Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas
LIETUVA

Partijai atsiribojus, K.Komskis skųs VRK sprendimą atimti jo mandatą 

2016 spalio 31 d. 09:54
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotraukos

Partijai „Tvarka ir teisingumas“ nusprendus neskųsti Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo dėl galimo balsų pirkimo iš naujojo Seimo pašalinti partijos narį Kęstą Komskį, šis bylinėtis žada asmeniškai.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ neskųs Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimo dėl galimo balsų pirkimo iš naujojo Seimo pašalinti partijos narį K. Komskį.

„Ką ten skųsti? Neturime argumentų. (...) VRK sprendimas yra toks, koks yra“, – pirmadienį BNS sakė laikinasis „tvarkiečių“ vadovas Remigijus Žemaitaitis.

Anot jo, VRK sprendimas partijos neliečia.

„Jokio ryšio su partija nėra, partija tikrai nedalyvavo ir negalėjo dalyvauti“, – tvirtino R.Žemaitaitis.

Jis sakė gerbiantis VRK poziciją, nes jos nariai prieš priimdami sprendimą susipažino su ikiteisminio tyrimo medžiaga.

„Lieka sulaukti bylos atidavimo į teismą ir paties teismo sprendimo“, – BNS sakė R.Žemaitaitis.

Tuo pačiu jis tvirtino, kad skųsti VRK sprendimą gali pats K.Komskis.

Bylinėsis asmeniškai

GOOGLE rekomenduojaStraipsnio tęsinys – žemiau

„Tikrai skųsiu, VRK užsiima mažų mažiausiai bent prokuratūros vaidmeniu, bet tikrai ne savo darbu. Yra kelios procedūros, aiškinamės, kol kas nematome (VRK) sprendimo, kai matysime sprendimą, pasakysime, kur skųsim, yra kelios procedūros. Bet kol nėra paskelbta, nėra ką skųsti“, – BNS pirmadienį sakė K.Komskis.

Prarado mandatą

Kaip vakar rašyta, „Tvarkietis“ K. Komskis prarado laimėtą Seimo nario mandatą. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) dėl galimo balsų pirkimo sekmadienį panaikino jo registraciją Seimo rinkimuose.

Komisija vienbalsiai panaikino už K.Komskį paduotus pirmumo balsus. Pagal Seimo rinkimų įstatymą, panaikinus kandidato registravimą, jo reitingo balsai pripažįstami negaliojančiais.

„Kandidato registracija ir už jį paduoti balsai yra panaikinti. (...) Kandidatų sąrašą mes paliekame“, – VRK posėdyje sakė komisijos pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Sprendimą braukti K.Komskį iš „tvarkiečių“ kandidatų sąrašo VRK priėmė, susipažinusi su ikiteisminio tyrimo medžiaga, bet prokurorai neleido jos viešinti, argumentuodami, kad tai pakenktų tyrimui.

Savo raštiškame paaiškinime VRK K.Komskis nurodė su balsų pirkimu niekaip nesusijęs, apie jį žinantis tik iš žiniasklaidos, sakė tai esant provokacija. Policijai paskelbus apie ikiteisminį tyrimą Šilutėje, jis paskelbė stabdantis narystę partijoje. Su K.Komskiu BNS kol kas nepavyko susisiekti.

„Nerasdamas kito logiško mano pavardės skelbimo balsų pirkimo skandale paaiškinimo leidžiu sau manyti, kad Seimo rinkimų įstatymo spragos leidžia išeliminuoti stiprų konkurentą, ar net visą partiją, surengiant lengvai surežisuojamą balsų pirkimo provokaciją, nes užtenka vos keleto asmenų liudijimo ir kandidatas ne tik sukompromituojamas, sugadinama jo reputacija, bet net gali netekti mandato“, – K.Komskio paaiškinimą perskaitė VRK pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Kęstas Komskis.
Kęstas Komskis.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ lyderis Rolandas Paksas raštiškame paaiškinime VRK nurodė nedisponuojantis jokia informacija, susijusia su VRK atliekamu tyrimu dėl galimų Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų Šilutės apygardoje. „Man nėra žinomi jokie faktai, kurie galėtų dominti VRK Seimo rinkimų kontekste“, – savo paaiškinime VRK komisijai nurodė R.Paksas.

Tuo tarpu tyrimą atlikusi VRK darbo grupė atkreipė dėmesį, kad tiek 2012 metais per Seimo rinkimus, tiek 2015 metais per savivaldos rinkimus komisija iš Šilutės apygardos gavo pranešimų apie galimus rinkimų įstatymų pažeidimus.

„Darbo grupės nariai priėjo pagrįstos išvados, kad Šilutės apygardoje per pirmą turą buvo galimai vykdomas rinkėjų balsų pirkimas. Remiantis Generalinės prokuratūros skelbiama informacija, galėjo būti nupirkta daugiau kaip 120 rinkėjų balsų“, – pažymėjo darbo grupės išvadą peskaičiusi L.Matjošaitytė.

L.Matjošaitytė pateikė informaciją, kad iš viso dėl galimo balsų pirkimo „Tvarkos ir teisingumo“ naudai vyksta trys ikiteisminiai tyrimai – du Lazdijų-Druskininkų apygardoje ir vienas Šilutės apygardoje, tačiau „darbo grupė neturi pakankamai pagrindo išvadai, kad rinkėjų balsai Šilutės ir Lazdijų-Druskininkų apygardose buvo perkami viso sąrašo naudai“.

Todėl komisija nesiūlė pripažinti visų partijos „Tvarka ir teisingumas“ balsų negaliojančiais ir tuo pačiu nenaikinti viso „tvarkiečių“ sąrašo registracijos. Tuo tarpu K.Komskio kaip kandidato registraciją, remiantis neviešinama ikiteisminio tyrimo medžiaga, siūlyta panaikinti.

Išbraukus K.Komskį, į Seimą patenka sąraše žemiau likęs „tvarkietis“ Vytautas Kamblevičius.

Taip pat komisijos darbo grupė kėlė klausimą dėl dar trijų teisėsaugos tyrime minimų „Tvarkos ir teisingumo“ kandidatų, Remigijaus Žemaitaičio, V.Kamblevičiaus bei Vaido Bendaravičiaus, tačiau jų registracijos nuspręsta nenaikinti.

VRK vadovas Zenonas Vaigauskas pabrėžė, kad „medžiagą turime dėl vieno kandidato“, ir įvardino K.Komskį, o apie kitus miglotai užsiminė, kad tai galėjo būti „kaip priedangos elementas ir dėl kitų sumetimų kandidatai buvo minimi“.

Generalinės prokuratūros duomenimis, grupė Šilutės gyventojų per pirmąjį Seimo rinkimų turą už alkoholį, cigaretes ir grynuosius pinigus rinkėjams siūlė balsuoti už kandidatus, priklausančius vienai iš partijų. Šiuo metu tyrime turimi duomenys leidžia įtarti, kad iš viso galėjo būti papirkta daugiau kaip 120 rinkėjų.

Įtarimai dėl rinkėjų papirkinėjimo organizavimo bei vykdymo yra pateikti iš viso 11-ai asmenų. Jokiai politinei partijai ar kitam juridiniam asmeniui įtarimai šiuo metu nėra pateikti.

Ikiteisminis tyrimas dėl galimo balsų pirkimo Šilutėje pradėtas, kai spalio 6 dieną Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą pasiekė informacija apie galimą rinkėjų papirkinėjimą spalio 9 dieną.

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Edvardas Šileris anksčiau yra patvirtinęs, kad balsų pirkimas Šilutėje vyko partijos „Tvarka ir teisingumas“ naudai. Taip pat dėl galimo balsų pirkimo „tvarkiečiams“ atliekami du ikiteisminiai tyrimai Lazdijų-Druskininkų apygardoje.

Partija „Tvarka ir teisingumas“ Šilutėje gavo 2053 balsus. Iš viso daugiamandatėje apygardoje partija laimėjo penkis mandatus, o su antrojo turo nugalėtojais – aštuonis mandatus. Šioje apygardoje iškeltas partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovas K.Komskis dalyvaudamas rinkimuose surinko 2305 balsus ir liko trečias. Bendrame partijos sąraše po reitingavimo K.Komskis surinko 6098 pirmumo taškus ir nukrito iš antros į ketvirtą vietą.

Įstatymas numato, kad VRK dėl šiurkštaus Seimo rinkimų įstatymo pažeidimo priima sprendimą dėl kandidatų sąrašo paskelbimo atšaukimo ar kandidato registravimo panaikinimo po rinkimų dienos, bet ne vėliau kaip iki galutinių rinkimų rezultatų paskelbimo. VRK sekmadienį skelbia galutinius Seimo rinkimų rezultatus.

Nežinojo ar skųs

Partija „Tvarka ir teisingumas“ vakar dar nežinojo, ar skųs Vyriausios rinkimų Komisijos (VRK) sprendimą dėl galimo balsų pirkimo iš naujojo Seimo pašalinti partijos narį Kęstą Komskį. Kiti į Seimą išrinkti partijos nariai galės dirbti naujame parlamente.

„Dėl partijos sąrašo naikinimo taip ir tikėjomės. Negalėjome susitaikyti su ta mintimi, kad 60 tūkst. rinkėjų būtų atimta teisė. Tai būtų buvusi paminta demokratija, o dėl kitų sprendimų... Dar neturime tos informacijos ir bandysime susivokti. Partijoje rytoj pradėsime diskusijas“, – po VRK sprendimo žurnalistams sakė „Tvarkos ir teisingumo“ atsakingasis sekretorius Almantas Petkus.

Jo teigimu, partija mano, kad galimas balsų pirkimas buvo provokacija.

„Sunku dabar atsakyti kažką, reikia mums suvokti visą informaciją. Mes neturime ikiteisminio tyrimo informacijos. Jeigu kalbėtume apie to paties liudininko – jo pavardė Gaižauskas – mes supratome, kad ta pati informacija paskelbta viešai ir perduota prokurorams. Komisijoje šiandien buvo pasakyta, kad tas paliudijimas skiriasi“, – teigė A.Petkus.

Žada bylinėtis

Iš naujojo Seimo sekmadienį pašalintas partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Kęstas Komskis pareiškė, kad Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) sprendimas priimtas, viršijant jos įgaliojimus. Jis teigia ginsiantis savo interesus tiek Lietuvos, tiek tarptautiniuose teismuose.

„Esu įsitikinęs, kad VRK, ignoruodama teisės viršenybės principą, šiurkščiai pažeidė mano pilietines teises, todėl visomis priemonėmis ginsiu savo teisėtus interesus, reikalausiu asmeninės atsakomybės iš tų, kurie organizavo šią purviną šmeižto kampaniją prieš mane bei partiją“, – rašoma K. Komskio pranešime spaudai.

Anot jo, VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas paskleidė melagingas žinias, kurios padarė žalos partijos ir jo asmeninei reputacijai.

„Zenonas Vaigauskas dėl man nežinomų priežasčių iš anksto buvo užėmęs šališką poziciją mano atžvilgiu, po rinkimų žiniasklaidos priemonėse grasino eliminuoti partijos kandidatų sąrašą, tendencingai pasisakė dėl jos iškovotų mandatų galimo perskirstymo kitoms politinėms jėgoms“, – rašoma K.Komskio pranešime.

Jo teigimu, VRK sprendimas yra politinis, kurio motyvai esą nėra iki galo suprantami: „Tai turės nustatyti tiek Lietuvos, tiek tarptautinės teisminės instancijos“.

Atleido komisijos pirmininką

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) atleido Lazdijų-Druskininkų apygardos rinkimų komisijos pirmininką Vidmantą Pilvinį, kuris per antrąjį rinkimų turą buvo neblaivus.

„Darbo metu komisijos narys buvo neblaivus. Gauta pažyma iš medikų, kad paėmus kraujo mėginį buvo nustatyta, kad pono Pilvinio organizme buvo 1,75 promilės etilo alkoholio. Tokia būsena, akivaizdus girtumas, nesuderinamas su komisijos darbu. Pirmininkas, būdamas neblaivus, prisidėjo prie neigiamo požiūrio į Lazdijų-Druskininkų apygardos rinkimų komisijos darbą“, – VRK posėdyje sekmadienį sakė komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Jos teigimu, šeštadienį VRK gavo V.Pilvinio prašymą atleisti iš pareigų dėl sveikatos problemų. L.Matjošaitytė komisijos narių prašė atsižvelgti į faktą, jog medijų informacija apie V.Pilvinio girtumą gauta, prieš jam paprašius jį atleisti, todėl siūlė balsuoti dėl jo atleidimo.

VRK sprendimą priėmė vienbalsiai.

Tačiau komisija sekmadienį nenusprendė, kas turėtų užimti komisijos pirmininko pareigas.

Policijos departamentas VRK informavo, kad spalio 23 dienos vėlų vakarą buvo gautas pranešimas, jog apygardos rinkimų komisijos nariai yra galbūt neblaivūs. Tikrinant informaciją, komisijos pirmininkas atsisakė pasitikrinti girtumą, bet vėliau ligoninėje paimtas jo kraujas.

Trims komisijos nariams nustatytas 0,08, 0,16 ir 0,4 promilės girtumas.

DALINTIS
ŽYMĖS
_
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaKomentaraiKonkursaiReklama
Kultūra ir žmonėsLietuvaMokslas ir ITPasaulisReklaminiai priedai
Rinkimų maratonasSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
Trasa#AUGULIETUVOJE#LEGENDOS#SIGNATARŲDNRPrivatumo politika
#ŠIMTMEČIOINOVACIJOSKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"