Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas
LIETUVA

Paauglių orgijas vainikavo žmogžudystė 

2012 spalio 31 d. 09:15
Maksimali bausmė, kurią Lietuvoje galima skirti žmogų nužudžiusiam nepilnamečiui, - laisvės atėmimas iki 10 metų. /LŽ archyvo nuotrauka 
Maksimali bausmė, kurią Lietuvoje galima skirti žmogų nužudžiusiam nepilnamečiui, - laisvės atėmimas iki 10 metų. /LŽ archyvo nuotrauka 

Prieš teismą stojo du paauglių išgertuvių, kurios 15-mečiam Tomui (vardas pakeistas) vos prasidėjusiame jo gyvenime buvo paskutinės, dalyviai. Vienas jų - metais vyresnis velionio pusbrolis, kaltinamas Tomo nužudymu. Antrasis - 'laisvo ploto', kuriame įvyko tragedija, šeimininkas. Jis taip pat smurtavo prieš savo svečią, kuris vėliau mirė, tačiau jo smūgiai nebuvo lemtingi.

Tragedijos, įvykusios šių metų sausį viename Kauno Šilainių daugiabutyje, aplinkybės Kauno apygardos teisme narpliojamos už uždarų durų. Visi jos dalyviai - nepilnamečiai, o vienas jų, jau minėtas Tomo pusbrolis Paulius (vardas taip pat pakeistas), kuriam vos prieš pusmetį suėjo 17, į teismą buvo atvežtas su antrankiais. Tai - jau penktoji jo akistata su Temide. Priešpaskutinė buvo dėl pasikėsinimo nužudyti - už tai, kad per gatvės konfliktą sužalojo oponentą peiliu. Tačiau tuomet skirta pusketvirtų metų laisvės atėmimo bausmė jį pasivijo jau po pusbrolio žūties.

Kaimynų bumerangas

Šalia kokios parako statinės jie gyveno beveik pusę metų, J.Grušo gatvės 13-ojo penkiaaukščio gyventojai suprato tik po kitos Šilainių tragedijos, šių metų kovą pašiurpinusios visą Lietuvą. Kaip ir pastarąją išgyvenusio Baltų prospekto devynaukščio gyventojai, jie ne vieną mėnesį kentė kaimyno išnuomotame bute vykusias paauglių orgijas. Ir tai buvo viena iš priežasčių, kodėl tą lemtingą sausio 28-ąją niekas iš minėto J.Grušo gatvės penkiaaukščio gyventojų nenorėjo įsileisti iš išgąsčio po laiptinę besiblaškančio nepilnamečio lindynės šeimininko.

Iš savo buto pirmajame aukšte jis atbėgo iki ketvirtojo aukšto - pas devintą dešimtį pradėjusią kaimynę. Dabar ji - viena iš šios sukrečiančios bylos liudytojų. Vakar teismo fojė LŽ ši moteris pasakojo, kad Robertas (vardas taip pat pakeistas), kurio motina - vilkiko vairuotoja ir tada buvo išvykusi į vieną iš ilgalaikių komandiruočių, atidarius duris, buvo "visas išėjęs iš veido". Jis prašė iškviesti greitąją medicinos pagalbą mirštančiam draugui. Tačiau senolei įvykdžius jo prašymą, medikai dar panoro, kad pati skambinančioji nueitų ir įsitikintų, ar tai, apie ką ši kalba, iš tiesų yra teisybė.

Ekspertų verdiktas

Senolei nusileidus į pirmą aukštą, Roberto motinos nuomojamo buto koridoriuje gulėjo paklode užklotas lavonas. Pašnekovė pamena, kad ją sukrėtė sustingęs mėlynų mirusio paauglio akių žvilgsnis. Robertas ir kartu su juo buvęs Paulius teigė pakirdę vėlyvą rytą iš miegų bei radę Tomą tualete. Iš pradžių manę, kad jis prarado sąmonę dėl to, kad per daug išgėrė. Tačiau netrukus supratę, kad padėtis gali būti rimtesnė. "Visiems besiskirstant, palydėjau namo savo merginą, kuriai, pametusiai raktą, dar padėjau įlipti per langą, - pasakojo tą šeštadienio popietę vienintelei į jo pagalbos šauksmą atsiliepusiai kaimynei Robertas. - Grįžęs Paulių ir Tomą radau miegančius. Pastarasis gulėjo ant batų dėžės. Nuėjau gulti ir aš, o kai pabudome, Tomą aptikome tualete." Anot LŽ pašnekovės, jokių į akis krintančio smurto žymių ant velionio kūno nepastebėjusi ir ji. Tačiau atlikus Tomo palaikų skrodimą, buvo nustatyta, kad jo mirtis - smurtinė: trūkęs pilvaplėvės pasaitas.

Pražūtingas kokteilis

Velionio pusbrolis Paulius kaltinamas tyčia sudavęs gerokai apgirtusiam Tomui ir įspyręs nenustatytą skaičių smūgių. Lemtingi buvo spyriai. Visa tai vykę ir vonios patalpoje, ir koridoriuje. Neblaivus buvo ir Paulius. Tačiau jo organizme kompanijos tąnakt vartotų kanapių pėdsakų nerasta. Tačiau jų aptikta Roberto kraujyje. Pastarasis kaltinamas tuo, kad būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir narkotinių medžiagų sudavė vonios patalpoje, ant grindų, sėdėjusiam Tomui ne mažiau kaip du smūgius. Ikiteisminio tyrimo metu abu neneigė, kad naktį tarp jų ir Tomo įvyko konfliktas. Tačiau nužudyti pastarojo jie tikrai nenorėję.

Kaip LŽ tikino dar vienas šios bylos liudytojas, dalyvavęs minėtoje tragiškai pasibaigusioje orgijoje, apie antrą valandą nakties, jam išsirengus namo, Tomas dar buvo gyvas. Kada pusbrolis kartu su buto šeimininku jį mušė, pašnekovas neva nematęs - buvo "įlindęs į kompiuterį". Ką jie tada šventė, šis buvęs Pauliaus, tuo metu lankiusio vienos Šilainių vidurinės vienuoliktąją klasę, bendramokslis teigė nepamenantis. Jų aštuonių kompanija, kurioje buvo ir merginų, tąnakt turėjo keturis puslitrius degtinės. Tačiau dar buvo ir "žolės".

Bemiegės naktys

Kad paaugliai vartojo narkotikus, teigė įtarusi ir jau minėta devintą dešimtį pradėjusi lindynės kaimynė. Teisėsaugininkams jie teigė pirkdavę degtinę viename per naktį veikiančiame Vilijampolės taške, kuris buvo pakeliui grįžtant iš šokių.

Orgijos prasidėjo ne iš karto, kai Roberto motina išsinuomojo šį vieno kambario butą. Atvykę į Lietuvą iš Kaliningrado, kur iki tol gyveno, jie ten paliko Roberto tėvą, kuris po skyrybų visiškai nesirūpino sūnumi. Kad išlaikytų paauglį sūnų, vilkiką vairuojanti Roberto motina pradėjo važinėti į komandiruotes po visą Europą. Ten ji užtrukdavo po kelias savaites. Namuose likusiam vieną Kauno gimnaziją lankančiam jos dešimtokui sūnui užteko pinigų ir maistui, ir geriems drabužiams, ir degtinei su "žole". Iš pradžių kaimynai, kuriuos pradėjo erzinti apie antrą trečią valandą nakties iš miegų kelianti Roberto bei jo draugų muzika, skundėsi tikrajam buto šeimininkui. Tačiau šis pareiškė, kad nuomininkų neišvys, o jeigu "bobutėms" tai trukdo, esą jos pačios bus išvežtos į senelių namus.

Nepadėjo ir policija

Terorizuojami kaimynai bandė kalbėti ir su pačiu Robertu, tačiau šis labai maloniai pažadėdavo, kad daugiau to nebus. O kitą naktį vėl visus žadindavo jo leidžiama muzika, nuo kurios drebėjo langai. Galiausiai nuspręsta pagalbos kreiptis į policiją. Ši visada atvykdavo. Tačiau pamatę pareigūnus, triukšmadariai skubiai išjungdavo muziką ir užsigesindavo šviesą. Policininkai tikindavo laužtis į svetimą butą negalintys. Jie buvo kviesti ir tragedijos naktį, tačiau viskas baigėsi tradiciškai.

Motinai išvažiavus į komandiruotę, pas Robertą apsigyvendavo Paulius, kurio tėvai tuo metu dirbo Anglijoje. Sūnų jie buvo palikę kaime pas močiutę. Tačiau ši su vagiliaujančiu ir nuolat į muštynes įsiveliančiu anūku, apie ką byloja šio teistumai, nesusitvarkė. Pauliaus tėvas ir velionio Tomo motina - brolis ir sesuo. Šiandien pastaroji prašo už savo vienturčio nužudymą 100 tūkst. litų moralinio atlygio, nors ir pripažįsta, kad pusbroliai buvo neišskiriami draugai. Taip pat ji žinojo, kodėl sūnus tąnakt negrįžo nakvoti į namus ir dėl to neišgyveno.

Prisipažįsta tik iš dalies

Po tragedijos Roberto motina skubiai nutraukė sutartį su buto šeimininku, nors prieš tai jai besiskundžiantiems kaimynams teisinosi, kad yra sumokėjusi į priekį ir negali išsikraustyti anksčiau. Gimnazijos, kurią lanko Robertas, direktorius LŽ teigė, kad šis įvykis labai paveikė jų auklėtinį. "Tuo metu, kai įvyko tragedija, šis 16-metis tikrai buvo problemiškas. Išnaudoję visą savų priemonių arsenalą, dėl prasto jo pamokų lankomumo net kreipėmės į policiją. Roberto motina už tai mokėjo baudas. O šiuo metu su jos sūnumi neturime jokių problemų," - pasakojo pedagogas. Atvertus bylą teisme, Robertas, kaip ir Paulius, tik iš dalies pripažino savo kaltę. Labiausiai jie buvo linkę ginčytis dėl nužudytam sugėrovui suduoto smūgių skaičiaus. Pavyzdžiui, Paulius tvirtino, kad jų buvo ne daugiau kaip 11, o ne 15, kaip teigė ekspertas. Be to, jis spardęs pusbrolį būdamas basas, todėl negalėjo jo taip sužaloti.

Tomas užsitraukė jo ir Roberto rūstybę dėl to, kad "smigo" pirmas. Ir prasidėjus pykinimui nulaužė vonios kriauklę. Iš ryto pabudus, jis tebegulėjo ant batų dėžės, kur jį paryčiais paguldė viena namo išsirengusi kompanijos dalyvė. Nekreipdami į tai dėmesio, buvę velionio sugėrovai dar ėjo į "gryną orą" - pirkti cigarečių. Ir tik grįžę po kurio laiko ėmė įtarti, kad atsitiko kažkas baisaus. Tada visi išsilakstė, palikę Robertą ir Paulių vienus.

 

DALINTIS
ŽYMĖS
_
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaKomentaraiKonkursaiReklama
Kultūra ir žmonėsLietuvaMokslas ir ITPasaulisReklaminiai priedai
Rinkimų maratonasSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaPrivatumo politika
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"