Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Paieška
LIETUVAKOMENTARAIPASAULISEKONOMIKASPORTASĮDOMYBĖSGIMTASIS KRAŠTASISTORIJA
ŽMONĖSGAMTA IR AUGINTINIAIŠEIMA IR SVEIKATAMOKSLAS IR ITKULTŪRAŠVIETIMASGYNYBAMULTIMEDIJA
Paieška:

emigracija*

RODYTI PO
Nuo 1 iki 25 iš 1455
2018-08-07 15:00
2018-07-02 11:16

Mano istorija: ar įmanoma emigracijoje įsidarbinti pagal specialybę, įgytą Lietuvoje?

2018 liepos 24 d., 13:38 EKONOMIKA
Jau­ni­mas nuo 16 iki 29 me­tų su­da­ro apie pu­sę kas­met iš Lie­tu­vos iš­vyks­tan­čių as­me­nų. Ana­li­ti­kų duo­me­ni­mis apie 75 proc. jų prieš iš­vyk­da­mi ne­dir­bo ir ne­si­mo­kė. Moks­lo ir stu­di­jų ste­bė­se­nos ir ana­li­zės cen­tro (MOS­TA) duo­me­ni­mis, Lie­tu­vos dar­bo rin­ko­je ypač trūks­ta aukš­tos kva­li­fi­ka­ci­jos dar­buo­to­jų – va­do­vų, spe­cia­lis­tų, tech­ni­kų ir jau­nes­nių­jų spe­cia­lis­tų. Ar ga­li­me da­ry­ti iš­va­dą, jog da­lis jau­ni­mo iš­si­la­vi­ni­mo iš­vyks­ta įgy­ti sve­tur? Ko­kia da­lis iš­si­la­vi­ni­mą už­sie­ny­je įgi­ju­sių lie­tu­vių ten yra kva­li­fi­kuo­ta dar­bo jė­ga? Ko­kios ga­li­my­bės lie­tu­viui iš­vyk­ti į už­sie­nį ir dirb­ti pa­gal iš­si­la­vi­ni­mą?

Rytų ir Vidurio Europa labiau už migrantus bijo išnykti

2018 liepos 17 d., 13:53 PASAULIS
Po­li­ti­kos fi­lo­so­fas, kny­gos „Po Eu­ro­pos“ au­to­rius Iva­nas Kras­te­vas lan­ky­da­ma­sis Vil­niu­je sa­kė, kad Ry­tų ir Va­ka­rų Eu­ro­pa į ky­lan­čią kri­zę Se­na­ja­me že­my­ne žiū­ri vi­siš­kai ki­taip. Dau­gy­bę da­ly­kų, pa­sak fi­lo­so­fo, mes su­pran­ta­me skir­tin­gai, to­dėl ir reak­ci­jos į vyks­tan­čius po­li­ti­nius ir so­cia­li­nius pro­ce­sus – skir­tin­gos.  Moks­li­nin­kas ir Li­be­ra­lių Stra­te­gi­jų cen­tro So­fi­jo­je pir­mi­nin­kas, įsi­ti­ki­nęs, kad Ry­tų ir Cen­tri­nės Eu­ro­pos gy­ven­to­jai la­biau už im­ig­ran­tus bi­jo emig­ran­tų, tau­tos bi­jo iš­nyk­ti, to­dėl ne­ra­cio­na­liai rea­guo­ja į to­kius, re­gis, am­ži­nus pro­ce­sus, kaip žmo­nių ju­dė­ji­mas. 

Signataro Mykolo Biržiškos artimuosius gniuždė paslaptingos mirtys

2018 liepos 15 d., 12:00 #SIGNATARŲDNR
1939–1944 me­tais ei­da­mas Vil­niaus uni­ver­si­te­to (VU) rek­to­riaus par­ei­gas sig­na­ta­ras My­ko­las Bir­žiš­ka vie­no­je krau­tu­vė­lė­je nu­si­žiū­rė­jo to lai­ko dvip­ras­my­bę įkū­ni­jan­čią skulp­tū­rė­lę. Iš to­lo ji pri­mi­nė pre­zi­den­tą An­ta­ną Sme­to­ną, o pri­siar­ti­nus ste­buk­lin­gai virs­da­vo Vla­di­mi­ru Il­ji­čiu­mi. „Ant rek­to­riaus sta­lo pa­sta­ty­tas bius­tas glu­min­da­vo ka­bi­ne­to lan­ky­to­jus“, – pa­sa­ko­jo Bir­žiš­kų pa­lai­kus iš Ka­li­for­ni­jos į tė­vy­nę at­ly­dė­ju­si sig­na­ta­ro anū­kė Da­nu­tė Ba­raus­kai­tė-Ma­žei­kie­nė. Tai tik vie­na iki šiol gy­vų is­to­ri­jų, ku­rio­mis ji ma­lo­niai pa­si­da­li­jo su „Lie­tu­vos ži­nių“ skai­ty­to­jais.

GPM įstatymą keitė nežinodami, ką pokyčiai paveiks?

2018 liepos 3 d., 9:39 EKONOMIKA
Jau ki­tą­met pa­pil­do­mą 27 proc. dy­džio gy­ven­to­jų pa­ja­mų mo­kes­čio (GPM) ta­ri­fą mo­kės as­me­nys, ku­rių dar­bo pa­ja­mos yra di­des­nės nei 120 vi­du­ti­nių dar­bo už­mo­kes­čių (VDU) per me­tus (apie 106 tūkst. Eur „ant po­pie­riaus“), ta­čiau įsta­ty­mo pro­jek­tą tei­ku­si Fi­nan­sų mi­nis­te­ri­ja ne­ži­no, kas tiek už­dir­ba, ir kiek to­kių žmo­nių yra. Eko­no­mis­tas Žy­gi­man­tas Mau­ri­cas sa­ko, kad skai­čia­vi­mų, pri­imant įsta­ty­mus, pri­stin­ga ne pir­mą kar­tą. „Da­rant tiek mo­kes­ti­nius, tiek ki­tus po­ky­čius, skai­čia­vi­mų daž­nai trūks­ta. Šis at­ve­jis yra pa­vyz­dys, kai tiks­lios in­for­ma­ci­jos nė­ra, bet įsta­ty­mas pri­ima­mas“, – kal­ba Ž. Mau­ri­cas.
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaJurgos virtuvėKomentaraiReklama
KonkursaiKultūraLietuvaMokslas ir ITReklaminiai priedai
PasaulisSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaŽmonės#ATEITIESLYDERIAI#AUGULIETUVOJEPrivatumo politika
#LEGENDOS#SIGNATARŲDNR#ŠIMTMEČIOINOVACIJOSKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"