Ką daryti, kad nerasotų stiklai
Ne­re­tai ga­li­ma iš­girs­ti – ra­so­ja stik­lai? Va­di­na­si vėl gė­rei. Kaž­kiek tie­sos ta­me yra, ta­čiau, daž­niau­siai, ap­ra­so­ję stik­lai sig­na­li­zuo­ja apie vie­no­kį ar ki­to­kį ge­di­mą. Jei­gu jū­sų au­to­mo­bi­lis nuo­lat pri­me­na ga­ri­nę pir­tį, lai­kas šią prob­le­mą spręs­ti.

Salono filtras

Pirmoji ir dažniausiai pasitaikanti priežastis – užsikimšęs salono filtras. Būna atvejų, kad jo nekeičia metų metus ir nuvažiuoja iki 50 000 km, nors gamintojai rekomenduoja keitimą maždaug kas 15 000 km. Salono filtras daugelyje modelių nesunkiai pasiekiamas, tad tikslinga būtų jį patikrinti. Jeigu filtras – purvinas, tai paaiškina ne tik langų rasojimą, bet ir tampa akivaizdu, kad kvėpuojate purvinu oru. Problema sprendžiama filtro ar filtravimo elemento pakeitimu. Jeigu filtras nėra labai purvinas, užteks jį išdulkinti. Jeigu jis drėgnas (taip būna per gausius kritulius), išdžiovinkite ir tik tada naudokite toliau.

Įjungtas oro recirkuliacijos režimas

Dar viena dažna priežastis – įjungtas oro recirkuliacijos salone režimas. Tokiu atveju oras „imamas“ ne iš lauko, o iš salono. Tai yra, jis neatsinaujina ir langai pradeda rasoti dėl to, kad salono ore apstu drėgmės (kvėpavimas, šlapi drabužiai, kilimėliai). Nusausinti langus galima pakeitus oro padavimo režimą. Procesas veiks dar sparčiau, jeigu įjungsite kondicionierių. Tiesa, jis turi būti veikiantis. Kondicionierius, dėl savo techninių ypatumų, greitai išsausina orą. Jungti jį galima bet kokiu oru, esant bet kokiai temperatūrai. Jeigu oras kondicionieriui bus per daug šaltas, jis tiesiog neįsijungs, tad sugandinti jo neturėtumėte.

Kitos priežastys

Pasitaiko, kad langai rasoja dėl užsikimšusių vėdinimo angų ar drenažo kanalų, drėgmės perteklius gali susidaryti dėl ant kilimėlių esančio vandens ar sniego, ją didina ir minėti išgėrę asmenys ir t.t.

Kaip apsaugoti langus nuo rasojimo?

Kaip minėjome, pirmiausia reiktų pasirūpinti salono filtru ir pakeisti oro padavimo režimą. Vėliau galima imtis papildomų priemonių. Pirmoji jų – chemija. Yra įvairiausių, nuo rasojimo saugančių, gelių ir purškalų. Kainuoja jie nebrangiai, bet veikia efektyviai.

Antroji – patiems pasigaminti priemonę nuo rasojimo. Tam reiktų 10 dalių spirito sumaišyti su viena dalimi glicerino ir šiuo mišiniu apdoroti langus.

Trečias būtų „liaudiškas“ variantas. Jeigu parduotuvė toli, o gamintis patiems nesinori, pasinaudokite skutimosi putomis arba geliu. Padenkite juo langus, paskirstykite po visą paviršių, o vėliau švariai nuvalykite.

Ketvirtas galimas sprendimas – inovatyvus. Apklijuokite langus „antirasojimo“ plėvele. Ji klijuojama taip pat kaip ir langus tamsinant. Analogiškos plėvelės naudojamos motociklų šalmuose ir optiniuose prietaisuose.

trucker.lt