4 būdai kaip „iPad“ gali pakeisti jūsų nešiojamą kompiuterį
4 būdai kaip „iPad“ gali pakeisti jūsų nešiojamą kompiuterį

Naujausias „Apple iPad Pro“ yra pastebimai galingesnis už daugelį ekonominės ar net vidutinės klasės nešiojamų kompiuterių. Tačiau ar „iPad“ jau gali pakeisti mums įprastus nešiojamus kompiuterius? Iš dalies – taip. Apie galimus, ne visada įprastus „iPad“ panaudojimo būdus ir kompiuterio pakeitimą papasakojo „Topo centro“ ekspertas Audrius Snetkovas.

Tai gali būti žaidimų konsolė ar multimedijos centras

„iPad“ kasmet tampa vis galingesnis, tačiau būtent šiemet „iPad Pro“ jau aplenkė netgi kai kuriuos pigesnius įprastus „Apple“ nešiojamus kompiuterius. Todėl „iPad“ tampa vis populiaresnis pasirinkimas tiems, kas mėgsta žaisti žaidimus: prie jo galite prijungti ir klaviatūrą ar pelę, todėl tai yra visai nebloga alternatyva. Žinoma, „iPad“ galbūt nepakeis jūsų „PlayStation 4“ ar „Xbox One“, tačiau jau galėtume ganėtinai drąsiai teigti, kad šio planšetinio kompiuterio galia pasiekė ar net aplenkė „Xbox 360“ ir „PlayStation 3“.

Be abejo, dar vienas „iPad“ pranašumas – jis labai mažai sveria ir jo baterija tarnauja daug ilgiau nei daugelio nešiojamų konsolių, tokių kaip „Nintendo Switch“, ar ypač nešiojamų kompiuterių su galingomis vaizdo plokštėmis. Galiausiai, tai gali būti jūsų multimedijos centras. Dažnas renkasi pasiimti nešiojamą kompiuterį į kelionę tam, kad lėktuve, traukinyje ar autobuse galėtų pažiūrėti filmą. Su „iPad“ tai daryti yra tiesiog patogiau. O ir įspūdingas šios planšetės ekranas lenkia daugelį nešiojamų kompiuterių.

Darbui su „Microsoft Office“ kompiuterio tiesiog nebereikia

„Microsoft Office“ programos jau kurį laiką egzistuoja ir „iOS“ operacinėje sistemoje. Tiesa, iki šiol naudoti „iPad“ kaip pagrindinį darbo su „Office“ programomis įrankį galėjo būti sunkiau dėl to, kad ši kompanija tik sąlyginai neseniai pristatė patogesnį kelių programų vienu metu naudojimą. Na, o prijungus klaviatūrą, „iPad“ pagal komfortą dirbant su „Office“ niekuo neatsilieka nuo daug brangesnių nešiojamų kompiuterių.

Kuo „iPad“ pranašesnis už įprastus nešiojamus kompiuterius? Be abejo, savo lengvumu, plonumu ir baterijos tarnavimo laiku. Jeigu ruošiatės neilgai kelionei, yra labai nemaža tikimybė, kad jums pakaks tiesiog „iPad“. Tai yra neįtikėtina.

 „iPad“ tampa vis aktualesniu įrankiu net ir profesionalams

„iPad“ turi ypač galingą procesorių, bet daug svarbiau yra tai, kad šiai galiai išnaudoti atsiranda vis daugiau įrankių. Vienas iš galimų didžiulės galios panaudojimų yra darbas su vaizdo programomis. „Adobe“ žada, kad jau greitai tokios programos kaip „Photoshop“ šiame planšetiniame kompiuteryje turėtų pasiekti įprastos kompiuterinės „Photoshop“ versijos lygį.

Tuo tarpu redaguoti vaizdo įrašus su šiuo įrenginiu jau dabar yra pakankamai patogu. Pasak „Topo centro“ eksperto, „iPad“ pakanka net ir daugeliui profesionalių video kūrėjų: „tokio tipo programinės įrangos, sukurtos „iOS“ sistemai, yra gausu. Didžiajai daliai žmonių pakaktų ir „Apple iMovie“, o profesionalai gali naudoti ir „LumaFusion“ ar „VideoGrade“ programas, kuriose galima atlikti net spalvų korekcijas ar naudotis kitomis labiau pažengusiems vartotojams skirtomis funkcijomis.“

Naršymas internete su „iPad“ yra tiesiog patogesnis

Visiems jau įprastai funkcijai – naujienų ar knygų skaitymui ar tiesiog naršymui po „Facebook“ ar informacijos paieškai - „iPad“ tiesiog tobulas įrenginys. „Naršyti internete su liečiamu ekranu yra tiesiog daug patogiau. Be to, naujasis „iPad“ yra ypač lengvas, o jo ekranas yra tiesiog tobulos kokybės. Įprastiniam naršymui internete tai yra bene geriausias įrenginys“, – reziumavo A. Snetkovas.