Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas
LIETUVA

Naujas gerų žinių portalas: apie „valstiečius“ gerai arba labai gerai 

2018 kovo 15 d. 13:30
Naujo portalo vaizdas. /
Naujo portalo vaizdas. /
Ekrano nuotrauka

„Valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio raginimas „gerinti komunikaciją“ buvo išgirstas? Šių metų vasario mėnesį pradėjo veikti naujas, kaip pats prisistato, „gerų žinių portalas“, tačiau nuo tradicinių naujienų portalų skiriasi tuo, kad dominuoja su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) susijusios naujienos. 

Svetainėje teigiama, kad bet kokia čia pateikta informacija yra skirta tik informaciniams tikslams. „Minfo.lt – gerų žinių portalas mąstančiam žmogui“, – tikina jo kūrėjai.

Paklausta, kodėl didžiausias dėmesys skiriamas būtent LVŽS, redaktorė teigė, kad „publikuoja informaciją, kuri naudinga žmonėms“.

Jie patetiškai pateikia savo tikslus: „Mes dirbame tam, kad žmonės gautų kokybišką, patikrintą, jiems naudingą informaciją. Esame tie, kurie tiki, kad žiniasklaida gali tarnauti žmogui, vesti jį į sąmoningumą, plėsti suvokimą, skatinti pokyčius, prasidedančius kiekviename iš mūsų. Mūsų tikslas: blaivi, mąstanti, šviesi, ateitimi tikinti Lietuva!“

Dauguma naujienų – apie valstiečius

Šios žinių svetainės rubrikoje „Lietuvoje“ dominuoja naujienos, susijusios su LVŽS. Jei apie „valstiečius“ skelbiama bent keletas naujienų per dieną, apie kitas partijas – kartais viena arba apskritai nieko nerašoma.

Tarkime, apie „valstiečius“ kovo 14 dieną paskelbtos trys žinios: seimūno, LVŽS nario Justo Džiugelio, Seimo LVŽS frakcijos seniūno Ramūno Karbauskio ir LVŽS atstovaujančio Mindaugo Puidoko pranešimai spaudai. Kovo 13-ąją įdėtos dvi informacijos: „LVŽS frakcijos seniūnas R. Karbauskis: opozicija apsimeta, kad jai rūpi žemės ūkis“ ir „Seimo LVŽS frakcijos pranešimas: „Seime pradėti rinkti parašai dėl moterų apsaugos nuo smurto politikos“. Kovo 12 dieną – taip pat dvi: „Seimo nario R. Karbauskio pranešimas: parlamentaras kaltina opozicinių partijų Seime atstovus darant spaudimą VRK“ ir „LVŽS frakcijos seniūno R. Karbauskio prašymu institucijos pradeda teikti informaciją Seimo nariams apie padėtį žemės ūkio sektoriuje“.

Šio naujienų portalo vyriausioji redaktorė Loreta Fokienė LŽ sakė: „Informacinė svetainė yra skirta informuoti žmones. Stengiamės skleisti, kiek įmanoma, teigiamą informaciją.“

Paklausta, kodėl didžiausias dėmesys skiriamas būtent LVŽS, ji teigė, kad „publikuoja informaciją, kuri naudinga žmonėms“. Pasiteiravus, ar naujienos apie kitas partijas ar politinius nėra naudinga skaitytojams, redaktorė sakė, jog šiuo metu deda tokią informaciją, kokią gauna. „Jei kitų politinių partijų atstovai su mumis susisieks ir pateiks naudingą žmogų informaciją, mes ją išleisime.“

Atkreipus dėmesį, kad šiame naujienų portale skelbiama tiesiog iš BNS pranešimų spaudai rubrikos imama medžiaga, bet tik apie „valstiečius“, bet ne kitų partijų politikus, L. Fokienė atsakė: „Tarkime, galbūt vienas iš mūsų narių nepritaria liberalų vertybėms. Mūsų vertybės nėra liberalios, jos labiau nukreiptos į žmogų, o ne toleranciją viskam.“

Toliau klausinėjant, sakykime, ar naujienos apie konservatorių veiklą nėra naudingos žmonėms, portalo redaktorė paaiškino: „Politinės temos ir jų publikacija nėra visiškai mano atsakomybė. Čia turėtumėte pasišnekėti su direktoriumi.“

Šeši darbuotojai ir daug autorių

Ši interneto svetainė nuosavybės teise priklauso Maksimalistinės psichoterapijos draugijai, kuri vadinama totalią blaivybę diegiančia, nepelno siekiančią organizacija.

Šios draugijos, kaip ir žinių portalo direktoriumi įvardijamas psichoterapeutas ir hipnoterapeutas Marius Gabrilavičius. Be direktoriaus svetainė turi penkis darbuotojus: direktoriaus pavaduotoją, komercijos vadovę, vyriausiąją redaktorę, administratorę, IT specialistą, be to, surašytos kelios dešimtys bendradarbiaujančių autorių.

Tad tokiai svetainei sukurti, palaikyti, mokėti darbuotojams ir autoriams atlyginimus reikia nemažai lėšų.

Daugiau partijų turėtų jungtis prie valdančiųjų programos ir siekti sąmoningumo, gerovės, bet ne lobistų interesus tenkinti. „Tada ir apie jas rašysime.“

LŽ paklausus, kokie finansavimo šaltiniai, šio naujienų portalo redaktorė L. Fokienė atsakyti negalėjo, nes teigė esanti atsakinga tik už turinį. Atsakymo neturėjo ir direktoriaus pavaduotojas Arturas Jurcevičius. Abu pasiūlė kreiptis į direktorių M. Gabrilavičių. Šis teigė, kad naujienų portalas išlaikomas iš asmeninių jo lėšų.

Apie tai, kodėl portale daugiausia rašoma apie „valstiečius“, M. Gabrilavičius sakė, kad neranda kitų partijų pozityvių žinių.

„O tai yra pozityvių žinių portalas, – pažymėjo jis. – Jis išskirtinai tenkina visuomeninį interesą, ne lobistinį.“

M. Gabrilavičius patarė, kad daugiau partijų turėtų jungtis prie valdančiųjų programos ir siekti sąmoningumo, gerovės, bet ne lobistų interesus tenkinti. „Tada ir apie jas rašysime“, – patikino naujo portalo direktorius.

„Mūsų siekis lygiuotis į pagrindinius žiniasklaidos portalus, – vylėsi jis. – Tik esame ne tos krypties. Jei ten yra tendencingumas į kitą pusę, į lobistinį interesą, mūsų tendencingumas koncentruotas į visuomeninį interesą. Mes esame alternatyvi žiniasklaida.“

Kaip patikino M. Gabrilavičius, šio naujienų portalo daugiau finansiškai niekas neremia – nei LVŽS, nei dar kas nors. Ne jei „valstiečiai“ ir siūlytų tokį palaikymą, nesutiktų imti.

Beje, 2017 metų balandį LVŽS atstovai buvo inicijavę įstatymų pataisas, kuriomis žiniasklaida būtų įpareigota ne mažiau nei pusėje skelbiamo turinio nurodyti pozityvią informaciją. Tačiau sulaukus daug kritikos, šios minties buvo atsisakyta.

Blaivybės puosėtojas ir „valstiečių“ palaikytojas

M. Gabrilavičius LŽ teigė, kad nėra LVŽS narys. „Tiesiog esu psichoterapeutas, daug metų gydantis žmones nuo žalingų priklausomybių. Esu totalios blaivybės idėjos atradėjas. Todėl gerbiu tuos, kurie valstybiniu lygiu diegia blaivybę. Ir palaikau“, – sakė jis.

Tik totali blaivybė gali pakeisti narkozombį į žmogų, bandą į visuomenę, chuntą į valstybę, bei visą Pasaulį iš pragaro į rojų... Todėl mano balsas atiteks (...) – Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų Sąjungai.

Tiesa, socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje 2017 metų sausio 7 dieną M. Gabrilavičius parašė: „Linkiu sėkmės LVŽS siekti užsibrėžtų tikslų ir išlikti ryžtingiems blaivant Lietuvą!“ Šis įrašas pridėtas prie nuotraukos iš „valstiečių“ suvažiavimo Kauno sporto halėje. LŽ jis teigė, kad buvo ten kaip svečias.

Dar anksčiau 2016 metų liepos 10 dieną savo kitoje svetainėje M. Gabrilavičius pareiškė: „Tik totali blaivybė gali pakeisti narkozombį į žmogų, bandą į visuomenę, chuntą į valstybę, bei visą Pasaulį iš pragaro į rojų... Todėl mano balsas atiteks, iki šiol realiais darbais prisidėjusiems prie blaivybės diegimo, LVŽS – Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų Sąjungai.“

2014 metų rugpjūčio 13 dieną, tai yra jau po to, kai Rusija atėmė iš Ukrainos ir užgrobė Krymą, socialiniame tinkle M. Gabrilavičius įdėjo prezidento Vladimiro Putino nuotrauką ir prie jos parašė: „Jis veikia kaip geras šachmatistas efektyviai keičia taktikas, nuolat besikeičiant padėčiai geopolitinėje šachmatų lentoje. Tokių šachmatistų gali būti tik žmogus natūralistas – Maksimalistas, veikiantis nelaužydamas gamtos dėsnių (čia ne apie neprišiukšlinimą miške, o apie neparašytas Gamtos taisykles žmonijai). Putinas naudoja savo asmeniniame gyvenime ir mano paties naudojamą ir diegiamą Maksimalizmo ideologiją, todėl jis visur bus pirmesnis nei tie, kurie negyvena pagal maksimalizmo teoriją. Galiu lažintis, kad jeigu jo nenužudys JAV saugumo struktūros, tai jis ir toliau stiprės kaip Pasaulio visaprasmiškas lyderis.“

M. Gabrilavičius siūlė palyginti Rusijos diegiamas dorovines vertybes ir JAV. Kartu pateikia išvadą: „Pasidarys aišku, dėl ko šiandien Putinui sekasi labiau, nei Obamai nors ir Obama nėra asmeniškai blogas žmogus.“

Žurnalistika nė nekvepia

Kaip LŽ komentavo Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkas Dainius Radzevičius, mūsų šalies žmonės gali turėti visokių įsitikinimų. „Tačiau panašu, kad kai yra toks požiūris, kaip naujame žinių portale, žurnalistika ten nė nekvepia“, – mano jis.

(...) jeigu jo nenužudys JAV saugumo struktūros, tai jis ir toliau stiprės kaip Pasaulio visaprasmiškas lyderis.

LŽS vadovas vienu svarbiausių žurnalistų priedermių vadino kritiškai stebėti valdžios darbus. „Jei kažkas mano, kad geriausia, ką galima daryti, daro valdžia, ir ją giria, tai yra propaganda, – sakė D. Radzevičius. – Lietuvoje galima pasivadinti, kaip nori. Tačiau derėtų pažiūrėti į veidrodį, ką iš tikrųjų darai. Jei propaguoji tik vieną politinę jėgą, jei tik pozityviai ir tendencingai ją vertini, kitiems reikšti pretenzijas dėl neobjektyvumo, tendencingumo – nelabai pridera.“

GOOGLE rekomenduoja
DALINTIS
ŽYMĖS
_
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaKomentaraiKonkursaiReklama
Kultūra ir žmonėsLietuvaMokslas ir ITPasaulisReklaminiai priedai
Rinkimų maratonasSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaPrivatumo politika
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"