Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas
EKONOMIKA

Pagal gyvenimo kokybę – šalia Izraelio 

2019 vasario 18 d. 06:01
pixabay.com nuotrauka

Naujausiame pasaulio valstybių gyvenimo kokybės reitinge, į kurį pateko 71 šalis, Lietuva užima 29 vietą ir rikiuojasi tarp Izraelio ir Singapūro. Iš artimiausių kaimynų aukščiau už mus tik estai.

Sudarant gyvenimo kokybės indeksą, buvo atsižvelgiama į gyventojų perkamąją galią (kuo aukštesnis, tuo geresnis), aplinkos taršą (kuo žemesnis), nekilnojamojo turto įperkamumą (kuo žemesnis), gyvenimo kainą (kuo žemesnis), gyvenimo saugumo lygį (kuo aukštesnis), sveikatos apsaugos lygį (kuo aukštesnis), kelionėje užtrunkamą laiką (kuo žemesnis) ir klimato indeksą (kuo aukštesnis).

Pirmąsias vietas reitinge užima Europos valstybės – Danija, Šveicarija ir Suomija.

Sudarant gyvenimo kokybės indeksą, buvo atsižvelgiama ir į aplinkos taršą. / Romo Jurgaičio nuotrauka
Sudarant gyvenimo kokybės indeksą, buvo atsižvelgiama ir į aplinkos taršą. / Romo Jurgaičio nuotrauka

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje gyvenimo kokybės indeksas, skaičiuojamas pagal mažiau reikšmių apimančią metodiką. 2016 metais, kai buvo skaičiuojamas pastarąjį kartą, aukščiausias jis buvo Elektrėnų (61,46), Klaipėdos miesto (60,82), Kauno miesto (59,6) ir Vilniaus miesto (50,86) savivaldybėse.

Kai kurios į laimingiausių valstybių reitingą patekusios šalys

VietaValstybėGyvenimo kokybės indeksasPerkamoji galiaSaugumo lygisSveikatos apsaugaGyvenimo kainaNekilnojamojo turto įperkamumasKelionės trukmėAplinkos taršaKlimatas
1Danija198,57114,3975,7579,4181,386,9328,5122,1481,8
2Šveicarija195,93129,778,572,68121,169,6329,0522,0380,05
3Suomija194,01112,377,273,4972,827,9830,4111,9358,56
4Australija191,13122,8557,2476,3872,087,635,2923,9793,75
8Vokietija187,05116,265,4974,3267,629,0229,9128,0182,51
11Estija180,8875,9779,272,1251,019,3125,7518,1564,28
29Lietuva156,3660,3463,4967,5845,9111,1127,1530,8469,86
34Latvija149,1555,1663,2359,7149,239,3531,4534,9674,7
35Lenkija147,987069,9162,1539,1310,2732,1552,3876,02
37Baltarusija141,4744,6476,4758,0133,1214,2728,7840,9764,37

Šaltinis: Numbeo.com

Reklama
DALINTIS
ŽYMĖS
_
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaKomentaraiKonkursaiReklama
Kultūra ir žmonėsLietuvaMokslas ir ITPasaulisReklaminiai priedai
Rinkimų maratonasSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2019 UAB "Lietuvos žinios."
Privatumo politika