Kelių priežiūrai daugiau lėšų kol kas nebus – Seimas
Ke­lių prie­žiū­ros fi­nan­sa­vi­mo nuo 2020 me­tų Sei­mas kol kas nu­si­tei­kęs ne­di­din­ti. 

Dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo įstatymo pataisų, kuriomis siūlyta ateityje kelių remontui numatyti šiek tiek daugiau lėšų, gaunamų iš kuro akcizo, penktadienį nebalsavo pakankamai Seimo narių. Norint, kad pataisos būtų priimtos, reikia, kad balsuotų bent 71 parlamentaras.

Lemiame balsavime nedalyvavo beveik visi „valstiečiai“ ir socialdarbiečiai, už balsavo opozicija.

Nesiregistravimas buvo jų atsakas į prieš tai buvusį balsavimą dėl Ekonomikos komiteto nario konservatoriaus Jurgio Razmos siūlymo kelių atnaujinimui lėšų skirti dar daugiau negu buvo numatyta pirminiame pataisų variante, kurį pateikė valdantiesiems priklausantys socialdarbiečiai Algirdas Butkevičius ir Andrius Palionis.

J. Razma pataisomis pasiūlė nuo 2020 metų neribotą laiką programai numatyti 55 proc. akcizo už kurą pajamų, o žvyrkeliams – 5 procentus.

„Reikia gelbėti Lietuvos kelius ir kuo ilgiau delsime, tuo gelbėjimui reikės daugiau lėšų“, – teigė jis, pristatydamas savo siūlymą.

Seimas jį palaikė: už balsavo 47, prieš – 19, o susilaikė 21 parlamentarai.

Valdantieji siūlė nuo 2020 metų programai skirti 50 proc., o nuo 2021 metų – 52 proc. degalų akcizo pajamų. Žvyrkelių asfaltavimui siūlyta skirti 2 proc. kitais metais, o nuo 2021-ųjų – 4 proc. degalų akcizo pajamų.

2019 metams kelių remontui numatyta 48 proc. kuro akcizų pajamų.

Kelių programą lėšos pervedamos iš kuro akcizų, kelių mokesčių, įmokų už transporto priemonių registravimą, sunkiasvorio transporto ir kitų įmokų.

Susisiekimo ministerijos duomenimis, Lietuvos kelių plėtrai ir priežiūrai 2019 metais iš valstybės biudžeto skiriama 477,5 mln. eurų.

Valstybinės reikšmės keliams atiteks 220 mln. eurų, vietinės reikšmės – 101,5 mln. eurų. Dar 90 mln. eurų numatyta žvyrkelių asfaltavimui, iš jų 80 mln. eurų valstybinės reikšmės keliams su žvyro danga ir 10 mln. eurų vietinės reikšmės žvyrkeliams.