Teismas: kontrolieriaus išvada dėl Petro Baršausko plagiato – teisėta ir pagrįsta
Tei­sė­jų ko­le­gi­jos spren­di­mą pa­skel­bu­si tei­sė­ja Liud­mi­la Za­bo­rovs­ka tei­gė, kad Pe­tro Bar­šaus­ko skun­das at­me­ta­mas. 

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius pagrįstai pripažino buvusio Kauno technologijos universiteto (KTU) rektoriaus P. Baršausko habilitacinį darbą plagiatu, trečiadienį paskelbė Vilniaus apygardos administracinis teismas.

Dabar jau buvęs akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius Vigilijus Sadauskas pernai spalį pareiškė, kad rengdamas habilitacinį darbą P. Baršauskas nesilaikė citavimo taisyklių ir pažeidė akademinės etikos reikalavimus. Tokią išvadą pateikęs kontrolierius nurodė Vilniaus Gedimino technikos universitetui (VGTU) atšaukti sprendimą dėl laipsnio P. Baršauskui suteikimo. Habilitacinį laipsnį VGTU senatas panaikino vasario pabaigoje.

P. Baršauskas monografiją VGTU apsigynė 2002 metais.

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolierius tyrimą dėl plagiato P. Baršausko monografijoje atliko gavęs buvusio Vytauto Didžiojo universiteto rektoriaus Algirdo Avižienio prašymą.

Dar atliekant šį tyrimą, P. Baršauskas po raginimų atsistatydinti KTU tarybai įteikė prašymą jį atleisti, ši jo prašymą tenkino. P. Baršauskas pripažino, kad jo darbe yra techninių klaidų, tačiau neigė plagijavimą.