Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas
LIETUVA

Patvirtino pirmojo rinkimų turo rezultatus 

2016 spalio 16 d. 18:00
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sekmadienį patvirtino prieš savaitę vykusio Seimo pirmojo rinkimų turo rezultatus vienmandatėse apygardose.

Seimo nario mandatą jau užsitikrino trys politikai: du – Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai Leonardas Talmontas ir Česlavas Olševskis bei konservatorių kandidatė Ingrida Šimonytė.

VRK sprendimu, šie pirmajame ture daugiau nei pusę rinkėjų balsų surinkusieji kandidatai patvirtinti išrinktais į naujos kadencijos Seimą.

Šalčininkų-Vilniaus rinkimų apygardoje parlamentaru išrinktas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatas L.Talmontas. Jis surinko 64,43 proc. į rinkimus atėjusių rinkėjų balsų. Prieš ketverius metus rinkėjai L.Talmontui mandatą suteikė irgi iškart per pirmą turą.

Parlamentaro mandatą laimėjo ir Medininkų apygardoje kandidatavęs Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovas Č.Olševskis. Už jį balsavo 57,31 proc. rinkėjų.

Sostinės Antakalnio apygardoje 51,54 proc. balsų surinko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatė Ingrida Šimonytė.

Galutinius rinkimų rezultatus VRK planuoja patvirtinti spalio 30 dieną, po antrojo rinkimų turo. Antrasis Seimo rinkimų turas vyks spalio 23 dieną.

VRK nutarė tvirtinti pirmojo turo rezultatus Telšių apygardoje

VRK sekmadienį vienbalsiai nusprendė patvirtinti Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatus vienmandatėje Telšių apygardoje.

GOOGLE rekomenduojaStraipsnio tęsinys – žemiau

Pirmajame rinkimų ture Telšių apygardoje daugiausia – 30,65 proc, – rinkėjų balsų surinko „darbietis“ Valentinas Bukauskas. Antras liko Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Karolis Martinaitis su 12,41 proc. balsų. Jie dėl Seimo nario mandato kovos antrame ture.

„Stabdyti rezultatų tvirtinimą nėra pagrindo, jeigu reikės grįšime vėliau“, – pareiškė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Prokurorai yra pradėję ikiteisminį tyrimą dėl balsų per rinkimus pirkimo. Tyrimas pradėtas pagal Telšiuose kandidatavusio Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) kandidato Laimono Jako skundą.

VRK patvirtino pirmojo rinkimų turo rezultatus visose vienmandatėse apygardose

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sekmadienio posėdyje patvirtino prieš savaitę vykusio Seimo pirmojo rinkimų turo rezultatus visose vienmandatėse apygardose.

Pirmojo rinkimų turo rezultatus VRK patvirtino ir tose trijose apygardose (Šilutės, Pietų Žemaitijos, Telšių), kurios dėl buvusių balsavimų, balsų pirkimo ar balsų skaičiavimų galimų pažeidimų vadintos „probleminėmis“.

Trijose vienmandatėse parlamentarai išrinkti per pirmąjį turą, kitose 68 apygardose spalio 23 dieną bus rengiamas antrasis turas.

VRK patvirtino rezultatus ir Lazdijų-Druskininkų apygardoje, tačiau nutarė vėliau grįžti ir spręsti dėl partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidato Albino Žymačiaus balsų. Įtariama, kad čia balsai buvo perkami. Už A.Žymančių balsavo 7,11 proc. rinkėjų.

Jeigu balsų pirkimas bus pripažintas, A.Žymančiaus balsai būtų pripažinti negaliojančiais, bet rinkimų rezultatams šioje vienmandatėje tai neturėtų įtakos, nes kandidatas nėra tarp tų, kurie kovotų antrame rinkimų rate.

Analogiška situacija yra ir Šilutės rinkimų apygardoje.

Teisėsauga tiria, ar buvo perkami balsai partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovo Kęsto Komskio naudai, kuris pirmame rate liko trečias su 15,34 proc. rinkėjų balsų. Ketvirtas, surinkęs 12,90 proc. rinkėjų balsų, yra socialdemokratas Artūras Skardžius, kuris yra pareikalavęs pakartotinių Seimo rinkimų Šilutėje, nes policija išaiškino galimą balsų pirkimą per išankstinį balsavimą Seimo rinkimuose šioje apygardoje.

VRK vadovas Zenonas Vaigauskas taip pat atkreipė komisijos dėmesį į tai, kad per antrąjį turą turėtų būti akyliau stebima, kaip Seimo narys bus renkamas Naujosios Vilnios apygardoje, kur į Seimą kaip nepriklausomas kandidatas mandato siekia Algirdas Paleckis. Pirmame ture už jį balsavo 23,08 proc. atėjusiųjų balsuoti rinkėjų. Jo konkurentė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Monika Navickienė surinko 22,99 proc. balsų.

„Sunku pasakyti, kaip pasiskirstys kandidatų balsai, bet aš manyčiau, kad įtampa daro viską čia sudėtinga. Jie abu gavo apie 40 proc. balsų, dabar dar 60 proc. rinkėjų turės apsispręsti, kurį dabar palaikys. Tai aš manyčiau, kad reikia didesnį dėmesį palaikyti“, – teigė Z.Vaigauskas.

Pasak VRK pirmininko, devyniose apygardose buvo perskaičiuoti balsai, kuriuos gavo kandidatai, likę antroje ir trečioje vietoje.

„Perskaičiavus nenustatėme, kad rezultatai nors vienoje apygardoje būtų pasikeitę“, – BNS sakė Z.Vaigauskas.

Jis taip pat pabrėžė, kad perskaičiuotais rezultati liko nepatenkinta vienintelė politinė jėga – Lietuvos centro partija.

Tačiau Z.Vaigauskas neprognozuoja, ar partija skųs teismui VRK sprendimą patvirtinti Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatus vienmandatėje Zanavykų apygardoje. Ten trečias liko Lietuvos centro partijos atstovas Vidas Cikana, surinkęs 18,60 proc. rinkėjų balsų – tik šiek tiek mažiau, negu gavo į antrą rinkimų turą patekę kandidatai. Antrą vietą užėmęs Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionys demokratų atstovas Arvydas Vydžiūnas surinko 18,71 proc. rinkėjų balsų, o su 18,78 proc. balsų pirmą turą laimėjo socialdemokratas Maindaugas Bastys.

„Mūsų nuomone teismas palaikys mūsų poziciją – balsai tikrai kruopščiai suskaičiuoti ir tas rezultatas, kas patenka į antra rinkimų ratą, yra tiksliai nustatytas“, – BNS teigė Z.Vaigauskas.

Patvirtinti rinkimų rezultatai vienmandatėje Pietų Žemaitijos apygardoje

VRK patvirtino Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatus vienmandatėje Pietų Žemaitijos apygardoje.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Remigijus Žemaitaitis per pirmą rinkimų turą surinko 38,03 proc. rinkėjų balsų, o už Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionys demokratų narį Stasį Šedbarą balsavo 17,14 proc. rinkėjų. Abu jie dar dėl vienos kadencijos Seime kovos per antrą rinkimų turą.

Teisėsauga yra pradėjusi tyrimą dėl skundo, kad spalio 6-ąją per išankstinį balsavimą apygardoje galbūt pirkti rinkėjų balsai.

Šilutės apygardoje antrasis rinkimų turas vyks

Patvirtinti Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatus vienmandatėje Šilutės apygardoje.

„Nematau pakankamo pagrindo pasakyti, kad negalima nustatyti, kas išėjo į antrąjį turą“, – sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Tuo metu balsavimo rezultatai daugiamandatėje apygardoje dar nėra patvirtinti.

Teisėsauga tiria galimą rinkėjų papirkimą Šilutės apygardoje.

VRK yra sudariusi komisiją tirti galimo balsų pirkimo „Tvarkos ir teisingumo“ naudai Šilutėje atvejį. Komisija darbo dar nepradėjo. Apsispręsti dėl rinkimų rezultatų šioje apygardoje komisija turės iki spalio 30 dienos – galutinių rinkimų rezultatų tvirtinimo.

„Tvarka ir teisingumas“ Šilutėje gavo 2053 balsus. Šioje apygardoje iškeltas partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas Kęstas Komskis dalyvaudamas rinkimuose surinko 2305 balsus ir liko trečias. Bendrame partijos sąraše po reitingavimo K.Komskis surinko 6098 pirmumo taškus ir nukrito iš antros į ketvirtą vietą.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris žiniasklaidai yra patvirtinęs, kad balsų pirkimas Šilutėje vyko ne atskirų kandidatų, o partijos „Tvarka ir teisingumas“ naudai. Jo teigimu, ikiteisminis tyrimas pradėtas dar spalio 6-ąją, bet pats balsų pirkimas įvyko spalio 9-ąją, rinkimų dieną.

Policijai paskelbus apie ikiteisminį tyrimą Šilutėje, K.Komskis paskelbė stabdantis narystę partijoje.

VRK pašalino iš Tauragės apygardos rinkimų komisijos E.Montvilą

VRK pašalino E.Montvilą iš Tauragės apygardos rinkimų komisijos narių.

Už tai balsavo 13 VRK narių, o vienas susilaikė.

VRK narys Arnas Neverauskas komisiją informavo, kad yra gautas skundas, kad būdamas Tauragės apygardos rinkimų komisijos nariu E.Montvila dalinosi Liberalų sąjūdžio rinkimų reklama savo feisbuko paskyroje.

„Rugpjūtį ir rugsėjį eilę kartų pasidalino Liberalų sąjūdžio reklama savo paskyroje“, – sakė jis.

A.Neverauskas taip pat pabrėžė, kad E.Montvila vienos partijos reklama dalinosi „labai tendencingai“: „Praktiškai nėra kitos informacijos, tik tos partijos reklama“.

70 Seimo narių Lietuvoje renkami daugiamandatėje apygardoje, 71 – vienmandatėje.

Rinkėjų sąrašuose šiemet įrašyti 2 mln. 504 tūkst. 267 rinkėjai, maždaug 75 tūkst. (mažiau nei per 2012 metų rinkimus) ir rinkimuose dalyvavo 50,5 proc. rinkėjų.

DALINTIS
ŽYMĖS
_
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaKomentaraiKonkursaiReklama
Kultūra ir žmonėsLietuvaMokslas ir ITPasaulisReklaminiai priedai
Rinkimų maratonasSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
Trasa#AUGULIETUVOJE#LEGENDOS#SIGNATARŲDNRPrivatumo politika
#ŠIMTMEČIOINOVACIJOSKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"