Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Paieška
LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISGYNYBAŠEIMA IR SVEIKATA
ŠVIETIMASKULTŪRA IR ŽMONĖSSPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITTRASAMULTIMEDIJA
Paieška:

apysaka*

RODYTI PO
Nuo 1 iki 25 iš 227
2019-01-13 16:15
2018-01-23 12:02

Vaivos Mainelytės Jurga: kiekviename jos žingsnyje juokėsi aštuoniolika nerūpestingų metų

2018 gruodžio 27 d., 13:11 KULTŪRA IR ŽMONĖS
Straips­ny­je apž­vel­gia­mi svar­biau­si lie­tu­vių vai­dy­bi­niai ki­no fil­mai, ku­rių pa­grin­dą su­da­ro na­cio­na­li­nės li­te­ra­tū­ros kū­ri­niai. Re­mian­tis skir­tin­guo­se šal­ti­niuo­se spaus­din­tais ver­ti­ni­mais ir ana­li­ti­niais ra­ši­niais, api­bend­ri­na­ma tai, kas tu­ri iš­lie­ka­mą­ją ver­tę ir ne­prik­lau­so nuo be­si­kei­čian­čios kon­junk­tū­ros. Du ar trys de­šimt­me­čiai – pa­kan­ka­mas lai­ko tar­pas, kad bū­tų įma­no­ma at­si­jo­ti pe­lus nuo grū­dų. Kar­tu tai ir sa­vo­tiš­ka ki­ne­ma­tog­ra­fi­nio pa­vel­do re­vi­zi­ja, ku­ri leis­tų ge­riau įver­tin­ti tai, kas anks­čiau bu­vo kves­tio­nuo­ja­ma ar­ba ryž­tin­gai at­me­ta­ma. Kai nu­rims­ta ais­tros, leng­viau įžvelg­ti es­mę.

Vytautas V.Landsbergis: nuo šešerių man atsivėrė visa tėvuko biblioteka

2018 lapkričio 23 d., 11:51 KULTŪRA IR ŽMONĖS

Kęstutis Urba: „Vaikų ir paauglių literatūroje nebėra draudžiamų temų“

2018 balandžio 17 d., 12:45 ŠVIETIMAS
Prieš tarp­tau­ti­nę vai­kiš­kos kny­gos die­ną (ba­lan­džio 2 d.) tei­kia­mos svar­biau­sios vai­kų ra­šy­to­jams skir­tos pre­mi­jos. Pres­ti­žiš­kiau­sią As­tri­dos Lindg­ren pre­mi­ją šiais me­tais ga­vo ame­ri­kie­čių ra­šy­to­ja Jac­que­li­ne Wood­son (g. 1963) už pro­zą, ku­rio­je leng­va tar­si oras kal­ba pa­sa­ko­ja­mos ypa­tin­gą gel­mę tu­rin­čios is­to­ri­jos apie jau­nus sa­vo vie­tos pa­sau­ly­je ieš­kan­čius žmo­nes. Dau­giau­sia dė­me­sio su­lau­kęs J. Wood­son ro­ma­nas – au­to­biog­ra­fi­ja „Juo­dao­dė mer­gai­tė sva­jo­ja“ („Brown Girl Drea­ming“, 2014). Vai­kų li­te­ra­tū­ros No­be­liu va­di­na­ma Han­so Chris­tia­no An­der­se­no pre­mi­ja už li­te­ra­tū­rą ati­te­ko ja­po­nei Ei­ko Ka­do­no, ku­rios įsta­bio­je pro­zo­je mei­lė gy­ve­ni­mui iš­pa­žįs­ta­ma net pa­čio­se su­dė­tin­giau­sio­se si­tua­ci­jo­se, ir ru­sui Igo­riui Olei­ni­ko­vui – už ilius­tra­ci­jas.

Be ateities iliuzijų: Pirmojo pasaulinio karo vaizdai lietuvių literatūroje

2018 kovo 22 d., 16:35 ISTORIJA
Lie­tu­vos tei­si­nin­kas ir vi­suo­me­nės vei­kė­jas My­ko­las Pi­jus Röme­ris 1922 m. rugp­jū­čio 2 d. die­no­raš­ty­je ra­šė: „Ka­ras kal­tas dėl vi­sų mū­sų ne­lai­mių, bet kar­tu jam esa­me dė­kin­gi už jau­nų mū­sų vals­ty­bių gy­va­vi­mą, už iš­si­va­da­vi­mo ug­ne­lę ir tai, kad ga­li­me kur­ti vi­si drau­ge ir sa­va­ran­kiš­kai, kad esa­me lais­vi.“ (1) Ka­ro veiks­mai Lie­tu­vos te­ri­to­ri­jo­je, vo­kie­čių oku­pa­ci­ja ir jos pa­da­ri­niai pa­kei­tė lie­tu­vių gy­ve­ni­mą. Po­li­ti­nės as­pi­ra­ci­jos ir sie­kis sa­va­ran­kiš­kai tvar­ky­ti sa­vo gy­ve­ni­mą su­stip­rė­jo Pir­mo­jo pa­sau­li­nio ka­ro aud­ro­se, ku­rioms pra­ūžus te­ko gai­vin­ti nu­alin­tą ša­lies ūkį. Ka­ro pa­tir­tis at­sis­pin­dė­jo ir li­te­ra­tū­ros kū­ri­niuo­se.

Didžiausias džiaugsmas buvo rašyti vaikams

2018 vasario 12 d., 6:00 KULTŪRA IR ŽMONĖS

Lemony Snicketas: „Nesėdžiu, pedagogiškai mąstydamas – nagi, ko man dar išmokius tuos vaikiščius?“

2018 sausio 23 d., 12:02 ŽMONĖS
Le­mo­ny Snic­ke­to sla­py­var­džiu kny­gas vai­kams ra­šan­tis ame­ri­kie­čių au­to­rius Da­nie­lis Hand­le­ris (g. 1970 m.) lie­tu­vių skai­ty­to­jams, de­ja, yra ma­žai ži­no­mas – iš­vers­tą tu­ri­me tik vie­ną jo kny­gą, apy­sa­ką „Blo­ga pra­džia“ (iš ang­lų kal­bos ver­tė Vio­le­ta Pa­lčins­kai­tė, Pres­vi­ka, 2004), pir­mą­ją iš se­ri­jos „Iš ne­lai­min­gų at­si­ti­ki­mų vir­ti­nės“, ku­rią su­da­ro vi­so try­li­ka kny­gų, pa­sa­ko­jan­čių tri­jų Bod­le­rų naš­lai­čių is­to­ri­ją bei nuo­lat jiems nu­tin­kan­čius ap­mau­džius, o kar­tais net la­bai bau­gius da­ly­kus. Sa­vi­to, su­bti­laus hu­mo­ro skli­di­nuo­se pa­sa­ko­ji­muo­se apie tris vai­kus per­se­kio­jan­čias ne­sėk­mes skai­ty­to­jas at­ran­da kiek ki­to­kį, ne­įp­ras­tą po­žiū­rį į ne vi­suo­met są­ži­nin­gus gy­ve­ni­mo dės­nius ir tu­ri ga­li­my­bę mė­gau­tis įsta­biu pa­sa­ko­ji­mo sti­liu­mi.
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaKomentaraiKonkursaiReklama
Kultūra ir žmonėsLietuvaMokslas ir ITPasaulisReklaminiai priedai
Rinkimų maratonasSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaPrivatumo politika
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"