Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas
LIETUVA

V. Mazuronis: „Darbo partija koalicijos neardys“ 

2016 kovo 8 d. 06:00
Valentinas Mazuronis: "Neužsiimsime politiniu boksu, eisime savo keliu, daryti tą patį kviečiu visus."
Valentinas Mazuronis: "Neužsiimsime politiniu boksu, eisime savo keliu, daryti tą patį kviečiu visus."
Alinos Ožič nuotrauka

„Darbiečių“ lyderio Valentino Mazuronio teigimu, jo atstovaujama politinė jėga, nors ir esama įvairių nesutarimų, iki Seimo rinkimų iš valdančiosios koalicijos nesitrauks – nebent iš jos panorės išeiti partneriai. „Visada kartojome, kad jei kam nors nepatinka būti valdančiojoje koalicijoje su Darbo partija, jie turi teisę pasitraukti. Mes išeiti niekada nesirengėme“, – sakė politikas.

Valdančiosios koalicijos partnerei Socialdemokratų partijai praėjusios savaitės pabaigoje paskelbus abejones, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė gali siekti šios Vyriausybės subyrėjimo, koalicijai priklausančios Darbo partijos (DP) pirmininkas, europarlamentaras V. Mazuronis vakar į šalies politines partijas kreipėsi viešu laišku. Tiek valdančiuosius partnerius, tiek opoziciją jis paragino baigti švaistyti laiką tuštiems ginčams ir susitelkti į rinkimų pažadų įgyvendinimą.

„Politinė atmosfera pastaruoju metu kaista. Ją kursto realūs ar sukurti skandalai, o politikai tam iššvaisto didžiąją dalį energijos“, – interviu „Lietuvos žinioms“ sakė Valentinas Mazuronis.

Nepritaria, bet nesitrauks

– Viešu laišku kreipėtės į Lietuvos politines partijas. Ar taip DP pradėjo naują Seimo rinkimų kampaniją?

– Kiekvieną politiko veiksmą galima traktuoti kaip dalyvavimą rinkimų kampanijoje. Tačiau mano raginimas – teisingas ir reikalingas, nes politinė atmosfera pastaruoju metu kaista. Ją kursto realūs ar sukurti skandalai, o politikai tam iššvaisto didžiąją dalį energijos. Iki rinkimų dar liko daugiau kaip pusė metų, todėl raginame ne veltis į skandalus ar kitas politines kovas, bet susitelkti ir padaryti tai, kam buvome išrinkti, – maksimaliai įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Pavyzdžiui, DP šiandien skaičiuoja, kad įvykdė apie 70 proc. ankstesnių rinkimų įsipareigojimų. Per likusį pusmetį esame pasirengę pakelti tą kartelę dar aukščiau. Neužsiimsime politiniu boksu, eisime savo keliu, daryti tą patį kviečiu visus.

– Ar negali nutikti taip, kad prieš rinkimus DP pasitrauks iš koalicijos? Juk vos prieš mėnesį premjeras Algirdas Butkevičius kvietėsi jus aptarti, „kaip dirbti toliau“?

– Kalbų apie koalicijos griovimą DP niekada nebuvo. Jei apie tai samprotavo mūsų oponentai, žiniasklaida ar apžvalgininkai, reikia klausti jų. Parodykite bent vieną mano, kaip partijos pirmininko, arba mūsų partijos pareiškimą, kad ketiname trenkti durimis. Tokių nebuvo, nes visada laikėmės principinės pozicijos: turime skirtingas nuomones, bet galime susitarti. Dar daugiau – visada kartojome, kad jei kam nors nepatinka būti valdančiojoje koalicijoje su DP, jie turi teisę pasitraukti. Mes išeiti niekada nesirengėme.

– Praėjusią savaitę prezidentė D. Grybauskaitė išsakė griežtą poziciją aplinkos ministro „tvarkiečio“ Kęstučio Trečioko atžvilgiu. Jis pats atsistatydinti nežada, to nereikalauja ir premjeras A. Butkevičius. Ar jūsų vadovaujamai partijai nekyla dvejonių dėl bendro darbo su tokiais partneriais?

GOOGLE rekomenduojaStraipsnio tęsinys – žemiau

– Kai perskaičiau K. Trečioko pokalbių išklotines, tapo aišku, kad jis nebėra tikras ministras, ar sėdi toje kėdėje, ar ne. Ministrai nesielgia kaip berniukai, kuriuos bet kas gali siuntinėti su pavedimais. Mūsų partijos pozicija šiuo klausimu labai aiški.

Vis dėlto spręsti problemą turi premjeras ir K. Trečioką delegavusi partija „Tvarka ir teisingumas“. Jei būčiau premjeras ar tos partijos pirmininkas, nei tokios problemos, nei ministro seniai nebebūtų. Bet kad tai būtų klausimas, dėl kurio aukotume galimybę įgyvendinti daugiau savo per rinkimus duotų pažadų ar drastiškai griautume koaliciją, – tikrai ne.

Aplenkti Latviją ir Estiją

– Praėjusį penktadienį Panevėžyje vykusiame DP tarybos posėdyje nusibrėžėte naujas artėjančių Seimo rinkimų gaires. Kokius prioritetus akcentuojate?

– Išskyrėme tris pagrindines kryptis. Pirma – piliečių pajamų didinimas. Esame numatę įvesti sąvoką „šeimos pajamų dydis“, kuris apimtų šeimos narių ir vaikų pajamas. Net nelaukdami rinkimų jau per šią Seimo pavasario sesiją sieksime, kad neapmokestinamasis pajamų dydis būtų prilygintas minimaliai algai – tai reiškia, kad kiekvienam piliečiui, kurio atlyginimas siekia apie 1000 eurų, papildomai liktų apie 30 eurų. Be to, rengiame visą išlaidų mažinimo pasiūlymų bloką, tarp jų – pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mažinimo iki 5 proc. maisto produktams. Taip galėtume konkuruoti su pigių produktų siūlančia Lenkija, o kartu, mažindami kiekvienos šeimos išlaidas, prisidėtume prie jų pajamų didinimo. Tai, ko ketiname siekti per ketverius metus, pagrįsime konkrečiais skaičiais, o šiandien galiu pasakyti, kad turime pasivyti ir aplenkti mūsų brolius estus bei latvius, kurie dabar uždirba daugiau.

Antra rimta mūsų pozicija – pabėgėlių klausimas. Pasisakome, kad Lietuva nelegaliems, nekviestiems pabėgėliams turėtų tarti „ne“. Dėl kitų derėtų sukurti sistemą, kaip, tarkime, JAV „žalioji korta“, kuri leistų įvertinti, ar atvažiuojantieji reikalingi mūsų šaliai. Tokie atvežimai, kaip dabar mums tekęs įsipareigojimas priimti daugiau kaip 1000 pabėgėlių, tik paskui žiūrint, kas čia atvyks, turėtų būti nepriimtini.

Trečias blokas, mano manymu, yra aktualiausias – tai naujų darbo vietų kūrimas, ypač regionuose, kurie šiandien apimti ekonominio sąstingio ir merdi.

– Klausantis susidaro įspūdis, kad DP rengiasi sukti į dešinę. Ar po Seimo rinkimų tai jums leis bendradarbiauti su socialdemokratais, kurių pozicija, tarkime, pabėgėlių klausimu, yra kardinaliai priešinga?

– Mano išdėstyta pozicija iš esmės ne nauja. Nematau čia ir didelio žingsnio į dešinę, nes, pavyzdžiui, dėl pajamų didinimo dar galėtume ginčytis, ar tai dešinės, ar kairės prioritetas. Lietuvos žmonėms tie klausimai šiandien aktualiausi, juos spręsdami vis dar atsiliekame, nes neturime politinės valios arba aiškių prioritetų. Kodėl atsiliekame nuo latvių ir estų, kai mūsų ekonominiai augimo rodikliai panašūs?

Šiandien nesvarstyčiau, ar einame į dešinę, ar į kairę. Viską spręs rinkėjai. O mes žiūrėsime, kokioje koalicijoje mums atrodys esanti didžiausia tikimybė maksimaliai tesėti savo pažadus. Neturime jokių priešų ir etikečių niekam neklijuojame.

Galėtų mažiau klysti

– Prieš ankstesnius Seimo rinkimus DP bendradarbiauti su dešiniosiomis jėgomis trukdė jos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho vardas. Sklinda kalbos, kad jis, baigęs savo teisminius procesus, nusiteikęs grįžti į partijos vadovo postą?

– Partijos pirmininku esu išrinktas dvejiems metams, tas laikotarpis baigsis 2017-ųjų pradžioje. Tiek laiko vadovausiu partijai, nesitrauksiu, neužleisiu vietos, sieksiu įgyvendinti tai, ką pažadėjau per rinkimus, o būtent – padaryti, kad DP taptų stipriausia Lietuvoje. Kai ateis laikas įvertinti mano veiklą, partijos kolegos rinksis. Po pastarojo tarybos posėdžio, kiek jaučiu narių nuotaikas, matau tik susitelkimą dirbti, ne regzti intrigas.

– Ar V. Uspaskichas dar įtakingas tarp „darbiečių“?

– Jis yra DP įkūrėjas, ilgą laiką buvo partijos pirmininku. Be abejo, tiems, kurie priklauso DP nuo jos įkūrimo, V. Uspaskichas – autoritetas. Mačiau, kaip žmonės skausmingai reagavo, kai jis Kaune per tarybos posėdį pasakė, kad traukiasi iš partijos.

Jei klausiate, ar V. Uspaskichas dabar dalyvauja priimant nutarimus, – tikrai ne. Su juo, žinoma, susitinku, pasikalbame, pasikeičiame nuomonėmis. Tačiau sprendimus mūsų partijoje priima tas, kas privalo: valdyba, prezidiumas, pirmininkas.

– Ir vis dėlto, ar svarbūs V. Uspaskicho patarimai? Kalbama, kad būtent jo iniciatyva Seimo pirmininko posto netrukus gali netekti Loreta Graužinienė?

– Neatskleisiu paslapties, kaip pirmininkas privalau vertinti partijos deleguotų žmonių žingsnius ir pasiektus rezultatus. Jei norima, kad partija pasiektų optimalių rezultatų, darbai turėtų būti vertinami atvirai – tiek mano, kaip partijos pirmininko, tiek kitų žmonių, kad ir kokias pareigas jie eitų.

L. Graužinienė yra išrinkta Seimo narių. Ji iš tiesų stengiasi, atlieka daug rimtų, reikalingų darbų: pirmoji atsiliepė į įvykius Ukrainoje, neseniai susitiko ir į Lietuvą pakvietė Japonijos premjerą. Kita vertus, yra žiniasklaidos dėmesys, ir vienos ar kitos smulkmenos, ne iki galo apgalvoti pasakymai, kažkokie užsikirtimai paverčiami negatyviais dalykais. Manau, Seimo pirmininkė į tuos dalykus turėtų atkreipti dėmesį, būti atidesnė.

Siekiame nuolatinio partijos narių bendravimo ir norime, kad visi savo darbą atliktume maksimaliai efektyviai, vengdami klaidų. Deja, kol kas turėčiau pasakyti, jog DP į postus deleguoti žmonės galėtų mažiau klysti.

DALINTIS
ŽYMĖS
_
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaKomentaraiKonkursaiReklama
Kultūra ir žmonėsLietuvaMokslas ir ITPasaulisReklaminiai priedai
Rinkimų maratonasSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
Trasa#AUGULIETUVOJE#LEGENDOS#SIGNATARŲDNRPrivatumo politika
#ŠIMTMEČIOINOVACIJOSKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"