Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas
LIETUVA

Komanda buriama neskubant 

2013 vasario 4 d. 05:55
Teisingumo viceministras Paulius Griciūnas /Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotraukos
Teisingumo viceministras Paulius Griciūnas /Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotraukos

Tik praėjus daugiau nei mėnesiui nuo Vyriausybės darbo pradžios socialdemokrato Juozo Bernatonio vadovaujamoje Teisingumo ministerijoje paskirti du viceministrai. Dar vieno - socialdemokratų siūlomo Sauliaus Stripeikos - tikimasi sulaukti per savaitę.

Dirbti teisingumo viceministrais jau pradėjo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) deleguotas Paulius Griciūnas, iki šiol Teisingumo ministerijoje ėjęs įvairias pareigas, ir Darbo partijos (DP) pasiūlytas advokatas Giedrius Mozūraitis.

Dar vieną viceministro postą socialdemokratai yra pasiūlę buvusiam Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadovui generolui S.Stripeikai.

Nuo R.Pakso iki socialdemokratų

38 metų P.Griciūnas pastaruoju metu dirbo Teisingumo ministerijos Tarptautinės teisės departamento direktoriaus pavaduotoju.

Vilniaus bei Oslo (Norvegija) universitetuose teisę studijavęs pareigūnas karjerą valstybės tarnyboje pradėjo dar 1997-aisiais, tuometinėje Žemės ir miškų ūkio ministerijoje, kur darbavosi Integracijos į Europos Sąjungą (ES) departamento Norminių dokumentų harmonizavimo skyriuje. Po kurio laiko jaunas specialistas tapo Žemės ir maisto ūkio integracijos į ES departamento direktoriaus pavaduotoju, o netrukus įsidarbino Seimo kanceliarijos Teisės departamento ES teisės grupėje.

Ryškiu P.Griciūno karjeros šuoliu galėjo tapti darbas 2003-iaisiais prezidentu išrinkto Rolando Pakso komandoje. Jaunas specialistas buvo pakviestas į Onos Buišienės vadovaujamą patarėjų teisės klausimais departamentą direktorės pavaduotoju. Būtent P.Griciūnas ir jo kolega Edvinas Mušinskis, į pabaigą einant apkaltos procesui, buvo paskirti atstovauti R.Paksui Konstituciniame Teisme, svarstant pilietybės suteikimo išimties tvarka dosniausiam šalies vadovo rinkimų kampanijos rėmėjui Jurijui Borisovui konstitucingumą.

Po prezidento apkaltos P.Griciūnas įsidarbino Seimo kanceliarijos Teisės departamento, kuriam tuo metu vadovavo buvusi jo viršininkė prezidentūroje O.Buišienė, Valstybinės teisės grupėje, o po dvejų metų tapo parlamentinio Audito komiteto biuro vedėju. 2008-aisiais, laimėjęs konkursą, tuo metu į socialdemokratų pusę palinkusio ministro Petro Baguškos buvo paskirtas Teisingumo ministerijos sekretoriumi.

Šias pareigas P.Griciūnas išsaugojo ir 2008-aisiais į valdžią atėjus centro dešinės Vyriausybei. 2011-aisiais, naikinant ministerijų sekretorių pareigybes, tuometinis teisingumo ministras Liberalų sąjūdžio atstovas Remigijus Šimašius paskyrė savo bendrakursį P.Griciūną vadovauti ministerijos Strateginio valdymo departamentui.

"Tai nereiškia, kad P.Griciūnas buvo mano komandos žmogus - jį jau radau dirbantį. Niekada nekilo mintis šnekinti jį prisidėti prie liberalų komandos - neatrodė esantis liberalių pažiūrų", - apie buvusį bendramokslį ir pavaldinį LŽ sakė R.Šimašius.

Buvęs ministras pabrėžė, kad naujasis viceministras išmano tarptautinės teisės klausimus. "Jei būtų buvęs prastas specialistas, ministerijoje jis nebūtų dirbęs", - pažymėjo politikas.

Kontroliavo "darbiečių" etiką

Darbo partijos deleguotas teisingumo viceministras 34 metų šios politinės organizacijos narys G.Mozūraitis pagal išsilavinimą - taip pat teisininkas, Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Bioteisės katedros doktorantas. Ne vienus metus dirbęs Vilniaus universiteto onkologijos institute, 2006 metais jis pasuko į advokatūrą. Pastaruoju metu G.Mozūraitis dirbo Vilniaus 3-iojoje advokatų kontoroje.

Kaip DP narys, advokatas dalyvavo ir praėjusį rudenį vykusiuose Seimo rinkimuose. Iš pajūrio kilęs "darbietis", parlamentaro mandato siekęs Kretingos rinkimų apygardoje, prieš kiek daugiau nei metus net tapo šio rajono Darbo partijos skyriaus nariu.

"Atvirai pasakius, mūsų skyriuje neatsirado norinčiųjų eiti į Seimą, - LŽ pasakojo buvęs DP Kretingos skyriaus pirmininkas Algimantas Šoblinskas. - Vilnius pasiūlė kandidatą - G.Mozūraitį. Jis tapo ir skyriaus tarybos nariu. Nuo tada jis ir mus, ir rajono gyventojus nemokamai konsultuodavo įvairiais teisiniais klausimais - žmonės buvo patenkinti, ir skyriui naudos davė. Įspūdį apie jį susidarėme kaip apie šiltą, malonų žmogų."

Rinkimus advokatas pralaimėjo, tačiau partija ir toliau pageidauja jį matyti didžiojoje politikoje: G.Mozūraitis pastaruoju metu buvo minimas kandidatu net į dviejų ministerijų - Švietimo ir mokslo arba Socialinės apsaugos ir darbo - vadovų postus.

"Būtent tokie žmonės kaip jis ir turėtų eiti į valdžią. Taip, G.Mozūraitis nelaimėjo rinkimų, bet kampanijos metu daug padėjo partijos skyriams teisės klausimais, pasirodė kaip komandos žmogus, ir posto tikrai nusipelno", - apie būsimąjį viceministrą kalbėjo Darbo partijos vicepirmininkė Virginija Baltraitienė.

Pasak jos, G.Mozūraitis partijai priklauso ne nuo jos įkūrimo: advokatas įstojo vėliau, be to, savo iniciatyva, o ne atvestas "darbiečių" lyderių. Netrukus jis buvo paskirtas partijos Etikos komisijos pirmininku.

"Nežinau, ar jį reikėjo įkalbinėti siūlant postą ministerijoje, bet galiu pasakyti, kad G.Mozūraitis - tikrai ne tas, kuris į jį veržtųsi lipdamas per kitų galvas", - tvirtino V.Baltraitienė.

Patirtis - pasienyje

Trečiuoju viceministru LSDP siūlomas 47 metų generolas S.Stripeika turi ilgą darbo vidaus reikalų sistemoje patirtį. Jo ligšiolinės karjeros valstybės tarnyboje viršūnė - 2005-aisiais tuometinio vidaus reikalų ministro "darbiečio" Jono Furmanavičiaus siūlymu užimtas VSAT vadovo postas. 39 metų pareigūnas, tada dar vidaus tarnybos pulkininkas, prieš tai ėjo VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės vado pareigas, o vidaus reikalų struktūroje buvo išdirbęs 12 metų.

Jauno vadovo darbo pradžia nebuvo itin sklandi. Vos po pusmečio S.Stripeikai teko teisintis dėl Nidos pasieniečių per 12 dienų pražiopsotų dviejų sienos pažeidėjų automobilių, o kai kurie parlamentarai tąkart prabilo apie VSAT vadovo keitimą. Pats pareigūnas, kaip ir jo pirmtakas poste Jurgis Jurgelis, tuo metu tvirtino, kad spaudimas trauktis gali būti susijęs su vykdoma pertvarka pasienio operatyvinėse tarnybose. Tiesa, S.Stripeika nekaltino kolegų pasieniečių.

"Galvoju apie kitą dalyką. Šiuo metu esame sustiprinę Rusijos sieną taip, kad kontrabanda, žinant jos ankstesnius mastus, galima sakyti, sustabdyta. Tačiau jie stovi anoje pusėje Nemuno ir laukia, kada pasitrauksime ar nusilpsime. Gal ta pusė labiau nori veikti prieš mus", - tuo metu kalbėjo pasieniečių vadas.

Nemalonumų VSAT vadovas neišvengė ir vėlesniais tarnybos metais. 2007-aisiais tuometinis vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys skyrė jam pastabą už surengtą pramogą buvusiam Vidaus reikalų ministerijos vadovui J.Furmanavičiui - paskraidinimą tarnybiniu sraigtasparniu.

Po dvejų metų kilus triukšmui, kad generolo laipsnį jau užsitarnavęs S.Stripeika paskelbtos griežto taupymo kampanijos metu tarnybiniu automobiliu vėžina žmoną ir dukrą, Vidaus reikalų ministerija tarnybinio patikrinimo išvadose konstatavo: VSAT vadas nekaltas, nes tai - tik vienetinis atvejis. Tiesa, pats S.Stripeika tuo metu pripažino, kad toks jo poelgis VSAT nepuošia.

"Sprendimą skirti S.Stripeiką viceministru tik sveikinu. Ir galiu pasakyti kodėl - jeigu ne jis, Lietuva nebūtų spėjusi tapti Šengeno zonos nare, - LŽ sakė buvęs vidaus reikalų ministras J.Furmanavičius. - Procesas buvo uždelstas, terminai spaudė, ir S.Stripeika, tuo metu tapęs VSAT vadu, greitai pajudino ledą. Su pareigomis Teisingumo ministerijoje, esu tikras, jis taip pat susitvarkys."

Teisingumo viceministras Paulius Griciūnas

1995 m. - Vilniaus universiteto Teisės fakultetas.

1996-1997 m. - Oslo (Norvegija) universitetas, tarptautinės teisės studijos.

1997-2002 m. - Žemės ūkio ministerijos Nacionalinės teisės harmonizavimo su ES teise skyrius, vyriausiasis specialistas, Žemės ir maisto ūkio integracijos į ES departamento direktoriaus pavaduotojas.

2002-2003 m. - Seimo kanceliarijos Teisės departamento ES teisės grupė, vyriausiasis specialistas.

2003 m. - prezidento patarėjas teisės klausimais.

2004-2006 m. - Seimo kanceliarijos Teisės departamento Valstybinės teisės grupė, specialistas.

2006-2008 m. - Seimo Audito komiteto biuro vedėjas.

2008-2011 m. - Teisingumo ministerijos valstybės sekretorius.

2011-2012 m. - Teisingumo ministerijos Strateginio valdymo departamento direktorius.

Nuo 2012 m. - Tarptautinės teisės departamento direktoriaus pavaduotojas.

Teisingumo viceministras Giedrius Mozūraitis

Giedrius Mozūraitis /VRK nuotrauka

2001 m. - Lietuvos teisės universitetas (dabar - Mykolo Romerio universitetas), teisės magistras.

Nuo 2009 m. - Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Bioteisės katedros doktorantas.

2001-2002 m. - Lietuvos onkologijos centro (dabar - Vilniaus universiteto Onkologijos institutas) Personalo reikalų ir kanceliarijos skyriaus viršininkas.

2002-2003 m. - Lietuvos onkologijos centro direktoriaus pavaduotojas juridiniais ir personalo klausimais.

2003-2004 m. - Santariškių medicinos įstaigų asociacijos administracijos vadovas.

2003-2006 m. - Vilniaus universiteto Onkologijos instituto direktoriaus patarėjas juridiniais ir personalo klausimais.

2006 m. įrašytas į praktikuojančių advokatų sąrašą ir iki šiol verčiasi advokato profesine veikla.

2011-2012 m. - Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Civilinės ir komercinės teisės katedros lektorius.

Kandidatas į teisingumo viceministrus Saulius Stripeika

Saulius Stripeika

1995 m. - Lietuvos kūno kultūros institutas.

2005 m. - Mykolo Romerio universitetas, teisės magistras.

1993-1995 m. - Akmenės rajono policijos komisariato Kriminalinės paieškos poskyrio jaunesnysis inspektorius.

1995 m. - Pasienio policijos departamento Šiaulių pasienio policijos rinktinės Skuodo užkardos Būtingės pasienio policijos kontrolės punkto vyresnysis inspektorius.

1995-1997 m. - Pasienio policijos departamento Šiaulių pasienio policijos rinktinės Laukžemės užkardos vadas, komisaras inspektorius.

1997 m. - Pasienio policijos departamento Pakrančių apsaugos rinktinės Palangos oro uosto pasienio kontrolės punkto viršininkas.

1997-1998 m. - Pasienio policijos departamento Šiaulių pasienio policijos rinktinės vado pavaduotojas.

1998-2003 m. - VSAT Šiaulių rinktinės vadas.

2003-2005 m. - VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės vadas.

2005-2010 m. - VSAT vadas.

2010-2011 m. - vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio patarėjas.

Nuo 2011 m. - UAB "Budrusis sakalas" Klaipėdos regiono padalinio vadovas.

DALINTIS
ŽYMĖS
_
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaKomentaraiKonkursaiReklama
Kultūra ir žmonėsLietuvaMokslas ir ITPasaulisReklaminiai priedai
Rinkimų maratonasSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
Trasa#AUGULIETUVOJE#LEGENDOS#SIGNATARŲDNRPrivatumo politika
#ŠIMTMEČIOINOVACIJOSKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"