#100LT Vytautas Narbutas: Valstybei? Kad nusimestų „seną rūbą, kurį užvilko svetimi“

Geologas, nuolatinis „Lietuvos žinių“ prenumeratorius Vytautas Narbutas:

„Valstybės atkūrimo šimtmečio proga kiekvienam linkiu sveikatos, dvasios ramybės. Kad visi galėtų džiaugtis egzistencija ir kurti gėrį – sau ir savo aplinkai, kraštui. Kad žmones vienytų artimo meilė, atjauta. Valstybei? Kad nusimestų „seną rūbą, kurį užvilko svetimi“.

Kad liktų nepriklausoma ir laisva nuo praeities žaizdų, taptų modernia visaverte Europos Sąjungos nare. Kad savo žmonėms, Lietuvos piliečiams, būtų tikra Motina, sauganti nuo fizinio ir dvasinio skurdo, tarpusavio vaidų ir išorės pavojų. Kokia bus Lietuva po šimto metų? Galiu turėti tik viziją – Lietuvos, kokios norėčiau.

Laukiu, kad neliktų savitarpio nesusikalbėjimo šaknų. Kad Laisvės varpo priesakas „laisvės nevertas, kas negina jos“ nenustotų skambėjęs ir vienijęs žmonių širdžių. Matau išlikusius gamtos draustinius ir rezervatus, vingiuotus švarius upelius, raistus, dar neišknaisiotus durpynus, gal net atgaivintą Parnidžio kopą. Vilniuje virš Šeškinės kalvų matau visa savo didybe iškilusią Antano Vivulskio Švč. Jėzaus širdies bažnyčią.“