Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Jei pageidaujate, galite kontroliuoti ir/arba ištrinti slapukus. Išsamesnė informacija čia https://www.aboutcookies.org/ Jei ištrinsite slapukus, jums gali reikėti rankiniu būdu pakeisti kai kurias parinktis kaskart, kai lankysitės interneto svetainėje, o kai kurios paslaugos ir funkcijos gali neveikti.

Kultūra ir žmonėsGamta ir augintiniaiŠeima ir sveikataMokslas ir ITSportasŠvietimasTrasaĮdomybėsRinkimų maratonas
#ATEITIESLYDERIAI

Kornelija Žilionytė: „Būk geresnė, nei buvai vakar“ 

2018 sausio 10 d. 08:55
Kornelija Žilionytė / 
Kornelija Žilionytė / 
Asmeninio archyvo nuotrauka

Nuo 2014 m. atstovauju Lazdijų rajonui Lietuvos mokinių parlamente, 2015 m. pradėjau vadovauti gimnazijos šauliukų būriui. 2015 m. Europos jaunimo savaitės renginyje „Idėja+“ laimėjau 3-iąją vietą, 2015 m. eilėraščių konkurse „Čia istorija praėjo knygnešys“ – 2-ąją, o 2013 m. – 3-iąją vietą, 2014 m. Lietuvos šaulių sąjungos karininko Antano Juozapavičiaus 1-osios rinktinės šaudymo varžybose – 1-ąją vietą. Edukaciniame projekte „Rūpinamės 1863 m. sukilimo paveldu“ esu laimėjusi 3-iąją vietą, Lazdijų r. meniniame konkurse – 2-ąją vietą, esu tapusi Lazdijų r. projekto „Užaukite didesni už mus“ laureate. 

Gimiau 1998 m. gegužės 29 d. Veisiejuose, Lazdijų rajone. Turiu nuostabius ir visada palaikančius tėvus. Sunku būtų nusakyti, ką būčiau dariusi be jų paskatinimo, patarimo sunkiausiomis akimirkomis.

Mane žavi stipraus charakterio, savo tikslo siekiantys ir atkaklūs žmonės.

Mama dirba Veisiejų miesto bibliotekoje, puikiai bendrauja ir sutaria su žmonėmis, aktyviai įsitraukia į vietos bendruomenės veiklą. Tėtis dirba Veisiejų miškų urėdijoje, visada padeda ir palaiko mane ir mamą per įvairiausius renginius. Sesuo, baigusi viešojo administravimo studijas, įsikūrė Jungtinėje Karalystėje, ten gyvena ne vienerius metus, tęsia mokslus, dirba.

Mokausi Lazdijų rajono Veisiejų Sigito Gedos gimnazijoje. Mano mėgstamiausia pamoka mokykloje – geografija. Besimokydama geografijos išsikėliau sau tikslą: per visą gyvenimą aplankyti kuo daugiau pasaulio valstybių ir susipažinti su tų šalių kultūra ir papročiais. Domėtis geografija ir jos atšakomis mane paskatino ir tai, kad ne kartą laimėjau prizines vietas mokyklinėse ir rajoninėse olimpiadose.

Kelerius metus iš eilės dalyvavau Nacionaliniame moksleivių Česlovo Kudabos geografijos konkurse. Nuo 2014 m. atstovauju Lazdijų rajonui Lietuvos mokinių parlamente, 2015 m. spalio mėnesį tapau Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos mokinių prezidente ir mokinių tarybos pirmininke. 2015 m. vasarą, baigusi IV jaunųjų šaulių ugdymo pakopą, pradėjau vadovauti gimnazijos šauliukų būriui.

Gyvenime stengiuosi išbandyti viską, todėl prieš trejus metų įsijungiau į Lietuvos šaulių sąjungos veiklą. Ši organizacija davė man daug: išmokė nepasiduoti, siekti savo tikslų, aukštai iškėlus galvą įveikti visas kliūtis, skatinti pilietiškumą tarp jaunų žmonių, o labiausiai – pamilti Tėvynę visa širdimi. Teko dalyvauti ir tarptautinėse pratybose, reikalaujančiose daug ištvermės ir užsispyrimo, jose savo pažįstamų ratą papildžiau naujais draugais iš Latvijos ir Ukrainos. Dabar, po kelerių metų, kai dalyvauju šios organizacijos veikloje, galiu drąsiai sakyti, kad didžiuojuosi gimusi Lietuvoje.

Prieš dvejus metus prisijungiau prie Lietuvos mokinių parlamento. Laimėjusi rinkimus mokykloje ir rajone, tapau savo krašto moksleivių atstove, o po kelių mėnesių ir viso Alytaus regiono pirmininke. Šioje organizacijoje išmokau kalbėti, diskutuoti, organizuoti, padėti ir atsakingai spręsti vyraujančias problemas. Nevengiu bendrauti su žmonėmis, todėl jau 2015 m. prisijungiau prie Jaunimo Europos komandos.

Dabar dažnai organizuoju renginius ir vedu užsiėmimus Europos Sąjungos temomis ne tik moksleiviams, bet ir suaugusiesiems, stengiuosi visą informaciją pateikti pačiu patraukliausiu ir suprantamiausiu būdu.

Turbūt esu išimtis, galinti drąsiai paneigti vyraujantį mitą, kad mažuose miesteliuose mokiniai neturi galimybių jungtis į įvairias veiklas. Veisiejuose gyvena apie 2000 žmonių, tačiau veiklos jaunimui – apstu. Neapsiriboju vien karyba, šauliškais užsiėmimais ir jaunimo politika. Labai mėgstu skaityti eilėraščius, literatūros kūrinius, todėl mokykloje lankau retorikos būrelį. Dažnai dalyvauju raiškiojo, meninio skaitymo konkursuose, stengiuosi pasirodyti ir renginiuose. Jau kelerius metus vakarus leidžiu sporto salėje, aerobinės gimnastikos treniruotėse. Lankau šiuolaikinių šokių užsiėmimus ir dalyvauju teatro studijos „Veidai“ organizuojamoje veikloje. Šoku ir dainuoju folkloro ansamblyje.

Nuo mažens buvau labai smalsi ir aktyvi. Jau penktoje klasėje svajojau tapti mokyklos prezidente, įsilieti į mokinių tarybos veiklą. Mokydamasi aštuntoje klasėje, pirmą kartą atsitiktinai sudalyvavusi projekto „Mokomasis Europos Parlamentas“ sesijoje, supratau, kad galiu ir noriu veikti, kuo daugiau išmokti, kelti savo kompetenciją ir neužsidaryti vien mažoje mokyklinio gyvenimo dėžutėje. Pradėjau dažniau keliauti, savanoriauti, įsijungti į įvairių organizacijų veiklas, susipažinau su daugybe motyvuojančių ir daug pasiekusių žmonių, todėl net nebenorėjau sustoti. Per kelerius metus tapau tuo, kuo esu dabar. Ne kartą teko nusivilti, bijoti priimti netinkamą sprendimą, klysti, tačiau viskam praėjus turėjau tikrai gerų gyvenimo pamokų.

Stengiuosi planuoti savo laiką ir darbus, laisvą laiką išnaudoju nebaigtoms užduotims atlikti, turbūt tai ir yra mano slaptasis laiko planavimo receptas. Esu be galo reikli tiek sau, tiek kitiems, todėl mėgstu dirbti sistemingai ir viską pabaigti laiku. Visuomenininkai taip pat žmonės, todėl ir man kartais nusvyra rankos, norisi viską mesti ir tik ilsėtis, tačiau mintyse, prisimindama frazę „būk geresnė, nei buvai vakar“, skatinu save nenuleisti rankų. Visą laisvalaikį skiriu savo mėgstamoms veikloms, kadangi tai ir mėgstu daryti labiausiai.

Dažnai savanoriauju įvairiuose renginiuose ir akcijose („Maisto bankas“, „Litexpo“ paroda „Mokykla“, Sausio 13-osios bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“), dažnai organizuoju integruotas pamokas jaunesnių klasių moksleiviams, piešiu ir daug sportuoju. Be to, labai mėgstu skaityti laiko patikrintas knygas, labiausiai – garsių ir daug nusipelniusių žmonių biografijas.

Džiaugiuosi visais savo pasiekimais, nes manau, kad dėl kiekvieno, nors ir paties mažiausio, laimėjimo aš paaugau morališkai. Labiausiai didžiuojuosi tuo, kad baigiau Lazdijų meno mokyklos Dailės skyrių, kad kelerius metus iš eilės tapau vertimų ir iliustracijų projekto „Tavo žvilgsnis“ ir rašinio konkurso „Sporto ir meno darna“ laureate, ir tuo, kad inicijavau patriotiško Vasario 16-osios sveikinimo idėją moksleiviams. Šis sveikinimas pasiekė apie 100 tūkstančių žiūrovų, buvo paviešintas oficialiame Lietuvos Respublikos Prezidentės interneto puslapyje ir suvienijo tris sukarintas struktūras: Birutės ulonų batalioną, Krašto apsaugos savanorių pajėgas ir Lietuvos šaulių sąjungą.

Viena įsimintiniausių savaičių mano gyvenime yra toji, kurią praleidau tarptautinėje jaunųjų šaulių stovykloje „Žalgiris 2015“. Savaitę gyvenome Rukloje, Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke kartu su bendraamžiais iš Ukrainos ir Latvijos. Man labiausiai patiko tai, kad šioje stovykloje nedominavo vien kariški užsiėmimai, vyko ir daug kitų kultūrinių veiklų. Vakarais šokdavome tautinius šokius, bendravome, ruošėme pranešimus informacinių grėsmių ir kitomis aktualiomis temomis. Šioje stovykloje supratau, kas yra vienybė, kadangi priklausiau nuostabiam ir stipriam lietuvių būriui, kuriame kiekvienas turėjo savo vaidmenį ir prisidėjo atliekant itin svarbias užduotis. Nakvynės miške ir patirtis, kurią gavau tik per šias septynias dienas, iki šiol išlieka akimirkomis, kurias su mielu noru pakartočiau dar ne vieną kartą.

Mane žavi stipraus charakterio, savo tikslo siekiantys ir atkaklūs žmonės. Mėgstu tikslumą, atsakingumą ir pareigingumą, tad visada stengiuosi laikytis duoto žodžio ir surasti tinkamiausią problemos sprendimą. Nevengiu pagalvoti į priekį, ar mano pasirinkimai bus teisingi, nemėgstu rizikuoti. Bendrą kalbą galiu rasti su daugeliu žmonių, be galo mėgstu bendrauti. Baigusi mokyklą svajoju studijuoti Nyderlanduose, norėčiau rinktis tarptautinės ir Europos teisės studijas. Svajoju dirbti Europos Parlamente arba tarptautinėje organizacijoje, tokioje kaip Jungtinių Tautų Organizacija.

Visada laikiausi tos nuomonės, kad kiekvienas sau turime būti sektinas pavyzdys, kurio klaidos būtų puiki pamoka ne tik mums patiems, bet ir kitiems. Visų garsių ir daug pasiekusių žmonių citatos gali tik įkvėpti, motyvuoti ir pastūmėti siekti savo tikslų, tačiau viskas vis tiek priklauso tik nuo mūsų pačių indelio. Norint siekti savo svajonės, mano nuomone, pirmiausia reikia nebijoti klysti. Kiekviena iškylanti problema, klaida yra tik vertinga gyvenimo pamoka ir akmuo kelyje, kuriuo mes einame tikslo link. Savo bendraamžiams norėčiau patarti stengtis neapsiriboti vienu vieninteliu keliu, turėti kelis atsarginius planus, jeigu kas nors nutiktų ir negrįžtamai pakeistų sprendimą. Niekada nesileiskite visiškai paveikiami aplinkinių nuomonės, stenkitės svarbiausius sprendimus priimti patys. O pradžia yra labai paprasta – nepraleiskite nė vieno gyvenimo teikiamo šanso, kadangi nei vienas iš mūsų nesame užtikrintas, ar jis kada nors pasikartos.

Kokia Lietuva bus po 10 metų? Žiūrėti į šalies ateitį labai sunku, ypač todėl, kad viskas nuolat keičiasi, o šalies valdymo sistema sparčiai tobulėja. Manau, kad kiekvienais metais patriotiškų ir pilietiškų žmonių skaičius tik didės, jaunimo emigracijos problema bus pagaliau išspręsta, o sustiprėjusios jaunimo organizacijos turės didesnę teisę įsitraukti į svarbiausius valstybinius procesus. Labai tikiuosi, kad po dešimties metų Lietuva bus išmani, perspektyvi ir atvira jaunų žmonių valstybė.

* * *

Apie Korneliją

Rusų kalbos mokytoja, mokinių tarybos koordinatorė Ugnė Babkauskienė:

Talentingas žmogus – ypatingų gabumų turintis žmogus. Tokia ir yra Kornelija. Jos gabumai mokslams ir didelis pasitikėjimas savo jėgomis buvo pastebėtas jau vaikystėje. Mokykloje Kornelija išsiskleidė 9-oje klasėje, kai aktyviai pradėjo dalyvauti mokinių tarybos, šaulių veikloje. Aš ir, be abejo, kiti mokytojai pastebėjome, kad ji yra drąsi, savimi pasitikinti, lyderio savybių turinti mokinė. O paskatinimas dalyvauti Lietuvos mokinių parlamento rinkimuose ir pergalė Kornelijai davė galimybę save parodyti ne tik savame Lazdijų rajone, bet ir respublikoje.

Ji tapo Jaunimo Europos komandos ir Lietuvos šaulių sąjungos nare, Lietuvos mokinių parlamento Alytaus regiono pirmininke, Lietuvos moksleivių sąjungos savanore, Lazdijų r. Veisiejų Sigito Gedos gimnazijos mokinių tarybos pirmininke, mokinių prezidente. Be šios veiklos ji dalyvauja įvairiuose konkursuose, olimpiadose ir Lazdijų rajone savanoriškai organizuoja įvairias diskusijas (pavyzdžiui, „Lietuvos kariuomenės ir pilietiškumo svarba jauno žmogaus aplinkoje“ arba „45 min.“), akcijas (arbatos dalijimo Alytuje Sausio 13-osios dienos proga organizavimas su Lietuvos mokinių parlamentu), savanoriauja („Litexpo“ paroda „Mokykla“, Lietuvos moksleivių sąjungos mokymai, Lietuvos mokinių parlamento neeilinės sesijos, Jaunimo reikalų departamento mokymai, Lietuvos mokinių parlamento karinė stovykla Rukloje).

Ugdyti talentingą vaiką, tokį kaip Kornelija, yra labai sudėtingas ir atsakingas darbas ir tėvams, ir mokytojams. Aš, tėvai ir dauguma Korneliją palaikančių mokytojų labai stengiamės jai padėti, patarti, išklausyti, skatinti ją būti drąsią ir atsakingą. Kornelija yra nuoširdi, darbšti, drąsi, tvirto charakterio, komunikabili, pareiginga, prireikus griežta. Ji moka bendrauti ir su suaugusiaisiais, ir su savo bendraamžiais, ir su jaunesniais už save. Ji unikali tuo, kad turi lyderio savybių. Jeigu ji dirba darbą, tai atiduoda visas savo jėgas, veikia nuosekliai ir stabiliai, nesustoja atsiradus pirmoms kliūtims.

Kornelija mane žavi savo energingumu, emocionalumu, mokėjimu save parodyti, nes kur ji bedalyvautų, visada būna pastebėta. Kornelija be galo jautrus, meniškas žmogus. Turi kalbos dovaną – gražų balsą, gebėjimą kalbėti garsiai, aiškiai, intonuojant, įtikinamai, jautriai. Ne kartą yra dalyvavusi mokykliniuose, rajoniniuose meninio skaitymo konkursuose. Šiemet rajoninio turo meniniame konkurse ji 10–12 klasių grupėje užėmė 2-ąją vietą, be to, pelnė žiūrovų simpatijos apdovanojimą. Jeigu Kornelija ir toliau sieks savo tikslų ir nesustos, jos laukia puiki ateitis.

Aš linkiu tau, Kornelija, kad pasiektumei tai, apie ką svajoji, kad tavo kelyje būtų kuo mažiau kliūčių ir kuo daugiau nuoširdžių žmonių. Juk talentingi vaikai yra didžiausias mūsų turtas ir mes, mokytojai, visada tikimės, kad jums seksis ateityje ir užaugsite mokslininkais, politikais, prezidentais... Linkiu užsibrėžti sau tikslą, kuris verstų tave kiekvieną rytą šokti iš lovos su džiaugsmu. Mokytojams, kurie dirba su talentingais vaikais, linkiu neužgožti jų talento, visada juos skatinti, nuoširdžiai džiaugtis jų pergalėmis, visada išklausyti, pagirti, įvertinti. Juk vaikui yra labai svarbu jausti, kad jį palaiko. O tėvai tiesiog turėtų džiaugtis savo vaiku, palaikyti jį, mylėti tokį, koks jis yra, gerbti jo unikalumą, padėti jam užaugti Žmogumi.

GOOGLE rekomenduoja
DALINTIS
ŽYMĖS
_
Rubrikos: Informacija:
EkonomikaGamta ir augintiniaiGimtasis kraštasGynybaKontaktai
ĮdomybėsIstorijaKomentaraiKonkursaiReklama
Kultūra ir žmonėsLietuvaMokslas ir ITPasaulisReklaminiai priedai
Rinkimų maratonasSportasŠeima ir sveikataŠvietimasPrenumerata
TrasaKarjera
Visos teisės saugomos © 2013-2019 UAB "Lietuvos žinios."
Privatumo politika