Vilniuje rengiamas forumas apie ugdymo turinio pokyčius
Pir­ma­die­nį Fi­zi­nių ir tech­no­lo­gi­jos moks­lų cen­tre Vil­niu­je bus dis­ku­tuo­ja­ma apie ug­dy­mo tu­ri­nio kai­tą.

Ugdymo turinio atnaujinimo kryptis pristatys švietimo ir mokslo viceministras Gražvydas Kazakevičius, patirtimi ir įžvalgomis dalysis Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) programos „Švietimas 2030. Mokymosi gairės“ ekspertas iš Sidnėjaus universiteto dr. Philas Lambertas (Filas Lambertas) bei Latvijos nacionalinio švietimo centro projekto „Kompetencijomis grįstas ugdymo turinys“ vadovė dr. Zane Olina.

Ekspertų diskusijoje dalyvaus Lietuvos universitetų, bendrojo ugdymo mokyklų atstovai.

Anot Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimo, šiame forume tęsiamos vasarą su švietimo bendruomene pradėtos diskusijos, kokią mokyklą įsivaizduojame 2030 metais.

Ministerija spalio pradžioje sulaukė kritikos dėl Ugdymo plėtotės centro vykdomo beveik 8 mln. eurų vertės projekto, skirto pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrosioms programoms atnaujinti.

Ketveriems metams tam numatyta skirti 7,8 mln. eurų, spalio pradžioje buvo paskelbtas pirmasis 1,3 mln eurų vertės pirkimas, kuriuo ieškota ugdymo programų rengėjų. Planuota, jog naujas programas rengs ne mažiau nei 84 ekspertai aštuoniose srityse, jų pagrindinis darbas per 22 mėnesius sukurti tris programas: pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programą, numatyta, kad 2022-aisiais moksleiviai jau mokytųsi pagal atnaujintą mokymo turinį.

Ekspertams sukritikavus šį pirkimą, jis sustabdytas, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė iš pareigų atleido Ugdymo plėtotės centro direktorių Giedrių Vaidelį.