Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
EKONOMIKA

„Achemoje“ auga diplomuotų specialistų gretos

 
„Jonavos Naujienų“ nuotrauka 

Kasmet paskutinę rugpjūčio mėnesio darbo dieną bendrovė „Achema“ organizuoja tradicinę Žinių dieną, kurios metu pagerbia darbuotojus, baigusius aukštąsias ir aukštesniąsias mokymo įstaigas. Šiemetės šventės metu įmonės administracija pasveikino penkis absolventus.

Įvairios specialybės

Gėlių puokštės ir atminimo dovanos įteiktos amonio salietros cecho viršininkui Mindaugui Dubininkui, apsigynusiam disertaciją ir kovo mėnesio įsigijusiam chemijos mokslų daktaro laipsnį.

KAN cecho elektromonteris Andrejus Troja magistro laipsniu baigė elektros energijos studijas. Elektros energetiko specialybę Kauno technikos kolegijoje įgijo elektros cecho elektros įrenginių aptarnavimo elektromonteris Gediminas Sinkevičius. Filialo „Sistematika“ KMP ir A šaltkalvis Tomas Muleronka šiemet profesiniu bakalauru baigė Vilniaus technologijų ir dizaino kolegiją ir tapo automatiku.

Filiale „Achemos poliklinika“ dirbanti Alma Sviščevskienė sėkmingai baigė mokslus Kauno kolegijoje ir profesinio bakalauro laipsniu įgijo bendrosios praktikos slaugytojos specialybę.

Pasveikino vadovas

„Labai smagu, kad mūsų bendrovėje tęsiasi tokia graži tradicija. Malonu, jog įmonėje yra darbuotojų, kurie nestovi vietoje, bet siekia žinių, sugeba suderinti darbą ir mokslą, tobulėja. Praėjote ilgą ir nelengvą mokymosi kelią ir pasiekėte finišą. Tikiuosi, kad šis baigtas etapas jus įkvėps tolimesniems siekiams. Tikiu, kad įgytos vertingos žinios padės gyvenime ir paskatins stengtis bendrovės ir visos Lietuvos labui. Neabejoju, kad žinios bus panaudotos tikslingai. Norisi tikėti, kad ir toliau išliksite mūsų „Achemos“ bendruomenės nariais, parodysite ir pritaikysite savo įgytus įgūdžius bendrovėje, būsite pavyzdžiu visiems, kurie dar nedrįsta siekti aukštųjų mokslų. Tikiu, kad pasiekėte tai, ko norėjote. Sveikinu jus visus“, – kalbėjo bendrovės generalinis direktorius Ramūnas Miliauskas.

Žinios pritaikomos darbe

Bendrųjų reikalų ir personalo direktorius Gitenis Subačius atkreipė dėmesį, kad anksčiau baigusiųjų mokslus bendrovės darbuotojų būdavo daugiau.

„2010-aisiais diplomus įsigijo 27, po metų – 19, 2012 ir 2013 metais – po 14 asmenų. Nors šiemet turime tik penkis absolventus, bet kokybė yra geresnė. Pavyzdžiui, pernai iš tų keturiolikos buvo tik aštuoni žmonės, arba 57 procentai tokių, kurių darbas susijęs su studijų tema. Vadinasi, beveik pusė studijavo nesusijusius su įmonėje vystoma gamyba mokslus. Šiemet baigusiųjų mokslus amžius siekia nuo 23 iki 51 metų. Darbo stažas bendrovėje yra nuo 2 iki 12 metų. Šiuo metu „Achemoje“ dirba apie 37 proc. darbuotojų, turinčių aukštąjį išsilavinimą“, – statistinę informaciją pateikė vadovas.

Inžinierius užsiaugina

Kaip sakė filialo „Sistematika“ viršininkas Jonas Sabaitis, geresnius įgūdžius turi tie, kas dirba ir kartu mokosi. Studijuodami aukštojoje mokykloje, darbuotojai teorines žinias pritaiko praktikoje.

„Tas, kuris pradeda nuo rakto ar atsuktuvo, vėliau tampa inžinieriumi, jo kvalifikacija yra daug geresnė už atėjusiojo į praktiką iš universiteto. Mūsų filialas iš išorės priima mažiau inžinierių – dažniausiai juos užsiauginame patys. Šiemet inžinieriais paskyrėme tris darbuotojus, baigusius aukštąsias mokyklas. Kasmet iš Jonavos politechnikos mokyklos ateina vaikinų, kurių didžioji dalis vėliau siekia aukštojo mokslo. Absolventus reikia skatinti, gerbti ir sudaryti galimybę kopti karjeros laiptais. Malonu, kad „Achema“ suformavo Žinių dienos tradiciją, kurios metu pasveikina išsilavinimą įgijusius darbuotojus“, – pasidalijo mintimis ilgametis filialo vadovas.

Skatina studijuoti

KAN cecho viršininkas Pranas Jankauskas, vadovaujantis dideliam jaunų žmonių būriui, pripažino, jog šiame padalinyje dar yra nemažai tokių, kuriems reikėtų žvalgytis į platesnes studijas.

„Kiekvienam sakau: tik pirmyn. Šiandien džiaugiuosi, galėdamas pasveikinti KAN elektromonterį, KTU magistrą A. Troją, neišsigandusį sunkumų ir sėkmingai baigusį aukštąjį išsilavinimą. Ceche dirba daug jaunų žmonių, tad tikiu, kad ateityje prieš kiekvieną rugsėjo pirmąją galėsime sveikinti po vieną ar du KAN darbuotojus, įgijusius aukštojo ar aukštesniojo išsilavinimo diplomus. Ir šiuo metu visas pulkas dirbančiųjų studijuoja aukštosiose“, – pasidžiaugė P. Jankauskas.

Auga daktarų skaičius

„Didžiuojamės septyniais mokslų daktarais, dirbančiais mūsų įmonėje. Tikimės, kad ateityje jų skaičius dar išaugs“, – sakė G. Subačius.

Tokį išsilavinimo laipsnį turi Kauno technologijos universitete neorganinių medžiagų chemijos technologiją studijavęs gamybos direktoriaus pavaduotojas Vytautas Galeckas. Toje pačioje aukštojoje mokykloje mašinų gamybos technologiją krimtęs vyriausiasis mechanikas Egidijus Juzėnas. Daktarų sąraše – NPC viršininkas Andrejus Šostakas, MEL vadovaujančioji inžinierė Lina Tatariškinaitė, KTU chemijos inžineriją baigęs LKC viršininkas Marius Brazlauskas. Šį išsimokslinimo laipsnį turi ir filialo „Achemos poliklinika“ vyriausiasis gydytojas Vidmantas Januškevičius. Kaip minėta, šiemet daktarų būrį papildė M. Dubininkas.

Finansuoja darbovietė

G. Miliauskas pasakojo, kad darbuotojų mokslai gali būti apmokami „Achemos“ sąskaita. Darbuotojams reikia pateikti prašymą.

„Mes apsvarstome jo prašymą ir pateikiame bendrovės valdybai visą sąrašą asmenų, siekiančių mokslų, kuriems reikalingas finansavimas. Atsižvelgiama į tai, ar pasirinktos studijos susijusios su „Achema“, ar įgyta specialybė bus paklausi mūsų bendrovei. Šiemet tokios paramos nereikėjo, nes absolventai mokėsi valstybės finansuojamose vietose. Labai sveikintina. Kitiems metams prašymus pateikė trys asmenys, tačiau vienas atkrito, nes pateko į valstybės išlaikomą vietą. Tad remsime du įmonėje dirbančius studentus. Skiriamų lėšų dydis priklauso nuo pasirinktos specialybės. Vieniems mokslams reikia apie 30 tūkstančių litų, kitiems pakanka mažesnės sumos. Sesijų metu darbuotojams suteikiamos papildomos atostogos. Mes mielai remiame kiekvieną, kuris siekia įgyti žinių aukštosiose mokyklose“, – supažindino R. Miliauskas.

Absolventai džiaugiasi ir dėkoja

M. Dubininkas, Amonio salietros cecho viršininkas:

„Achemos“ darbuotojams, studijuojantiems aukštosiose ar aukštesniosiose mokyklose, sudarytos labai geros sąlygos – skiriamas finansavimas, suteikiamos kitokios lengvatos, skatinančios norą gilinti žinias, ugdančios motyvaciją. Universitete įgijau bakalauro laipsnį, čia dirbdamas baigiau magistrantūrą bei apsigyniau daktaro disertaciją. Mokslai reikalauja didelių pastangų, ryžto ir laiko, kurio niekada nebūna per daug. Svarbiausia – sudaryti planą, susidėlioti visus darbus tiksliai. Man tas pavyko, tad studijas baigiau laiku. Prisipažinsiu: nelengvas kelias, reikia pačiam save motyvuoti. Jeigu tektų dar kartą viską pakartoti, vargu ar ryžčiausi.

Dėkui už tokį gražų absolventų pagerbimą net ir nelengvu bendrovei metu.

A. Sviščevskienė, „Achemos poliklinikos“ bendruomenės slaugytoja:

Dirbdama „Achemos poliklinikoje“ bendruomenės slaugytoja nusprendžiau įgyti bendrosios praktikos slaugytojos specialybę ir įstojau į Kauno kolegiją. Iš pradžių buvo nedrąsu, bet paskui supratau, jog nieko sudėtinga nėra. Visai neblogai sekėsi. Šeima, kurioje auga 16 ir 7 metų vaikai, mano sumanymą palaikė, suprato, kad kartais teks savimi patiems daugiau pasirūpinti. Esu patenkinta. Šiuo metu tarp studijų padariau pertraukėlę, o kitais metais galvoju plėsti turimas žinias aukštojoje mokykloje.

A. Troja, KAN cecho elektromonteris:

Kauno technologijos universitete baigiau elektros energiją. Kadangi dirbu elektromonteriu, įgytos žinios man padeda tiesioginiame darbe. Mėginsiu teoriją panaudoti praktikoje. Grupės draugams, kurie studijuodami nedirbo pagal specialybę, daug sunkiau sekėsi nei man. Dirbdamas lengviau suvoki teorinius dalykus. Pagalvoju ir apie studijas ateityje. Būtų gerai pakilti karjeros laiptais.

T. Muleronka, filialo „Sistematika“ KMP ir A šaltkalvis:

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje įsigijau automatiko specialybę. Mano mokslai tęsėsi ketverius metus, o bendrovėje dirbu dvejus metus. Įgytas žinias pritaikau darbe. Studijavau valstybės finansuojamoje vietoje, tad sutaupiau nemažai pinigų. Labai malonu, kad diplomuotus darbuotojus pagerbia įmonės vadovybė.

G. Sinkevičius, elektros cecho elektromonteris:

Planuoju toliau tęsti studijas. Bet šiemet kiek atsikvėpsiu. Studijoms įmonės lėšų neprireikė, nes patekau į valstybės finansuojamą vietą. Smagu, kad darbdaviai ne tik remia studijuojančius savo žmones, bet ir surengia tokią gražią šventę, padėkoja už triūsą, pasveikina, apdovanoja. Tai skatina stengtis ir visas turimas žinias panaudoti darbe.

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
EKONOMIKA
Rubrikos: Informacija:
#ATEITIESLYDERIAIEkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasKontaktai
GynybaĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėReklaminiai priedai
KomentaraiKonkursaiKultūraLietuvaPrenumerata
Mokslas ir ITPasaulisSportasŠeima ir sveikataKarjera
ŠvietimasTrasaŽmonės
Visos teisės saugomos © 2013-2017 UAB "Lietuvos žinios"