimo ir patikros sąnaudos įtraukiamos į geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainą“.

Vilniečius sutrikdė ir balandžio mėnesio bendrovės laiškas, kuriame teigiama, kad įrengus šalto geriamojo vandens skaitiklį bus taikoma 0,94 euro pardavimo kaina (abonentinis mokestis) butui. Tai 0,31 euro daugiau negu jų dabar mokamas 0,63 euro abonentinis mokestis.

„Nesuprantu – skaitiklio įrengimas nekainuos, o mokestis už šaltą vandenį didėja beveik trečdaliu. Be to, „Vilniaus vandenų“ laiškas baigiasi grasinimu, kad nesutikus įsirengti siūlomo skaitiklio už šaltą vandenį po 70 dienų tokiam butui bendrovė taikys dvigubai didesnį mokestį. Kodėl „Vilniaus vandenys“ balandžio mėnesį gyventojams išsiųstame laiške meluoja, kad įrengimas gyventojams nieko nekainuoja. Nesuprantu dar vieno dalyko: už skaitiklius sumokėsime mes, o jie kažkodėl bus „Vilniaus vandenų“ nuosavybė. Puikus sandoris!“ – ironizavo į redakciją paskambinusi sostinės gyventoja.

„Vilniaus vandenys“ tikina, kad už vandens skaitiklių įrengimą klientams papildomai tikrai mokėti nereikės ir abonentinis mokestis klientams nepadidės. „Pagal šiuo metu galiojančius tarifus daugiabučių namų savininkams yra taikomas 0,63 euro abonentinis mokestis, kai skaitiklis priklauso klientui, ir 0,94 euro, jei skaitiklis priklauso „Vilniaus vandenims“. Antruoju atveju klientui nereikia rūpintis skaitiklio įsigijimu ir patirti papildomų išlaidų“, – teigė G. Blazgienė.

Vis dėlto ji pripažino, kad klientams, kurie nesutiks įsirengti skaitiklių, teisės aktų nustatyta tvarka bus pradėtas taikyti mokestis, lygus dvigubam savivaldybėje suvartojamo geriamojo vandens kiekio vidurkiui. „Tikimės, kad tokių klientų bus absoliuti mažuma arba visai nebus, – sakė G. Blazgienė. – Labai tikimės, kad visi klientai bus geranoriški ir sutiks įsirengti skaitiklius bei mokėti pagal jų rodmenis, kaip ir absoliuti dauguma kitų klientų.“

Į „Lietuvos žinių“ klausimą, ar šiuo metu veikiantys šalto vandens apskaitos prietaisai, kurie yra gyventojų nuosavybė, taip pat bus keičiami naujais, skaitikliais, kurie yra „Vilniaus vandenų“ nuosavybė, G. Blazgienė atsakė: „Masinis visų klientų skaitiklių keitimas nėra planuojamas. O skaitikliai keičiami pagal veiklos planą, kai baigiasi jų metrologinės patikros galiojimo laikas.“

Kompensuotų remonto nuostolius

Į redakciją skambinusi vilnietė teigė, kad jos butas, kuriame „Vilniaus vandenys“ norėtų įrengti šalto vandens skaitiklius, neseniai suremontuotas. „Bijau, kad atėję meistrai išgriaus sienas, išlups plyteles ir vėl teks investuoti į remontą. Iš patirties žinau, kaip negrabiai dirba tie visi „santechnikai“, – svarstė moteris.

Laikraštis klausė „Vilniaus vandenų“, kaip gyventojai galėtų išieškoti kompensaciją už apgadintą turtą? Kita vertus, jeigu gyventojai nesutinka, kad būtų naikinamas jų turtas, kaip sprendžiamas konfliktas dėl skaitiklių pastatymo numatytoje buto vietoje?

G. Blazgienė tvirtino, kad jeigu gyventojų turtas nukentėtų dėl „Vilniaus vandenų“ darbuotojų kaltės, nuostoliai būtų atlyginami. „Tačiau dažniau pasitaiko atvejų, kai nebūna galimybių įrengti vandens apskaitos prietaiso ar jo pakeisti, pavyzdžiui, jei vieta yra nepasiekiama, vamzdynas susidėvėjęs ar būtini kiti statybos darbai. Tokiu atveju „Vilniaus vandenų“ darbuotojai prietaiso nemontuoja, o prašo kliento pašalinti šiuos trūkumus, ir tik tada įrengia skaitiklius“, – aiškino ji.

FAKTAI

„Vilniaus vandenys“ yra didžiausia Lietuvoje vandentiekio bendrovė, eksploatuojanti Vilniaus, Šalčininkų, Švenčionių ir Vilniaus rajonų vandentiekio bei nuotekų tinklus. Bendrovė tiekia geriamąjį vandenį ir tvarko nuotekas daugiau nei 250 tūkst. klientų. Bendrovės „Vilniaus vandenys“ akcijos priklauso Vilniaus, Vilniaus rajono, Švenčionių rajono bei Šalčininkų rajono savivaldybėms.

Šaltinis: „Vilniaus vandenys“

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
EKONOMIKA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklaminiai priedai
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITPrenumerata
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasKarjera
TrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"