Švietimo ir mokslo ministerijos patalpose 30 streikuojančių mokytojų laukia atvykstant ministrės
Strei­kuo­jant da­liai mo­ky­to­jų, Švie­ti­mo ir moks­lo mi­nis­te­ri­jos (ŠMM) pa­tal­po­se po penk­ta­die­nio va­ka­ro te­bė­ra 15 mo­ky­to­jų, šeš­ta­die­nio po­pie­tę į mi­nis­te­ri­ją leis­ta įei­ti dar tiek pat ko­le­gų. Su­tar­ta, kad nuo­lat pa­tal­po­se ga­lė­tų bū­ti 30 pe­da­go­gų, tai BNS pa­tvir­ti­no Sei­mo na­rys To­mas To­mi­li­nas.

BNS žiniomis, į ministeriją šeštadienį turėtų atvykti ir ministrė Jurgita Petrauskienė.

Streikuojančių mokytojų lyderis Švietimo darbuotojų profsąjungos pirmininkas Andrius Navickas tikisi, kad su pedagogais ministerijoje bus leista susitikti ir mokslininkams.

„Na, sakykime, kad bent 30 mokytojų galėtų laukti derybų pasiruošę, žada mokslininkai, medikai atvykti, norime, kad būtų galimybė su jais susitikti ir pasibendrauti, jie gal neužsibūtų ilgai (...) Negi mums bendrauti per atidarytus langus?“ – ŠMM fojė BNS sakė A. Navickas.

Pasak jo, mokytojai pasiruošę intensyvioms derybos ir bus ministerijoje tol, kol susitars.

Tęsiantis pedagogų streikams dėl etatinio mokytojų apmokėjimo ir didesnių algų, penktadienio pavakare keli šimtai mokytojų, juos palaikančių moksleivių ir kitų žmonių mitingavo prie Seimo.

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį kviečiasi visas švietimo profsąjungas aptarti jų reikalavimų.

Vyriausybė taip pat inicijavo parlamentinių partijų susitarimą dėl švietimo sistemos gerinimo.

Jos duomenimis, visiems A. Navicko profsąjungos reikalavimams įgyvendinti reikėtų beveik 300 mln. eurų, o vien mokytojų atlyginimų koeficientų didinimas kainuotų maždaug 130 mln. eurų.

Pasak ministro pirmininko, naujas partijų susitarimas apimtų 2020–2025 metus, tačiau A. Navicko profsąjunga papildomo finansavimo mokytojų algoms ir kitiems dalykams tikisi jau kitąmet.

Dalies mokytojų streikai tęsiasi jau trečią savaitę.