Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas
LIETUVA

Valdiškos šventės: nuo kuklių pasisėdėjimų iki šokių 

2017 gruodžio 21 d. 10:30
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Svarbiausiose šalies institucijose rengiamasi vienaip ar kitaip paminėti artėjančias šventes. Savo užmojais valdiškos įstaigos labai skiriasi – vienur renginius organizuoja patys darbuotojai, už viską mokėdami iš savo kišenės, kitur tam negailima mokesčių mokėtojų pinigų.

Prabangiausia šventė su vakariene, dovanėlėmis, piniginėmis premijomis geriausiems darbuotojams, renginio vedėju, didžėjaus muzika laukia žmonių, dirbančių Vidaus reikalų ministerijoje (VRM) ir jai pavaldžiose įstaigose. Nors finansiškai prisidėti prie renginio paprašyti ir darbuotojai, nemažą pinigų sumą jam skirs pati VRM.

Be kalėdinio susibūrimo šiemet liks tik dviejose ministerijose triūsiantys valdininkai.

Prabangiausia šventė laukia valdininkų, dirbančių Vidaus reikalų ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose.

Pasidalijo išlaidas

Šiemet prezidentūros darbuotojai tradiciškai susirinks Baltojoje salėje prie Kalėdų eglutės, kur uždegs po žvakę nuo Betliejaus taikos liepsnelės ir vieni kitiems palinkės gražių artėjančių švenčių. „Visą prieššventinį laikotarpį prezidentūroje kasmet vyksta įvairūs kalėdiniai renginiai. Pasirengimas šventėms pradedamas nuo Baltojoje salėje puošiamos pirmosios Kalėdų eglės. Šiemet šalies vadovei ir prezidentūros darbuotojams ją puošti padėjo į šį tradicinį susitikimą atvykę kaimynėse šalyse veikiančių lietuviškų mokyklų mokiniai ir mokytojai. Su pirmosios Kalėdų eglės įžiebimu paskelbiama prezidentės inicijuotos akcijos „Knygų Kalėdos“ pradžia. Gruodžio pradžioje į kalėdinę nevyriausybinių organizacijų mugę S. Daukanto aikštėje pakviečiami visi sostinės gyventojai ir miesto svečiai. Prezidentūros darbuotojų vaikams organizuojama kalėdinė šventė, kurios išlaidas apmoka patys tėvai. Nuo pat prezidentės Dalios Grybauskaitės pirmosios kadencijos pradžios jokios šventinės išmokos ir premijos prezidentūros darbuotojams nėra mokamos“, – „Lietuvos žinias“ informavo prezidentės spaudos tarnyba.

Seimo kanceliarijos darbuotojai ir profesinės sąjungos savo iniciatyva organizuoja šventinį renginį su kultūrine programa. Jis vyks po Naujųjų metų, ne darbo metu, neoficialioje aplinkoje. Renginio dalyviai už vaišes mokės patys. „Seimo narių ir Seimo kanceliarijos darbuotojų vaikams iki 10 metų numatyta tradicinė dovana – muzikinis spektaklis ir renginio metu vaikams teikiamos dovanėlės – saldainių rinkiniai“, – sakė Seimo kanceliarijos Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas Artūras Zeleniakas.

Šventė Vyriausybės kanceliarijos darbuotojams įvyko praėjusią savaitę Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto kavinėje. „Ši vieta pasirinkta todėl, kad ji yra labai patogi atstumo požiūriu – netoli nuo Vyriausybės kanceliarijos, t. y. šventės dalyvių darbovietės. Renginį sudarė pačių darbuotojų sukurta programa – padėkos raštų įteikimas, įvairių nominacijų paskelbimas, komandiniai žaidimai. Per šventę darbuotojai vieną kartą pasivaišino karštuoju patiekalu, vėliau buvo patiekta vieno kąsnio užkandėlių, salotų“, – pranešė Vyriausybės kanceliarijos Ryšių su visuomene skyrius. Renginiui išleista apie 3 tūkst. eurų. Šią sumą panašiomis dalimis dengė darbuotojai asmeninėmis lėšomis ir Vyriausybės kanceliarija.

Telkia kolektyvą

Bene didžiausia šventė planuojama VRM kolektyvui. Kaip „Lietuvos žinioms“ pasakojo vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno patarėjas Karolis Vaitkevičius, jau vyko kalėdinis renginys darbuotojų vaikams, bus rengiami advento pusryčiai, prakartėlių ir eglučių puošimas Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje. „Taip pat „Pramogų banke“ numatyta kalėdinė šventė darbuotojams. Visų šių renginių sąmata – 13 900 eurų. Iš šių pinigų 1 500 eurų bus skirti premijoms geriausiam vadovui ir geriausiam metų darbuotojui“, – aiškino jis. Prie renginio finansiškai prisidėti paprašyti ir darbuotojai. VRM lėšas renginio išlaidoms padengti skirs iš pinigų, sutaupytų vykdant viešuosius pirkimus.

GOOGLE rekomenduojaStraipsnio tęsinys – žemiau

K. Vaitkevičiaus teigimu, sostinės centre įsikūręs „Pramogų bankas“, po kurio stogu – pramogų salė, restoranas, kazino, svečių namai, buvo pigiausia vieta, kurią pavyko rasti apie 400 žmonių. Tiek, kaip planuojama, dalyvaus šventiniame renginyje.

„Taip pat prašėme ir darbuotojų prisidėti prie šios šventės – rinkome po 20 eurų dovanėlėms, kuriomis keisimės, ir t. t. Vaišėms yra numatytas užkandis ir karštasis patiekalas. Tai bus šventinė vakarienė su taure vyno. Stipriųjų alkoholinių gėrimų vakarėlyje nebus“, – pažymėjo ministro patarėjas. Per renginį bus žiūrimi darbuotojų parengti kalėdiniai filmukai su sveikinimais kolegoms. Taip pat pasamdytas renginio vedėjas ir didžėjus.

„Vidaus reikalų ministro nuomone, bendruomeniškumas ir kolektyvo telkimas yra labai svarbu, todėl šių švenčių neketinama atsisakyti ir ateityje. Kaip kartą yra sakiusi buvusi valstybės kontrolierė Rasa Budbergytė, tokios šventės ne tik privalomos, bet ir būtinos telkti kolektyvą ir stiprinti sklandų komandinį darbą“, – E. Misiūno poziciją perdavė K. Vaitkevičius.

Prabangiausia šventė laukia valdininkų, dirbančių Vidaus reikalų ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose. / Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka
Prabangiausia šventė laukia valdininkų, dirbančių Vidaus reikalų ministerijoje ir jai pavaldžiose įstaigose. / Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Kviečia į koncertą

Antras pagal brangumą kalėdinis renginys darbuotojams vyks Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM). Šiandien ŽŪM didžiojoje salėje organizuojamas koncertas, atsieisiantis 3 300 eurų.

Į kalėdinį renginį šiandien rinksis ir Aplinkos ministerijos kolektyvas. „Renginio metu aplinkos ministras Kęstutis Navickas kolektyvui tars sveikinimo žodį, taip pat atskirai simboliškai bus pasveikinti nauji, šiais metais ministerijoje dirbti pradėję valstybės tarnautojai. Jiems bus įteikti puodeliai su ministerijos atributika. Pagrindinis kalėdinio vakaro akcentas – šventinis koncertas, kuriame savo repertuarą atliks grupė „Subtilu-Z“. Po koncerto bus galima pasivaišinti sumuštiniais, lengvais užkandžiais ir vaisvandeniais. Kalėdinis renginys ministerijai atsies kiek daugiau nei 2 000 eurų, didžiąją šios sumos dalį sudaro atlyginimas grupei už koncertą – 1700 eurų“, – sakė aplinkos ministro patarėjas Mindaugas Bajarūnas.

Krašto apsaugos ministerija yra sudariusi šventinių renginių Šv. Ignoto bažnyčioje, ministerijoje ir Vilniaus įgulos karininkų ramovėje programą. Renginių dalyvių maitinimo paslaugoms, muzikos mokyklų atlikėjų ir „Protų mūšio“ nugalėtojų suvenyrams bei kalėdinėms gėlių kompozicijoms numatoma skirti apie 1 750 eurų.

Susisiekimo ministerijos šventinis vakaras praėjusią savaitę vyko Mažajame teatre. Jame dalyvavo 120 ministerijos darbuotojų bei jos reguliavimo srities įmonių atstovų. Darbuotojai patys pirko bilietus į spektaklį, o ministerija skyrė apie 1 400 eurų simbolinėms vaišėms.

Užsienio reikalų ministerijoje (URM) trečius metus iš eilės bus rengiama Kalėdinė kava. „Susirinkusius darbuotojus sveikins užsienio reikalų ministras, kunigas, diplomatų choras atliks kalėdines dainas. Per renginį bus galima pasivaišinti kava ir bandelėmis. Bus išleista 1 390 eurų, t. y. 4,63 euro asmeniui“, – „Lietuvos žinias“ informavo URM atstovai.

Įteiks saldžias dovanėles

Energetikos ministerijoje penktadienį vyks šventiniai kalėdiniai pusryčiai. „Atsinešti vaišes kviečiami patys darbuotojai, o ministerijos išlaidos šiam renginiui, planuojama, sieks iki 150 eurų (kavai, arbatai). Švenčių proga premijos nebus skiriamos. Darbuotojams bus įteiktos saldžios simbolinės dovanėlės“, – sakė energetikos ministro patarėja Aurelija Vernickaitė.

Kelių ministerijų darbuotojai šventinių renginių išlaidas turėjo padengti iš savo kišenės. Šį vakarą Švietimo ir mokslo ministerijos kolektyvas praleis Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos Šokio teatre vyksiančiame koncerte „Naujametinis Allegro“, į kurį turės asmeniškai nusipirkti bilietą. Tiesa, ministerijos darbuotojams ketinama įteikti simbolines dovanėles.

„Kultūros ministerijoje praėjusią savaitę vyko darbuotojų vakaronė. Ministerijoje po darbo dienos susirinko norintieji kartu paminėti praėjusius metus. Darbuotojams dovanos nebuvo teikiamos, premijos taip pat nemokamos. Vakaro užkandžius ir vaisius darbuotojai pirko iš savų lėšų“, – informavo Kultūros ministerijos Viešųjų ryšių skyrius.

Kalėdų proga Teisingumo ministerijos darbuotojų profsąjunga organizavo kolektyvo susibūrimą. Vyko ekskursija į Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos II komandos būstinę, vėliau – pasisėdėjimas kavinėje. Ekskursija buvo nemokama, o už vaišes mokėjo patys darbuotojai.

Finansų ministerijoje šventinis renginys organizuojamas kitų metų pradžioje, jo detalės dar tikslinamos. „Taip pat šiemet rengiami šv. Kūčių pusryčiai, per kuriuos visi ministerijos darbuotojai rinksis prie pačių paruošto stalo“, – teigė finansų ministro patarėja Raminta Stanaitytė-Česnulienė.

Draugėn nesusiburs

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) neplanuoja organizuoti vakarėlio kolektyvui. „Piniginiai paskatinimai ar dovanos šventėms taip pat nepraktikuojami“, – tikino SAM ryšių su visuomene projektų vadovė Gabrielė Banaitytė.

Kalėdinio vakarėlio šiemet taip pat nebus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje (SADM). Tiesa, joje po darbo valandų vyko šventinis renginys darbuotojų vaikams, surengtas tėvelių lėšomis. „Ministerijos darbuotojams švenčių proga neplanuojamos nei dovanėlės, nei piniginiai paskatinimai“, – teigė SADM Ryšių su visuomene skyriaus atstovai.

DALINTIS
ŽYMĖS
_
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaKomentaraiKonkursaiReklama
Kultūra ir žmonėsLietuvaMokslas ir ITPasaulisReklaminiai priedai
Rinkimų maratonasSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
Trasa#AUGULIETUVOJE#LEGENDOS#SIGNATARŲDNRPrivatumo politika
#ŠIMTMEČIOINOVACIJOSKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"