Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas
LIETUVA

Darbo partijos pirmininku tapo V. Mazuronis 

2015 gegužės 30 d. 15:02
Valentinas Mazuronis.
Valentinas Mazuronis.
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotraukos

Valdančiosios Darbo partijos pirmininku sekmadienį Kėdainiuose išrinktas europarlamentaras, buvęs „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis.

Dėl šio posto politikas varžėsi su Seimo nariu Artūru Paulausku.

Už V.Mazuronį per slaptą balsavimą buvo 613 suvažiavimo delegatų, už A.Paulauską - 264. Išduoti buvo 899 biuleteniai.

Naujasis pirmininkas pirmiausia sakė norįs sukurti stiprią komandą.

„Antra, (turime) suaktyvinti darbą toje pozicijoje, kur deleguoti mūsų ministrai, išrinkti žmonės. Reikia paruošti rimtą, ant žemės stovinčių žmonių, suprantančių paprastų žmonių viltis ir norus, programą“, - po rinkimų žurnalistams sakė V.Mazuronis.

Jis sakė kol kas neketinąs atsisakyti europarlamentaro mandato.

„Iki Seimo rinkimų aš dirbsiu ir Europos Parlamente, ir Lietuvoje. Jeigu rinkėjai pasitikės mūsų komanda, jeigu norės turėti kad ir tokį patį aplinkos ministrą, tai yra balsuos už mus, aš grįšiu“, - teigė naujasis „darbiečių“ lyderis.

Paklaustas, ką mano apie anksčiau Darbo partijos garbės pirmininko Viktoro Uspaskicho minėtą galimą jungimąsi su „Tvarka ir teisingumu“, V.Mazuronis tvirtino, kad partijų jungimo nebus.

„Partijų susijungimo, manau, nebus, bet partijos jėgos, rinkėjai susitelksime“, - sakė jis.

Kalbėdamas apie šiuo metu Apeliaciniame teisme nagrinėjamą Darbo partijos „juodosios buhalterijos“ bylą, V.Mazuronis ragino atskirti politinius ir teisinius procesus.

„Atskirkime teisinius procesus, kurie vyksta. Darbo partijos byla šiuo metu yra teisme. Nepolitizuokime nei mes, nei jūs, ir atskirkime politinius procesus. Brėžiame brūkšnį ir einame politiškai į rinkimus, teisminiai procesai turi išsispręsti teisiniu keliu“, - sakė naujasis partijos lyderis.

Kandidatais į partijos pirmininkus iš anksto taip pat buvo iškelti, tačiau suvažiavimo metu kandidatavimo atsisakė socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, paskirta švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė, Seimo nariai Saulius Bucevičius, Valentinas Bukauskas, Kęstutis Daukšys, Vytautas Gapšys, Vydas Gedvilas, Mečislovas Zasčiurinskas, partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas, taip pat buvęs Seimo narys ir buvęs Vilniaus vicemeras Jonas Pinskus bei jo žmona Živilė Pinskuvienė.

Nemaža dalis šių politikų rinkimuose parėmė V.Mazuronį.

Nuo kovo laikinuoju Darbo partijos pirmininku buvo parlamentaras Valentinas Bukauskas. Jis pakeitė dėl partijai nesėkmingų savivaldos rinkimų iš posto atsistatydinusią Seimo pirmininkę Loretą Graužinienę.

61-erių V.Mazuronis buvo ilgametis Seimo narys, buvęs aplinkos ministras. 2014 metais jis išrinktas į Europos Parlamentą, ten priklauso Liberalų ir demokratų aljanso už Europą (ALDE) frakcijai.

Darbo partijos suvažiavimo darbotvarkėje numatoma patvirtinti V.Mazuronio pavaduotojus.

„Tvarką ir teisingumą“ V.Mazuronis dėl nesutapusio požiūrio su partijos vadovybe paliko šių metų vasarį.

Darbo partija įkurta 2003 metų spalį. Šiuo metu Seime ji turi 29 atstovus.

Tarp pavaduotojų nėra L. Graužinienės

Naujojo Darbo partijos pirmininko Valentino Mazuronio komandoje dirbs 12 pavaduotojų.

Darbo partijos suvažiavimas šeštadienį patvirtino V.Mazuronio į pavaduotojus pateiktus kandidatus, tarp jų nėra Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės.

V.Mazuronio pirmuoju pavaduotoju tapo Seimo narys Vytautas Gapšys. Pavaduotojais patvirtinti žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, Seimo nariai Valentinas Bukauskas, Kęstutis Daukšys, Vydas Gedvilas, Viktoras Fiodorovas, Artūras Paulauskas, Valdas Skarbalius, Darius Ulickas, teisingumo viceministras Giedrius Mozūraitis, Seimo pirmininkės patarėja Monika Kačinskaitė-Urbonienė, ekspremjeras Gediminas Vagnorius.

„Tai bus komanda, kurioje yra ir naujų veidų, ir žmonių, turinčių patyrimą“, - partiečiams sakė V.Mazuronis.

Jam įvardijus kandidatų į pavaduotojus pavardes, Darbo partijos garbės narys Stepanas Karablikovas pasipiktino, kad daug jų yra iš Kėdainių. Kėdainiuose gyvena ir partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas.

„Ar visi Kėdainiai atėjo į pavaduotojus, ar už borto dar liko?“ - klausė ilgametis „darbietis“.

„Liko, liko“, - jam atsakė V.Uspaskichas.

Suvažiavimo metu taip pat performuota Darbo partijos Pirmininkų taryba. Ją turėtų sudaryti garbės pirmininkas, partijos pirmininko, prezidento, Seimo pirmininko ir ministro pirmininko pareigas ėję „darbiečiai“. Ši taryba prižiūrės, kaip vykdomas partijos statutas, programos. Jai vadovaus garbės pirmininkas, šį titulą kol kas turi vienintelis V.Uspaskichas.

Partijos reitingų nepakels

Buvusio „tvarkiečio“ europarlamentaro Valentino Mazuronio išrinkimas Darbo partijos pirmininku vargiai padidins šios partijos populiarumą, BNS sako politologas.

„Skeptiškai vertinčiau galimybę, kad iš karto Darbo partija pasidarys populiaresnė. Retai taip būna, kad populiarus politikas pereina iš vienos partijos į kitą ir tos partijos reitingai išauga į viršų (...). Nemanau, kad čia bus koks nors veiksmas, kuris įtikins rinkėjus, kad čia kažkokie pokyčiai vertingi“, - šeštadienį teigė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) politologas Mažvydas Jastramskis.

„Atėjo Mazuronis, o kas toliau? Ar Darbo partija savo programą keičia? Ar atsisako kokių nors savo nuostatų, reikalavimų, kažkaip kitaip juos įgyvendins būdama valdžioje? Nelabai kas kalbama. Nemanau, kad šis veiksmas labai kokybiškai ar kiekybiškai jiems padės“, - tikino politikos ekspertas.

Anot jo, kelia abejonių ir šio politiko savarankiškumas. V.Mazuroniui kaip ir kitiems buvusiems Darbo partijos pirmininkams yra grėsmė būti priklausomam nuo šios politinės jėgos įkūrėjo, garbės pirmininko Viktoro Uspaskicho.

„Manau, kol Uspaskichas norės daryti įtaką Darbo partijoje, tol jis bus kaip pusiau šešėlinis kardinolas. Pusiau dėl to, kad matome, jog tą įtaką daro. Dabar Mazuronis yra tarsi savarankiškas (...), bet šiuo atveju jis yra Viktoro Uspaskicho politinis skolininkas. Jis atėjo į partiją ir tapo vadovu, jokioje kitoje partijoje net nebūtų galėjęs kandidatuoti į pirmininkus. Manau, kad Uspaskichas tikrai galės privačioje aplinkoje subtiliai priminti, kad jeigu ne aš, tai nebūtum galėjęs būti partijos pirmininku Lietuvoje“, - BNS sakė M.Jastramskis.

V. Uspaskichas kritikavo „darbiečių“ parlamentarus

Darbo partijos garbės pirmininkas Viktoras Uspaskichas per suvažiavimą Kėdainiuose kritikavo parlamente dirbančius „darbiečius“, kad šie neapgina partijos programos nuostatų Seime. Už tai jiems gresia žema vieta rinkimų sąraše.

Daugiausia priekaištų V.Uspaskichas pažėrė dėl gegužės 5 dienos balsavimo Seime dėl minimalios mėnesio algos (MMA). Pagal šį projektą, MMA šalyje turėtų sudaryti 60 proc. vidutinio šalies atlyginimo. Dabar tai būtų apie 426 eurai.

„Štai, gerbiamieji, paėmiau frakcijos Seime balsavimą. Gėda pasakyti (...). Iš 29 (Darbo partijos frakcijos narių) tuo metu palaikė aiškiai ir suprantamai tik septyni mūsų nariai. Kas tai yra? Dėl ko mes kabinome tuos plakatus po visą Lietuvą?“ - piktinosi V.Uspaskichas.

Per buvusią Seimo rinkimų kampaniją „darbiečiai“ žadėjo siekti, kad MMA būtų 1509 litai (437 eurai).

„Ateis 2016 metų rinkimai, kada sudarinėsime rinkimų į Seimą sąrašą, ir tie Seimo nariai, kurie balsuojant taip „palaiko“ savo programines nuostatas, tiksliau nepalaiko, sabotuoja jas, neturės atsirasti pirmame dvidešimtuke. Mažiausia“, - pareiškė V.Uspaskichas.

Jis paragino Darbo partijos frakcijos seniūną Seime Kęstutį Daukšį griežčiau kontroliuoti Seimo narių balsavimą.

„Šitoj vietoj aš principingai visą laiką atkreipsiu dėmesį į tokius „pravalus“, kurie vyksta Seime. Jeigu vyksta toks esminis klausimas dėl esminių mūsų Darbo partijos programinių nuostatų, vienintelė priežastis nedalyvauti yra mirtis. Jeigu guli ligoninėje mirties palatoje nenumiręs, tada turi būti atvežtas ir balsuoti. Nėra kitų priežasčių nebalsuoti, nedalyvauti, komandiruotės, visa kita turi būti atšaukta“, - kalbėjo faktinis partijos vadovas.

Jis paragino Seimo narius iki rudens užregistruoti teisės aktų projektus, kuriais būtų įgyvendinami partijos rinkimų programos pažadai.

„Pasistenkite perbalsuoti šitą (dėl MMA - BNS), nes mes prieš rinkimus važiuosime per visą Lietuvą, darysime skaidrę ir ten matysis, kad Darbo partija nebalsavo. Ir kur jus rinks?“ - retoriškai klausė V.Uspaskichas.

Jis taip pat kritikavo neįvardyto skyriaus pirmininką, kuris savivaldos rinkimams agitaciniame plakate nusifotografavo su konkurentu.

„Turi būti demokratija, bet ne „bardakas“, - sakė V.Uspaskichas.

Jis taip pat pristatė partijos skyriaus pirmininkų apklausos rezultatus, ko trūksta partijai. Sulaukta atsakymų, kad stinga populiaraus lyderio, partinės drausmės, viešųjų ryšių specialistų, vieningo Seimo frakcijos ir ministrų darbo, komandinio darbo.

Užsimena apie jungimąsi su „tvarkiečiais“

V. Uspaskichas per suvažiavimą užsiminė apie galimą jungimąsi su „Tvarka ir teisingumu“, sakydamas, kad susijungimas „prasideda“.

„Gerbiamieji, prasideda jungimasis po truputėlį. Prasideda, einasi. (...) Petrai, mes lauksime ir tavęs, tu man patinki“, - šeštadienį sakė V.Uspaskichas, kreipdamasis „tvarkietį“ Petrą Gražulį, atvykusį pasveikinti „darbiečių“.

Politiko teigimu, Darbo partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“ yra giminingos. Pasak V.Uspaskicho, „tvarkiečių“ rinkėjai yra giminingi „darbiečių“ elektoratui.

„Tikrai neverta jų (rinkėjų) draskyti, juos reikia apjungti“, - sakė europarlamentaras.

„Mums reikalingas šitas elektoratas, mums reikalingas atsinaujinimas, mums reikia papildomų žmonių, mums reikia daug didesnio palaikymo ir visa kita“, - pridūrė jis.

Darbo partija bei „Tvarka ir teisingumas“ derėtis dėl jungimosi buvo pradėję 2013 metais. Tačiau nesusitarus, kas turėtų vadovauti susijungusiai organizacijai, konsultacijos nutrūko.

Abi šios partijos dabar priklauso valdančiajai centro kairės koalicijai.

Reklama
DALINTIS
ŽYMĖS
_
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaKomentaraiKonkursaiReklama
Kultūra ir žmonėsLietuvaMokslas ir ITPasaulisReklaminiai priedai
Rinkimų maratonasSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2019 UAB "Lietuvos žinios."
Privatumo politika