Teismas svarstys skundą dėl „NESTE Lietuva“ biodegalų reklamos
Ginče dėl „NESTE Lietuva“ skleistos „Futura D“ ir degalų priedo NEXBTL reklamos taškas dar nepadėtas. Vilniaus apygardos administracinis teismas priėmė Biodegalų asociacijos skundą, kuriame asociacija tvirtina nesutinkanti su LR Konkurencijos tarybos nutarimu dėl UAB „NESTE Lietuva“ skleistos „Futura D“ ir degalų priedo NEXBTL reklamos.

2017 metais biodegalus ir jų komponentus gaminančias Lietuvos bendroves vienijanti Biodegalų asociacija Konkurencijos tarybai pateikė prašymą ištirti, ar „NESTE Lietuva“ reklama nėra klaidinanti.

„NESTE“ reklamoje buvo tvirtinama, kad biodegalai su iš palmių aliejaus gaminamu priedu NEXBTL efektyvesni už degalus su iš rapsų aliejaus gaminamu RRME priedu.

Konkurencijos taryba pažeidimų nenustatė, tačiau Biodegalų asociacijos prezidento Mindaugo Palijansko vertinimu, tyrimas buvo atliktas neišsamiai ir neobjektyviai – Konkurencijos taryba vertino „NESTE Lietuva“ pateiktus duomenis, tačiau nesigilino į asociacijos pateiktus VGTU mokslininkų atliktus skirtingų gamintojų dyzelino parametrų bandymus.

VGTU bandymai parodė, kad pagrindinių šalies degalinių tinklų parduodamo dyzelino savybės nesiskiria, todėl negalima užtikrintai tvirtinti, kad  vienų ar kitų degalų sąnaudos yra didesnės ar mažesnės.

„Mes toliau laikomės principingos ir mokslininkų patvirtintos pozicijos, kad degalai su rapsų priedu nenusileidžia degalams, kurių sudėtyje naudojamas palmių aliejus. Tikimės, kad teisminio proceso keliu tyrimas dėl „NESTE Lietuva“ klaidinančios reklamos bus atnaujintas, o Konkurencijos taryba antrąkart mūsų skundą ištirs nuodugniai, atsižvelgdama į visą pateiktą medžiagą“, - tvirtino Biodegalų asociacijos prezidentas M. Palijanskas.

Priėmęs Biodegalų asociacijos skundą Vilniaus administracinis teismas lauks Konkurencijos tarybos ir „NESTE Lietuva“ atsiliepimų ir bylą svarstys žodiniame teismo posėdyje.

Daugiau informacijos:

Mindaugas Palijanskas

Biodegalų asociacijos prezidentas

mindaugas@biodegalai.lt

Mob. +370 685 41528