Kate Winslet „Oskaras“ puošia tualetą
Per tris de­šimt­me­čius Ka­te Wins­let su­vai­di­no dau­giau nei 40 fil­mų, sep­ty­nis­kart bu­vo no­mi­nuo­ta „Os­ka­rui“ ir vie­ną lai­mė­jo. Nau­jau­sias jos fil­mas – Woo­dy Al­le­no par­ašy­tas ir re­ži­suo­tas „Už­bur­tas ra­tas“.

Rekomendavo atsisakyti

Šiai aktorei vaidmenį režisierius yra siūlęs ir anksčiau, filme „Lemiamas taškas“ (2005). Galiausiai juostoje pasirodė Scarlett Johansson. „Viskas nuolat maišosi. Dievas žino, kiek kartų esu likusi ketvirta ar penkta eilėje“, – neslėpė Kate.

„Mano vaikai dievina „Jausmų galią“. Ir tai vienintelė juosta, kurią jie gali žiūrėti nepamatydami, kaip jų mama nusirengia ar miršta.“

Tuomet vaidmens aktorė atsisakė – jos sūnui Joe tebuvo du mėnesiai, o ieškoti kompromisų tarp motinystės ir kūrybos ji nenorėjo. Šįkart W. Allenas paskambino K. Winslet telefonu, apibūdino heroję, Ginny, ir siužetą. „Manau, tai puikus vaidmuo tau, – tarė ir pridūrė: – Bet jeigu tau nepatiks, gali grįžti prie savo gyvenimo ir gražių dalykų jame.“

„Jis leido suprasti, kad mano gyvenimas bus paprastesnis, jei nesiimsiu šio iššūkio, – suprato aktorė. – Tuomet kažkas atvežė scenarijų – sėdėjo mašinoje ir laukė, kol jį skaičiau. Iš tiesų skaitau gana lėtai. Dar mąsčiau: „O Dieve, tas žmogus laukia“. Kai baigiau skaityti, pirma mintis buvo: „Negaliu to vaidinti. Tiesiog nežinau, kaip“. Tuo metu mano vyras šokinėjo aplink ir iš džiaugsmo nenustygo vietoje.“

Girdėjo kolegą

Sutikusi imtis vaidmens K. Winslet vasarą repetavo pati, iš anksto įsiminė dialogus ir monologus. Jos teigimu, šio filmo kūrimas buvo nepaprasta patirtis. Vieną pirmųjų filmavimų režisierius ją iškart pertraukė – prisliūkino, pasižiūrėjo į akis ir pasakė, kad ji – pernelyg „aktoriška“. „Pamaniau, kad tai – labai juokinga“, – prisiminė K. Winslet ir paklausė: Gerai, ką turėčiau daryti?“ „Žinai, ką daryti. Nedaryk nieko. Daryk geriau“, – atsakė W. Allenas.

Britų kino ir teatro aktorė kaskart dirbdama išmoksta vis kitą amerikietišką akcentą, ir taip – jau dvidešimt metų. „Kiekvienas personažas turi skambėti kitaip. Man patinka akcentai. Kai vaidinu britę, jaučiuosi ne savo vėžiose“, – tikino dviejų aktorių dukra.

Paklausta, ar patiko vaidinti Justino Timberlake‘o meilužę, ji pasakojo: „Buvo labai linksma. Dalinomės treileriu ir mus skyrė tik siaura pertvara. Girdėdavau, kaip rytais jis sau dainuoja ir eina į tualetą“. Ar turi mėgstamiausią pramogų parką? K. Winslet nedvejojo atsakyti, kad pramoga jai – apsilankymas greito maisto kioske.

Batus pakėlė nuo grindų

Vaikystėje K. Winslet žiūrėjo W. Alleno filmą „Anė Hol“ (1977) su tėčiu Rogeriu Winsletu, tai išliko mėgstamiausiu filmu. Jos mama Sally Winslet pernai mirė. „Norėčiau pasakyti tai neverkdama, bet negaliu. Kol filmavome, ji labai sirgo. Bet kartu didžiavosi, kad dirbau su W. Allenu. Kasdien po darbo paskambindavau, ji džiaugėsi, kad Justinas toks malonus. Jai atrodė, kad tai – miela“, – kalbėjo Kate.

Filmuodamasi „Užburtame rate“ aktorė prastai miegojo: „Pradžioje jau penktą ryto jausdavausi lyg galėčiau nubėgti maratoną. Tad miegas kėlė nepatogumų – reikėjo tiek nuveikti, bijojau pramiegoti, atsibusdavau galvodama: „Ar jau?“ Atradau, kad geriausias būdas pravalyti galvą – sudėtingos, beprotiškos, prakaitą varančios jogos klasės dienos pabaigoje.“

Daugiau keistų nutikimų kuriant filmus neįvykdavo. Išskyrus, „Titaniką“, kai pagrindinio vaidmens aktorė susapnavo, kad jos kambarys ėmė tvinti. „Sapnavau, kad išlipau iš lovos ir pakėliau viską nuo žemės, kad nesušlaptų. Atsikėlusi supratau, kad iš tiesų taip ir padariau – visus batus pakėliau nuo grindų“, – sakė ji.

„Oskaras“ tualete

K. Winslet mėgsta kūrybiškai įsitraukti į filmus, kuriuose filmuojasi. Sako, kad jos darbo su režisieriais ir prodiuseriais būdas dažniausiai būdavo bendradarbiauti. „To garsiai dar nesu sakiusi – slapta vystau keletą idėjų ir kaip prodiuserė. Man patiktų režisuoti. Nežinau, ar pavyktų. Kino kūrėjai yra pasivedę mane į šoną, kad pasakytų, jog pagalvočiau apie tai. Vienas režisierius, su kuriuo dirbau, – kad mąstau kaip režisierė“, – svarstė ji.

Kur stovi K. Winslet „Oskaras“, pelnytas už „Skaitovą“ (2008)? – Namuose, tualete, ant klozeto. Kad atėję svečiai galėtų vieni pasidžiaugti auksine statulėle ir galbūt prieš veidrodį surepetuoti kalbą. „Šią mintį pasiskolinau iš Emmos Thompson. Jos namuose svečiavausi būdama dar jauna – nuėjau į tualetą, pakėliau „Oskarą“, po dešimties metų pasakiau savo kalbą. Kalbant apie E. Thompson, esu dėkinga, kad dirbau su ja. Ji man parodė geriausią pavyzdį, kaip tiesiog būti“, – kolegę gyrė Kate.

Antras filmas vaikams

Nuo „Titaniko“ praėjo jau daugiau nei dvidešimt metų. Aktorė įsitikinusi, kad su Leonardo DiCaprio jie kartu dar suvaidints, bet negreit – galbūt, kai bus seni. „Ryškiausiai prisimenu, kaip filmavome sceną už vartų, kur jis pametė raktą. Buvau nuoširdžiai išsigandusi ir visai nenorėjau to filmuoti. Per premjerą dirbau Maroke, todėl negalėjau į ją ateiti. Nuėjau į paprastą kino teatrą miesto pakraštyje. Užsidėjau beisbolo kepuraitę, nes kažkas pasakė, kad turėčiau taip padaryti. Žiūrėti filmą su derama auditorija buvo jaudinanti patirtis, – pasakojo K. Winslet ir tęsė: Nuo to laiko daugiau jo nemačiau. Vienintelis filmas, kuriame esu suvaidinusi ir kurį mačiau daugiau nei kartą – „Jausmų galia“, nes mano vaikai jį dievina. Ir tai vienintelė juosta, kurią jie gali žiūrėti nepamatydami, kaip jų mama nusirengia ar miršta.“

K. Winslet taip pat pakviesta filmuotis „Įsikūnijimo“ antroje dalyje, kurią tęsia Jamesas Cameronas. „Šis filmas padarė tokį įspūdį mano vaikams, kad jie jau kelis mėnesius nenustoja apie tai kalbėti“, – pridūrė ji.