Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas
EKONOMIKA

Vienoje didžiausių verslo organizacijų artėja permainos 

2018 balandžio 6 d. 06:00
Per pastaruosius ketverius metus faktinis rūmų narių skaičius padidėjo beveik 30 procentų. /
Per pastaruosius ketverius metus faktinis rūmų narių skaičius padidėjo beveik 30 procentų. /
VPPAR nuotraukos

Vilniaus, Alytaus, Ukmergės ir kitų Lietuvos regionų skirtingų verslo sektorių įmones vienijančioje organizacijoje numatomos permainos. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, kurių veikla pastaraisiais metais vis labiau jaučiama tiek verslo bendruomenėje, tiek sprendimų priėmėjų kabinetuose, balandžio 17 dieną vyks naujų organizacijos vadovų rinkimai.

Dabartinio rūmų prezidento Sigito Leonavičiaus žodžiais, organizacijos, kuri per pastaruosius ketverius metus smarkiai išaugo, tapo prestižinė, finansiškai stipri, naudinga verslui ir valstybei, laukia kokybinis veiklos šuolis.

2014-aisiais Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentu ketverių metų kadencijai buvo išrinktas Sigitas Leonavičius.
2014-aisiais Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentu ketverių metų kadencijai buvo išrinktas Sigitas Leonavičius.

2014-aisiais Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų (VPPAR) prezidentu ketverių metų kadencijai buvo išrinktas ilgametis jų narys, UAB „Traidenis“ valdybos pirmininkas Sigitas Leonavičius. Verslininkas neslepia, kad sieks pasitikrinti, kaip organizacijos nariai vertina pastaraisiais metai aiškiai matomą jos progresą, ir sieks antros kadencijos. „Rūmai per ketverius metus tapo matoma, girdima, žinoma organizacija. Ji tvirtai atstovauja savo narių interesams. Ši rūmų taryba ir administracija aukštai pakėlė organizacijos progreso kartelę. Todėl sieksiu su išrinktais naujais tarybos nariais įgyvendinti tą kokybinį veiklos šuolį, kuriam rūmai jau yra pasirengę“, – pažymi S. Leonavičius. Ir priduria, kad VPPAR tikslas – būti lyderiaujančia verslo organizacija Lietuvoje.

Pasak S. Leonavičiaus, vėl siekti VPPAR prezidento posto jį paskatino pavykęs siekių, išgrynintų per strategines sesijas, įgyvendinimas, teigiami organizacijos narių vertinimai ir kolegų siūlymai tęsti veiklą, kuri duoda naudos nariams, partneriams ir kitam šalies verslui. „Prekybos, pramonės ir amatų rūmai yra vienintelė skirtingas verslo šakas vienijanti organizacija. Ji veikia pagal atskirą įstatymą ir teikia paslaugas verslui, vykdo valstybės deleguotas funkcijas. Privalome būti aktyvūs tiek verslo, tiek valstybės partneriai, todėl sieksime dar labiau stiprinti dialogą su valdžia“, – tikina S. Leonavičius.

Organizaciją stiprina tarptautiškumas

Remiantis rūmų pateikiama informacija, šiandien šios organizacijos nariai yra daugiau kaip 500 įmonių ir privačių verslininkų bei mokymo įstaigų iš įvairių šalies regionų. Per ketverius metus faktinis jų skaičius padidėjo beveik 30 proc. ir pasiekė rekordinį lygį.

„Kad pagausėjo organizacijos narių, be abejo, turėjo įtakos mano pasiūlyto ir šios kadencijos tarybos paskirto naujo generalinio direktoriaus dr. Almanto Danilevičiaus veikla. Vadovas ir jo suburta komanda didino rūmų žinomumą, daug dėmesio skyrė tarptautinėms misijoms ir iš esmės rūmų naujovei – projektinei veiklai, kuri organizacijoje iki tol buvo vykdoma tik fragmentiškai. Administracija jos aktyviai ėmėsi pastaraisiais metais, o naudą jau pajuto per 150 rūmų narių“, – tvirtina S. Leonavičius.

Iš viso rūmai vien 2016–2017 metais vykdė 10 nacionalinių ir tarptautinių projektų, kurių bendras biudžetas – beveik 2,2 mln. eurų. Tarp įgyvendinamų projektų – „Gamybos procesų efektyvinimo kompetencijos“, „Gamybos technologijų gilinimo kompetencijos“, „Mados ir dizaino klasterio eksporto plėtra“ ir kt.

GOOGLE rekomenduojaStraipsnio tęsinys – žemiau

„Didžiuojamės būdami Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariais. Esame aktyvūs Lietuvos verslo bendruomenės dalyviai, besimokantys, tobulėjantys ir besidalijantys sukaupta patirtimi su kitais rūmų nariais. Narystė rūmuose įmonei „Comfort Heat“ suteikė daugiau galimybių plėsti eksportą, sudarė palankias sąlygas mokyti darbuotojus, kurti inovatyvius sprendimus glaudžiai bendradarbiaujant su kitomis verslo bendrovėmis, stiprinti įmonės konkurencingumą, verslo plėtrą. Pastaraisiais metais rūmai įgijo šiuolaikiškos vadybos ir žmogiškosios patirties, pritraukė didelį būrį naujų narių, ambicingų, sparčiai augančių įmonių, įtraukė jų vadovus į aktyvią verslo bendruomenės veiklą per nuolatinį kompetencijos tobulinimą ir mokymąsi. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai tapo viena stipriausių ir pažangiausių organizacijų Lietuvos verslo bendruomenėje. Ji turi ambicingų, užsibrėžtų tikslų siekiančių lyderių ir didelės kompetencijos komandą“, – sako UAB „Comfort Heat“ generalinė direktorė dr. Vyda Mozūriūnienė.

Vilniaus universiteto Verslo mokyklos vadovė dr. Birutė Miškinienė, kuri yra ir VPPAR viceprezidentė, neabejoja, kad bet kuri verslo įmonė ar privatus verslininkas rūmuose gali rasti naudos. „Vilniaus universiteto Verslo mokykla kartu su rūmais organizuoja trumpus MBA mokymus, per kuriuos Verslo mokyklos ekspertai padeda vadovams įgyti žinių, reikalingų sėkmingam verslui plėtoti, dalijasi praktine patirtimi. Be to, kaip pastebėjome, didelę naudą teikia ir pačių dalyvių dalijimasis savo verslo patirtimi. Siūlydami mokymų turinį stengiamės prisitaikyti prie kiekvieno poreikių. Rūmų nariams šie mokymai dažniausiai siūlomi išskirtinėmis sąlygomis“, – aiškina dr. B. Miškinienė.

VPPAR generalinis direktorius dr. Almantas Danilevičius.
VPPAR generalinis direktorius dr. Almantas Danilevičius.

Išskirtinis dėmesys – naujų rinkų paieškai

Pasak organizacijos vadovo S. Leonavičiaus, naujų eksporto rinkų ir verslo partnerių paieška tapo įprastine rūmų veikla. Juose kasmet apsilanko užsienio šalių verslininkų, diplomatų, tarptautinių organizacijų delegacijų. Svečiai dalyvauja verslo pusryčiuose, susitinka su kolegomis ne vien iš ES rinkų. Įgyvendinamų projektų dalyviai gali pasinaudoti galimybe išvykti į verslo misijas JAV, Japonijoje, Kanadoje ir kitose valstybėse.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai tapo viena stipriausių ir pažangiausių organizacijų Lietuvos verslo bendruomenėje. Ji turi ambicingų, užsibrėžtų tikslų siekiančių lyderių ir didelės kompetencijos komandą.

Rūmų specialistai padeda įmonėms lengviau pasirengti tarptautinėms parodoms ar kontaktų mugėms. Balandžio mėnesį numatytos įvažiuojamosios Taivano ir Vengrijos misijos, ruošiamasi Lietuvos verslininkų misijai į Maroką.

VPPAR palaiko itin glaudžius santykius su Ukrainos, kurios rinka vis labiau vilioja Vakarų investuotojus, verslininkų asociacija. „Vilniaus prekybos pramonės ir amatų rūmai aktyviai bendradarbiauja su Ukrainos verslininkų ir pramonininkų sąjunga. Palaikome nuolatinį ryšį su jos vadovais, padedame šalių verslininkams rasti partnerius ir pradėti naują verslą“, – pabrėžia rūmų prezidentas S. Leonavičius, kuris 2017 metais buvo perrinktas Lietuvos ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo su Ukrainos respublika verslo tarybos pirmininku.

Rūmų tarptautiškumą demonstruoja ir šiemet įkurta Lietuvos-Rumunijos verslo bendradarbiavimo taryba. Jos vadove išrinkta rūmų viceprezidentė ir Rumunijos garbės konsulė Laura Kovaliovaitė.

Vilniaus universiteto Verslo mokyklos vadovė, VPPAR viceprezidentė dr. Birutė Miškinienė.
Vilniaus universiteto Verslo mokyklos vadovė, VPPAR viceprezidentė dr. Birutė Miškinienė.

„Tarptautinė veikla, dėmesys naujoms rinkoms užkoduotas Lietuvos Respublikos prekybos, pramonės ir amatų rūmų įstatyme. Jame aiškiai įvardyta, jog ši organizacija rūpinasi užsienio prekybos skatinimu. Nenuostabu, kad per ketverius metus rūmų nariai dalyvavo daugiau kaip 30 verslo misijų, forumų, konferencijų, tarptautinių parodų Lietuvoje ir užsienyje“, – vardija rūmų viceprezidentė L. Kovaliovaitė.

UAB „Oda Lt“ įkūrėja ir direktorė Irena Jokšienė pažymi, kad VPPAR smarkiai prisidėjo prie jos įmonės eksporto strategijos vykdymo. „Padedami rūmų važiavome į verslo misijas, dalyvavome jų organizuotuose susitikimuose su kitų šalių atstovais. Turėjome labai naudingą parodą Varšuvoje, Lenkijoje, ten sėkmingai pasirašėme bendradarbiavimo sutartį su naujais atstovais. Kai įmonė maža, įvairi partnerystė ir bendradarbiavimas padeda greičiau pasiekti užsibrėžtų tikslų. VPPAR padėjo rasti bendraminčių, užmegzti svarbių verslo kontaktų ir suteikė daug vertingų konsultacijų“, – pasakoja I. Jokšienė.

Valdžiai – šimtai pasiūlymų

Iš organizacijos nurodomos informacijos matyti, kad 2014–2017 metais VPPAR kartu su Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija įvairioms valstybės institucijoms pateikė beveik 200 pasiūlymų, komentarų, verslo nuomonių.

UAB „Oda Lt“ įkūrėja ir direktorė Irena Jokšienė.
UAB „Oda Lt“ įkūrėja ir direktorė Irena Jokšienė.

Savo narių poziciją verslo gerinimo ir kitais klausimais rūmai, bendradarbiaudami su Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija, pristatė Lietuvos Vyriausybei, ministerijoms, jų pavaldžioms institucijoms, Europos Sąjungos institucijoms, ambasadoms Lietuvoje ir kitoms organizacijoms.

„Nesame politiškai angažuota organizacija, kalbamės su visomis valdžiomis. Siekdami tinkamai atstovauti savo nariams, negalime būti palankesni vienai ar kitai partijai, kritikuoti tik vienos ar kitos politinės jėgos sprendimus. Tariamės su visais, kam svarbus verslo aplinkos gerinimas, tarptautinės prekybos apimties didinimas“, – akcentuoja S. Leonavičius.

Feisbuke – pirmi, o ne socialinėje erdvėje?

Balandžio 17 dieną numatomos organizacijos valdymo permainos dabartinio VPPAR prezidento negąsdina. Anot S. Leonavičiaus, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai yra kaip niekada tvirta organizacija, jos progreso kreivei į viršų duotas stiprus impulsas.

„Žinote, visai neseniai VPPAR buvo pripažinti populiariausia feisbuke organizacija, vienijančia skirtingą verslą. Tikiu, kad rūmai gali tokie tapti ir realiame gyvenime. Be abejo, viena komanda, turinti stiprų generalinį direktorių ir patirties plečiant organizaciją, tai padarytų greičiau, kita – galbūt lėčiau, tačiau iš esmės rūmai yra pasmerkti kiekybiniam ir kokybiniam šuoliui“, – konstatuoja jų prezidentas.

DALINTIS
ŽYMĖS
_
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaKomentaraiKonkursaiReklama
Kultūra ir žmonėsLietuvaMokslas ir ITPasaulisReklaminiai priedai
Rinkimų maratonasSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
Trasa#AUGULIETUVOJE#LEGENDOS#SIGNATARŲDNRPrivatumo politika
#ŠIMTMEČIOINOVACIJOSKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2018 UAB "Lietuvos žinios"