Kviečiame siūlyti pramoninės doktorantūros temas
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kviečia siūlyti pramoninės doktorantūros temas. Siūlymus dėl temų gali teikti tiek įmonės, tiek įstaigos ar organizacijos.

Siūlymai teikiami pagal Lietuvos mokslo tarybos paskelbtą konkursą. Konkurso tikslas – atrinkti doktorantūros temas, aktualias šiuolaikinių mokslo (meno) tyrimų plėtrai ar Lietuvos ūkio poreikiams. Juo siekiama skatinti aukštos kvalifikacijos specialistų, atliepiančių šiuos poreikius, rengimą.

MITA kviečia įmones aktyviai dalyvauti konkurse ir siūlyti joms aktualias tyrimų temas. Pagal atrinktas temas vykdomos doktorantūros studijos padės verslui vystyti konkrečius sprendimus ir kurti inovacijas.

„Pramoninė doktorantūra leidžia nušauti du zuikius vienu šūviu. Jauniems tyrėjams ji sudaro galimybę praktiškai panaudoti įgyjamas žinias, o įmonėms – plėtoti naujus produktus pasitelkiant kvalifikuotus specialistus. Tokiu būdu kuriamos tiek moksliniu požiūriu aktualios žinios, tiek verslo poreikius tenkinančios technologijos“, – teigia Ričardas Valančiauskas, MITA Inovacijų programų ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėjas.

Siūlymai dėl doktorantūros temų priimami iki 2018 m. kovo 27 d. Jų teikimo tvarka ir konkurso sąlygos skelbiamos Lietuvos mokslo tarybos interneto svetainėje: http://www.lmt.lt/lt/mokslo-finansavimas/kalendorinis-kvietimu-planas/2287/kvietimas-416

Išnagrinėjus gautus pasiūlymus bus nustatytos aktualiausios doktorantūros temos. Šios temos gaus papildomus balus balandžio mėn. planuojamame paskelbti kvietime teikti paraiškas doktorantūros vietoms. MITA skirs finansavimą daugiausiai balų surinkusioms įmonėms, vykdysiančioms doktorantūrą su mokslo ir studijų institucijomis.

Nuo 2017 m. MITA finansuoja du pramoninės doktorantūros projektus. Abu projektus vykdo aukštųjų technologijų įmonė UAB „Baltic Orthoservice”, bendradarbiaudama su Kauno technologijos universitetu. Projektais vystomi personalizuoti sąnarių, galvos, stuburo ir odontologiniai implantai, taip pat veido ir žandikaulio chirurginio gydymo planavimo modelis.

Dėl informacijos apie MITA finansavimą pramoninės doktorantūros projektams prašome kreiptis į MITA Inovacijų programų ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyr. specialistę Daivą Keršienę, tel. (8 5) 212 7435, el. p. daiva.kersiene@mita.lt.

Šis pranešimas spaudai nėra parengtas „Lietuvos žinių“ ar lzinios.lt kolektyvo. Atsakomybė už šio pranešimo spaudai turinį tenka pranešimo autoriams ir jį išplatinusiai „ZenPR“ komandai.