Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas
LIETUVA

Redakcijos paštas. Keiskimės ir pakeiskime savo ateitį 

2016 rugsėjo 25 d. 06:22
Lietuvos žinių archyvo nuotrauka

Lietuvos pilieti, keiskimės ir pakeiskime savo ateitį Lietuvoje. Sąžiningai atlikime pareigą Lietuvai ir dėl savęs 2016 metų LR Seimo rinkimuose. 

Lietuvos pilieti, keiskimės, pradėkime nuo savęs, bus gera gyventi Lietuvoje. Būkime sąmoningi jausmingi tėvai ir seneliai. 2016 metų rudenį aktyviai dalyvaukime rinkimuose bent 70–80 procentų aktyvių rinkėjų ir sąžiningai atlikime pareigą – parinkti į Seimą „darbininkus“, pasamdyti ir kartą per ketvirtį sulaukti atsiskaitymo už parlamentaro veiklą, tai yra, pažiūrėti, ką veikia, kaip vykdo įdarbinimo sutartį.

Pabandykime tai padaryti bent kartą. Dabar rinkimuose dalyvauja apie 40 proc., trys kartos senosios nomenklatūros, tai sudaro iki 3 proc. partiečių, nuo visumos rinkėjų, kurie išrenka „amžinus, nepakeičiamus atstovus“. Pamirškime pasakymą „aš politikoje nedalyvauju“, neturiu laiko.

Pasak šviesaus atminimo finansų ministro Romualdo Sikorskio – nebūkime veršiais, ganomais keleto grupuočių. Dalyvaukime valstybės valdyme, vietos savivaldybių, vietos bendruomenių gyvenime. Rinkime į LR Seimą ne bičiulius, draugus, gimines, o kandidatus (-es), gyvenančius toje rinkimų apygardoje nemažiau nei trejus metus, norinčius įstatymais įtvirtinti Lietuvoje atvirą, teisingą, darnią pilietinę visuomenę bei teisinę valstybę; panaikinti teisines, politines ir ekonomines sąlygas korupcinio, oligarchinio valdymo egzistavimui; įtvirtinti Lietuvos Respublikos Konstitucijoje nuostatą visiems laikams išsaugoti lietuvių tautą, lietuvių kalbą, tradicinę šeimą, Lietuvos kultūrą ir nepriklausomą Lietuvos valstybę, nesijungiant į jokias valstybių federacijas. Kandidatams rinkėjų įpareigojimai:

1. Lietuvoje Referendumo pravedimo sąlygą pakeisti: sumažinti nuo 300 tūkst. iki 100 tūkst. piliečių parašų, turinčių balsavimo teisę. LR Konstitucijos 147 straipsnis.

2. Priimti Lietuvos Respublikos Rinkimų kodekso pataisas, Seime inicijuoti ir priimti Seimo rinkimų įstatymą, atitinkantį LR Konstitucijos (55 str. „Seimą sudaro Tautos atstovai – 141 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams, remiantis visuotine, lygia tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu“ vienmandatinėse rinkimų apylinkėse, taikant ir elektroninį balsavimą). LR Seimo rinkimų įstatymas privalo įsigalioti 2017 metais.

3. Lietuvos Respublikos Generalinį prokurorą rinkti tiesiogiai vienmandatinėje Lietuvos Respublikos apygardoje. LR Seimo rinkimų įstatymas privalo įsigalioti 2017 metais.

4. 2017 metais priimti esmines įstatymų pataisas – tiesiogiai rinkti Vietos savivaldos tarybos narius, merą su veto teise, bei seniūnus, Bendruomenių steigimosi tarybas. Užtikrinti seniūnijų pilną ekonominę savivaldą.

5. LR Seimo narius neskirti vykdomosios valdžios pareigūnais – ministrais (interesų konfliktas – parlamentinė priežiūra, savikontrolė? LR konstitucijos 60 str., negali užimti kitų pareigų, tik Seimo nario. Užėmęs kitas pareigas, privalo grąžinti Seimo nario mandatą).

GOOGLE rekomenduojaStraipsnio tęsinys – žemiau

Atitikties reikalavimai, darbų sąrašas pateikta Rinkėjo atmintinėje, kurią galima pasiteikti iš Lietuvos vietos bendruomenių organizacijų sąjungos, el. paštas: lvbosajunga@gmail.com .

Nepraleiskime šanso pasikeisti kiekvienas ir parodyti, ką galime pakeisti, kad neišsivaikščiotų visa Lietuva. Juk jau vienas milijonas geriausių, pajėgiausių Lietuvos gerovės kūrėjų dėl visapusiško neteisingumo išvaryti iš Lietuvos... Nereikia tikėtis, kad pabėgėliai sirai ar kiti uždirbs senjorams pensijas, sukurs gerovę. Apie tai privalo pagalvoti ir išvykėliai vaikai, vaikaičiai... Lietuvoje liko daugiausia liūdni pensininkai, belaukiantys žinių iš užsienyje dirbančių vaikų ir vaikaičių. Nėra kas aplanko, pamalonina.

Dažniausiai jaunimas, studentijos prezidentai (vadukai), švietėjai, intelektualai yra angažuoti partinių grupuočių, dažnai nusišalina nuo dalyvavimo valstybės valdymo reikaluose. Paklauskime kiekvienas savęs, o ką aš padariau, kad taip nebūtų nutikę ir taip nesitęstų toliau dėl mūsų visų. Tad 2016 metų rudenį būkime pilietiški, aktyviai dalyvaukime rinkimuose – Lietuvos tyliajame referendume. Išrinkime tiesiogiai 71 LR Seimo narį (po vieną rinkimų apygardoje), o partijų Sąrašo biuletenį perbraukime kryžmai ir užrašykime – „Rinkimuose nedalyvauju, antikonstitucinis įstatymas“, nes partijų sąrašai – tarpininkas– juridinis asmuo – „UABas“ , tai prieštarauja LR Konstitucijos 55 str. (citata: „Seimą sudaro Tautos 141 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu. Seimas laikomas išrinktu, kai yra išrinkta ne mažiau kaip 3/5 Seimo narių. Seimo narių rinkimų tvarką nustato įstatymas“).

Lygi rinkimų teisė negali reikšti ko nors kito, kaip tik kiekvieno piliečio vienodas sąlygas pretenduoti į Tautos atstovo statusą. LR Konstitucijos 29-asis straipsnis, nustatydamas, jog įstatymui visi asmenys lygūs, garantuoja, kad jokiame įstatyme negali būti privilegijų kokiai nors piliečių grupei ar atskiriems asmenims ne tik pasirinkti darbą bei verslą ( LR Konstitucijos 48 str.), bet ir dalyvauti valdant savo šalį (LR Konstitucijos 33 str.). Šiuo metu galiojančiu daugiau nei 20-ies metų senumo LR Seimo rinkimų įstatymu kvailinami rinkėjai – Lietuvos piliečiai. Vienu metu kandidatas į LR Seimo narius įrašytas dviejuose balsavimo biuleteniuose (vienmandatiniame apygardos ir daugiamandatiniame partijų sarašuose).

Daugiamandatiniame sąraše galima reitinguoti kandidatus – penketą asmenų, tačiau visada išlieka pirmas sąrašo nekintamas dešimtukas, kuriam užtikrina LR Seime prestižinę darbo vietą iki gyvos galvos. Lietuvoje likę solidaus amžiaus rinkėjai nedalyvauja tame „žaidime“... Seimo nariui, išrinktam abiejuose sąrašuose, Seime nėra dviejų kėdžių, tuomet jis išbraukiamas iš daugiamandatinio sąrašo, užleidžia savo vietą sekančiam iš eilės kandidatui.

Įsidėmėtina, partijų iškelti kandidatai vienmandatiniuose sąrašuose bei daugiamandatiniuose partijų sąrašuose rinkimų kampanijose dalyvauja nelygiomis sąlygomis – privilegijuotai, netgi yra diskriminuojantis finansavimas. Liaudies patarlė sako: „Pažaidėte, užtenka. Šunes loja, karavanas eina savo keliu“.

Būtina tobulinti Valstybės valdymą, sudaryti piliečiams galimybę dalyvauti Valstybės valdymo, savivaldos reikaluose, tai įvykdant aukščiau minėtus įstatymų pataisymus. LR Seimo nariai nepareiškė valios panaikinti asmeniniai naudingą antikonstitucinę LR Seimo rinkimų įstatymo nuostatą. Lietuvos rinkėjai – piliečiai gali patys 2016 metų rudenį, LR Seimo rinkimų metu, tai išspręsti – įspėti „Tautos tyliuoju referendumu“ išrinkdami 71 seimo narį tiesiogiai – vienmandatėse rinkimų apygardose, o partijų sąrašų biuletenius perbraukdami ir užrašydami „Rinkimuose nedalyvauju – antikonstitucinis įstatymas“.

Partijų nariai galimai balsuos už savo sąrašų kandidatus, išrinks dar apie 30 Seimo narių. Pasinaudokime rinkėjo atmintine ir padarykime taip, kaip rekomenduojama atsirinkti kokybiškus LR Seimo narius. Išrinkti „kokybiški“ Seimo nariai sudarys Seimo daugumą (71 narys), formuos valstybinių problemų, darbų sąrašus tikslinių programų pagrindu, parengs Vyriausybės programą vykdymui.

Turėkime viltį, kaip LR Konstitucijos vykdymo – laikymosi garantas, prisidės ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ugdykime Lietuvos politinio elito bendravimo įgūdžius su Lietuvos visuomene, rinkėjais, mokykimės vienybės, bendruomeniškumo, pilietiškumo. Kiekvienas, jaunas ir pagyvenęs, privalome atsakyti sau: „Ką padariau, kad Lietuvoje būtų geriau gyventi?“ Riekia apgailestauti, kad švietėjai, žiniasklaida, studentai, jaunimas , profesūra, dvasininkija nusišalina nuo valstybės valdymo reikalų. Sako: nesikišu į politiką, neleidžia visuomenininkų įstatai, neturiu laiko – lyg jiems, kaip piliečiams, nereikėtų gyventi, dirbti Lietuvoje.

Laiško autorius yra Lietuvai pagražinti draugijos narys, Valdymo sistemų ekspertas

DALINTIS
ŽYMĖS
_
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaKomentaraiKonkursaiReklama
Kultūra ir žmonėsLietuvaMokslas ir ITPasaulisReklaminiai priedai
Rinkimų maratonasSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
Trasa#AUGULIETUVOJE#LEGENDOS#SIGNATARŲDNRPrivatumo politika
#ŠIMTMEČIOINOVACIJOSKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"