Pernakt garsus Bryanas Adamsas netapo
Vie­nas gar­siau­sių Ka­na­dos at­li­kė­jų, Brya­nas Adam­sas, grįž­ta į Lie­tu­vą ir pri­sta­tys nau­jau­sią sa­vo al­bu­mą „Ul­ti­ma­te“. Kon­cer­tas Kau­no „Žal­gi­rio“ are­no­je skam­bės ge­gu­žės 4 die­ną.

Praėjusių metų pabaigoje, išleidęs geriausių kūrinių rinktinę, B. Adamsas kalbėjo, esą tai galėtų būti paskutinis jo albumas, išleistas fiziniame pavidale. „Atėjo toks metas, kai nebėra didelio tikslo leisti CD ir po kelių metų jų gali išvis nelikti. Todėl ir albumo viršelis – ryškiai oranžinis. Jame surinkau dainas, kurias būtinai išgirsite atėję į koncertą. Esu išleidęs ir dainų, kurių gyvai nebegroju. Tiek nedaug sutelpa į vieno vakaro programą“, – nuogąstavo 58-erių atlikėjas, garsėjantis trijų valandų trukmės koncertais.

Hitas po 10 metų

Pernai B. Adamsas su kolega Jimu Vallance‘u parašė miuziklą „Pretty woman“ („Graži moteris“) pagal to paties filmo scenarijų. Kovą jis parodytas Čikagoje, dabar ruošiama spektaklio premjera Brodvėjuje, Niujorke. „Buvo labai smagu. Rašyti muziką miuziklui ir filmui gana panašu. Anksčiau, 2002-ais, rašiau animaciniam filmui „Simarono žirgas“, – priminė atlikėjas.

Šiame filmuke nuskambėjęs jo hitas „Here I Am“ tapo ypač populiarus. Koks jo mėgiamiausias paties parašytas hitas? B. Adamsas susimąstė. „Turiu puikią galimybę kiekvieną vakarą, koncertuodamas, žvilgtelėti į programą ir išsirinkti, ką grosiu toliau. Pastaruoju metu man patinka dainuoti „Cuts Like a Knife“, nors ši daina nebuvo hitas. Atrodo, kuo ilgiau daina gyvuoja muzikos pasaulyje, tuo labiau ji įsišaknija žmonių atmintyje. Dažnai man nė nereikia dainuoti – mikrofoną galiu atsukti publikai“, – juokavo jis.

Daina „Summer of 69“ taip pat išpopuliarėjo ne iškart. Pasirodžiusi 1984 metais daugelyje šalių ji nepateko į grojamiausių sąrašus. Po devynerių metų atlikėjui paskambino jo įrašų kompanijos atstovas ir pranešė: „Summer of 69“ – klausomiausias hitas Olandijoje“.

Kiekvienas kūrinys turi kilmę

B. Adamsui priklauso ilgiausiai populiariausių dainų sąrašuose išsilaikiusio kūrinio rekordas. Įvairūs atlikėjai – reperiai, rokeriai ir jaunos pop žvaigžės – yra grąsinę šį titulą pavogti, tačiau nė vienam nepavyko. „Vieną dieną tai nutiks. Esu tikras, kad kam nors pavyks“, – sakė „(Everything I Do) I Do It For You“ autorius.

Jam malonu atlikti senas, klausytojų laukiamas, šimtus kartų sudainuotas dainas. „Nejaučio to „Ir vėl“ jausmo, nes dainos man – labai asmeniškos. Be to, būtent dėl jų žmonės ateina į koncertus, todėl jas groti smagu, miela ir netgi privalu“, – kalbėjo muzikas.

Jis prisimena kur ir kaip parašė visus savo kūrinius. Pavyzdžiui, „(Everything I Do) I Do It For You“ sukūrė Vilesdene, prie Londono, įrašų studijos kampe. „Turėjome užsilikusios filmo garso takeliui nepanaudotos muzikos ir kvailiojome mėgindami ką nors suregzti. Tiesiogine to žodžio prasme daina ėmė ir pasirašė pati. Kaip? Jei žinočiau, dažniau tai daryčiau“, – teigė B. Adamsas.

Pamiršo, kur gyvena karalienė

Bryano Adamso koncertas 2015 metais.

B. Adamsas taip pat yra fotografas. Ir šioje srityje – žinomas menininkas. Jis nufotografavo daugelį kolegų (Amy Winehouse, Micką Jaggerį, Pink) ir aktorių (Seaną Penną, Julianne Moore, Heleną Bonham Carter, Beną Kingsley ir kitų), sukūrė fotografijų seriją apie britų veteranus.

2001 metais B. Adamsas fotografavo karalienę Elžbietą II. Šis jos portretas iki šiol giriamas ir naudojamas. „Kartą man paskambino „Camera Press“ agentūra, dirbanti su karališkąja šeima, ir pasiūlė: „Ar norėtumėte atvykti nufotografuoti karalienę jos namuose?“ – „Žinoma, kur?“ – paklausiau. – „Bekingemo rūmuose“, – atsakė“, – prisiminęs savo neapdairumą juokėsi dainininkas.

Jis yra surengęs parodų, išleidęs albumą, savo nuotraukomis mėgsta dalintis „Twitter“ socialiniame tinkle. Pats jį kuruoja ir asmeniškai atsakinėja gerbėjams.

„Kuo ilgiau daina gyvuoja muzikos pasaulyje, tuo labiau ji įsišaknija žmonių atmintyje. Dažnai man nė nereikia dainuoti – mikrofoną galiu atsukti publikai.“

Keliautojai nuo mažens

B. Adamsas ne kartą koncertavo Lietuvoje, paskutinįsyk – 2015 metais. Tada jo turas buvo skirtas paminėti sėkmingiausio albumo „Reckless“ išleidimo 30-metį.

2012 metais dainininkas viešėjo Vilniuje, tačiau tuometinis turas buvo trumpesnis – atlikėjas grodavo ne po 20 koncertų per mėnesį, o 10 ir likusį laiką praleisdavo namuose su naujagime dukra Mirabella Bunny. Ji – naujųjų B. Adamso kūrinių įkvėpėja ir vienintelė jo vaikiškų dainų klausytoja. Taip pat – bendrakeleivė. Daug ir dažnai keliauti B. Adamsas mėgsta, nes nuo mažens keliavo su tėvais, todėl dažnai į keliones imasi ir dukras.

Dabar B. Adamsas groja žinomiausius savo kūrinius. Naujausias turas prasidėjo pernai Australijoje ir tęsis kelerius metus. Gegužės 4-osios koncertą Kaune rengia muzikinių renginių organizatorius „Medusa Concert“.