Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas
KULTŪRA IR ŽMONĖS

Skelbiami „Auksinių scenos kryžių“ nominantai 

2019 kovo 12 d. 14:01
lrkm.lrv.lt nuotr.

Kovo 29 d. Valstybinio Šiaulių dramos teatro scenoje bus įteikta 17 Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijų: 16 atminimo ženklų „Auksiniai scenos kryžiai“ ir Boriso Dauguviečio auskaras.

Apdovanoti 2018 metų Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijomis buvo pateiktas rekordinis pasiūlymų skaičius – 104. Juos vertino kultūros ministro įsakymu sudaryta komisija: Margarita Alper, Goda Dapšytė, Lina Klusaitė, Rasa Murauskaitė, Martynas Petrikas, Jūratė Račinskatė, Ingrida Ragelskienė, Helmutas Šabasevičius ir Remigijus Vilkaitis.

Kultūros ministerijos ekspertų komisija skelbia nominantus (išskyrus Padėkos premijos ir Boriso Dauguviečio auskaro, kurių laureatai bus paskelbti renginio metu kovo 29 d.) 2018 metais sukurtų profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti:

Režisierius

Oskaras Koršunovas (už spektaklio „Rusiškas romanas“ režisūrą, Lietuvos rusų dramos teatras)

Eimuntas Nekrošius (už spektaklio „Kalės vaikai“ režisūrą, Klaipėdos dramos teatras)

Elmārs Seņkovs (už spektaklio „Mama Drąsa“ režisūrą, Klaipėdos dramos teatras)

Dramos aktorė (pagrindinis vaidmuo)

Karolina Kontenytė (už Lotės vaidmenį spektaklyje „Kalės vaikai“, Klaipėdos dramos teatras)

Gabrielė Ladygaitė (už Mari vaidmenį spektaklyje „Mari Kardona“, Kauno miesto kamerinis teatras)

Nelė Savičenko (už Sofjos Tolstajos vaidmenį spektaklyje „Rusiškas romanas“, Lietuvos rusų dramos teatras)

Dramos aktorė (nepagrindinis vaidmuo)

Jovita Jankelaitytė (už Chajos vaidmenį spektaklyje „Getas“, Nacionalinis Kauno dramos teatras)

Viktorija Kuodytė (už vaidmenį spektaklyje „Autonomija“, Valstybinis jaunimo teatras)

Regina Šaltenytė (už Marijos vaidmenį spektaklyje „Kalės vaikai“, Klaipėdos dramos teatras)

Dramos aktorius (pagrindinis vaidmuo)

Valentinas Masalskis (už tėvo vaidmenį spektaklyje „Autonomija“ ir Marko Rotko vaidmenį spektaklyje „Raudona“, Valstybinis jaunimo teatras)

Darius Meškauskas (už Mamos Drąsos vaidmenį spektaklyje „Mama Drąsa“, Klaipėdos dramos teatras)

Valentinas Novopolskis (už vaidmenis spektakliuose „Y: Alisa“, Oskaro Koršunovo teatras, ir „Rusiškas romanas“, Lietuvos rusų dramos teatras)

Dramos aktorius (nepagrindinis vaidmuo)

Severinas Norgaila (už vaidmenis spektaklyje „The Perfect Match, arba Su Naujais metais, Ionesco!“, Valstybinis Šiaulių dramos teatras)

Rytis Saladžius (už vaidmenį šokio spektaklyje „Durys“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Mantas Zemleckas (už Kitelio vaidmenį spektaklyje „Getas“ ir vyro vaidmenį spektaklyje „Keturi“, Nacionalinis Kauno dramos teatras)

Scenografas

Marius Nekrošius, Nadežda Gultiajeva (už scenografiją ir kostiumus spektaklyje „Kalės vaikai“, Klaipėdos dramos teatras)

Goda Palekaitė (už scenografiją spektakliams „The Perfect Match, arba Su Naujais metais, Ionesco!“, Valstybinis Šiaulių dramos teatras, ir „Durys“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Reinis Suhanovs (už spektaklio „Mama Drąsa“ scenografiją, Klaipėdos dramos teatras)

Kompozitorius

Sven Helbig (už muziką šokio ir muzikos spektakliui „Mano Piteris Penas“, Šeiko šokio teatras)

Antanas Jasenka (už muziką šokio spektakliui „Sprendimas“, Kauno šokio teatras „Aura“, ir spektakliui „Rusiškas romanas“, Lietuvos rusų dramos teatras)

Anatolijus Šenderovas (už muziką spektakliui „Getas“, Nacionalinis Kauno dramos teatras)

Šviesų dailininkas / vaizdo projekcijų kūrėjas

Eugenijus Sabaliauskas (už šviesų dizainą spektakliams „Rusiškas romanas“, Rusų dramos teatras, ir „Aklieji“, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras)

Rimas Sakalauskas (už vaizdo projekcijas spektakliui „Mama Drąsa“, Klaipėdos dramos teatras)

Vilius Vilutis (už šviesų dizainą spektaklyje „Durys“, Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Opera / operetė / miuziklas

Kamerinės operos „α“ („Alfa“) kūrybinė grupė

Aistė Pilibavičiūtė (už Iljos vaidmenį operoje „Idomenėjas“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Mindaugas Rojus (už Herkaus Manto vaidmenį operoje „Prūsai“, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)

Choreografas

Birutė Letukaitė (už šokio spektaklio „Sprendimas“ choreografiją, Kauno šokio teatras „Aura“)

Alban Richard, Agnija Šeiko (už šiuolaikinio šokio spektaklio „Pareiškiu-Brandir“ choreografiją, Šeiko šokio teatras)

Jo Strømgren (už spektaklio „Durys“ choreografiją, Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Baleto artistas / šokio atlikėjas

Mantas Daraškevičius (už Birbanto vaidmenį balete „Korsaras“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, ir Zorbos vaidmenį balete „Graikas Zorba“, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)

Jonas Laucius (už Lankadamo vaidmenį balete „Korsaras“, Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras, ir už Džono vaidmenį balete „Graikas Zorba“, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras)

Vilma Pitrinaitė, Mantas Stabačinskas ir Darius Algis Stankevičius (už šokio spektaklio „Somaholidays“ atlikimą)

Nacionalinė dramaturgija

Agnius Jankevičius (už spektaklio „Mari Kardona“ dramaturgiją, Kauno miesto kamerinis teatras)

Aleksandr Špilevoj (už spektaklio „Bagadelnia“ dramaturgiją, Valstybinis Šiaulių dramos teatras)

Spektaklio „Y: Alisa“ kūrybinė grupė (Oskaro Koršunovo teatras)

Debiutas / Jaunasis menininkas

Gildas Aleksa (už spektaklių „Otelas“ ir „Zygfridas“ režisūrą, Teatronas, Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras)

Anra Kavaliauskaitė (už socialinį tyrimą ir monospektaklio „SEEN“ sukūrimą, Alytaus miesto teatras)

Antanas Obcarskas (už spektaklio „Voicekas“ režisūrą, Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Teatras vaikams ir jaunimui

Eglė Kižaitė (už spektaklius vaikams „Būtybės“, „OP!“, „Vėjai švilpia apie draugystę“ ir „Vėjai švilpia apie mažus atradimus“)

Spektaklio „Riešutų duona“ kūrybinė grupė („Keistuolių teatras“)

Agnija Šeiko (už šokio ir muzikos spektaklį „Mano Piteris Penas“, Šeiko šokio teatras)

Lėlių ir objektų teatras

Spektaklio „Doriano Grėjaus portretas“ kūrybinė grupė (Vilniaus teatras „Lėlė“)

Spektaklio „Sibiro haiku“ kūrybinė grupė („Stalo teatras“)

Spektaklio „Užburtas kalnas“ kūrybinė grupė (Kauno valstybinis lėlių teatras).

Reklama
DALINTIS
ŽYMĖS
_
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaKomentaraiKonkursaiReklama
Kultūra ir žmonėsLietuvaMokslas ir ITPasaulisReklaminiai priedai
Rinkimų maratonasSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2019 UAB "Lietuvos žinios."
Privatumo politika