Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Paieška
LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASKULTŪRA IR ŽMONĖSSPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITTRASAMULTIMEDIJA
ŠEIMA IR SVEIKATA

Akupunktūros meistras reikalingiausias Lietuvoje

 
I. Seldinas
I. Seldinas Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

'Didžiuojuosi, kad gyvenu Lietuvoje, kad čia akivaizdi didžiulė pažanga. Problemų, žinoma, yra, bet jos vis tiek bus išspręstos. Kaskart bus vis geriau, nors gerai nebūna niekada', – sako prieš keletą metų į Lietuvą iš JAV grįžęs akupunktūros specialistas Ilja Seldinas.

Kaip sakė medikas, jis jaučiasi laimingas, Lietuvoje galėdamas daryti tai, ką geba geriausiai. Gydytojas patikslino, jog tai, kuo užsiima, tiksliau vadinti šiuolaikine badymo technika nei akupunktūra. Šis terminas tiesiog yra įprastas "prekės ženklas". I. Seldinui dabar svarbiausia – kad kuo daugiau medikų sužinotų apie šiuolaikinius skausmo malšinimo adatomis metodus ir taikytų juos praktiškai.

Atrado save

I. Seldinas gimė Maskvoje, medicinos mokslus (bendrąją chirurgiją) baigė tuometiniame Leningrade, gavęs paskyrimą į Kaliningrado sritį, dirbo Sovetske. Pirmąkart akupunktūros poveikį patyrė svečiuodamasis pas tetą Odesoje. Ji, vienos sanatorijos vyriausioji gydytoja, buvo tarp pirmųjų, pradėjusiųjų taikyti šį metodą tuometinėje SSRS. Susižalojusiam petį I. Seldinui teta atliko 4-5 procedūras ir Ilja vėl pradėjo judinti ranką. Tąkart jį nustebino gydymo poveikis, bet apie tai kurį laiką pamiršo. O prisiminė susivokęs, jog įgytoji mediko specialybė jam ne prie širdies.

"Pradėjus taikyti akupunktūrą, ėmė sektis, prie namų rikiavosi eilės pacientų. Pasirodo, tai mano sritis. Ir štai nuo 1983-iųjų iki šiol užsiimu šiuo gydymu", – sakė žinomas akupunktūros specialistas.

Pakvietė giminės

Susiklosčius aplinkybėms, iš Kaliningrado srities I. Seldinas persikėlė gyventi į Jurbarką. "Lietuvoje pasijutau kaip profesionalas", – LŽ pabrėžė gydytojas.

Įgudęs per dieną jis priimdavo iki 200 pacientų, gydė ir Lenkijoje, Suomijoje. Tačiau į JAV emigravę tėvai, kiti giminės kvietė atvykti ten ir I. Seldiną, – esą nėra ko vargti Lietuvoje.

Pasak gydytojo, apie 2000-uosius Lietuvoje dar nebuvo tokių sąlygų privačiai medicinai, kokios yra dabar. Nuolatiniai tikrinimai neleido normaliai dirbti, klestėjo biurokratija, egzistavo reketas. Be to, tuomet Lietuva dar nebuvo Europos Sąjungos narė, nebuvo aišku, ar mūsų šalyje laimės proeuropietiškos jėgos.

Ne vien pinigai laimė

Išvykęs į Ameriką I. Seldinas dirbo savo klinikose. Formaliai akupunktūros procedūros jose buvo kaip papildomos greta fizioterapijos ir chiropraktikos. Vis dėlto profesinė situacija mediko netenkino, nors uždarbio pakako. Kita vertus, Amerikoje ir išlaidos visai kito dydžio.

Norėdamas JAV daryti tai, ką sėkmingai darė Lietuvoje, I. Seldinas būtų turėjęs nueiti sunkų ir ilgą kelią, baigti ne vienus mokslus, jiems skirti daugelį metų. "Bet ką galų gale būčiau laimėjęs? Geriau dirbęs? Ne. Tik popieriai būtų sutvarkyti, pinigų daugiau. Supratau, kad vien pinigų "kalimas", nors ir gana sėkmingas, manęs netenkina. Suvokiau, kad reikia sustoti ir daryti tai, ką tikrai moku ir kam iš tiesų esu skirtas", – prisiminė gydytojas.

I. Seldino teigimu, Niujorko "ofisinė" medicina yra žemiau kritikos: čia svarbiausia pinigai, o ne pacientas. "Kol žmogus nepateko į ligoninę, jo faktiškai negydo, stumdo šen bei ten, liepia atlikti krūvą testų, nes juos apmoka geriau nei gydymą. Kartais pacientai į kliniką eina kaip į darbą. Medikams tenka labai didelė atsakomybė, todėl visą laiką stengiamasi jos išvengti", – pasakojo I. Seldinas.

Savas jam netapo ir amerikiečių gyvenimo būdas. Į JAV vyras atvyko būdamas 42-ejų. Gydytojas mano, kad norint pritapti šioje šalyje, ir ypač – įsitvirtinti "ofisinėje" medicinoje, reikėjo atvažiuoti sulaukus 20 metų, baigti čia studijas. "Amerika yra gera šalis, bet jos žmonių mentalitetas kitoks. Aišku, iš bėdos galima priprasti, bet jei nėra tos bėdos, kam tada pratintis?" – teigė pašnekovas.

Pacientai nepamiršo

Apsisprendimą grįžti į Lietuvą labiausiai skatino čia laukiantys pacientai. Kartą I. Seldinui trumpam atvykus į Klaipėdą vieno pažįstamo namuose susirinko apie 60 žmonių. Kai po poros mėnesių medikas vėl grįžo, viskas pasikartojo. Vadinasi, pacientai nepamiršo gero specialisto, nors buvo praėję aštuoneri metai, kai medikas gyveno Amerikoje.

I. Seldino ypač laukė vieno berniuko, susirgusio ūmia išsėtine skleroze, tėvai. Vaikui niekas nepadėjo, jis nebevaikščiojo. Medikas ryžosi: blogiau vis tiek nebus. Pritaikius gydymą adatomis bei imunoterapiją, pacientui kur kas pagerėjo, berniukas šiandien jau lanko mokyklą.

"Pamaniau, kad Lietuvoje tikrai esu reikalingas, dirbti man čia patinka, o tai – svarbiausia. Amerikoje galima daug nuveikti, bet norint užsidirbti vardą, reikia ilgo laiko. Lietuvoje man nereikia visokių nesąmoningų pastangų, kad įsitvirtinčiau", – vardijo I. Seldinas.

Taip susiklostė, kad JAV jis išsiskyrė su žmona, taigi grįžimas sutapo ir su asmeninėmis permainomis. "Pakeičiau gyvenimą ir dabar esu laimingas, darau tai, ką noriu. Buvau tikrai pasiilgęs normalaus darbo, kai žmonės moka už tai, ką padarai, o ne už tai, ką parašai", – prisipažino medikas.

Sakoma, jog kiekvienas žmogus turi savo vietą pasaulyje. "Ko gero, mano vieta yra čia, Lietuvoje. Myliu šią šalį, didžiuojuosi, kad čia esu, kad čia daroma didžiulė pažanga", – tvirtino pašnekovas.

Tik į gera

Anot I. Seldino, palyginti su tuo, ką paliko išvykdamas į Ameriką, Lietuvoje dabar yra kur kas geriau. Justi net skirtumas tarp to, kas buvo prieš porą metų, kai medikas buvo trumpam sugrįžęs.

"Viskas tvarkosi. Kaip sakoma, šuo loja, o karavanas eina. Ir eina tik geryn. Lietuvoje vis daugiau tvarkos, valdininkai nebetrukdo dirbti, mažėja korupcijos. Tikiu, kad laikui bėgant kyšių medicinoje išvis neliks", – vardijo gydytojas.

Jis nemano, kad turėtume labai skųstis Lietuvos medicina. Ji tikrai ne blogesnė nei kitur, o mūsų gydytojai daro daug dalykų, kuriais galima didžiuotis.

"Kaip sakoma, visur yra savų tarakonų. Sveikatos apsaugos sistema skundžiamasi bet kur – ir Amerikoje, ir Lenkijoje ar Suomijoje. Žmonės ir turi skųstis, nes idealios medicinos nėra. Geriausia būtų valstybinės medicinos sistema, jeigu biudžetas pajėgtų tokią išlaikyti. Tada gydytojai ramiai sau dirbtų, pernelyg nemąstydami apie pinigus, nes gautų gerą atlyginimą. Tačiau visose valstybėse medicinai trūksta lėšų. O kai jų trūksta, tenka galvoti, kaip suktis. Problemų dėl medicinos yra ir Lietuvoje, bet jos vis tiek bus išspręstos. Jei ne šiandien, tai rytoj. Manau, kaskart bus vis geriau, o gerai nebūna niekada", – teigė gydytojas.

Jo nuomone, svarbiausia yra laikytis europietiško mentaliteto, laisvės suvokimo. Ir kuo toliau – nuo azijietiško gyvenimo būdo, kai viena mąstoma, kita kalbama, o trečia daroma.

Už dvigubą pilietybę

"Nėra ko liūdėti, jei žmonės išvažiuoja. Lietuvoje tiek daug protingų jaunuolių, baigusių mokslus, – kur jie dirbs? Reikėtų tik normaliai išspręsti pilietybės klausimą. Jeigu žmogus nori dvigubos pilietybės, tegu ją turi. Lietuvis turi jaustis lietuviu bei Lietuvos piliečiu bet kur ir bet kada, šios teisės niekas negali atimti. Kalbama, kad greit Lietuvoje liks tik pusantro milijono lietuvių. Bet kodėl neskaičiuojame tų, kurie gyvena už kelių valandų skrydžio nuo šalies, kodėl neleidžiame jiems dalyvauti politiniame gyvenime? Tuo metu kai kurie Lietuvos gyventojai ir už kelis litus ar cigaretę pabalsuoja – tai tikras siaubas. O tie, kurie galėtų pareikšti protingą savo nuomonę, to negali padaryti", – apgailestavo I. Seldinas. Beje, nors visa LŽ pašnekovo šeima priėmė JAV pilietybę, jis pasiliko mūsų šalies pilietis.

Ne kokie nors burtai

Kaip gydymo adatomis žinovui, I.Seldinui dabar labiausiai rūpi, kad kuo daugiau medikų žinotų, kas yra šiuolaikinė skausmo malšinimo technika. Jam svarbu, kad tų žinių įgytų ir valstybinėse gydymo įstaigose, ligoninėse dirbantys medikai. Džiugu, kad Sveikatos apsaugos ministerija jau patvirtino alternatyvaus skausmo gydymo programą reabilitologams. Su šiais metodais jie bus supažindinami nuo šių metų rugsėjo.

"Noriu, kad gydytojai suprastų, jog adatų terapija nėra kokie nors burtai. Siekiu, kad ši terapija būtų vertinama kaip normali medicinos, fizioterapijos dalis. Į reabilitologus kreipiasi daug senyvų žmonių, kuriems skauda sąnarius, o vaistai šiuo atveju dažnai neefektyvūs. Adatų terapijos technologija yra paprasta, jai nereikia brangios aparatūros, o poveikis geras, nes turi fiziologinį pagrindą", – sakė I. Seldinas.

Anot mediko, dabar jau galima suprasti, kas darosi audiniuose, kai į juos įsmeigiama adata.

"Šiuolaikinio mokslo požiūriu adatų terapija yra ne kas kita, kaip kūno arba ląstelės sužalojimo terapija. Tai neturi nieko bendra su spėliojimais apie energijas. Viskas, kas vyksta kūne sužalojus ląsteles, yra kaip atsakas, bandant atsikratyti svetimkūnio. Šias kūno reakcijas galima valdyti pasitelkus įvairią techniką. Mokslui išaiškinus, kas vyksta įdūrus adata, galima geriau prognozuoti gydymo eigą, suprasti, kurioje vietoje badyti", – tvirtino I. Seldinas.

Jis net savo pacientus moko saviakupunktūros. Tai tik patvirtina, kad šiam metodui taikyti nereikia stebuklingų jėgų pagalbos. Kartu I. Seldinas pabrėžė, kad akupunktūra negydo ligos. Ji tik padeda organizmui atsigauti, o tada jis pats lengviau susidoroja su užklupusiomis bėdomis.

Ritos Stankevičiūtės nuotrauka

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ŠEIMA IR SVEIKATA
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaKomentaraiKonkursaiReklama
Kultūra ir žmonėsLietuvaMokslas ir ITPasaulisReklaminiai priedai
Rinkimų maratonasSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
Trasa#AUGULIETUVOJE#LEGENDOS#SIGNATARŲDNRPrivatumo politika
#ŠIMTMEČIOINOVACIJOSKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"