Vilniuje grieš smuiko virtuozas iš Norvegijos Isaac Schuldman
PRANEŠIMAS SPAUDAI

2018-05-14

Pirmadienį, gegužės 21 d., 18.30 val. Vilniuje Šv. Kotrynos bažnyčioje skambės puikaus smuikininko ir ilgamečio Norvegijos muzikos akademijos profesoriaus Isaako Schuldmano interpretuojami J. S. Bacho, W. A. Mozarto ir E. Griego kūriniai. Kartu su pianiste Lina Giedraityte maestro kviečia klausytojus į gražią emocijų ir susimąstymo kupiną muzikinę kelionę.

Isaac Schuldman gimė Minske. Būdamas 13 metų kaip solistas debiutavo su Minsko simfoniniu orkestru. Baigęs studijas Sankt Peterburgo Nikolajaus Rimskio-Korsakovo konservatorijoje (profesoriaus Mikhailo Belyakovo klasėje) Isaac Schuldman toliau tobulinose pas pasaulinį pripažinimą pelniusius smuikininkus ir pedagogus Isaac Stern ir Henryk Szerynk. 1972 m. išvyko gyventi į Izraelį ir greitai tapo prestižinio Carlo Flescho tarptautinio smuikininkų konkurso Londone laureatu. Jo atlikimas sulaukė puikių Yehudi Menuhino ir muzikos kritikų vertinimų.

Isaac Schuldman, ilgametis Izraelio kamerinio orkestro primarijus, didžiąją dalį laiko skyrė solinei bei pedagoginei veiklai. Kartu su Maskvos simfoniniu, Sankt Peterburgo valstybiniu simfoniniu bei Minsko kameriniu orkestrais yra atlikęs ir įrašęs norvegų kompozitorių Egilo Hovlando, Johano Kvandalo, Kjello Mørko Karlseno bei Ragnaro Søderlindo koncertus smuikui, du pastaruosius jam dedikuotus. Kartu su Norvegijos ir Makvos radiju parengė daug programų ir įrašų. Kaip kamerinės muzikos atlikėjas, koncertavo su pianistais, tokiais kaip Frida Bauer, Robert Levin, Alexander Volkov, Einar Steen-Nøkleberg bei Irina Osipova.

Isaac Schuldman pelnė puikaus smuiko pedagogo vardą. 1979 m. tapęs Norvegijos muzikos akademijos profesoriumi per 35 metus išugdė ne vieną profesionalių smuikininkų kartą.

Plačiau apie koncertą galite skaityti čia: https://www.facebook.com/IsaacSchuldman/.

Koncertą organizuoja VšĮ „Muzikos forumas“.

Informaciją teikia direktorė Skirmantė Stasėnaitė, muzforumas@gmail.com.