Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
ĮDOMYBĖS

LŽ archyvas. Budrių „vyturių“ ir naktibaldų „pelėdų“ džiaugsmai bei vargai

 
2017 03 20 15:00
Atlikėjas A.Mamontovas teigė, kad jis - "pelėda" iš prigimties, o ne dėl susiklosčiusio gyvenimo ritmo.
Atlikėjas A.Mamontovas teigė, kad jis - "pelėda" iš prigimties, o ne dėl susiklosčiusio gyvenimo ritmo. Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

Kiekvieną pavasarį naktibaldos išgyvena sunkiausią metą – persukamą laiką, o “vyturiai“ patenkinti, keldamiesi valanda anksčiau. LŽ siūlo prisiminti, ką apie laiko persukimą mąsto Eglė Gabrėnaitė, Andrius Mamontovas, Aušra Maldeikienė, Gediminas Rauba, Rokas Žilinskas.

Kažkam smagu, kai galima atsikelti anksti ir grožėtis bundančia gamta, o kažkas iš ryto jaučiasi prastai, nes mėgsta ilgai vakaroti. Vienam gyvenimas prasideda tik nuo vidurdienio, kitam nepatinka naktinis šurmulys, nes traukia į lovą. Kai kurių žmonių paros ritmas taip skiriasi, jog jie, galima sakyti, prasilenkia laike. Tai gali būti dėl gyvenimo būdo arba todėl, kad tokia prigimtis – tiksinčio vidinio laikrodžio.

Tačiau būna situacijų ar net ilgų laikotarpių, kai tenka gyventi kitokiu, negu norėtųsi, ritmu. Ar sudėtinga prisitaikyti? Kokie yra rytinio ir vakarinio gyvenimo pranašumai bei trūkumai? Apie visa tai – kas yra iš prigimties, „vyturiai“ ar „pelėdos“, apie įpročius ir paros ritmo ypatumus, kaip jaučiasi, kai dukart per metus tenka persukti laikrodžio rodykles, kas smagu ir nemalonu, kai anksti keliesi arba vėlai guliesi, kalbėjomės su aktore Egle Gabrėnaite, dainininku Andriumi Mamontovu, ekonomiste Aušra Maldeikiene, mikrochirurgu Gediminu Rauba, buvusiu žurnalistu, dabar Seimo nariu Roku Žilinsku ir kitais.

Po vidurnakčio – tragedija

Aktorei Eglei Gabrėnaitei vakarai yra karščiausias kūrybos metas, nes būtent tada po darbų žmonės eina žiūrėti spektaklių, o ji kyla į sceną. Atrodo, kad savitą gyvenimo būdą pasirinkę teatro žmonės iš prigimties turėtų būti „pelėdos“. Neįtikėtina, bet E.Gabrėnaitė atskleidė, kad ji – „vyturys“. Todėl derinti tokią prigimties savybę ir teatrinį gyvenimą jai visada buvo sudėtinga. Nors spektakliai baigiasi vėlai, todėl miegoti tenka eiti kaip „pelėdai“, aktorė vis vien prabunda anksti. „O po sunkių spektaklių dar ir užmigti sudėtinga, – atvirai pasakojo E.Gabrėnaitė. – Kol prasisuka spektaklio „vaizdajuostė“, užtrunka. Mintyse jį pervaidini.“ Todėl jai sunku atsipalaiduoti ir užmigti.

Ritos Stankevičiūtės nuotrauka
Ritos Stankevičiūtės nuotrauka

„Nuo vaikystės žinojau, kad esu „vyturys“, – pasakojo garsi aktorė. – Nesuprasdavau draugių ir bendraklasių, kodėl anksti keltis ir eiti į mokyklą joms – bėda.“ Regis, E.Gabrėnaitei turėtų būti gera gyventi. Ji lengvai prabunda anksti ir yra guvi, gali daug nuveikti tuo metu, kai kiti žmonės dar tik akis krapšto. „Tačiau turiu kitą bėdą – savo profesiją. Aštuntą valandą vakaro mielai eičiau miegoti, bet... – šypsojosi pašnekovė. – Kartais tai virsta tragedija.“

Šią savaitę po Telšiuose parodyto Vilniaus mažojo teatro spektaklio „Motina“ E.Gabrėnaitė važiavo namo. „Apie pusę dviejų nakties buvome kažkur netoli Vilniaus. Režisierius Kirilas Glušajevas džiaugėsi: „Koks kaifas! Štai dabar pradedu gyventi.“ Mat jis yra „pelėda“. Pasakiau Kirilui, kad aš tai „lūžtu“. Grįžusi namo antrą nakties, turėjau išgerti vaistų, kad šiandien po pietų būčiau darbinga, – pasakojo aktorė. – Taip ir nepripratau prie vakarinio gyvenimo. Man tenka sutelkti daug valios pastangų. Po spektaklių, jei iš teatro grįžtu po vidurnakčio, viskas – nebegaliu užmigti. Tragedija. Kai vaidinau „Antigonėje“, ten buvo labai gražus tekstas, kurį atsimenu. Antigonė kalbasi su aukle. Ji sako: „Dieve, kaip gražu ryte, kai dar viskas nespalvota: pilka, juoda, balta. Prasideda diena ir įgyja banalias spalvas – žolė žalia, dangus mėlynas.“

E.Gabrėnaitei tokie žodžiai suprantami, o emocijos artimos. Ji nepaprastai mėgsta rytą. Dažniausiai prabunda apie pusę šešių. Žadintuvo nereikia. Aktorė gali save užprogramuoti, kelintą valandą norėtų prabusti.

Kas padeda atsipalaiduoti ir panirti į sapnų pasaulį? Aktorė sakė, kad gelbėja meditacija, konkrečiai – mantros. „Jei netingiu, nes joms reikia skirti bent 15 minučių, – patikslino pašnekovė. – Vaistų stengiuosi nevartoti, tik blogiausiu atveju – kaip tąnakt, kai grįžome iš Telšių.“

Ką E.Gabrėnaitė veikia anksti pakirdusi? „Tai pačios gražiausios valandos. Kai reikia eiti į repeticiją, jau būnu daug nuveikusi: sutvarkiusi kambarius, pagaminusi pietus ir taip toliau. Tada, kai daug rašydavau, tai darydavau iš ryto: kava, cigaretė, popierius...“ – pasakojo aktorė. Kai geras oras, ji mėgsta anksti ryte išeiti pasivaikščioti. Gamta graži, žmonių dar beveik nėra. Ramu ir malonu. „Man pats gražiausias paros metas – iki devynių valandų ryto“, – teigė pašnekovė.

Nemėgsta bendrauti iki išnaktų

E.Gabrėnaitė gali pasidžiaugti, kad bent repeticijos vyksta rytais, tai yra tokiu metu, kai ji būna labai žvali. Aktorė šmaikštavo, esą spektaklius galima būtų rodyti ne šeštą vakaro, o ryto, bet žiūrovai dėl to nebūtų laimingi. „Jie ateitų miegodami“, – juokėsi E.Gabrėnaitė.

Tomis dienomis, kai nebūna spektaklių, aktorė gulasi iki dešimtos valandos vakaro. Vakarėlių nemėgsta, bendrauti iki išnaktų nepatinka. Į vėlus renginius moteris tiesiog neina. „Nesilankau, nes tokiu metu būnu pikta ir nelaiminga, – prisipažino pašnekovė ir nusišypsojo: – Ir niekaip nesuprantu, kodėl turiu čia sėdėti, jei namie manęs laukia lovytė.“

Pixabay.com nuotrauka
Pixabay.com nuotrauka

Šiuo metu E.Gabrėnaitė su sūnumi – režisieriumi Roku Ramanausku – gyvena vienuose namuose. Pašnekovė sakė, kad jis nėra nei „vyturys“, nei „pelėda“. Jųdviejų dienotvarkės nesikerta, kai, tarkime, vienas keliasi, o kitas eina miegoti. „Sūnus pripratęs prie mano gyvenimo ritmo“, – sakė aktorė.

Šį savaitgalį persukamos laikrodžio rodyklės, todėl keltis teks viena valanda anksčiau. Nemažai žmonių dėl to nepatenkinti. Tačiau E.Gabrėnaitė stebisi dejuojančiaisiais. „To nesupratau ir nesuprasiu. Kokia tai gali būti problema? Ar vėliau, ar anksčiau keltis – koks skirtumas? Man – jokio. Visai nereaguoju į laiko keitimą“, – tvirtino aktorė.

Naktinis žmogus

Vienas populiariausių dainininkų Andrius Mamontovas – „pelėda“. Atlikėjo bičiuliai ir gerbėjai nesistebi, kad naktį jis sėdi prie kompiuterio, bendrauja per vieną ar kitą interneto socialinį tinklą. A.Mamontovas teigė, kad maždaug nuo pietų iki vakaro jis jaučiasi darbingesnis ir kūrybingesnis. Kadangi yra scenos žmogus, toks gyvenimo būdas jam įprastas. „Vakaras man yra aktyvesnis metas“, – sakė A.Mamontovas.

Muzikos žvaigždė miegoti eina paryčiais – trečią ar net ketvirtą valandą ryto. Naktimis dainininkas kuria, ką nors įrašinėja, montuoja kompiuteriu, kartais tiesiog žiūri filmus ar kitaip maloniai leidžia laiką tamsiu paros metu. O atsikelia maždaug iki vidurdienio. Aišku, jei neturi svarbių reikalų, dėl kurių reikėtų iš lovos šokti anksčiau. Kad jaustųsi pailsėjęs, Andriui reikia miegoti maždaug septynias valandas.

Dainininkas teigė, kad jis – „pelėda“ iš prigimties, o ne dėl susiklosčiusio gyvenimo ritmo.

„Kadangi koncertai visada būna vakare, tad iš ryto galiu ir niekur neskubėti, – pasakojo A.Mamontovas. – Taip, mano veikla gerai dera su prigimtimi. Tik kartais būna, kad iš ryto reikia eiti į kokį nors susitikimą. Tarkime, dabar įrašinėju muziką režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektakliui. Turiu eiti anksčiau, derintis prie repeticijų. Tada lieku neišsimiegojęs.“

Netrukdo nei šeima, nei keičiamas laikas

Dainininkas teigė, kad jis – „pelėda“ iš prigimties, o ne dėl susiklosčiusio gyvenimo ritmo. Ar jam kelia nepatogumų persukinėjamos laikrodžio rodyklės, ypač pavasarį, nes tada viskas vyksta viena valanda anksčiau nei rudenį ir žiemą? „Manęs tokie laiko pokyčiai neveikia, persijungi, ir tiek, – tikino A.Mamontovas. – Man daug tenka keliauti, todėl esu pripratęs prie laiko zonų kaitos.“

Atlikėjo žmona Inga taip pat nėra „vyturys“. O vaikai – sūnus Andrius ir dukra Viktorija – jau nemaži, savarankiški, į mokyklą gali ir patys susiruošti. Kitados į anksti vykstančias pamokas juos tekdavo palydėti. Tada A.Mamontovas turėdavo prabusti kartu su atžalomis. „Kai reikėdavo vaikus vežioti į mokyklą, turėdavau keltis apie pusę aštuonių ryto“, – prisiminė pašnekovas. Dabar jis laiką planuoja taip, kaip patogu muzikos pasaulio žmogui. Tarkime, jei iš ryto nereikia kur nors eiti, dainininkas ne tik žadintuvo neprisuka, bet ir mobiliojo telefono garsą išjungia, kad koks nors interesantas bandydamas prisiskambinti neišbudintų. „Visada sakau, kad tokiu metu geriau rašytų man žinutes“, – nusišypsojo muzikos žvaigždė.

Kada gali, tada ir miegi

Žinomą mikrochirurgą Gediminą Raubą taip pat galima vadinti „vyturiu“. Tačiau toks gyvenimo būdas, kai anksti keliasi ir gulasi, būdingas pastaruosius kelis dešimtmečius. „Kadaise, kai lankiau mokyklą, kartais būdavo labai sunku anksti keltis“, – prisiminė G.Rauba. Todėl negalima teigti, kad jis yra „vyturys“ iš prigimties. Tačiau tapęs mediku priprato prie tam tikro gyvenimo ritmo, todėl dabar dažniausiai prabunda dar nepradėjus skambėti žadintuvui.

Beveik prieš 30 metų G.Raubos gyvenime buvo laikotarpis, kai, galima sakyti, diena maišėti su naktimi.

Vis dėlto beveik prieš 30 metų G.Raubos gyvenime buvo laikotarpis, kai, galima sakyti, diena maišėti su naktimi. Tai buvo mikrochirurgijos Lietuvoje pradžia. Tada būrelis entuziastingų gydytojų neskaičiuodavo, kiek laiko skiria medicinai. „Reikėdavo daug dirbti naktimis, todėl viskas buvo išsiderinę, – sakė pašnekovas. – Galima sakyti, kad gyvendavome ligoninėje.“ Vėliau chirurgui tekdavo budėti paromis, todėl gyvenimo ritmas būdavo labai įvairus. Prisimindamas anuos laikus mikrochirurgas šypsojosi: „Miegodavau, kada galėdavau.“

Rytinės gamtos grožis

Dabar Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyriaus vedėjo G.Raubos paros režimas tvarkingas. „Darbe būnu pusę septynių, – sakė jis. – O pabundu apie pusę šešių. Kartais net penktą, jei anksčiau atsigulu.“ Medikas tvirtino, kad gerai jaučiasi, kai išmiega maždaug septynias valandas.

„Savaitgaliais taip pat ankstokai prabundu. Ilgiau pamiegu nebent tada, kai būnu labai pavargęs, – teigė G.Rauba. – Rytais galima pamatyti daug nuostabių vaizdų – tekančią saulę, rūką, rasą... Visas šis grožis atsiskleidžia žvejams ir medžiotojams, nes jie į gamtą išsiruošia labai anksti.“ Mikrochirurgas ne šiaip sau apie tai pasakojo – jis labai mėgsta leisti laisvalaikį gamtoje bet kuriuo metų laiku.

Būti „vyturiu“ G.Raubai patinka dar ir todėl, kad į ligoninę jis važiuoja anksti, kol gatvės neužkimštos mašinų, o po darbo prie vairo sėda tada, kai dar nėra vakarinių spūsčių. „Tai mane ypač džiugina“, – prisipažino medikas.

Klausiamas, ar renkantis profesiją žmogui turi įtakos, kas jis – „vyturys“ ar „pelėda“, G.Rauba tuo abejojo. Mikrochirurgo šeimos nariai keliasi ir gulasi skirtingai. Vyriausias sūnus Martynas, iš profesijos gydytojas traumatologas-ortopedas, pasak pašnekovo, apskritai yra miegalius. Tačiau prisitaiko prie gydytojo darbo aplinkybių, nes jam tenka budėti, tad paros ritmas būna skirtingas.

O aplinkosaugą studijuojančiam jaunesniam sūnui Dominykui niekada nebuvo problemos atsikelti anksti. „Tačiau abu mėgsta naktinėti“, – apie jaunimui įprastą gyvenimo stilių su šypsena sakė G.Rauba. Mikrochirurgo pagrandukas – dukrelė Monika taip pat yra ankstyva, rytais ilgai lovoje negulinėja. Tačiau žmonos – medicinos sesers Rūtos „vyturiu“ negalima pavadinti. „Netrukdau jai miegoti, – patikino pašnekovas. – Anksti prabudęs ką nors skaitau arba tyliai išeinu iš namų.“

G.Raubai nebus sunku, mat, kaip minėjome, jis mėgsta keltis anksti. Tačiau medikui nepatinka, kad dukart per metus kaitaliojamas laikas

Rudenį sunkiau

Šį savaitgalį vieną valandą persukti laikrodį G.Raubai nebus sunku, mat, kaip minėjome, jis mėgsta keltis anksti. Tačiau medikui nepatinka, kad dukart per metus kaitaliojamas laikas. Jis teigė, kad prisitaikyti pavyksta neiškart. Tarkime rudenį, kai laikrodį reikia pasukti valandą atgal, G.Rauba prabunda per anksti. Taigi „vyturiui“ mikrochirurgui, kai keičiamas laikas, sunkiau būna ne pavasarį, bet rudenį. Gydytojas apskirtai nemano, kad derėtų trikdyti nusistovėjusį gyvenimo rimtą ir persukinėti laikrodžius. „Kam reikalingi tie laiko šuoliai? – stebėjosi G.Rauba. – Žmonėms ir taip užtenka stresų. Turinčiuosius miego sutrikimo problemų laiko keitimas gali išmušti iš vėžių, išbalansuoti. Juk ir taip yra daug žmonių, vartojančių migdomuosius vaistus.“

Rytiniai skaitiniai

Dabar gerai žinoma ekonomistė, pedagogė ir publicistė Aušra Maldeikienė pagal gyvenimo ritmą yra „vyturys“. Anksčiau ji gyveno kitaip ir net manė esanti „pelėda“. „Tačiau maždaug pastaruosius dešimt metų keliuosi vis anksčiau ir anksčiau. Man tiesiog nebesimiega. Į senatvę „nuvyturėjau“, – šypsojosi pašnekovė. – Dabar prabundu apie pusę penkių ryto. Tada geriu kavą ir skaitau lovoje. Apie penktą keliuosi ir būnu žvali iki kokių vienuolikos valandų ar vidurdienio.“ Knygų skaitymas tik prabudus gali trukti iki trijų valandų, priklauso nuo to, kada reikia išeiti iš namų. Didžiausias malonumas – savaitgalio rytiniai skaitiniai. O vakare moteris greit užmiega, kai užmerkia akis, galima sakyti, tiesiog atsijungia. Namiškiams „labanakt“ ji sako apie dešimtą valandą vakaro.

Nedidelis triukšmas netrukdo

A.Maldeikienė nesisieloja dėl to, kad su metais paros režimas gerokai pasikeitė. Veikliai moteriai patogu būti „vyturiu“. „Tik vakarais norėčiau ilgėliau pažiūrėti televizorių, kai būna įdomių laidų. Tačiau nesuprantu, kas vyksta – miegu“, – prisipažino ji. Dėl tos pačios priežasties A.Maldeikienei neišeina lankytis vakariniuose kino teatro seansuose. Kad gerai jaustųsi, būtų žvali ir darbinga, ji turi miegoti po aštuonias ar devynias valandas.

A.Maldeikienė yra pati „vyturiausia“, tai yra keliasi pirmoji: „Ankstų rytą mėgstu, nes tuo metu visi dar miega ir niekas netrukdo man gyventi taip, kaip patinka.“

Moteris gyvena senamiestyje, o vakarais, ypač savaitgaliais, ten mėgsta linksmintis jaunimas. Vis dėlto triukšmas neatsklinda, nes A.Maldeikienės miegamasis kambarys yra ne gatvės pusėje. O jei kas ir girdėti, ilsėtis ir miegoti nekliudo. „Apskritai butas yra stebėtinai tylus, – teigė moteris. – Baisu būna tik tada, kai lietuviai laimi krepšinį. Tuomet visi važiuoja ir gaudžia. Man tai nepatinka.“

Romo Jurgaičio nuotrauka
Romo Jurgaičio nuotrauka

„Aš darau, ką noriu“

Tarp šeimos narių A.Maldeikienė yra pati „vyturiausia“, tai yra keliasi pirmoji. „Ankstų rytą mėgstu, nes tuo metu visi dar miega ir niekas netrukdo man gyventi taip, kaip patinka – pagal principą „vienas namuose aš darau, ką noriu“, – džiaugėsi pašnekovė. Namiškių netrikdo A.Maldeikienės paros ritmas, nors šeimos narių gyvenimo būdas, galima sakyti, priešingas. „Kartais susitinkame, kai jie eina gulti, o aš keliuosi“, – šypsojosi moteris. A.Maldeikienė teigė, kad dėl to problemų nekyla. Tik prisipažino, kad kartais rytais garsokai barškina kompiuterio klavišais, kai ką nors rašo, nes įsijaučia. „Tačiau namie turiu atskirą kabinetą, – paaiškino ji. – Ten dirbu, spausdinu.“

Kai iš ryto turi eiti į darbą, A.Maldeikienė tam tikrai valandai nustato žadintuvą. Tačiau dažniausiai jo neprireikia, nes prabunda anksčiau, nei pradeda skambėti laikrodis. Savaitgaliais moteris taip pat anksti pramerkia akis. Ar dėl to nebūna apmaudu? Kadangi didžiąją knygų dalį A.Maldeikienė perskaito ryte, neturi dėl ko skųstis.

Šį savaitgalį ji ramiai vieną valandą pasuks laikrodžio rodyklę ir kelsis dar anksčiau. „Man labai patinka, kad dukart per metus keičiamas laikas, – patikino A.Maldeikienė. – Rudenį todėl, kad tądien galima bus ilgiau pasivolioti lovoje, o pavasarį ir vasarą, persukus vieną valandą, būna ilgesni vakarai.“

Pasikeitęs gyvenimo ritmas

Buvęs žurnalistas, dabar Seimo narys Rokas Žilinskas teigė iš prigimties esąs „pelėda“. Gyvenimo būdas, kai vėlai keliesi ir naktinėji, tiko, kai jis dirbo televizijoje. „Darbą pradėdavau antrą valandą po pietų, baigdavau vienuoliktą vakaro, – prisiminė R.Žilinskas. – Ar į lovą neskubėdavau? Ne. Nulipęs nuo „podiumo“, esančio prieš televizijos kameras, iškart miegoti negriūdavau. Kai baigi dienos darbus, planuoji rytdienos, tada grįžti namo, ten apsitvarkai, dar su draugais susitinki. Šie buvo prisitaikę prie mano darbo grafiko. Aišku, keliesi vėliau, maždaug iki vidurdienio, nes darbe reikia būti tik po pietų. Tuometė veikla man leido gyventi pagal savo prigimtį.“

Romo Jurgaičio nuotrauka.
Romo Jurgaičio nuotrauka.

Neretai keisti gyvenimo ritmą nėra paprasta. Kaip sekėsi R.Žilinskui, kuris, būdamas „pelėda“, atėjo į politiką ir turėjo virsti anksti besikeliančiu žmogumi? „Dabartinis darbas verčia mane būti „vyturiu“, tai man visai neblogai sekasi. Negaliu pasakyti, kad kankinčiausi, – tvirtino parlamentaras. – Prisitaikyti nebuvo sudėtinga, nes „laikas viską gydo“. Veikla man teikia didelį malonumą, kai keliesi tikėdamasis turiningos ir prasmingos dienos, visiškai nesvarbu, kada ją pradedi.“

Dabar Seimo nario rytas prasideda septintą valandą, ir šiuo metu, kai švinta anksčiau, jis neretai prabunda ir prieš suskambant žadintuvui. Miegoti eina apie dešimtą vakaro. Tiesa, R.Žilinskas ir dabar kartais naktinėja, bet ne su bičiuliais, o gilindamasis į įstatymus. Savaitgaliais, jei nėra suplanuota kokia nors veikla, parlamentaras pamiega ilgėliau.

Pašnekovas teigė, kad laikrodžio rodyklių persukimas dukart per metus jo neveikia. „Esu labai daug keliavęs. Laiko permainų būdavo ir keturių, ir septynių, ir net vienuolikos valandų. O čia viso labo valanda. Nereikia to sureikšminti, – tvirtino R.Žilinskas. – Man laiko keitimas tikrai netruko. Rudenį pagalvoji: na va, galima bus dar vieną valandą pamiegoti. Tada kaip „pelėda“ pasidžiaugi. Pavasarį sakai: gerai, teks keltis valanda anksčiau. „Pelėda“ kiek pašiaušia plunksnas, pasipurto, bet greit prie to pripranta.“

Skirtingi įpročiai

Garsi televizijos režisierė Galina Dauguvietytė LŽ tvirtino, kad miegoti eina vėlai, tad ji taip pat yra „pelėda“. Moteris gulasi gerokai po vidurnakčio. G.Dauguvietytę, kuri vis dėlto keliasi anksti, nuo pervargimo gelbėja pietų miegas. Pogulio ji tvirtino einanti kasdien, nuo pat jaunystės, nebent šį ritualą sutrukdo kokie nors skubūs ar nenumatyti reikalai: „Prisimenu, jaunystėje net per paskaitas, jei jos būdavo iškart po pietų, sugebėdavau užmigti. Save sukontroliuoti būdavo tikras kryžius, bet privalėdavau, nes mūsų, studijuojančių muzikologiją, buvo nedaug, tik penki. Kai dirbau televizijoje, darbų grafiką susidarydavau taip, kad nuo 14 iki 17 valandos manęs niekas netrukdytų. Numigusi galėdavau arti kaip arklys iki vėliausios nakties.“

Garsi televizijos režisierė Galina Dauguvietytė LŽ tvirtino, kad miegoti eina vėlai, tad ji taip pat yra „pelėda“.

Nors apie pramogų ir televizijos žmones manoma, kad jie dažniausiai būna „pelėdos“, laidų vedėjos Rūtos Mikelkevičiūtės gyvenimo būdas kitoks. Ji yra „vyturys“. Net ir nuėjus miegoti paryčiais, jai pavyksta atsikelti aštuntą valandą ryto. „Nesvarbu, kad po pietų jau būsiu „mirusi“, vis tiek vidinis laikrodis veikia. Po linksmybių visi miega, o aš priversta bindzinėti. Net pikta. Beje, man visiškai nereikia žadintuvo. Net jei reikia keltis 4 valandą ryto, sugebu atsikelti keliomis minutėmis anksčiau, nei sučirkš laikrodis“, – yra pasakojusi R.Mikelkevičiūtė.

Aktorė Gabija Ryškuvienė tikino, kad jos miego įpročiai nesikeičia jau daugybę metų. Miega ji mažiausiai devynias valandas per parą. Kartais net dešimt ar dar daugiau. „Turiu tokią bėdą – miego poreikį“, – sakė moteris. Ji teigė, kad labiausiai miego norisi rytais. „Esu tipiška „pelėda“, tad man sunku anksti keltis, – tvirtino aktorė. – O vakare ilgai būnu žvali ir energinga. Tačiau jei jau reikia anksti ropštis iš lovos, tai reikia, didelės problemos iš to nedarau. Išsibudinu, išsijudinu, išgeriu kavos ir visai normaliai jaučiuosi.“

DALINTIS:
 
SPAUSDINTI
ĮDOMYBĖS
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEKarjera
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOS
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"