Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas
LIETUVA

Mandatų siekis plonina nuosavas pinigines  

2012 rugsėjo 8 d. 06:51
Praeityje garsus lenktynininkas S.Brundza savo rinkimų reikalams kol kas skyrė 26 tūkst. litų. /Romo Jurgaičio nuotrauka   
Praeityje garsus lenktynininkas S.Brundza savo rinkimų reikalams kol kas skyrė 26 tūkst. litų. /Romo Jurgaičio nuotrauka   

Įsisiūbavus Seimo rinkimų politinei kampanijai, kandidatai skaičiuoja į jų sąskaitas byrančias aukas. Dalis jų artėjančiai kovai dėl mandatų nešykšti atverti savų piniginių. Esama pretendentų, kuriems negaila stulbinamų sumų.

83 partijų iškelti kandidatai vienmandatėse rinkimų apygardose ir savarankiškai Seimo rinkimuose užsimoję dalyvauti nepriklausomi pretendentai į savo politinės kampanijos ar juos deleguojančių partijų sąskaitas jau yra paaukoję asmeninių lėšų. 

Plačiausiai pinigines kol kas atvėrė Darbo partijos (DP) kandidatai. Nuosavomis lėšomis savo rinkimų sąskaitas papildė 28 "darbiečiai". 11 Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) kandidatų taip pat jau yra atseikėję asmeninių lėšų savo politinei kampanijai finansuoti. Nuo jų mažai atsilieka liberalcentristų ir Liberalų sąjūdžio (LS) kandidatai.

Aukos svyruoja nuo kelių dešimčių, šimtų iki keliasdešimties tūkstančių litų. Įstatymas numato, kad didžiausias leistinas kandidato aukos savo politinei kampanijai finansuoti dydis negali viršyti 43,5 tūkst. litų.

Dosnūs ir sau, ir partijai

Kauno miesto tarybos narė verslininkė Ona Balžekienė kol kas yra vienintelė kandidatė į Seimą, savo partijai - LS - pademonstravusi neapsakomą dosnumą. Į bendrą partijos sąskaitą rinkimams ji paaukojo daugiau kaip 34,8 tūkst. litų.

LŽ kalbinama O.Balžekienė neatskleidė, kokia dalis šios įspūdingos sumos bus skirta jos pačios rinkimų kampanijai finansuoti. Moteris savo kandidatūrą kelia Aleksoto-Vilijampolės vienmandatėje rinkimų apygardoje. Ji nėra įsiregistravusi kaip savarankiška politinės kampanijos dalyvė, todėl visus finansinius reikalus tvarko LS iždininkai. "Nenorėjau apsunkinti savęs finansais. Patikėjau tai savo partijai, nes ja pasitikiu", - tvirtino O.Balžekienė.

O.Balžekienė bendrą LS rinkimų sąskaitą papildė daugiau kaip 34,8 tūkst. litų. /Erlendo Bartulio nuotrauka    
O.Balžekienė bendrą LS rinkimų sąskaitą papildė daugiau kaip 34,8 tūkst. litų. /Erlendo Bartulio nuotrauka    

Alytaus vienmandatėje rinkimų apygardoje varžytis besirengiantis dabartinis Seimo narys "darbietis" Kęstutis Daukšys piniginę plačiai atvėrė būtent savo politinei kampanijai - rinkimų sąskaitą papildė 30 tūkst. litų. Kovai Karoliniškių vienmandatėje apygardoje 26 tūkst. litų savo rinkimų kampanijai nepašykštėjo verslininkas, praeityje garsus lenktynininkas Stasys Brundza. Į Seimą jis braunasi su partijos "Drąsos kelias" vėliava.

Pajūrio vienmandatėje apygardoje kandidatuosiantis buvęs vidaus reikalų ministras liberalcentristas Raimundas Palaitis iš asmeninių lėšų į savo rinkimų sąskaitą pervedė 18 tūkst. litų.

Atseikėjo iš "Aukso puodo"

Iš LSDP gretų pasitraukęs ir dabar su Respublikonų partijos vėliava Anykščių-Kupiškio vienmandatėje apygardoje dėl Seimo nario mandato kovosiantis Leonas Alesionka rinkimams iš savo piniginės pažėrė 15 tūkst. litų. "Turiu santaupų, po kai kurių laimėjimų jų neiššvaisčiau ir neišmėčiau, tad galiu sau leisti tokią prabangą. Jeigu būčiau tik paprastas pensininkas, apie tokias išlaidas nė nesvajočiau, nes reikėtų galvoti, kaip galą su galu sudurti", - LŽ tikino L.Alesionka.

Jis tikisi, kad su turimomis lėšomis per rinkimus išsivers. Priminsime, kad L.Alesionka prieš kelerius metus loterijoje yra laimėjęs milijoną. "Nesiruošiu kabinti ant sienų didžiausių plakatų, statyti palapinių ir rėkauti pasiėmęs garsiakalbį žmonėms po langais. Nesu tokia prasta prekė, kad taip reikėtų reklamuotis", - pridūrė kandidatas.

L.Alesionkai sukti galvos dėl rinkimų kampanijos finansavimo nereikėjo - jis dar neišleido visų kadaise loterijoje laimėtų pinigų. /Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotrauka   
L.Alesionkai sukti galvos dėl rinkimų kampanijos finansavimo nereikėjo - jis dar neišleido visų kadaise loterijoje laimėtų pinigų. /Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotrauka   

Aukoja senbuviai ir naujokai

Vienmandatėse rinkimų apygardose kandidatuosiantys socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius, DP pirmininko pavaduotojas, sostinės tarybos narys Šarūnas Birutis, konservatorių gretose esantis koncerno "MG Baltic" viceprezidentas Artūras Listavičius iš asmeninių lėšų savo politinei rinkimų kampanijai yra skyrę po 10 tūkst. litų.

Seimo narys "darbietis" Valentinas Bukauskas iš savo piniginės rinkimams nepagailėjo 8 tūkst. litų, o LS narys, parlamento vicepirmininkas Erikas Tamašauskas savo politinės kampanijos sąskaitą yra papildęs 7,8 tūkst. litų. Socialdemokratas, buvęs parlamentaras Jonas Budrevičius savo politinei kampanijai yra paaukojęs 7 tūkst. litų, jo partijos kolega Aleksandras Zeltinis - 6887,4 lito.

Premjero Andriaus Kubiliaus patarėjas, konservatorius Virginijus Valentinavičius, kandidatūrą keliantis Jurbarko vienmandatėje rinkimų apygardoje, savo politinei kampanijai atseikėjo 6,1 tūkst. litų.

DP kandidatai Edmundas Vaitiekūnas ir sostinės tarybos narys Sergejus Ursulas į savo rinkimų sąskaitas pervedė po 6 tūkst. litų, o jų partijos kolegė Algimanta Pabedinskienė - 5,1 tūkst. litų. Dar trys "darbiečių" vienmandatininkai - Artūras Paulauskas, Arūnas Lukoševičius ir Vilija Filipovičienė - savo rinkimų kampanijai yra paaukoję po 5 tūkst. litų.

Tokia pačia suma savo rinkimų sąskaitą papildė ir konservatorius Jonas Jurgeliūnas, Alytaus vicemerė liberalcentristė Nijolė Makštutienė, LS kandidatas Ignalinos-Švenčionių vienmandatėje rinkimų apygardoje teisininkas Algirdas Radušys. Jis taip pat deklaruoja 5 tūkst. litų paaukojęs ir į bendrą LS rinkimų sąskaitą.

Dar ne pabaiga

Iš nepartinių kandidatų, užsimojusių savarankiškai patekti į Seimą, politinei kampanijai plačiausiai savo piniginę atvėrė Pakruojo-Joniškio vienmandatėje apygardoje kandidatuosiantis Stasys Tumėnas. Jis į savo rinkimų sąskaitą yra pervedęs 6 tūkst. litų. Šių lėšų, pasak S.Tumėno, rinkimams toli gražu nepakaks, todėl savo piniginę jam esą dar teks paploninti. "Aukotojų dar neatsirado, nesu iš tų, kurie prašinėtų, nes nesinori niekam įsipareigoti", - LŽ tvirtino S.Tumėnas. Jis neatskleidė, kiek dar asmeninių lėšų išleis rinkimams.

Po 5 tūkst. litų į savo rinkimų sąskaitas yra paaukoję savarankiškai į Seimą kandidatuosiantys buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos vadovas Povilas Urbšys ir socialdemokratus palikęs Vilkaviškio rajono vicemeras Algirdas Bagušinskas. Kol kas tik devyni nepartiniai kandidatai deklaravo į savo rinkimų sąskaitas pervedę asmeninių lėšų.

Tik simbolinės aukos

Kol vieni kandidatai iš savo piniginių į rinkimų sąskaitas beria tūkstančius, kitų asmeninės aukos yra veikiau simbolinės. Tautininkų sąjungos atstovas Šilainių vienmandatėje rinkimų apygardoje Alvydas Butkus deklaruoja savo sąskaitą papildęs 9,6 lito nepiniginių lėšų. "Pirkau iš Vyriausiosios rinkimų komisijos lapus paramai rinkti", - paaiškino jis.

Po 50 litų iš asmeninių lėšų savo rinkimų kampanijai yra paaukoję Respublikonų partijos keliamas kandidatas Gargždų vienmandatėje apygardoje Vasilijus Skliančiukas ir Seimo narys liberalcentristas Jonas Liesys. Ši auka, anot J.Liesio, yra tik simbolinė. Jos reikėjo atidarant sąskaitą banke ir išsiimant atsiskaitymo kortelę. J.Liesys tikino, kad be asmeninių lėšų rinkimuose tikrai neapsieis.

Per praėjusius Seimo rinkimus politinei kampanijai parlamentaras esą paaukojo daugiau kaip 20 tūkst. litų. Kiek šįkart reikės praverti savo piniginę, jis dar esą neapsisprendė. "Tai priklausys nuo partijos laimės numeriuko ir daug kitų niuansų", - LŽ sakė J.Liesys.

LS kandidatė, Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė rinkimų kampanijos sąskaitą iš savo piniginės taip pat kol kas yra papildžiusi gana kukliai ir simboliškai - tik 100 litų.

DALINTIS
ŽYMĖS
_
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaKomentaraiKonkursaiReklama
Kultūra ir žmonėsLietuvaMokslas ir ITPasaulisReklaminiai priedai
Rinkimų maratonasSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
Trasa#AUGULIETUVOJE#LEGENDOS#SIGNATARŲDNRPrivatumo politika
#ŠIMTMEČIOINOVACIJOSKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"