80.000 žmonių patirtis: svarbiausi dalykai, kurie rūpi darantiems remontą
Didžiausia Lietuvoje remontui skirta „Facebook“ grupė „Gerų meistrų kontaktai“, vienijanti daugiau kaip 80 tūkstančių narių,  sureitingavo klausimus dažniausiai kylančius žmonėms, darantiems remontą namie.

Grupėje susiformavo dvi narių bendruomenės: paprasti nariai kelia užklausas ir prašo patarimų, o meistrai atsako, pataria ir vėliau gauna užsakymus. Tokia bendruomenės struktūra yra tvari ir lėmė spartų jos augimą.

Rekomenduokite meistrą

Žmonės vis mažiau pasitiki skelbimais ir reklama, tačiau klausia rekomendacijos kitų žmonių ir prašo pasidalinti nuotraukomis bei detalėmis apie rekomenduojamo meistro atliktus darbus.

Grupė kasdien sulaukia nuo keliolikos iki kelių dešimčių prašymų rekomenduoti.

Reikia pagalbos. Dabar!

„Facebook“ tinklas yra toks įprastas komunikacijos kanalas, kad žmonės nesivargina ieškoti informacijos kitur nei šiame tinkle, tiesiog įmesdami klausimą, pavyzdžiui: „sugedo šaldytuvas, kas galėtų skubiai atvykti ir jį pataisyti?“. Grupėje atsakymų į tokius klausimus dažniausiai sulaukiama per keletą minučių.

Prekių/medžiagų palyginimas

Sunku pasirinkti, kai nežinai, kuo skiriasi dvi skalbimo mašinos ar dujų katilai. Išvaizdą ir estetiką galima patarti, tačiau grupėje komentuojantys meistrai atkreipia dėmesį į techninius dalykus: įrengimą, priežiūrą, remontą.

Jeigu abu pasirinkimai turi savų privalumų, tada klausimo autoriui teks skaityti ilgą ginčą – ir vienas, ir kitas meistras turės savų argumentų.

Edukacija

Grupės patirtis patvirtina, kad Lietuvoje yra labai nemažai žmonių, kurie vis dar nori remontuotis butą ar spręsti technines problemas patys. Todėl meistrų klausiama bei prašoma patarimų, kaip atlikti vieną ar kitą veiksmą, kur įsigyti įrankių ar medžiagų.

Informacija apie grupę

„Gerų meistrų kontaktai“ grupė įkurta 2012 metais. Šiuo metu jai priklauso 81 tūkstantis narių, 55 proc. iš jų – moterys.

Per dieną patalpinama apie 100 naujų įrašų, sulaukiama apie 2000 komentarų, pasidalijimų ir paspaudimų „like“.

2016 m. pabaigoje grupė įkūrė savo svetainę www.meistrumeistrai.lt, kurioje gali registruotis meistrais, o vartotojai gali išsiųsti jiems užklausas.

Daugiau informacijos: meistrumeistrai@gmail.com

Šis pranešimas spaudai nėra parengtas „Lietuvos žinių“ ar lzinios.lt kolektyvo. Atsakomybė už šio pranešimo spaudai turinį tenka pranešimo autoriams ir jį išplatinusiai „ZenPR“ komandai.