Į Rygą – verslo reikalais, į Varšuvą – turizmo ir pas gimines
Eu­ro­po­je ge­riau­siu ke­lio­ni­niu au­to­bu­su 2018 me­tais bu­vo pri­pa­žin­tas „Sca­nia Iri­zar i8“. Nu­ga­lė­to­ją iš­rin­ko 19 skir­tin­gų Eu­ro­pos vals­ty­bių at­sto­vai.

Penkis šios markės autobusus įsigijo ir tarptautinis greitųjų autobusų maršrutų operatorius Baltijos regione „Lux Express“. Švedijoje vykusiuose geriausio autobuso rinkimuose su „Scania Irizar i8“ konkuravo „Iveco Evadys“, „Mercedes-Benz Tourismo“, „Neoplan Tourliner“, „Scania Interlink“, VDL FDD2. Naujieji, Europoje geriausiais pripažinti autobusai kursuoja tarp Vilniaus ir Rygos. Iš viso per parą iš Vilniaus į Rygą išvyksta 12 autobusų ir tiek pat iš Rygos į Vilnių. Išbandyti patogų autobusą nugalėtoją įmonė buvo pakvietusi ir žurnalistus.

Daugiau komforto

Kaip pasakojo „Lux Express“ klientų aptarnavimo vadovė Laura Žemaitytė, įsigyjant komfortiškus naujuosius autobusus buvo tikėtasi kuo daugiau verslo reikalais važinėjančiųjų tarp Vilniaus ir Rygos iš asmeninių automobilių persodinti į autobusus. Pasak jos, „Scania Irizar i8“ yra „Lounge“ tipo: dalis galinių sėdynių yra verslo klasės. Keleiviui suteikta daugiau komforto, patogu važiuojant dirbti kompiuteriu, daugiau vietos kojoms. „Galvojame ne tik apie laiko taupymą (važiuojant galima sutvarkyti daug reikalų kompiuteriu), bet ir apie ekologiją. Aplinka mažiau teršiama, kai daugiau žmonių sėda į didelį autobusą, nei kiekvienas į asmeninį“, – sakė L. Žemaitytė.

Populiariausios kryptys

Populiariausios įmonės kryptys iš Vilniaus yra į Rygą, Varšuvą, Taliną, Sankt Peterburgą. Kaip pasakojo įmonės vadybininkas Justinas Šlopšys, „Lux Express Gruop“ 2017 metais pervežė 30 791 253 keleivius, o 2018 metais – 5 procentais daugiau (32 469 210). Vien iš Lietuvos įmonės autobusais šiemet keliavo 109 843 keleiviai.

Tarp Rygos ir Vilniaus labiau dominuoja verslo turistai, o tarp Vilniaus ir Varšuvos keliaujama pažintinio turizmo bei giminių lankymo tikslais. Vizitai į Taliną labiau susiję su turizmu bei kai kuriais verslais. Pastaraisiais metais lietuvių labiausiai pamėgta kryptis yra Ryga. Keleivių 2018 metais, palyginti su 2017-aisiais, padaugėjo 52 procentais. Ženkliai padaugėjo vykstančiųjų į Varšuvą, ypač nuo rudens, kai buvo panaikinti pigių oro linijų skrydžiai. Keleivių iš Varšuvos į Vilnių padaugėjo 10 procentų, o iš Vilniaus į Varšuvą – 26 procentais.